Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

cum gestionam efortul

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • cum gestionam efortul

    salut,am vazut in concursurile amatur foarte multi jucatori buni care joaca pina in finala.cum pot sa reziste la atitea jocuri?
    timo boll zl
    tenergy fx

  • #2
    Re: cum gestionam efortul

    Salut ! Nu am asa multe cunostinte despre tenisul de masa , dar banuiesc ca pe linga teme de joc ,in timp ce alte persoane ingramadesc mici si bere in ghiozdan ei mai aloca ceva timp si conditiei fizice. e doar o parere , nu e necesar sa fie si corecta. Varianta a doua ar fi ca cineva (gen mama omida )le face farmece si rezista mai mult la efort.

    Comentariu


    • #3
      Re: cum gestionam efortul

      sunt antrenati de f mici, de la varste f fragede, cu antrenamente in fiecare zi. e normal sa reziste...
      Blade: Yasaka Dynamix 17
      FH: Mark V GPS 2.0
      BH: Mark V GPS 2.0

      Comentariu


      • #4
        Re: cum gestionam efortul

        toti cei care au fost la turneele AmaTour stiu ca de obicei se asteapta in pauzele dintre meciuri f. mult, timp de odihna intre meciuri este deci suficient, poate prea mult as spune eu, uneori "te racesti" cam mult!
        Blade-Darker speed 90
        Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
        Bh- Testing

        Comentariu


        • #5
          Re: cum gestionam efortul

          DESI pare simplu tenisul de masa este un sport ff greu din punct de vedere fizic , consumul de energie fiind ff mare rewpetat la intervale scurte de timp.CA urmare practicarea tenisului de masa imnpune si o pregatire fizica corespunzatoare care sa i permita sportivului sau sportivei sa re ziste acel numar mare de meciuri dinr o competitie.Aceasta pregatire fizica presupune alergari,circuite de forta bazate pe exercitii ce folosesc greutatea propriului corp etc .

          Comentariu


          • #6
            Re: cum gestionam efortul

            ..uite cum se face, si asta la 40 de ani..

            Comentariu

            Who has read this thread:
            Procesare...
            X