Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Reverul Vietii... :|

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Reverul Vietii... :|

    Auziti,cum pot da cu reverul si la serve dar si cand serveste adversarul...Eu nu stiu dc nu dau foarte bine cu reverul...



    Aaaa si app...Eu am o paleta cu:Fata Butterfly si Lemnul Double Fortune...Dar problema e ca manerul e patratos si e cam grea paleta...Ce ziceti e buna?

  • #2
    Cred ca ai nevoie de o iarba ...
    TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

    Comentariu


    • #3
      Scuze...De ce?)Eu sunt incepator dar joc destul de bine..Si paleta ce zici e buna?

      Comentariu


      • #4
        La ani lui ar trebui invatat sa loveasca corect,atat pe BH/FH.

        Comentariu


        • #5
          Mai Antal Deles eu am intrebat cum sa imi "dezvolt" reverul...si daca e buna paleta mea.Nu mai posta aiurea spunand ca trebuie sa lovesc corect...

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de ErykDinamo Vezi post
            Mai Antal Deles eu am intrebat cum sa imi "dezvolt" reverul...si daca e buna paleta mea.Nu mai posta aiurea spunand ca trebuie sa lovesc corect...
            ...de cand iti permiti sa te adresezi astfel unui domn cu o varsta respectabila..."Mai ErykDinamo", acest domn ar putea sa-ti fie tata...
            Setup : Tenergy 05 | Viscaria | Tenergy 64 FX

            Lume multa, oameni putini...

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de FlorinBN Vezi post
              Cred ca ai nevoie de o iarba ...
              Florine, Florine, ...nu-ti bate joc de copii

              Later edit:

              ...dar cred ca merita

              Comentariu


              • #8
                Eu nici nu ma uit la varsta SI VA ROG NU MAI POSTATI AIUREA EU AM PUS O INTREBARE VOI RASPUNDETI LA EA NU LA 10 CAI PE PERETI...CATI CAI SUNT PE PERETI

                Comentariu


                • #9
                  Pai sa te uiti la varsta! Invata sa vorbesti frumos si respectuos. Nu lua pe nimeni peste picior si poate ti se va raspunde. Altfel, stai pe vreun forum de-al tau si vorbeste asa cu amicii de varsta ta.

                  Comentariu


                  • #10
                    La 11 ani sa vorbesti asa?!
                    We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
                    Aristotle



                    Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

                    Comentariu


                    • #11
                      Paleta e proasta in primul rand... nu e profesionala, in al 2-lea rand omu ti-a zis un sfat bun... nu stii sa lovesti corect... ai nevoie de antrenamente de la cineva calificat in domeniu si de o paleta buna... toate se invata nimeni nu se naste invatat... vorbeste cu parintii tai sa te dea la vre-un club de tenis de masă si acolo ai sa inveti
                      Lemn: Butterfly Petr Korbel
                      BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

                      Comentariu


                      • #12
                        Mie imi place titlul topicului ales de copil: Reverul Vietii.... Ehhhh? E ceva!
                        Blade-Darker speed 90
                        Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                        Bh- Testing

                        Comentariu


                        • #13
                          Pai...In Barlad unde este un club de tenis de masă

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de dado_daniel Vezi post
                            Mie imi place titlul topicului ales de copil: Reverul Vietii.... Ehhhh? E ceva!
                            Interesant ar fi punctul de vedere al dl. GABRIEL DANIELUC.

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de dinicescuion Vezi post
                              Interesant ar fi punctul de vedere al dl. GABRIEL DANIELUC.
                              OFF Topic: Pucntul de vedere al d-lui Gabi Daneliuc ar putea fi exprimat cam asa: Nu conteaza ce fata ai la rever si cat de bine dai cu reverul, cata vreme dai mereu cu forehand-ul
                              Blog de tenis de masă

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de ErykDinamo Vezi post
                                Mai Antal Deles eu am intrebat cum sa imi "dezvolt" reverul...si daca e buna paleta mea.Nu mai posta aiurea spunand ca trebuie sa lovesc corect...
                                Am incercat sa-ti dau un sfat,dar cred ca nu meriti acest lucru.
                                Ori ce ai incerca sa faci in viata daca nu-l faci corect,inseamana ca apuci pe cai gresite,atata mai pot sa-ti spun !

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de dinicescuion Vezi post
                                  Interesant ar fi punctul de vedere al dl. GABRIEL DANIELUC.
                                  Punctul de vedere al domnului Daneliuc ar fi cam asa: "Dai in ea si daca vezi ca-ti intra CHOOO! "
                                  We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
                                  Aristotle



                                  Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Din pacate generatia urmatoare va fi cea mai slaba din toata istoria Romaniei
                                    Anturajele au schimbat total chiar si copiii buni.
                                    Daca cei care au dat Bacul anul acesta au putut spune ca la subiectul de 30 puncte,in care trebuiau sa dezvolte ideea de "Lume"in vizunea lui Mihai Eminescu,in care puteau scrie absolut orice ,despre Lac,despre Luceafarul,Floare albastra,motivul teiului,poate cel mai usor subiect posibil,ei au spus,citez:''Ne-au dat acest subiect pentru a-si bate joc de noi"-am ramas interzis,Nu se poate asa ceva!!!,ca sa nu mai vorbim de generatia lui Erik,ce nu mai are timp de scoala,mai mult ca sigur se cearta mereu cu parintii,de aici lipsa crasa de respect fata de cineva care vrea sa il ajute!!!
                                    Erik,nu imi pasa daca o sa te superi sau nu,dar cu acest mod de a gandi si de a vorbi nu vei face niciodata nimic in viata,pentru ca daca nu respecti,nici nu vei fii respectat,nu ai cei 7 ani elementari de acasa,si nici in tenisul de masa nu vei evolua,deoarece e nevoie de RABDARE si respect in primul rand fata de cei care vor sa te ajute.
                                    Ce vei face daca vei da peste un antrenor care va dori sa te invete?un antrenor de o varsta cu domnul Antal?il vei certa pentru ca iti zice sa lovesti corect?pai in secunda a2a vei ramane singur,doar tu si mingile
                                    Sper sa fii bagat ceva la cap din mesajul meu si sa incerci sa iti schimbi atitudinea,pana nu e prea tarziu-In fond si la urma urmei e spre binele tau,dar sa sti ca daca vei continua cu atitudinea asta ti se vor inchide toate usile.
                                    - - - Actualizat - - -
                                    Uite asa trebuie sa lovesti cu reverul-

                                    Uite asa trebuie sa lovesti cu reverul-
                                    Ultima editare de george25; 04.iul.2012, 12:08.
                                    Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                                    FH: Tenergy 05
                                    BH: Dignics 05

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Te rog crede-ma ca eu am note foarte bune la sc la fiecare obiect...De ex cea mai mica nota din catalog este 6,fara 7 si 8 si doar 9 si 10

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de george25 Vezi post
                                        - - - Actualizat - - -
                                        Uite asa trebuie sa lovesti cu reverul-

                                        Uite asa trebuie sa lovesti cu reverul-
                                        Cu parere de rau trebuie sa mentionez, vazand modul in care domnul loveste mingea, ca este total gresit, la un loc cu explicatia.
                                        Ca idee: picioarele trebuie sa fie in aceeasi pozitie ca pentru o lovitura de FH - stangul putin inainte (pentru dreptaci). Paleta pleaca din dreptul inimii, pozitie in care axa manerului este la 45 grade fata de antebrat, cu cotul la 90 de grade sau mai putin (incheietura la acelasi nivel sau mai sus decat cotul).
                                        Incheietura ramane nemiscata pe toata durata loviturii (paleta ramane in acelasi plac cu antebratul; miscarea se face din umar, nu din cot sau incheietura). Cand paleta loveste mingea, planul paletei este vertical. Dupa contact, varful paletei se duce spre inainte, astfel incat sa ajungi cu ea aproape la orizontala, pentru a aduce mingea pe masa, cu antebratul intins inainte.
                                        Postat în original de ErykDinamo Vezi post
                                        Te rog crede-ma ca eu am note foarte bune la sc la fiecare obiect...De ex cea mai mica nota din catalog este 6,fara 7 si 8 si doar 9 si 10
                                        Vis-a-vis de note, dupa cum tratezi oameni care au o varsta comparabila cu a parintilor tai aici pe forum, ma intreb ce nota ai la purtare.
                                        Blog de tenis de masă

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Dupa cum spuneam,eu nu ma uit la varsta .Si am nota 10 la purtare puteti intreba pe cineva din Barlad Scoala 8

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Postat în original de ErykDinamo Vezi post
                                            Dupa cum spuneam,eu nu ma uit la varsta .Si am nota 10 la purtare puteti intreba pe cineva din Barlad Scoala 8
                                            Scuze pentru deranj dar mai citeste posturi de pe forumul asta si vezi cam cum se discuta, care e atitudinea si atmosfera.

                                            "Puiule" faci NOTA DISONANTA fata de restul.

                                            Pe scurt si pe intelesul tau: ai o atitudine care deranjeaza.

                                            Notele si respectul nu au nici o legatura. Meseria se fura, iar de cele mai multe ori un adversar care te face zob i-ti da ocazia sa vezi cat de slab esti si cam ce mai ai de invatat.

                                            Nu inteleg ce te-a deranjat, ai intrebat ff arogant cum poti lovi cu BH si ti s-a raspuns sa mai inveti ......
                                            GeoSpin Tacky (2.2mm, 42deg) / LKT Instinct+/ 729 OEM (2.1mm, medium)

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Educatia nu se face pe forumuri si pe internet...
                                              Blade-Darker speed 90
                                              Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                              Bh- Testing

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Postat în original de dado_daniel Vezi post
                                                Educatia nu se face pe forumuri si pe internet...
                                                De acord, educatie nu, autoeducatie da.
                                                Daca e baiat destept poate se lipeste pe langa cineva si invata mult, daca e tot arogant o sa incaseze multe pana invata sa se abtina.
                                                GeoSpin Tacky (2.2mm, 42deg) / LKT Instinct+/ 729 OEM (2.1mm, medium)

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Ia uite finule Antal cum vb copilu asta de 11 ani cu tine ...de parca sunteti tovarasi de o viata...mda....ce bataie i-as fi dat ...atat la tenis cat si dupa ...
                                                  propun sa fie banat de pe forum ...atitudine prea de coltzu strazii ...
                                                  Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X