Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

sfaturi pentru un stangaci

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • sfaturi pentru un stangaci

    salut..am intrat si eu pe forumul asta,sperand ca pot sa primesc niste sfaturi...joc tenis de masă de pe la 13 ani(am 16),si joc cu mana stanga.in ultimul an am inceput sa joc mai intens,pentru ca am reusit sa ies pe locul al 2-lea pe liceul meu...si mai departe...am fost eliminat de un jucator mai bun,din alt liceu..nu asta conteaza.
    am intrat aici ca sa primesc niste sfaturi.jucand cu mana stanga,cred ca exista sfaturi diferite fata de cele pentru un jucator ce practica acest sport cu mana dreapta.poate sa ma ajute cineva?multumesc anticipat.

  • #2
    Re: sfaturi pentru un stangaci

    Nu vad ce ar fi diferit fața de un jucator de mana dreapta... tehnica e aceeasi. In sportul asta sunt multi stangaci iar tactica dreptaci vs stangaci este aceeasi de ambele parti. Probabil vei fi mai derutat atunci cand vei juca tot cu un stangaci decat in jocul normal vs dreptaci
    TBS - FH H3 prov, BH Pryde 40

    Comentariu


    • #3
      Re: sfaturi pentru un stangaci

      ridica un jucator dreptaci la puterea "-1" si ai raspunsul .
      glumesc, si eu sunt stangaci, dar conteaza ce stil de joc ai nu cu ce mana...
      Lemn: Gergely
      BH: Dignics 05, 2.1
      FH: Dignics 05, 2.1

      Comentariu


      • #4
        Re: sfaturi pentru un stangaci

        Postat în original de Ashes
        Nu vad ce ar fi diferit fața de un jucator de mana dreapta... tehnica e aceeasi. In sportul asta sunt multi stangaci iar tactica dreptaci vs stangaci este aceeasi de ambele parti. Probabil vei fi mai derutat atunci cand vei juca tot cu un stangaci decat in jocul normal vs dreptaci
        Nu sunt de acord cu afirmatia"tactica e aceiasi"...felul in care joci un stangaci e diferita fata de strategia folosita pentru un dreptaci
        Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
        Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

        Comentariu


        • #5
          Re: sfaturi pentru un stangaci

          Mda, o fi.
          Imi aduc aminte ca am jucat in IDM acum vreo luna cu cineva (destul de bun, dealtfel) si dupa vreo 3 seturi cand am schimbat masa si ma pregateam sa servesc l-am intrebat mirat: Wow, tu esti stangaci?
          TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

          Comentariu


          • #6
            Re: sfaturi pentru un stangaci

            Florin, ai mesaj privat
            Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
            Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

            Comentariu


            • #7
              Re: sfaturi pentru un stangaci

              Postat în original de mandrubogdan
              Postat în original de Ashes
              Nu vad ce ar fi diferit fața de un jucator de mana dreapta... tehnica e aceeasi. In sportul asta sunt multi stangaci iar tactica dreptaci vs stangaci este aceeasi de ambele parti. Probabil vei fi mai derutat atunci cand vei juca tot cu un stangaci decat in jocul normal vs dreptaci
              Nu sunt de acord cu afirmatia"tactica e aceiasi"...felul in care joci un stangaci e diferita fata de strategia folosita pentru un dreptaci
              Ma referam la faptul ca atunci cand se intalnesc un stangaci cu un dreptaci amandoi folosesc aceeasi tactica. Mana cu care joaca este pe aceeasi parte a mesei... fata de situatia dreptaci - dreptaci sau stangaci - stangaci. Cred ca si unui stangaci ii este putin mai complicat sa joace cu alt stangaci, antrenamentul cu jucatori de acest fel fiind mai rar.
              TBS - FH H3 prov, BH Pryde 40

              Comentariu


              • #8
                Re: sfaturi pentru un stangaci

                Postat în original de FlorinBN
                Mda, o fi.
                Imi aduc aminte ca am jucat in IDM acum vreo luna cu cineva (destul de bun, dealtfel) si dupa vreo 3 seturi cand am schimbat masa si ma pregateam sa servesc l-am intrebat mirat: Wow, tu esti stangaci?
                Cunoastem sentimentul, dupa aproape 2 saptamani de joaca am facut si eu aceeasi observatie cu un prieten!
                Blade-Darker speed 90
                Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                Bh- Testing

                Comentariu


                • #9
                  Re: sfaturi pentru un stangaci

                  eu sunt si mai tare prieteni mi-am dat seama acasa ca prietenu meu e stangaci ! :
                  Butterfly Viscaria fl
                  Butterfly tenergy05

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: sfaturi pentru un stangaci

                    Postat în original de raulv
                    eu sunt si mai tare prieteni mi-am dat seama acasa ca prietenu meu e stangaci ! :
                    v-ati gandit cum v-a putut bate asa rau???
                    Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
                    Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

                    Comentariu

                    Who has read this thread:
                    Procesare...
                    X