Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cantonament de tenis de masa - SOVATA - 22/27 August 2010

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cantonament de tenis de masa - SOVATA - 22/27 August 2010

    Scoala de vara de tenis de masă - Sovata - a 2-a editie
    Programul a fost conceput, incat, indiferent de nivelul dvs. de joc, sa avansati tehnic, sa va dezvoltati conceptul de joc si sa va bucurati de joc. Folosind tehnici moderne de antrenament (sisteme de joc, multiball cu antrenor, robot cu antrenor), va dam posibilitatea sa va corectati tehnicile gresite si sa va dezvoltati capacitatile. Pt fiecare jucator vom face o evaluare, si vom forma grupe in functie de nivelul de joc, astfel toti participantii vor executa exercitiile cu parteneri potriviti.
    In cele 5 zile veti avea 25/30 de ore de antrenament, iar la sfarsit un mic concurs.
    Pentru fiecare participant vom face o evaluare atat la inceput cat si la terminarea cantonamentului, si veti primi tematica antrenamentelor si exercitiilor ce trebuie sa le urmati in lunile urmatoare.
    In occident a devenit o traditie ca impatimitii tenisului de masa, inainte de sezonul competitional, se strang intr-un cantonament, se antreneaza, leaga noi prietenii, seara langa un vin sau o bere vizioneaza meciurile marilor campioni sau schimba idei.
    Acest obicei dorim sa-l introducem si in Romania !
    --
    Perioada:
    22/27 August, 2010
    Locatia:
    SOVATA, Sala de sport (cea de langa Gara)
    Publicul tinta:
    Cadeti, juniori II, veterani si amatori.
    Program:
    Zilnic antrenamente intre orele 10:00-12:30 / 16:30-19:00
    Dupa ora 20:00, discutii la pensiunea Fejer sau pe o terasa, sau program liber
    Antrenori si colaboratori:
    Fejer Konnert Andras - antrenor licentiat in Germania; multiplu campion roman, multiplu campion german cu echipa Jullich, de doua ori castigator al Cupei Continentale la echipe de club, in prezent campion mondial veteran la dublu si jucator/antrenor la echipa Altena (Bundesliga-2).
    Nemes Olga - antrenor licentiat in Germania; multiplu campion roman, multiplu campion german, de doua ori castigator al concursului continental Top-12, de doua ori campion european cu nationala Germaniei, in prezent jucator/antrenor la echipa Fraulautern (Bundesliga).
    + inca doi antrenori / jucatori (unul din ei aparator).
    --
    Tarife:
    Cantonament: 125,- euro / participant
    Cazare: 16,- euro / participant / zi (demipensiune la Pensiunea Fejer)
    Observatii:
    - la sala se asigura mingi si apa minerala
    - cazarea este calculat cu demipensiune (mic dejun si pranz)
    - pentru grupuri de 5 persoane, din pretul cantonamentului asiguram discount de 20%
    Pentru cazare vizitati pagina pensiunii http://www.fejer.ro sau
    vizionati filmuletul

    --
    Persoana de contact: G?rg?nyi Levente, 0740/766087
    --
    Va asteptam cu drag !
    STIGA OFFENSIVE CR
    Hexer HD. // T-64

  • #2
    Re: Cantonament de tenis de masă - SOVATA - 22/27 August 2010

    Postat în original de Dragomir Paul
    Sa ma manince limba ?!!!....Sa nu ma manince ?!!!...
    Hmmmmm....Grea decizie...Dar pina atunci mai este muuullltttaaaaaaa vrreeeeemeeeeeeee....
    Va salut dle. Dragomir,
    Daca veniti si mai ales daca stati cat ati stat si anul trecut, atunci intr-adevar, mai este muuullltttaaaaaaa vrreeeeemeeeeeeee.
    Ieri am vorbit cu Andras si l-am convins ca trebuie separat participantii locali de cadetii germani. I-am cerut in mod expres acest lucru, pt ca doresc sa se ocupe in acea perioada doar cu cei locali. La fel si ceilalti antrenori. Nu vad alta solutie. Cand 2-3 parinti germani asista la antrenament si ei vor ca copii lor sa fie serviti la maxim, pe Andras e o presiune mare. Il inteleg.
    Astfel, prima saptamana va fi pt copii germani, iar saptamana 22/27 august pentru noi amatori si cadetii din tara. S-au redus si preturile fata de anul trecut, cand cazarea era 10 euro iar masa 15 euro. Acum in cazare este inclus si micul dejun si pranzul (10+2+4 euro, sper sa gasim vara operator pt pranz cu 4 euro).
    Eu cred ca cele cca. 40 de locuri se vor ocupa destul de repede.
    Plata se va face in august, dar trebue sa se cunoasca lista doritorilor si pt a putea alcatui programul de antrenament. Pentru participanti se va trimite un chestionar, pt pre-evaluare.
    STIGA OFFENSIVE CR
    Hexer HD. // T-64

    Comentariu


    • #3
      Re: Cantonament de tenis de masă - SOVATA - 22/27 August 2010

      Buna ziua! Sunt jucator amator din Piatra Neamț si as dori sa ma inscriu in cantonamentul de la Sovata.Va rog sa-mi dati detalii despre modalitatea de inscriere.Va multumesc.
      Nittaku septear black tag/baracuda/baracuda
      "Si cand va veni dusmanul/Sa va ia pamant de drept/Romani,scuturati gorunul/Din mormant sa ma destept!" Avram Iancu

      Comentariu


      • #4
        Re: Cantonament de tenis de masă - SOVATA - 22/27 August 2010

        Postat în original de jhon
        Buna ziua! Sunt jucator amator din Piatra Neamț si as dori sa ma inscriu in cantonamentul de la Sovata.Va rog sa-mi dati detalii despre modalitatea de inscriere.Va multumesc.
        Buna ziua.
        Pe acest topic. Particip: Nume - Prenume, tel., e-mail.
        STIGA OFFENSIVE CR
        Hexer HD. // T-64

        Comentariu


        • #5
          Re: Cantonament de tenis de masă - SOVATA - 22/27 August 2010

          1.vlasceanu ionut,
          2.nicu kenobi
          tel.contact-0740.76.00.92
          e-mail:vlasceanuionut(at)yahoo.com
          Nittaku septear black tag/baracuda/baracuda
          "Si cand va veni dusmanul/Sa va ia pamant de drept/Romani,scuturati gorunul/Din mormant sa ma destept!" Avram Iancu

          Comentariu


          • #6
            Re: Cantonament de tenis de masă - SOVATA - 22/27 August 2010

            Postat în original de doki
            Postat în original de jhon
            Buna ziua! Sunt jucator amator din Piatra Neamț si as dori sa ma inscriu in cantonamentul de la Sovata.Va rog sa-mi dati detalii despre modalitatea de inscriere.Va multumesc.
            Buna ziua.
            Pe acest topic. Particip: Nume - Prenume, tel., e-mail.
            As vrea sa stiu care ar fi numarul de participanti limita. Imi place foarte mult ideea si ma intereseaza.
            Lemn: DONIC CRISAN Titanium Inside
            Fete:-Drive Donic Formula Blues
            -Rever Butterfly Tackifire

            Comentariu


            • #7
              Re: Cantonament de tenis de masă - SOVATA - 22/27 August 2010

              Postat în original de doki
              Scoala de vara de tenis de masă - Sovata - a 2-a editie
              .........
              Va asteptam cu drag !
              Nu va suparati, dar as vrea sa vad un filmulet cu locul unde vom juca tenis, mesele, sala etc.In special asta ma intereseaza
              Lemn: DONIC CRISAN Titanium Inside
              Fete:-Drive Donic Formula Blues
              -Rever Butterfly Tackifire

              Comentariu


              • #8
                Re: Cantonament de tenis de masă - SOVATA - 22/27 August 2010

                Nu uitati ca un loc este castigat la tombola de Andrei Dan - Piatra Neamț , inca de anul trecut.
                Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
                FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
                BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

                Comentariu


                • #9
                  Re: Cantonament de tenis de masă - SOVATA - 22/27 August 2010

                  BUCUR ALIN ADRIAN
                  0723698418
                  ropegaso(at)orangemail.ro

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: Cantonament de tenis de masă - SOVATA - 22/27 August 2010

                    Postat în original de Anghel Ionut
                    Nu va suparati, dar as vrea sa vad un filmulet cu locul unde vom juca tenis, mesele, sala etc.In special asta ma intereseaza
                    Accesati pagina http://www.konnertfilm.ro/av/Andris/
                    si descarcati fisierul Andris_asztalitenisz.mpg (pozitia a 2-a).
                    Vizionati cu WMplayer, VLCplayer, RealPlayer sau SMplayer.
                    STIGA OFFENSIVE CR
                    Hexer HD. // T-64

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: Cantonament de tenis de masă - SOVATA - 22/27 August 2010

                      Postat în original de marius
                      Nu uitati ca un loc este castigat la tombola de Andrei Dan - Piatra Neamț , inca de anul trecut.
                      Da, stiu.
                      Au fost doua premii, un cantonament la Munchen si unul la Sovata. Andras si Olga au toate datele.
                      STIGA OFFENSIVE CR
                      Hexer HD. // T-64

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: Cantonament de tenis de masă - SOVATA - 22/27 August 2010

                        Postat în original de doki
                        Postat în original de Anghel Ionut
                        Nu va suparati, dar as vrea sa vad un filmulet cu locul unde vom juca tenis, mesele, sala etc.In special asta ma intereseaza
                        Accesati pagina http://www.konnertfilm.ro/av/Andris/
                        si descarcati fisierul Andris_asztalitenisz.mpg (pozitia a 2-a).
                        Vizionati cu WMplayer, VLCplayer, RealPlayer sau SMplayer.
                        mul?am ptr filmuletul cu sala. e intradevar frumos locul
                        Lemn: DONIC CRISAN Titanium Inside
                        Fete:-Drive Donic Formula Blues
                        -Rever Butterfly Tackifire

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: Cantonament de tenis de masă - SOVATA - 22/27 August 2010

                          [quote=Dragomir Paul][quote=doki][quote="Dragomir Paul":3nc666e9]Sa ma manince limba ?!!!....Sa nu ma manince ?!!!...
                          Hmmmmm....Grea decizie...Dar pina atunci mai este muuullltttaaaaaaa vrreeeeemeeeeeeee.... [/quote]
                          Va salut dle. Dragomir,
                          Daca veniti si mai ales daca stati cat ati stat si anul trecut, atunci intr-adevar, mai este [i]muuullltttaaaaaaa vrreeeeemeeeeeeee[/i].
                          Ieri am vorbit cu Andras si l-am convins ca trebuie separat participantii locali de cadetii germani. I-am cerut in mod expres acest lucru, pt ca doresc sa se ocupe in acea perioada doar cu cei locali. La fel si ceilalti antrenori. Nu vad alta solutie. Cand 2-3 parinti germani asista la antrenament si ei vor ca copii lor sa fie serviti la maxim, pe Andras e o presiune mare. Il inteleg.
                          Astfel, prima saptamana va fi pt copii germani, iar saptamana 22/27 august pentru noi amatori si cadetii din tara. S-au redus si preturile fata de anul trecut, cand cazarea era 10 euro iar masa 15 euro. Acum in cazare este inclus si micul dejun si pranzul (10+2+4 euro, sper sa gasim vara operator pt pranz cu 4 euro).
                          Eu cred ca cele cca. 40 de locuri se vor ocupa destul de repede.
                          Plata se va face in august, dar trebue sa se cunoasca lista doritorilor si pt a putea alcatui programul de antrenament. Pentru participanti se va trimite un chestionar, pt pre-evaluare.[/quote]
                          Ne luam inima in piept si dorim sa oferim si altora amanunte.
                          Reale.
                          Pensiunea este de nota cel putin 8 ( din 10 ) si daca avem in vedere locatia ( nota 10 ) conteaza cel mai putin.
                          Patronul pensiunii daca s-ar ocupa de aceasta ar fi multumit dinsul si generatiile urmatoare pentru inca 100 de ani dar din pacate nu locuieste in Romania
                          Ospitalitatea este proverbiala...
                          Pensiunea are tot ceea ce ii trebuie pentru a deveni, desigur, un punct de atractie dar mai este nitel de muncit la aceasta.
                          Sa nu se supere Fejer dar dinsul nu locuieste in tara si asta isi pune amprenta peste tot.
                          Cit despre sala de sport am sa va spun ca rar aveti ocazia sa vedeti asa ceva.
                          Jur.
                          Singura.
                          Loc de parcare excesiv.
                          Locatia splendida.
                          La superlativ totul... Zau ashe !!!
                          Dar inauntru este sauna copii.
                          Nu ai aer sa respiri vara si oricita bunavointa a-ti cara in rucsac ve-ti abdica. Literalmente.
                          Am cautat ore in sir panoul de ventilatie si cind in sfirsit l-am gasit am realizat ca este inchis cu lacat...Brrr...M-am topit a doua oara...
                          Antrenorii sunt de nota 10. Sau cum se spune prin Europa - A +
                          Dar timpul este prea scurt si "contre " pot face si eu acasa fara sa-mi spuna nimeni.
                          M-as fi asteptat sa ma indrume cineva si sa-mi corecteze cineva miscarile.
                          Nu.
                          Pacat.
                          Ma rog sa nu fiu inteles gresit dar am strabatut pina acolo sute de km si zeci de milioane de lei ( nu ca ma pling ) si nu doresc nimanui sa creada altceva. Ma voi duce si in acest an, dar chiar imi doresc sa vad ceva schimbat. Apa din acel bazin nu vreau sa fie verde. Vreau sa fie curata si schimbata zilnic. Fara scuze, fara jena, fara explicatii.
                          Vreau sa nu merg cu un lighean in brate sa sterg masa barului de la parter. ( cind ploua sau face dush cineva ) .
                          Vreau ca baia lui " Vali-gti " sa functioneze. Punct.
                          Platesc pentru asta.
                          Vreau ca domnul Fejer si doamna Olga Nemes sa inteleaga un singur lucru : Va iubesc ! Ca si oameni sunteti mai presus de multi pe care i-am cunoscut pina acum. Pe cuvint.
                          Dar daca veti reedita ceea ce a fost in 2009 asigurati conditii nu numai la pensiune ci si in sala de joc.
                          Nu se poate respira in acea perioada a anului in sala .
                          Deloc.
                          Ocupati-va pe rind de fiecare participant pentru ca la urma urmei de aia vin acolo. Sa invete ceva de la dumneavoastra si nu sa faca " contre " cu cine mai stie cine . Astea le putem face acasa la noi in fiecare zi.
                          Daca am suparat pe cineva imi cer scuze si daca ceea ce am spus nu corespunde realitatii rog pe cei de anul trecut prezenti sa ma contrazica.
                          Avem mii de poze care sa ne confirme cele relatate.
                          Oricind va oferim si o mina de ajutor in afara de prezenta " obligatorie "..,.,
                          O zi minunata !!![/quote:3nc666e9]
                          Am postat evenimentul din timp din mai multe motive. Principalul motiv, ca cei care doresc sa participe sa aiba o idee despre cantonament (sala, programul de antrenamente si scopul cantonamentului, respectiv cu ce beneficii raman), dar am dorit ca cei care au participat anul trecut sa-si spuna parerile. Orice observatie e bine venita, ajuta ca serviciile sa se imbunatateasca.
                          Insa, dvs.prin [i]dorinta de a oferi si altora amanunte reale[/i] ati trecut pe langa problemele esentiale (doar le-ati atins), iar unele dintre afirmatii eu zic ca nici nu corespund realitatii.
                          [u]Cazare.[/u]
                          Nu am avut cazare la pensiunea Fejer, am fost acolo doar la colegi. Nici mie nu-mi place, dar mie nu-mi plac in general pensiunile. Nici nu m-am cazat de vreo zece ani la pensiune. Pensiunea Fejer este f. ieftina, iar la Sovata, in acea perioada a anului, nu cred ca exista multe locuri la 10 euro/noapte. Pe aceasta temai nu doresc sa fac nici un comentariu, doar ca pensiunea lui Andras e doar una din alternativele de cazare, pt oameni cu bani exista multe variante, chiar si Danubius Medical Spa cu 75 euro/noapte.
                          [u]Sala de sport.[/u]
                          Sala intra in categoria conditii de joc, asaca ea trebuie sa corespunda necesitatilor. Dvs. spuneti ca [i]"rar aveti ocazia sa vedeti asa ceva. Jur. Singura. Loc de parcare excesiv. Locatia splendida. La superlativ totul... Zau ashe !!! Dar inauntru este sauna copii"[/i].
                          Cunosc situatia, am fost acolo prima saptamana si nu sunt de acord cu parerea dvs. Sala este una normala, o sala tip Nastase model B, nimic iesit din comun, departe de a fi o super-sala. Dar nici sa spunem ca in incinta era sauna.
                          Sunt o fire care ani de zile tin in minte orice aspect ce ma deranjeaza, ba mai mult, de fiecare ori fac reclamatii inca la fata locului. Singurul lucru ce m-a deranjat era lumina naturala prea puternica, care se putea corecta cu pozitionarea inversa a meselor. Am si reclamat, dar celorlalti participanti li sa parut OK asa ca mesele au ramas pe pozitiile initiale.
                          Am intrebat colegii din Odorhei (pe cei care au participat) daca lor li s-a parut caldura insuportabila. Toti mi-au zis ca nu. Aici ar trebui sa intervina si M. Valentin (București), Iulian (Brașov), A. Moise (Ploiești), si sa-si spuna parerile. Daca si parerea celorlalti legat de temperatura este cel al dvs. atunci intr-adevar e o problema, si nici macar nu stiu cum se poate rezolva. Nu cred ca Primaria ar inghiti factura la en. electrica (in caz ca are sala instalatie pt aer conditionat), si nu cred ca participantii ar accepta cresterea tarifului cu costul en. electrice. O imbunatatire s-ar putea obtine prin ventilatia naturala intre orele de zori, 3:00-6:00. Dar inca o data mentionezi, mie mi s-a parut o caldura normala din timpul verii.
                          [u]Programul de antrenamente.[/u]
                          La acest punct sunt cu totul de acord cu dvs. si cred ca acest capitol trebuie sa dezbatem in amanunte.
                          [u]Aveti perfecta dreptate cand spuneti ca participantii au cam fost lasati de capul lor[/u].
                          [b][u]Nu degeaba i-am cerut in mod expres lui Andras separarea celor doua grupuri, cel al cadetilor germani de cel al amatorilor locali[/u][/b] (vedeti postarea mea la care ati raspuns).
                          Nu sunt un atotstiutor, dar am mai participat si la cantonamente in afara tarii si stiu acolo ce program se aplica, si cu ce trebuie sa te alegi dupa un asemenea cantonament. Cred ca cel mai performant cantonament il face perechea Karsai F. (antrenorul lotului national Austria, si a mai multor jucatori, cum ar fi si Schlager) / Aranyosi P. (antrenor la BVSC Lombard, iar inainte multi ani antrenor in Bundesliga si Austria). Ei organizeaza anual mai multe cantonamente, 4 in Ungaria, 2 in Austria, 2 in Italia si cred ca 1 in Germania. Modul lor de lucru trebuie copiat si adaptat pentru conditiile noastre. Va recomand sa accesati doua linkuri, ambele multilingve. Primul contine un filmulet despre cantonamentul lor, iar al doilea link este brosura cantonamentului.
                          [url="http://www.pingpong.hu"]http://www.pingpong.hu[/url]http://www.pingpong.hu/pdf/Internationa ... s_2010.pdf
                          Programul lor (in linii mari):
                          Luni, marti, miercuri si joia 2 antrenamente de cate 2,5 ore. Vinerea are loc un miniturneu intre participanti, in grupe separate dupa nivelul de joc al fiecarui participant. La fiecare partida asista un antrenor, si ii da sfaturi jucatorului care a pierdut setul.
                          Primele 30min.: fiecare sesiune de 2,5 ore incepe cu o incalzire de 5min. dupa care se trece la contre f/h (5min. 1R, 5min. 2R+2M), contre b/h. (5min.) dupa care TS cu schimbarea jucatorului activ (10min. in total).
                          Urmatoarele 90min. tematica zile: 3 jocuri de sistem (15min. ca jucator activ, 15min. ca jucator pasiv). Fiecare exercitiu este prezentat de doi antrenori, si totodata explica esenta exercitiului respectiv in cadrul unei partide unde/cum ne vom intalni cu cele exersate. Se explica si la ce trebuie sa ne concentam la exercitiul cutare (miscarea picioarelor, pozitionare, etc ...). In timpul exercitiului antrenorii umbla intre jucatori si ii corecteaza (priza, jocul de picioare, pozitie incorecta, etc ...)
                          Tot in acest interval de timp, jucatorii rand pe rand sunt chemati la multiball (cca 20-30min.), unde un antrenor se ocupa doar de tine si in special exersati o tematica care dupa parerea lor e un punct slab in jocul tau.
                          Ultimele 30min.: totdeauna un joc pe puncte. Ex. o partida unde poti da numai contre - fara TS si US. Un alt exemplu o partida doar pe partea dreapta a mesei si numai cu f/h. Sunt "n" variante.
                          In linii mari, asa se desfasoara cantonamentele antrenorilor Karsai/Aranyosi (munca lor este ajutata de inca 6 antrenori/jucatori pro). Defapt dupa cantonament ramai cu: identificarea automatizarilor proaste, ti se explica de unde vin greselile, cum le poti corecta, plus ti se alcatuieste un program pt urmatorii 6-8 luni (antrenament 4h/saptamana).
                          Cam asta dorim sa se faca si la Sovata din acest an.
                          Dle. Dragomir, inscrieti-va din timp pe lista , si ne intalnim in august
                          STIGA OFFENSIVE CR
                          Hexer HD. // T-64

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: Cantonament de tenis de masă - SOVATA - 22/27 August 2010

                            Postat în original de mircea.garaz
                            Pentru prima saptamana de cantonament care este pretul?
                            Nu inteleg intrebarea.
                            Cantonamentul va fi in saptamana 22/27 august!
                            STIGA OFFENSIVE CR
                            Hexer HD. // T-64

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: Cantonament de tenis de masă - SOVATA - 22/27 August 2010

                              Postat în original de mircea.garaz
                              Cand sunt cadetii germani care este pretul cantonamentului?
                              Difera de pretul "cadetilor "de la noi?
                              Dupa ce i-am cerut sa separe cele doua categorii, nu am mai discutat pretul pt. prima saptamana. Si programul difera de cea ce dorim pentru amatorii din tara.
                              Nu l-am intrebat nici cat incaseaza de la copii germani.
                              Prima saptamana este recomandat pt cadeti/juniori. Daca doriti sa inscrieti un grup de tineri jucatori, va rog sa-l sunati: +49/16096229005. Sunt multe aspecte (varsta, nr. participanti, nivel de joc, etc ...) si discutati-le la telefon.
                              STIGA OFFENSIVE CR
                              Hexer HD. // T-64

                              Comentariu


                              • #16
                                Re: Cantonament de tenis de masă - SOVATA - 22/27 August 201

                                Buna ziua
                                Mai sunt locuri? Se ocupa repede?
                                Sunt si eu foarte interesat.
                                Va multumesc

                                Comentariu


                                • #17
                                  Re: Cantonament de tenis de masă - SOVATA - 22/27 August 201

                                  Buna ziua!As dori sa stiu daca acest cantonament mai are loc;eu deja m-am inscris.
                                  Nittaku septear black tag/baracuda/baracuda
                                  "Si cand va veni dusmanul/Sa va ia pamant de drept/Romani,scuturati gorunul/Din mormant sa ma destept!" Avram Iancu

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Re: Cantonament de tenis de masă - SOVATA - 22/27 August 201

                                    Aceeasi intrebare,
                                    Multumesc.

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Re: Cantonament de tenis de masă - SOVATA - 22/27 August 201

                                      si eu sunt tentat sa ajung in acest cantonament, daca o parte din neajunsurile de anul trecut se remediaza.
                                      rezist la caldura din sala (in 22-27 aug n-o mai fi asa canicula ca in iulie 2009...), conditiile de cazare o sa le suport;
                                      pe mine ma intereseaza in principal antrenamentele specifice, cu caracter indrumator, de corectare, tehnica si eventual ceva ponturi legate de strategie in functie de jocul adversarului impartasite din experienta lui feher si a olgutei (sau ceva sedinte video, intr-o sala de conferinte).
                                      cele bune!
                                      Xiom -Mitzutani - Xiom

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Re: Cantonament de tenis de masă - SOVATA - 22/27 August 201

                                        Foarte buna ideea.Am vazut si eu ca prin strainatate,citind pe forumuri,se practica acest gen de cantonamente.Problema la noi cred ca e una singura.....si mare.Banii.Sunt multi jucatori care ar dori sa participe,sa invete,sa se perfectioneze.Din cate am citit eu mai sus pt. 5 zile costa 125 euro + 16 pt cazare x 5 zile = 80 euro.Ajungem la suma de 205 euro pt. 5 zile,fara masa de seara.La acesti bani se adauga transport.In total se ajunge la aproximativ 10 milioane lei vechi,daca omul se deplaseaza cu autobusul si mananca sanwich-uri la cina.Pt. salariile din Romania e greu domnilor....e greu.Oare cat de mult poate creste nivelul de joc al unui sportiv dupa 5 zile de antrenament chiar si sub indrumarea acestor mari campioni ?
                                        Blade: Bty Primorac Carbon off+
                                        Bh:Tenergy 80 fx
                                        Fh:Tenergy 80 fx

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Re: Cantonament de tenis de masă - SOVATA - 22/27 August 201

                                          Dragi tenismeni,
                                          Buna ziua,
                                          din pacate trebuie,sa renuntam la cantonamentul intre 22-27 nu se mai tine,fiindca pe 25 de agust trebuie sa fiu iarasi in Germania.Din pacate am un meci de cupa. lucru care nu stiam cind am organizat Cantonamentul.Saptamina trecuta am aflat treaba asta.
                                          Nu stiu ,daca puteti venii o saptamina mai devreme.Sinteti binevenit.
                                          Va rog frumos sa ne iertati.
                                          Numarul meu de telefon din Romania este 0745/285161
                                          Aicea puteti sa va inscrieti
                                          Cu stima Konni

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Re: Cantonament de tenis de masă - SOVATA - 22/27 August 201

                                            Postat în original de marius
                                            Nu uitati ca un loc este castigat la tombola de Andrei Dan - Piatra Neamț , inca de anul trecut.
                                            Buna ziua,
                                            cantonamentul se tine de la data de 13 pina 20 de agust.Cantonamentul din 22 pina 27 este anulat.Va rog frumos sa conectati Dle.Andrei Dan.
                                            Cu stima
                                            Andras Fejer Konnert
                                            Numerul meu de telefon.0745/285161

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Re: Cantonament de tenis de masă - SOVATA - 22/27 August 201

                                              Turneul AmaTur de pe 28 august se muta si el pe 21, sau n-are nici o legatura cu cantonamentul?
                                              TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Re: Cantonament de tenis de masă - SOVATA - 22/27 August 201

                                                Si Dl. Nascu Serban/ Cluj cistigatorul de anul trecut al cantonamentului in Germania , e rugat sa ia legatura cu Olga Nemes pentru stabilirea perioadei , si amanuntele legate de acest premiu .
                                                Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                                                Fete de palete tenis de masa
                                                TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                                                Comentariu

                                                Who has read this thread:
                                                Procesare...
                                                X