Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

M-as putea obisnui cu paleta? Ce stil sa adopt?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • M-as putea obisnui cu paleta? Ce stil sa adopt?

    Am o paleta cu fete diferite , joc cu ea de ceva timp insa fetele au spin diferit si de multe ori nu pot sa joc normal pentru ca atunci cand schimb de pe Bh pe Fh si invers mai dau afara . As vrea sa stiu daca in timp ma voi obisnui cu fetele diferite sau va trebui sa ma concentrez tot timpul la spinul diferit atunci cand schimb partea . Astept raspuns ... Multumesc .
    =

  • #2
    Ce stil de joc ai? Ce lovituri dai cu FH si cu BH?
    Ce paleta ai acum? De ce o intorci in mana?
    Blog de tenis de masă

    Comentariu


    • #3
      Cred ca trebuia sa postezi la sectiunea Echipament - acum am vazut.
      Blog de tenis de masă

      Comentariu


      • #4
        Am o fata neagra Dawei Inspirit si cea rosie Acuda s3 , lemnul este Nitakku Chamipon . Imi place sa joc ofensiv . Nu intorc paleta in mana ci atunci cand adversarul de exemplu imi da o data pe Bh iar a doua oara pe Fh din cauza ca spinul fetelor este diferit daca vreau sa dau Topspin mai dau afara . Mentionez ca stiu sa joc Topspin si pe fata si pe rever destul de bine . Revin la intrebarea de sus ... Multumesc
        =

        Comentariu


        • #5
          Cred ca ai o problema de obisnuinta cu paleta.
          Eu prefer o fata mai moale la BH si una mai tare la FH. Lovitura mea de topspin de FH este abrupta, cu paleta inchisa - imi place o fata mai tare, cu spin mare si aruncare inalta. La BH, dau topspin mai degraba de langa masa decat de la distanta, dar imi convine o fata ceva mai moale, cu spin bun si aruncare medie spre inalta.
          Daca fetele sunt mult diferite (si ale tale sunt), este posibil sa ai o oarecare problema de adaptare. La FH vei avea nevoie sa duci mana mai sus ca de obicei si sa lovesti mingea cu paleta mai inchisa, mai devreme. Incearca sa iei mingea in primul timp (pana sa intre in traiectorie descendenta). Daca a coborat, va trebui sa duci paleta mai deschisa si sa lovesti mingea mai mult in spate, decat in varf.
          Blog de tenis de masă

          Comentariu


          • #6
            sint curios cum o sa duci tu paleta duminica cind jucam finala
            ---------- Post added 19.03.2012 at 19:17 ----------
            te pup cristi dar dupa infringerea ta

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de dantim Vezi post
              sint curios cum o sa duci tu paleta duminica cind jucam finala
              ---------- Post added 19.03.2012 at 19:17 ----------
              te pup cristi dar dupa infringerea ta
              )))))))) tare asta !!!
              Nittaku septear black tag/baracuda/baracuda
              "Si cand va veni dusmanul/Sa va ia pamant de drept/Romani,scuturati gorunul/Din mormant sa ma destept!" Avram Iancu

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X