Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

ce echipament folositi?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • ce echipament folositi?

    ar fi interesant sa stim ce echipament folosim fiecare si de ce
    am sa incep eu
    lemn - butterfly timo boll ALL+
    forhand - tibhar red power forhand special 2,5
    backhand - butterfly sriver fx 2,1

    folosec lemn all+ si sriver de 2,1 pe backhand pentru ca nu am inca o precizie foarte buna pe el

  • #2
    echipament

    fete- Yasaka Mark V(GPS)
    lemn-Sweden Clasic
    ...O combinatie reusita,exact stilului meu de joc.Un control deplin al paletei ,alaturi de un efect topsin devastator.
    Controlul mare al paletei imi ofera posibilitatea de a putea usor redirectiona mingea chiar din serva,de a o plasa exact unde doresti.
    Iar la topsin se simte "acuratetea"fetelor
    Mizutani SZLC
    Dignics 05

    Comentariu


    • #3
      sedeen classic

      Salut!
      Sweden Classic estel emnul cu care am jucat si eu vreo luna
      are intr-adevar un control nemipomenit, mi s-aintamplat sa pun niste contre pe masa la care nici nuvisam cu un alt lemn. Fete am avut pe el tot Yasaka, extend SG, care mi s-au parut ionsa cam tari pt mine. Acumn am gasit o ombinatie care mi se pare ca ma ajuta cel mai bine. Lemn Friendship Carbon, care are o viteza formidabila, cred ca sare mai tare decat primorac, si fete mark V la 30 grade. Fetele moi si lemnul tare sunt super, am si un control foarte bun si o viteza excelenta.

      Comentariu


      • #4
        buna!! eu am un lemn Butterfly primo-powerfeeling ,off iar fete am un Butterfly sriver FX de 2,5 si un donic desto tot de 2,5 !!!! deci paleta mea ii cam foarte rapita pt voi !!!! concluzie ? posibil sa va iau un meci la concurs!!!!!!!!
        Lemn : Butterfly Kreanga Aeros
        FH : Butterfly Sriver FX 2,5
        BH : Donic Desto Metalic 2,1

        Comentariu


        • #5
          cum v-am spus, am un Friendship Carbon OFF - este foarte foarte rapid...Partea ciudata e ca pe lemn scrie ca ar exista si varianta OFF+, nu stiu cum o fi ala, ca asta OFF pe care il am sare rau de tot..
          Fete Mark V 30 de grade, mi se par cele mai moi fete, chiar mai moi decat Joola Samba, si merg bine cu lemnul. By the way, am auzit ca astia de la B90 din Buzău scumpesc tot in curand, e adevarat?

          Comentariu


          • #6
            cum e tibhar red power forhand special 2,5 ?
            sunt moi?

            Comentariu


            • #7
              fata aia thibhar este soft-medium si are si control si viteza bune dar este foarte rara (eu nu am mai vazut asa ceva), eu am cumparat-o din franta de la un magazin al unui chinez (daca vreti am adresa din paris daca ajungeti pe acolo)

              Comentariu


              • #8
                a incercat cineva fete bryce fx? cum sunt fata de bryce? eu am jucat de cateva ori cu bryce si nu am fost impresionat, au control foarte slab.

                Comentariu


                • #9
                  eu am incercat fete bryce si nu m-am putut acomoda ca sunt foarte rapide si cand taiam ridicam mingea prea sus.
                  si fx-urile sunt din acceasi categorie (daca nu poti juca cu bryce normal nu poti nici cu fx) eu am ramas tot pe sriver.
                  am un prieten care joaca cu bryce si mingea vine cu un efect mult mai mare ca din orice alta fata deci e mai greu pentru tine dar si pentru adversar

                  Comentariu


                  • #10
                    donic!!

                    buna!! firma donic ii buna de ceva ? are ceva produse bune ? fetele is mai bune decat alea de la butterfly ? dar tibhar ?
                    Lemn : Butterfly Kreanga Aeros
                    FH : Butterfly Sriver FX 2,5
                    BH : Donic Desto Metalic 2,1

                    Comentariu


                    • #11
                      echipament...

                      Cele mai deosebite fete de paleta cu care am jucat au fost APEX,iar cele mai bune mingi cele de la NITTAKU.Daca apasam usor mingea de o fata si o ridicam,citeva fractiuni statea lipita.Cu ele am invatat topsinul si regret ca nu gasesc in Romania asa ceva.E paleta oficiala in campionatul american de tenis.Iar despre mingile de mai sus cred ca sint cele mai bune la ora actuala.
                      Mizutani SZLC
                      Dignics 05

                      Comentariu


                      • #12
                        acelasi lucru mi s-a intamplat cu fetele de la butterfly - tackiness C - de care mingea se lipea in aer cateva secunde bune - 3-4...sunt foarte folosite de aparatori pe rever, taie excelent. despre mingi ce sa zic, am jucat cu dhs 3 stele, de la campionatul mondial, cred ca sunt cele mai bune.

                        Comentariu


                        • #13
                          eu zic ca cele mai bune mingi sunt joola de 3stele !! conteaza si pe ce masa joci cu ele ca sa vezi calitatea!!! pe o masa k-lumea rupe tot!!!!
                          Lemn : Butterfly Kreanga Aeros
                          FH : Butterfly Sriver FX 2,5
                          BH : Donic Desto Metalic 2,1

                          Comentariu


                          • #14
                            Yasaka GPS...
                            Mizutani SZLC
                            Dignics 05

                            Comentariu


                            • #15
                              sunt foarte bune GPS, dar eu as incerca in locul tau si Mark v 30 grade. O sa fi surprins, au un control mult mai bun, iar daca dai top spin efectul e mult mai mare. Fata de gps sunt mult mai moi, mingea parca se ingroapa in ele.

                              Comentariu


                              • #16
                                vreau sa cumpar 2 fete Joola samba patrate, are cineva idee de unde sa le iau si la ce pret?

                                Comentariu


                                • #17
                                  din ungaria (au reprezentanta) dar nu iesi mai ieftin ca si cu sriver-uri de la butterfly.
                                  am tel dar sincer nu merita oboseala.

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    In Suceava se gasesc mingi Stiga Champion 3 stele.Pot fi comparate cu Yasaka sau Donic.O paleta cu care am jucat in multe concursuri a fost o Stiga Champion,foarte interesanta, din punctul de vedere al adversarilor mei...
                                    Mizutani SZLC
                                    Dignics 05

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Astazi am primit pachetul cu paleta
                                      Lemn: Timo Boll
                                      Fete: Sriver FX

                                      Abia astept sa ajung la masa

                                      In pachet am mai primit: 1 catalog Butterfly, 1 catalog Tibhar (are si preturi in ?), 3 postere marime A3 (Timo Boll, Werner Schlager, Kalinikos Kreanga), stickere rotunde cu aceiasi trei jucatori (cate 2).
                                      Daca exista printre voi fani ai jucatorilor mentionati si aveti unde sa va puneti posterele vi le dau cu cea mai mare placere. (de cel cu Timo Boll cred ca m-as desparti cel mai greu asa ca trebuie sa fiti convingatori)

                                      Doza de lipici nu avea aplicator. Aveti idee de solutii alternative? Are cineva un aplicator in plus?

                                      Sper sa reusesc sa le asamblez (este prima paleta )

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Man, eu o sa te ajut sa lipesti fetele si accept cu placere in schimb afisul cu Kreanga

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          PS: sa le stapanesti sanatos!!!

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Multumesc Eugen

                                            am lipit fetele
                                            afisul cu Kreanga este al tau
                                            probabil ca pe celelalte doua ar trebui sa le dau lui filo si lui katyacsinia care mi-au oferit suport pe tot parcursul pregatirii si procesului efectiv

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              buna!!
                                              sa folosesti sanatos paleta!!!
                                              eu nu primesc nimică si eu team ajutat!!
                                              Lemn : Butterfly Kreanga Aeros
                                              FH : Butterfly Sriver FX 2,5
                                              BH : Donic Desto Metalic 2,1

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                sper cand vin la buc sa ma bati cu ea!!!
                                                sper sa ti se potriveasca !! eu zic ca e cam rapida!!! dar poate ca ti se potriveste!!!!
                                                !
                                                Lemn : Butterfly Kreanga Aeros
                                                FH : Butterfly Sriver FX 2,5
                                                BH : Donic Desto Metalic 2,1

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Slayer - cere si ti se va da

                                                  M-ati ajutat toti dar nu am cate ceva pentru fiecare din pacate

                                                  De batut daca nu reusesc la tenis de masă o sa te prind si iti dau cateva cu paleta pe spinare

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X