Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Priza

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Priza

    Am gasit poze care arata priza pentru paleta de tenis de masă

  • #2
    Priza

    cu ce fel de priza jucati?
    se schimba priza in functie de lovitura?

    eu dau cu o priza pe forehand si apoi schimb priza cand trebuie sa lovesc pe backhand, ceea ce ma face sa pierd timp si sa nu execut lovitura cum trebuie.
    ce imi sugerati sa incerc sa ma acomodez sa joc fara a schimba priza indiferent de lovitura.
    Butterfly M. Maze Carbon
    Butterfly Bryce- Fx

    Comentariu


    • #3
      cand iti lipesti paleta inainte de joc da cu ceva lipici si pe maner dupa care strange tare paleta in priza pe care vrei sa o folosesti

      Comentariu


      • #4
        sau cu super glue
        blade> Butterfly - Schlager Carbon
        FH> Donic Coppa Tenero 2.1 red
        BH> Donic Coppa Tenero 2.1 black

        Comentariu


        • #5
          Este total gresit. Nu numai ca pierzi timp, dar e foarte probabil ca sa nu schimbi sub acelasi unghi priza si atunci nu ai constanta in lovituri.

          Comentariu


          • #6
            priza

            se schimba priza in functie de lovituri astfel:cind lovesti forhand degetul aratator se tine indreptat spre centrul fetei de rever,iar la lovitura de backand se trage un pic in jos spre miner .Totul este ca priza sa fie una relaxata.Paleta trebuie tinuta in mina atit numai cit sa nu iti cada.

            Comentariu


            • #7
              Re: priza

              Postat în original de printulmiskin
              se schimba priza in functie de lovituri astfel:cind lovesti forhand degetul aratator se tine indreptat spre centrul fetei de rever,iar la lovitura de backand se trage un pic in jos spre miner .Totul este ca priza sa fie una relaxata.Paleta trebuie tinuta in mina atit numai cit sa nu iti cada.
              Priza aia de forhand nu e corecta.

              Comentariu


              • #8
                priza

                asta zici tu,neintelegind poate ce-am vrut sa zic..aratatorul este tinut oblic pe fata de rever,spre centru

                Comentariu


                • #9
                  Nu stiu daca exista o regula. Am vazut jucatori profesionisti care nu tineau priza la fel.

                  Comentariu


                  • #10
                    priza

                    sint de acord ca nu toata lumea are aceeasi priza,insa ceea ce am incercat eu sa explic este ceea ce am invatat dupa mai multe filme -curs de tenis de masă predat de Y.O.Waldner.

                    Comentariu


                    • #11
                      Priza aia ce o zici este folosita de Waldner la serve nu la contre sau topspin. Si eu am folosit priza aia si m-a vazut un antrenor si mi-a zis ca e priza de strand. Acum tot ma chinuiesc sa mi-o schimb...............

                      Comentariu


                      • #12
                        priza

                        eiii...dar nu ma refer la priza de serva,care e total diferita..hai ca nu mai continui ca imi dau seama ca nu pot fi destul de explicit..e numai vina mea..priza de strand oi avea tu,eu am priza normala,cu care bat tot ce intilnesc in cale..sau aproape tot...

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: priza

                          Postat în original de printulmiskin
                          eiii...dar nu ma refer la priza de serva,care e total diferita..hai ca nu mai continui ca imi dau seama ca nu pot fi destul de explicit..e numai vina mea..priza de strand oi avea tu,eu am priza normala,cu care bat tot ce intilnesc in cale..sau aproape tot...
                          Hahaha. Chiar asa?

                          Comentariu


                          • #14
                            priza

                            pacat ca stai tocmai in oradea...mi-ar fi placut sa iti pot arata pe viu ce priza am ...

                            Comentariu


                            • #15
                              Te astept sunt fierbinte..............
                              Si acum pe bune, cand ajungi prin zona da-mi un tel. Sau ne putem intalni cand ajung prin București ce zici?

                              Comentariu


                              • #16
                                priza

                                ok..numai ca nu-s din bucuresti..is la 120 de km de el...oricum,mersi de invitatie..

                                Comentariu


                                • #17
                                  Nu conteaza....va asteptam prin București pe amandoi !!!!
                                  Vedem noi atunci cu prizele astea.

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    priza

                                    bine elefantel..mersi de invitatie....cind o sa fiu in trecere prin bucale...

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      am inteles.
                                      oricum sper sa ne mai vedem si noi sa mai schimbam niste mingi ca mie un dor sa joc ca am un deget rupt ca am dat cu pumnu intr-un zid de nervi la fotbal si acum stau ca prostu si ma disper ca nu pot sa joc (
                                      Butterfly M. Maze Carbon
                                      Butterfly Bryce- Fx

                                      Comentariu

                                      Who has read this thread:
                                      Procesare...
                                      X