Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Discutii generale

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Discutii generale

    Aici se pot posta mesaje pe teme generale legate de siteul http://www.tenisdemasa.ro sau de Tenis de Masa (tehnici, antrenamente, jucatori profesionisti, etc.)

  • #2
    conteaza cine serveste ?

    buna!! am o intrbare : Conteaza cine serveste ? de ce ? ms
    Lemn : Butterfly Kreanga Aeros
    FH : Butterfly Sriver FX 2,5
    BH : Donic Desto Metalic 2,1

    Comentariu


    • #3
      (((((((

      S-a intamplat ceva ingrozitor!!! inexplicabil!!! ceva ca imi vine sa dau de pereti!! cand am fost cu filo sa jucam!! am vrut sa dau topspin , si ghiciti ce sa intamplat!! am dat cu paleta de coltul mesei!! si mi sa rupt din fata !! un pic!! asa de nervos am fost !! asa de urat arata!!
      Lemn : Butterfly Kreanga Aeros
      FH : Butterfly Sriver FX 2,5
      BH : Donic Desto Metalic 2,1

      Comentariu


      • #4


        Man, pai vezi si tu cand e mingea scurta, uite ce se intampla...Sincer, imi pare rau...Ce fata era? Poate iti fac rost de una la fel cand vii in bucuresti.

        Comentariu


        • #5
          Ms Eugen!! era un Butterfly sriverFX de 2,5
          vezi ca vin la buc sambata seara!!
          Lemn : Butterfly Kreanga Aeros
          FH : Butterfly Sriver FX 2,5
          BH : Donic Desto Metalic 2,1

          Comentariu


          • #6
            super, inseamna ca duminica dimineata mergem la tenis!!!!!!!

            sa ma suni sambata cand ajungi ca sa stabilim cum ne intalnim duminica dimineata, vreau ca pe la 9:30 sa fim la sala

            Comentariu


            • #7
              Re: conteaza cine serveste ?

              Postat în original de Slayer
              buna!! am o intrbare : Conteaza cine serveste ? de ce ? ms
              Am tot stat sa ma gandesc ce e cu intrebarea asta si nu am inteles...Eu zic ca serva conteaza enorm, e singurul punct in care ai controlul deplin, poti sa faci ce vrei cu mingea...si daca o dai bine, returul iti vine exact unde doresti...

              Comentariu


              • #8
                Re: conteaza cine serveste ?

                Postat în original de Slayer
                buna!! am o intrbare : Conteaza cine serveste ? de ce ? ms
                Am tot stat sa ma gandesc ce e cu intrebarea asta si nu am inteles...Eu zic ca serva conteaza enorm, e singurul punct in care ai controlul deplin, poti sa faci ce vrei cu mingea...si daca o dai bine, returul iti vine exact unde doresti...

                Comentariu


                • #9
                  Eugen,daca la ora 2 noaptea te framinta intrebari legate de tenis,chiar te leaga ceva de acest sport.Si mi-a placut o fraza de a ta "imi place sa joc cu jucatori mai buni ca mine care sa-mi scoata tenisul din cap"si putin mai jos"...am batut citiva oameni care m-au invatat sa joc".
                  Cred ca esti un tip plin de surprize.
                  Si obtii ceea ce vrei ...cind doresti.
                  Mizutani SZLC
                  Dignics 05

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: conteaza cine serveste ?

                    Postat în original de Slayer
                    buna!! am o intrbare : Conteaza cine serveste ? de ce ? ms
                    In ceea ce priveste serviciul, ma uitam pe o statistica legata de campionatele mondiale si am fost destul de surprins sa observ ca peste 26 % din puncte sunt castigate direct din serviciu - adica returul e in fileu sau afara. In aceeasi statistica mai aparea si uramtorul rezultat. 45 % din puncte sunt castigate din a treia minge. Adica servici - retur - lovitura decisiva. Numai aceste 2 rubrici combinate dau servantului un procent de 71 % reusita. Cifrele "vorbeste"!

                    Comentariu


                    • #11
                      unde ai vazut statisticile alea?
                      ma intereseaza si pe mine.

                      Comentariu


                      • #12
                        Stabilim toti,unde ne intilnim sa jucam simbata?
                        Mizutani SZLC
                        Dignics 05

                        Comentariu


                        • #13
                          DA! eu oricum vin, asa ca trebuie sa spuneti unde si la ce ora . Il lasam pe Eugen sa stabileasca locatia , binenteles daca vrea.
                          Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                          Fete de palete tenis de masa
                          TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                          Comentariu


                          • #14
                            Sper ca miine,duminica,sa jucam si cu Slayer.
                            ...este si el in București.
                            Vom fi toata trupa.Super.
                            Mizutani SZLC
                            Dignics 05

                            Comentariu


                            • #15
                              Se pare ca urmatoarea intilnire dintre noi va fi la Suceava.
                              Se anunta meciuri grele.Eu zic sa ne antrenam...
                              Mizutani SZLC
                              Dignics 05

                              Comentariu


                              • #16
                                Serviciul conteaza enorm. Eu am pierdut un meci deoarece n-am reusit sa "citesc" serviciul adversarului. Cel putin 4 mingi pe set pierdeam nereusind sa ridic mingea peste fileu, iar daca o ridicam, iesea afara sau se ridica mult prea mult pentru a fi "iertat" de adversar. Asa ca baieti invatati servicii urate.

                                Comentariu


                                • #17
                                  unul din premiile lui JAN. OVE. WALDNER....
                                  Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                                  Fete de palete tenis de masa
                                  TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    ...cool
                                    Mizutani SZLC
                                    Dignics 05

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      interesant este ca conturul ala de paleta este de priza chinezeasca, iar j.o. waldner nu foloseste aceasta priza!!!!!!!

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        ...la semnatura apare un asiatic,deci e normal.
                                        Mizutani SZLC
                                        Dignics 05

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Observatia ta, Filo, este foarte corecta, ma mir ca cineva mai da importanta amanuntelor.
                                          Intradevar minerul este cam scurt dar tinind cont ca este de fapt un trofeu,mai bine zis un "bibelou" nu cred ca executantul a dat multa importanta formei de paleta si din cauza asta a iesit asa.
                                          Sticla se modeleaza destul de greu si nu cred ca sau facut prea multe bucati , poate chiar e unicat, si atunci nu se folosesc matrite ci se apeleaza la indeminarea sticlarului !
                                          Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                                          Fete de palete tenis de masa
                                          TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            deformatie profesionala!!! asta e, sunt extrem de atent la detalii.

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Buna tuturor!

                                              Ma numesc Diana, am 19 ani, si urmaresc atenta de ceva vreme discutiile de pe acest forum. Iubesc tenisul de masa, dar din pacate nu prea am cu cine sa joc, asa ca nu mai apuc sa-l practic decat f rar .

                                              Mi se pare super ceea ce ati reusit sa realizati prin acest forum si voi incerca sa invat cat mai mult de la fiecare dintre voi ...macar ca teorie, daca nu (cine stie ? ) si ca practica...

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Si eu sunt nou si nu pot decat sa apreciez faptul ca ati realizat acest forum.
                                                Urmaresc de ceva vreme discutiile voastre postate si uite ca in sfarsit am intrat si eu. La inceput cautam oferte de preturi si un dealer Butterfly in tara (stiam de Buzău dar nu aveam nici o forma de contact) si uite asa m-au acaparat si pe mine discutiile

                                                O sa revin zilele urmatoare
                                                Apropos: eu am de 2 saptamani un Otilia Badescu si sunt destul de multumit. Probabil cu 2 buc sriver patrate ar fi mai bine :P
                                                blade> Butterfly - Schlager Carbon
                                                FH> Donic Coppa Tenero 2.1 red
                                                BH> Donic Coppa Tenero 2.1 black

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  in primul rand bine ati venit pe forum.
                                                  ne bucura faptul ca lumea apreciaza ceea ce facem noi dar speram ca fiecare nou venit sa contribuie cu ceva, ca sa dezvoltam site-ul asta la nivelul la care se joaca tenis de masă in romania.
                                                  si daca vreti sa jucati cu cineva tenis de masă scrieti-va nick-ul de yahoo messenger pe forum si veti putea fi contactati de ceilalti membri sau amatori de un meci de tenis de masă, deci nu disperati ca se gaseste un partener pe nivelul fiecaruia.
                                                  apropo ar fi bine ca fiecare sa scrie localitatea de unde este pentru a sti si ceilalti care de unde este (noi practicam turismul de tenis de masă adica daca eu am ceva treaba prin buc ii sun pe cei din buc sa joc si un meci cu ei, iar daca careva are treaba prin oradea ma suna si putem sa jucam )

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X