Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Important

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Important

    Un lucru mi se pare esential.Sa-ti gasesti pentru tipul tau de joc ,exact fetele si lemnul de care ai nevoie.In momentul in care ai gasit asta, restul vine de la sine.Daca mai ai prin preajma pe cineva de la care ai ce invata,ajungi...cit mai sus.Mult succes tuturor!
    Mizutani SZLC
    Dignics 05

  • #2
    salutare cataline
    mai ai nevoie pe langa cu ce si cu cine si de ceea ce defineste tenisul de performanta adica antrenament, antrenament, antremanent.
    eu de exemplu am inceput cu 2ani si ceva in urma sa joc (si pana atunci nu stiam nimic ) si acum sunt in primii 10 in judetul bihor, deci se poate fratilor. chiar daca acum am 33 de ani inca mai pot progresa dar numai prin antrenament de exemplu din 10-12 ore de tenis de masă saptamanal eu fac antrenament cel putin jumatate
    daca numai joci in tot timpul nu vei progresa decat poate 33% in acelasi timp si progresul nu este constant

    Comentariu


    • #3
      ...

      E adevarat.In mare masura totul se leaga de antrenament.Cu cit aprofundezi mai mult un anumit tip de lovitura cu atit loviturile tale sint mai sigure si precise.Da,de acord,mai putine seturi mai mult antrenament.
      Dar,un lucru mi se pare interesant....Cu cit joci cu mai multe persoane,cu mai multe stiluri,cu atit mai mult ai de invatat.Ce zici?
      Mizutani SZLC
      Dignics 05

      Comentariu


      • #4
        bineinteles
        sunt de acord cu tine si acest lucru este extrem de important pentru serve. de cate ori am intalnit jucatori mai slabi care ne-au batut prin simplul fapt ca stiau o serva buna careia nu-i veneam de hac sau invers!!!!!!

        Comentariu


        • #5
          cond fiz

          buna!! filo si catalin !! dar iti tre si conditie fizica !! viteza ,reflex si talent!!! asa ca antrenamentul daca nu ai cond fiz talent faci degeaba tenis de masă de performanta!!!
          Lemn : Butterfly Kreanga Aeros
          FH : Butterfly Sriver FX 2,5
          BH : Donic Desto Metalic 2,1

          Comentariu


          • #6
            Da!!! Este foarte importanta conditia fizica! Stiu cativa oameni de 60 de ani care ma bat crunt, desi ma agit de 3 ori mai mult decat ei... Eu alerg in jurul mesei si ei ma bat din stiinta jocului , eu fac 3 pasi si ei fac unul si se aseaza la masa mai bine decat mine

            Comentariu


            • #7
              Deci,concluzia pina acum e... ca iti trebuie ceva calitati pentru a fi un mare jucator.Eu am reusit un lucru extraordinar:am invatat sa pierd demn.Atunci cind cineva e mai bun,in primul rind il felicit si apoi incerc sa-mi dau seama la ce trebuie sa mai lucrez sau ce tactica sa adopt pentru a juca mai bine.Sa stii sa pierzi,cred,e un lucru mare.
              Unii pot spune usor asta,avind in spate rezultatele obtinute,dar ceea ce vreau sa afirm si sint convins de asta ...sportul te face mai bun,din toate punctele de vedere.
              Mizutani SZLC
              Dignics 05

              Comentariu


              • #8
                excelenta concluzia!!! cred eu ca e foarte frumos sa pierzi fair - play, dar mai important e sa castigi

                Comentariu


                • #9
                  Sint sigur ca nimeni nu se bucura cind pierde sau mai bine zis cind joaca prost.Am observat ca daca joc fara sa ma gindesc la scor ci doar atent la felul in care lovesc mingea,cu mult curaj si 100% ofensiv sansele de a custiga cresc simtitor.Indiferent de adversar,de valoarea lui trebuie intr-un fel sau altul sa-ti impui jocul sau sa cauti strategia optima.
                  Mizutani SZLC
                  Dignics 05

                  Comentariu


                  • #10
                    Asa e Cataline! Si mie mi se intampla acelasi lucru cand vreau neaprata sa castig un meci...pierd De aia zic toti marii campioni ca in meci trebuie sa te intereseze numai punctul pe care il joci, pt ca poti sa intorci un meci oricand .Cel mai bine joc atunci cand nu ma intereseaza cat e scorul si ma concentrez pe cat de bine sa lovesc mingea. Oricum, de astazi m-am hotart cu partenerul meu de joc ca atunci cand mergem la tenis sa ne antrenam 2-3 ore si abia dupa aia sa jucam un meci, 4 din 7.

                    Comentariu


                    • #11
                      mai eugen eu vad ca tu vrei sa fii cel mai tare de pe forum, mai!!!
                      stai ca-l trimit pe slayer sa-ti dea o lectie de tenis de masă si daca cu artileria usoara nu merge poate vine artileria grea (filo si remus) pana la buc sa vedeti ce inseamna sportul mai!!!!!

                      Comentariu


                      • #12
                        Bine-nteles ca va exista un invingator si invinsi,insa as vrea sa cred ca toti intr-un fel sau altul vom iesi cistigatori.Sint sigur ca avem ce invata unii de la altii,ca avem ce arata celorlalti si scorul nu reprezinta decit... o anumita valoare la un moment dat.Doar daca diferenta dintre noi nu e cam mare.Sint curios.
                        Mizutani SZLC
                        Dignics 05

                        Comentariu


                        • #13
                          mai eu numai am glumit mai !!!!doar nu crezi ca ma cred asa de bun????

                          Comentariu


                          • #14
                            Oameni buni, nu vreau nicidecum sa fiu cel mai tare de pe forum...
                            Doar ca ma bucur foarte tare ca reusesc sa comunic cu voi, care sunteti cel putini la fel de pasionati de tenis ca si mine...

                            Sincer... la masa poate ca ma bateti, dar nu este important... important este sa mai invat cate ceva...

                            Multumesc,
                            Eugen

                            Comentariu


                            • #15
                              pai de ce sa nu vrei???
                              e ceva rau in asta???
                              daca e spuneti-mi si mie!!!
                              daca te antrenezi la greu si progresezi atunci mai greu va fi pentru altii sa-ti dea ceaiul. pai nu!?!

                              Comentariu


                              • #16
                                eu am zis ca nu vreau sa fiu cel mai tare de pe forum, nu de la masa de joc...
                                La tenis chiar vreau sa castig, chiar daca intalnesc jucatori mai buni...Dar chiar ca imi face placere sa faca schimb de opinii cu voi si sa ne mai si provocam, asa in joaca macar... pt ca nu stiu cand o sa ne putem intalni

                                Pe bune, chiar va asteptam in București, si daca veniti o sa fac si eu un efort sa ajung la voi...

                                Comentariu


                                • #17
                                  buna Eugen !! eu voi veni la bucuresti sapt viitoare!! deci pregatestete
                                  si eu joc de placere si cand vreau sa castig at castig!!! sper sa ne intalnim in buc la o partida !!
                                  Lemn : Butterfly Kreanga Aeros
                                  FH : Butterfly Sriver FX 2,5
                                  BH : Donic Desto Metalic 2,1

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Interesant modul tau de gindire,Slayer.Pari foarte hotarit si sigur in ceea ce faci.Imi place optimismul tau si mi-ar placea sa te intilnesc.Poate am sa vin si la Oradea.
                                    Mizutani SZLC
                                    Dignics 05

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      buna!! catalin !! da mi-ar face placere sa joc cu tine!! as vrea sa vad cum joci? cand vii la oradea? eu ma duc poate sapt asta sau cealalta la buc sa joc cu valentin si eugen!!! amical!!
                                      Lemn : Butterfly Kreanga Aeros
                                      FH : Butterfly Sriver FX 2,5
                                      BH : Donic Desto Metalic 2,1

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Eu cred ca am sa vin in București pe 9, 10 iulie.Doua zile cred ca ar fi suficiente sa joc cu toti care ar dori sa ma cunoasca.Oricum ,cind ma voi hotari exact ,va voi anunta pe fiecare in parte sa vedem cum ne intilnim.Cine nu a completat rubrica cu nr. de telefon este rugat sa o faca.
                                        Mizutani SZLC
                                        Dignics 05

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          ok daca vii cred ca o sa fiu prin buc cand vii si tu!!
                                          Lemn : Butterfly Kreanga Aeros
                                          FH : Butterfly Sriver FX 2,5
                                          BH : Donic Desto Metalic 2,1

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Super OK, eu pe 9 iulie intru in concediu, deci o sa am mai mult timp, putem merge oriunde vreti...
                                            Va astept, doar sa imi spuneti exact cand veniti

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              baaaaaaa
                                              ce ciuda mi pe voi maaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!
                                              ca eu nu pot veni maaaaaaaaaaa!!!!!!!!!

                                              apropo eugen
                                              de ce nu-ti pui un avatar? ca ar fi mai frumos forumul.

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                sunteti pregatiti ? ca vin la bucuresti !!! sambata sau duminica is deja in buc!!! cred ca va sun eu !! ok ? deci sunteti pregatiti ? :P
                                                Lemn : Butterfly Kreanga Aeros
                                                FH : Butterfly Sriver FX 2,5
                                                BH : Donic Desto Metalic 2,1

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  ce e ala avatar??Imi pun daca trebuie, numai sa ma invatati ce sa fac,,,

                                                  Slayer, te stept. sunt pregatit ...

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X