Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"AmaTur 2013", Brașov - 07.12.2013

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Multumesc Luky pentru gandurile bune. As vrea sa transmit un mesaj catre toti pasionatii de tenis de masă.
    Dragi prieteni, incercati sa vedeti in partenerul de joc din orice competitie sau antrenament un prieten si nu un dusman pe care trebuie sa-l taiati cu sabia. Aceste turnee trebuie sa ne apropie mai mult prin pasiunea noastra comuna, sa fim fericiti ca suntem sanatosi si ca putem sa desfasuram o activitate fizica. Ganditi-va la cei care nu pot face asemenea lucruri ca noi. Credeti ca stim sa jucam tenis de masă? Este o iluzie. Sa ne comparam cu jucatorii de super liga si mai sus si atunci vom vedea cat de departe suntem toti cei din AMATUR.
    Pentru mine aceste turnee mi-au adus multi priteni cu care ma intalnesc cu drag, atat la competitii, cat si in orasele in care merg ca turist: Cluj, București, Constanța, Sibiu, Deva, Sf. Gheorghe, Miercurea Ciuc, etc.

    Am fost in Franta si Germania si am putut sa vad atmosfera de prietenie din salile de joc unde am fost bine primit ca strain si unde erau jucatori f.f. buni. Am vazut pasionati de tenis la 70-75 de ani care jucau la o masa si erau fericiti. Aceasta va doresc si eu. Sa ajungeti la varste frumoase, sanatosi si sa puteti juca in continuare.

    Acceptati orice stil de joc, mai ales ca fetele sunt aprobate ITTF. Fiecare cu "armele" si tehnica lui, ca in artele martiale orientale. Aceasta este frumusetea jocului: diversitatea care ne scapa de monotonie.
    Nu subestimati partenerii, nu-i blamati si atunci veti vedea, v-o spun din experienta, ca veti avansa in tehnicile individuale. Ascultati de toti cei care va indruma de bine, care va observa de pe margine si tineti cont de sfaturile lor.

    In incheiere inca o data Sarbatori fericite, La multi ani tuturor si joc bun in noul an !!!
    Ultima editare de dan_tecuschi; 10.dec.2013, 16:10.

    Comentariu


    • exista vreun meci inregistrat, este pus pe undeva pe net ?

      Comentariu


      • Postat în original de dan_tecuschi Vezi post
        Dragi prieteni, incercati sa vedeti in partenerul de joc din orice competitie sau antrenament un prieten si nu un dusman pe care trebuie sa-l taiati cu sabia. Aceste turnee trebuie sa ne apropie mai mult prin pasiunea noastra comuna, sa fim fericiti ca suntem sanatosi si ca putem sa desfasuram o activitate fizica. Ganditi-va la cei care nu pot face asemenea lucruri ca noi. Credeti ca stim sa jucam tenis de masă? Este o iluzie. Sa ne comparam cu jucatorii de super liga si mai sus si atunci vom vedea cat de departe suntem toti cei din AMATUR.
        Pentru mine aceste turnee mi-au adus multi priteni cu care ma intalnesc cu drag, atat la competitii, cat si in orasele in care merg ca turist: Cluj, București, Constanța, Sibiu, Deva, Sf. Gheorghe, Miercurea Ciuc, etc.
        Am fost in Franta si Germania si am putut sa vad atmosfera de prietenie din salile de joc unde am fost bine primit ca strain si unde erau jucatori f.f. buni. Am vazut pasionati de tenis la 70-75 de ani care jucau la o masa si erau fericiti. Aceasta va doresc si eu. Sa ajungeti la varste frumoase, sanatosi si sa puteti juca in continuare.
        Acceptati orice stil de joc, mai ales ca fetele sunt aprobate ITTF. Fiecare cu "armele" si tehnica lui, ca in artele martiale orientale. Aceasta este frumusetea jocului: diversitatea care ne scapa de monotonie.
        Nu subestimati partenerii, nu-i blamati si atunci veti vedea, v-o spun din experienta, ca veti avansa in tehnicile individuale. Ascultati de toti cei care va indruma de bine, care va observa de pe margine si tineti cont de sfaturile lor.
        In incheiere inca o data Sarbatori fericite, La multi ani tuturor si joc bun in noul an !!!
        Cei care inca nu stiu asta ar trebui sa invete pe derost acest post !
        Sarbatori cu bine !
        Blade : Butterfly Timo Boll W7
        FH: Cornileau Target GT
        BH:
        Cornileau Target GT
        Tel : 0752 155 898



        Comentariu


        • Postat în original de danr Vezi post
          exista vreun meci inregistrat, este pus pe undeva pe net ?
          Mai sunt ceva meciuri, dar s-au pierdut printre balariile domnului...
          Finala de la open este la nivel de promisiune, ...sper sa apara
          Hobby: Motoare si ski !
          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

          Comentariu


          • Lemn:Matsushita Def:,Fh:Nitaku P1Bh: TSP Curl P-4 Chop
            http://www.tenismasa.ro/

            Comentariu


            • La anul viitor ma ofer voluntar ca fotograf si cameraman la aceasta competitie .

              Comentariu


              • Postat în original de dan_tecuschi Vezi post
                Multumesc Luky pentru gandurile bune. As vrea sa transmit un mesaj catre toti pasionatii de tenis de masă.
                Dragi prieteni, incercati sa vedeti in partenerul de joc din orice competitie sau antrenament un prieten si nu un dusman pe care trebuie sa-l taiati cu sabia. Aceste turnee trebuie sa ne apropie mai mult prin pasiunea noastra comuna, sa fim fericiti ca suntem sanatosi si ca putem sa desfasuram o activitate fizica. Ganditi-va la cei care nu pot face asemenea lucruri ca noi. Credeti ca stim sa jucam tenis de masă? Este o iluzie. Sa ne comparam cu jucatorii de super liga si mai sus si atunci vom vedea cat de departe suntem toti cei din AMATUR.
                Pentru mine aceste turnee mi-au adus multi priteni cu care ma intalnesc cu drag, atat la competitii, cat si in orasele in care merg ca turist: Cluj, București, Constanța, Sibiu, Deva, Sf. Gheorghe, Miercurea Ciuc, etc.
                Am fost in Franta si Germania si am putut sa vad atmosfera de prietenie din salile de joc unde am fost bine primit ca strain si unde erau jucatori f.f. buni. Am vazut pasionati de tenis la 70-75 de ani care jucau la o masa si erau fericiti. Aceasta va doresc si eu. Sa ajungeti la varste frumoase, sanatosi si sa puteti juca in continuare.
                Acceptati orice stil de joc, mai ales ca fetele sunt aprobate ITTF. Fiecare cu "armele" si tehnica lui, ca in artele martiale orientale. Aceasta este frumusetea jocului: diversitatea care ne scapa de monotonie.
                Nu subestimati partenerii, nu-i blamati si atunci veti vedea, v-o spun din experienta, ca veti avansa in tehnicile individuale. Ascultati de toti cei care va indruma de bine, care va observa de pe margine si tineti cont de sfaturile lor.
                In incheiere inca o data Sarbatori fericite, La multi ani tuturor si joc bun in noul an !!!
                Bravo Dane chiar meritai o finala,esti un om si un jucator de bun simt
                - - - Actualizat - - -
                Apropo ca tu esti jucator de open sau eu sau altii cum zic unii,da poate daca la open ar juca doar amatorii

                Comentariu


                • Finala amatori Dan Tecuschi vs Tamas Jeno, vazuta din alt unghi

                  Felicitari ambilor finalisti!
                  Ultima editare de GeluBv; 11.dec.2013, 10:07.
                  Hobby: Motoare si ski !
                  http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                  Comentariu


                  • Vio s-a cam grabit, a inceput si a terminat fara sa ne anunte, aici aveti numai cateva secvente (30 secunde),...sa speram ca apar si celelalte parti.
                    Hobby: Motoare si ski !
                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                    Comentariu


                    • Nu-mi amintesc prea bine când am participat la ultimul turneu AmaTur cu paleta în m?nă...oricum a trecut mai mult de un an de atunci.
                      Am scris pe vremea aceea următoarele lucruri:
                      „Aventura începută în 2010 se termină aici pentru mine. Un lucru e sigur: sportul ăsta și felul în care strânge oamenii a reușit să mă atragă și să mă facă să-l iubesc. Drept pentru care îl voi urmări și admira și în continuare, indiferent cât de puțin îl înțeleg...din păcate doar de pe margine!”
                      Acum câteva zile, în dimineața zilei de 7 decembrie 2013, trebuie să recunosc că s-a mai scris o „pagină” din aventura mea, pe care o credeam încheiată. M-am trezit și m-am prezentat la ora șase ca să fiu preluat de un grup de sibieni care mergeau la turneul final...Astfel începeam o experiență inedită, căci eu nu luasem nici un echipament sportiv cu mine.
                      Dragoș Temelie, Florin Govoreanu, Darian Șomlea. Ei au fost „pelerinii” care mi-au făcut loc în mașină. Timp de trei ore m-am simțit în compania lor ca și cum aș fi fost între rude sau colegi de clasă... și dacă-i văd de vreo 3 ori pe an pot spune că e mult!
                      Odată ajuns la sala din Brașov, „surprizele” au continuat. A ajuns la un moment dat acolo și Antal Denes. Bucuria lui când ne-am întâlnit m-a făcut să mă simt cel mai important om din lume! Ceva mai târziu am întâlnit pe Imecs Attila și cred că n-am vorbit în total mai mult de 10 minute, dar deja pot spune că oricine s-ar bucura să-l aibă prieten. Ce să mai spun de Feri Denes...?
                      Am văzut mult pingpong, dar și de calitate, încât nu prea știam la un moment dat în ce parte să fiu atent. Pe parcurs am mai întâlnit și oameni pe care ?i știam mai bine: Csaba Zedler, Iuliu Zedler, „maestrul ierbii de pe H?rtibaci”/Geo Dumitru Nicula, Gabi Tipser. Pe unii i-am cunoscut chiar în această sală: Dan Petrov e un exemplu. M-am simțit fantastic și am simțit chiar „emoții de suporter”, urmărind evoluția lui Andrei Tomică. La ultimele lui meciuri m-am simțit ca și cum aș fi jucat eu...
                      într-o lume în care un om ca mine greu mai găsește motive și prilejuri să fie impresionat de latura pozitivă a vieții, turneul de la Brașov mi-a oferit ocazia să schimb pentru 12 ore imaginea gravă a vieții de zi cu zi cu o imagine palpitantă și „energizantă”... Pentru 12 ore am simțit din nou că mai există în viață și lucruri frumoase. Iar asta a fost posibil datorită celor pe care i-am amintit mai sus și datorită tuturor celorlalți.
                      Drept pentru care lansez un îndemn și o rugăminte:
                      rămâneți toți așa cum ați fost sâmbătă în timpul turneului, chiar și după ce se termină un turneu și ajungeți deja departe de sală!!!
                      Tocmai pentru că unii v-ați „transformat” brusc, am scris o postare în care mi-am pus „inima” și tot ce simte ea în legătură cu mișcarea asta. Acolo nu erau atacuri, nu erau critici, nu erau gînduri rele, ci o reacție spontană și firească la g?ndul că tot ce simțisem eu în cele 12 ore ar fi putut fi de fapt o mare minciună... dar știu sigur că totul a fost adevărat și că AȘA ESTE AMATUR și nu cum îl „zugrăvesc” cei care vor neapărat SĂ NU SE SIMTĂ BINE și să nu recunoască faptul că o sâmbătă ca cea de la Brașov le poate oferi ceea ce o săptăm?nă întreagă de viață normală și monotonă nu le va oferi niciodată.
                      Postarea mea văd că a fost „transportată” împreună cu altele undeva unde continuă acele „războaie personale”. Deși ceea ce am scris eu acolo nu era o interpelare concretă, ci o constatare a unei situații generale de fapt. Postarea mea este acum la o temă despre „cugetările lui Dinicescu”. Din nou anumiți oameni au citit mai mult decât am scris eu acolo, sau nu au citit destul de atent. Nu am nici un meci personal cu nici un domn Dinicescu și am încercat doar să opresc o avalanșă de energie negativă stârnită în general de mai multe persoane (care nu se numesc toate Dinicescu). Tema aceea la care a fost mutată postarea mea se referă la „răfuielile” domnului Dinicescu cu....cred că nici el nu știe cu cine se răfuiește.
                      ?n consecință, mă simt ca un soldat care și-a încălcat consemnul și a fost trimis la arest. Am primit pentru acea postare 20 (douăzeci!!!) de feedbackuri pozitive. N-am primit nicăieri (nici măcar pe adresa mea de email) vreo înștiințare în care să mi se spună: „postarea ta va fi ștearsă sau mutată, pentru că a deranjat mai mulți oameni”; paradoxul este că un feedback pozitiv a venit și de la organizatorul turneului, care presupun că a deschis și tema aceasta pe forum
                      -dacă nu este bine că mi-am exprimat foarte sincer admirația pentru ce a fost frumos la acest turneu și pentru ce este frumos la AmaTur în general...
                      -dacă nu este bine că am încercat doar să deschid oamenilor ochii și să-i fac să vadă dincolo de orgoliile personale
                      -dacă nu este bine că am „provocat” lumea să scrie mai mult despre „fantasticii” acestei sâmbete din decembrie și să nu transforme forumul (a câta oară...?) în b?lci
                      ...ar fi frumos să mi se spună aici, nu să fiu tratat ca un copil care a intrat încălțat pe covorul nou din sufragerie și este „trimis la colț”.
                      am pus în fața oamenilor niște gînduri venite din inimă, iar pentru asta acum „userul Adimucu” stă cuminte cu m?inile la spate în „colțul Dinicescu”
                      dați-mi voie să nu înțeleg și să vă rog să-mi explicați...

                      Comentariu


                      • Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                        Daca nimeni nu are curaj, voi sparge eu ghiata.
                        Cu toate eforturile organizatorilor, din pacate, aceasta frumoasa locatie din Sanpetru este dedicata fotbalului de sala.
                        Cele mai mari neajunsuri: FRIGUL si LUMINA extrem de proasta. Si, ca sa se puna capac la toate, mai marii locatiei ( de altfel gazde primitoare ) s-au luat dupa unii care au mai jucat aici si au scos banerele din unele ferestre lasand lumina sa patrunda in sala. Efectiv, dintr-o parte a meselor NU SE MAI VEDEA NIMIC.
                        Organizarea concursului a fost ok d.p.d.v. al fluentei, timpii morti fiind redusi la maxim. Felicitari!
                        Este adevarat ca s-a mai jucat in conditii chiar si mai proaste decat aici. Dar acest turneu a fost TURNEUL FINAL si meritam o mai mare consideratie.
                        In concluzie, cei de la Open au fost dezavantajati.
                        Consider ca sunt dator cu niste explicatii referitoare la conditiile din sala de la Sinpetru nu pentru a cauta vinovati ,sau a arunca mitza in sacul altcuiva ci pentru a lamuri o situatie care vad ca este in fel si fel interpretata.Incerc sa fiu cit mai obiectiv cu putinta .
                        Vineri la ora 21.30 cind am inceput sa bag mesele in sala temperatura era ok,tinind cont ca eram imbracat si caram de afara mesele,nu am sesizat absolut nimica,pe la 22,30 au venit si trupa de la Viva care m-au ajutat si chiar au fost subtire imbracati,treninguri, care nu au remarcat doar ca afara este f.frig (circa -7 grade),iar sala era dupa o zi de fotbal.Deci vineri seara nu am putut remarca absolut nimica in neregula cu temperatura din sala.
                        Sambata ora 7.30 cind am intrat in sala de la -8 grade mi-sa parut ca este un pic rece,iar dupa 15 minute de acomodare mi-am dat seama ca este rece si uitindu-ma la termometrul salii care are 2 senzori de temperatura amplasati unul pe la 1.5 m si unul pe la 3 m,indica 12 si 14 grade,si banuind ca temp mica este la 1.5 m,am informat proprietarul ca este frig in sala care a disparut in camera tehnica iar dupa citeva minute a aparut in sala si ma informat ca totul este in regula,(au fost ceva probleme din cauza viscolului de afara dar s-a rezolvat)dar temperatura va creste cu aprox 1 grad pe ora(normal la un volum de peste 15000 mc.Pe la ora 9 si ceva cind deja era lume in sala si imi atrageau atentia asupra temperaturi din sala care indica 14 si 16 grade am fost personal in camera technica unde una din centralele existente mergea la randament maxim.Am instiintat o parte din jucatori ca temperatura se va imbunatati dar cu un ritm de 1 grad pe ora de aceea e bine ca dupa meciul jucat sa intre in holul salii de sport unde am amenajat scaune si mese pentru circa 30 de persoane ,de unde se poate vedea si in sala,unde temperatura era de 21 de grade.Impreuna cu d-ul Fratea Aurel am urmarit acel termometru pe parcursul intregii zile si pe la orele 15 ajunsese sa indice 18 si 20 grade, deci cu aprox 1 grad pe ora.In camera de la intrarea in sala am amenajat loc pentru fumatori unde am stat si eu o parte si unde am amenajat si sala de mese unde temperatura era aproape sau egala cu ceea de afara,unde nu am vazut niciun fumator tremurind chiar daca puteai sa tai fumul cu cutitul tinindu-se usile deschise si am vazut aproape toata lumea mincind si neclantanind din dinti.Deci practic am avut in sala de sport de la inceputul turneului intre 14 si 19 grade,temperaturi indicate de termometrul sali si verificate de mine si mai multi jucatori,pe holul cu vedere in sala constant 21 grade si in sala de fumat si servit masa undeva pe la 3-4 grade.
                        Referitor la lumina ,am apreciat ideea lui Costi Motoroi de a intoarce mesele si am fost deacord ,lucru ce s-a si realizat si cred ca a fost de bun augur.Din feedback-urile din vara reiese cu totul altceva.
                        Postat în original de gabi.gogu Vezi post
                        Bravo Gelu &Co!
                        Desi s-au spus multe referitor la acest turneu, numai la superlativ, tin sa imi manifest si eu aprecierea, in primul rand pentru eforturile depuse de echipa de organizatori, si in special de Gelu, dar si pentru conditiile deosebit de bune de joc (suprafata mare de joc pt. Open-isti, pardoseala curata si aderenta, mese de calitate, lumina artificiala adecvata, mancare, bere etc).
                        A fost un turneu impresionant, atat ca numar de paricipanti, dar in special ca organizare, ceea ce va face sa fie greu de depasit, si totodata, ar putea constitui un reper in buna organizare a turneelor de categorie A si A+.
                        Din punctul meu de vedere, cred ca a fost cel mai bine organizat turneu la care am participat!
                        Postat în original de raducu Vezi post
                        A fost un turneu care a presupus mari eforturi de organizare, sunt convins de asta, avand in vedere nr enorm de participanti. Sunt sigur ca in sala sporturilor a fost totul ca la carte, pt ca pe la 21.00, cand am ajuns acolo, am ramas socat cand am vazut ce conditii extraordinare au fost asigurate de Gelu si de colaboratorii lui. Felicitari sincere pentru asta si tot respectul si aprecierea pentru munca enorma pe care a presupus-o organizarea unui astfel de turneu.
                        Cat despre noi, cei de la open, ce sa spun ? Am trait una dintre cele mai neplacute experiente de cand sunt in Amatur. Frig groaznic toata ziua si vizibilitate zero. Mi-a parut rau ca am plecat la un drum de vreo 700-800 de km dus-intors, in zi de Sf Nicolae, ca n-am stat cu familia in week end si ca am cheltuit o gramada de bani si nici macar nu am avut placerea de a ma simti bine jucand cateva partide frumoase de tenis, pt ca numai tenis nu a fost ce am jucat noi in conditiile alea. Fiecare isi asuma deciziile si asta voi face si eu, insa daca mi s-ar fi spus la ce sa ma astept, era foarte usor de ales pentru mine, indiferent de pasiunea mea: NU VENEAM, pt ca ar fi trebuit sa fiu masochist ca sa stiu ce conditii sunt si totusi sa vin.
                        Avand in vedere ca stiu ce eforturi fac organizatorii ca totul sa fie bine si ca muncesc enorm pt a organiza un asemenea concurs, pana acum nu cred ca am scris decat de bine despre toate locatiile in care am fost. Nu am cum sa fac asta acum: a fost o dezamagire mare sa fim chemati sa jucam in asemenea conditii si evident ca in viitor ma voi gandi bine inainte daca voi mai onora concursuri din Brașov.
                        ,,Frig groaznic toata ziua si vizibilitate zero,,,.Daca sunt rautacios ca tine iti dau perfecta dreptate dar este valabila pentru sala de fumat unde am stat impreuna si am fumat citeva tigari bune.Si citindu-ti intreg prologul nu pot decit sa iti dau un sfat pe care multi organizatori se sfiiesc sa il dea unora ca tine care au deosebita placere sa scoata un intreg roman cu 2 sau cel putin 3 volume dintr-un turneu de 8-9 ore,m-ai stati si pe acasa si faceti pe masochisti la voi in garaj.,,,cand am ajuns acolo, am ramas socat cand am vazut ce conditii extraordinare au fost asigurate de Gelu si de colaboratorii lui.,,, , ,,,, Cat despre noi, cei de la open, ce sa spun ? Am trait una dintre cele mai neplacute experiente de cand sunt in Amatur.,,,, De la cei de la Open s-au ocupat numai ,,colaboratorii lui,,vroiai sa spui.
                        Postat în original de dorudinca Vezi post
                        Felicitari organizatorilor pentru turneul final Amatori desfasurat la Sala Sporturilor din Brașov.... referitor la cealalta categorie - Open , sunt TOTAL de acord cu ce a spus Radu Costica mai sus diferenta dintre cele 2 locatii fiind foarte mare ...
                        Se zice ca daca taceai filozof ramineai.Exista un singur TURNEU FINAL cu aceiasi organizatori dar locatii diferite.
                        Ultima editare de Zosim1; 11.dec.2013, 05:36.

                        Comentariu


                        • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                          Oare cum putem denumi conditile din sala Sanpetru ?
                          O comparatie ar fi intre [CIOCOI VECHI SI NOI]
                          La turneul de vara aceasi patroni au castigat o suma frumusica in urma tenisului de masa,cu toate ca au facut multe mofturi si atunci !
                          Acele aeroterme daca functionau se putea asigura teperatura optima de concurs[ridicau costurile] si pierdeau siguranta castigului!
                          Au demontat benerele de la geamuri,sa nu aprinda toate luminile[econimie] la sange!
                          Daca se putea renuntau la mai multe,cu atat mai bine!cu cat ai mai
                          mult vrei mai mult!
                          Parca si haiduci din zilele noastre s-au schimbat,numai iau de la bogati si dau la saraci!IAU DE LA CINE POT FARE SA DEA LA NIMENI!!!
                          Asa ca cine are curajul sa ia piatra si sa arunce primul,in cazul in care e nivinovat si n-a patit nici odata sa fie pacalit!
                          Majoritatea nu stiti cat curaj si abnegatie a fost nevoie pentru organizarea acestui turneeu .
                          Nea Deny,eu am fost in mijlocul problemelor si pot sa-ti spun ca temperatura scazuta de dimineata se datoreaza unor cauze externe care nu mi-au fost explicate f clar,dar aerotermele au mers din plin dar cu randamentul de a creste 1 grad pe ora temp din sala ,lucruri verificate de mine.
                          Au demontat benerele de la geamuri la ideea cuiva care s-a plins in vara ca daca da benerele jos este lumina mai multa.Fals lucru constatat la fata locului.Erau toate luminile aprinse,dar cu explicatia ca luminile au fost recomandate de un specialist.Si aici am vrut sa ajung,la specialisti,f multe probleme se trag de pe urma specialistilor care au proiectat si executat astfel de sali,inclusiv salile nastase care sunt cu mari probleme de izolatie,termice si la citeva le-a cazut lumina,condens s.a.m.d..Incercam sa refulam frustrarile noastre care de fapt si de drept ar trebui sa se indrepte catre cei care le-au proiectat si executat.
                          Eu unul nu pot decit sa laud acele initiative private,si grija care o poarta sa fie bine intretinute .Noi ne-am obisnuit ca statul sa plateasca totul si acuma ne miram de ce cresc impozitele.
                          Fa si matale un simplu calcul de logica.Apartamentul meu din Victoria are 86m2 si 2,5 m inaltime,deci 215 m3 si iarna trecuta nu a stat nimeni si am platit 300 pe luna numai ca am lasat centrala pe treapta 1,deci aprox 10 pe zi.Sala de la Sinpetru numai sa se mentina de inghet are nevoie de 70 de ori mai mult,deci 700 ron pe zi sa nu inghete,iar daca merge full consuma ceva,dar eu nu cred ca au facut economie,mai degraba cred ca centrala a cazut in avarie din cauza vijeliei,ce sa intimplat si la Pens Ela in aripa C,si dimineata nu am mai putut recupera in timp util.

                          Comentariu


                          • Postat în original de ursuleanvasile Vezi post
                            dn. Gelu era ajutat daca era obligat sa scrie in prezentarea turneului despre incalzirea salii...cum am propus in repetate randuri, si cu ani in urma si pt. regulamentul din acest an.
                            spun asta pentru ca frigul e si dusmanul meu,
                            si poate nu e prea tarziu sa se introduca obligativitatea organizatorilor, in sezonul rece sa scrie in prezentarea turneului despre incalzirea salii,
                            motiv pentru care se va informa din timp si va lua masuri...sa nu pateasca cum a patit dn. Gelu nemeritat, si mai important pentru participanti...!
                            Sa fie clar sala a fost incalzita dar temperatura nu a ajuns la cerintele unui comfort de bun simt la primele ore,dupa care a fost mai bine 17-19 grade intre 1,5m si 3m,ca la nivelul solului era mai scazuta asta este altceva.

                            Comentariu


                            • Postat în original de Alex.C Vezi post
                              Am avut ocazia sa vb cu un prieten care a participat la Open si mi-a zis ca a ajuns la spital cu o durere ingrozitoare de mijloc din cauza frigului din sala. Aici e clar vina organizatorilor ! Un turneu pregatit de atata timp si ei nu stiau care sunt conditiile din sala aia ? greu de crezut .. E vorba de turneul final - lucrurile trebuiau verificate din timp sa iasa totul ok. Se stie ca la tenis cele mai importante lucruri intr-o sala sunt incalzirea si lumina. Pe prietenul meu sigur nu-l incalzeste cu nimik scuza ca " proprietarii salii si-au batut joc de noi " - nu ei au organizat concursul.
                              Nu inteleg dc nu s-au mutat unele meciuri in sala sporturilor cand s-au observat conditiile din cealalta sala. Chiar daca se prelungea mai mult concursul, se juca baremi in conditii umane, macar unii dintre ei. ( macar meciurile din eliminatorii ).
                              Imi pare rau totusi ca nu am ajuns la brasov pt a vedea luminitele din centrul orasului, ca de astea din București m-am saturat!
                              Cred ca pe prietenul tau il stiu ,sau daca nu sigur este unul din aceea care iesiau la o tigare in camera special amenajata unde temp era de 3-4 grade numai in tricou si in pantaloni scurtii si transpirati dupa care serveau o bere rece in holul salii la 21 grade,si eu am stat toata ziua in sala si nu am inghetat,si am vorbit cu f multi participanti maturi care dupa meci isi luau treningul si bluza si nu mai era frig,dar incaodata mentionez daca conditiile erau vitrege plecam de la eliminatori deja ,dar participantii nu au vrut,nici chiar finala nu au mai vrut sa o desfasoare la sala sportului.Si pe tine te sfatuiesc daca nu ai fost acolo sa te abtii de la comentarii,ceea ce faci denota un caracter de bagator de seama si eu am auzit cu totul altceva despre tine.

                              Comentariu


                              • Postat în original de denesferi Vezi post
                                Este pacat, ca unii cauta doar cearta. Amaturul inseamna altceva.
                                Feri,sincer ti-a fost chiar asa frig in sala la Sinpetru,iar daca imi zici ca ti-o inghetat palinca in geanta apoi m-oi impusca cu o prastie.

                                Comentariu


                                • Pacat ca nu am reusit sa fac o finala mai spectaculoasa, oboseala si-a spus cuvantul, dar nici nu puteam sparge "zidul chinezesc" al domnului Sterea
                                  Trebuie sa recunosc in fata natiunii ca este 10 clase peste mine, ar trebui sa ma mai nasc odata sa ii tin piept. Felicitari Viorele, esti cireasa de pe tortul amatur
                                  BRAVO GELU BRAVO EMI UN TURNEU SUPER!!!
                                  Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                                  FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                                  BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                                  Comentariu


                                  • Felicitari norocel ai reusit pana la urma sa fii cel mai bun din galati! Sa nu uiti de unde ai plecat si poate mai joci din cand in cand si cu noi )
                                    xzq
                                    t05fx
                                    t05fx

                                    Comentariu


                                    • multumim d-ul Gelu. Este o filmare mai buna si ca imagine si ca sunet;
                                      Remarcabil jocul exclusiv cu reverul(cu iarba)-nu stiu , nu se vede prea bine daca serva aceea invaluita este executata cu forhendul sau tot cu reverul.Felicitari oricum ambilor jucatori.

                                      Postat în original de GeluBv Vezi post
                                      Finala amatori Dan Tecuschi vs Tamas Jeno, vazuta din alt unghi


                                      Inainte de minutul 1 (secunda 56) Jeno (Tamas) recunoaste un tus, ...cineva de pe margine intoarce scorul, spunand ca a fost lateral.

                                      Felicitari ambilor finalisti!
                                      "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
                                      Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
                                      BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                        Finala amatori Dan Tecuschi vs Tamas Jeno, vazuta din alt unghi


                                        Inainte de minutul 1 (secunda 56) Jeno (Tamas) recunoaste un tus, ...cineva de pe margine intoarce scorul, spunand ca a fost lateral.

                                        Felicitari ambilor finalisti!
                                        Multumim pentru felicitari care in primul rand trebuie sa le pimesti tu pentru organizarea acestui mega concurs. Aceasta miscare trebuie sa continue cu orice pret.
                                        Il felicit si pe Jeno Tamas pentru sportivitate si ii urez joc bun in continuare.

                                        Comentariu


                                        • Multumesc Manu,cu tine joc oricand.Cu altii nu o pot face ca :" imi stric mana ".Totusi sambata a fost premiat altcineva si acum banuiesc ca se asteapta sa-mi cersesc premiul pe la poArta nepaSarii.Sa-i spuna cineva lui Radu ca data asta a fost inTrecut.Indiferenta este esenta inuManuLui.
                                          Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de noro Vezi post
                                            Multumesc Manu,cu tine joc oricand.Cu altii nu o pot face ca :" imi stric mana ".Totusi sambata a fost premiat altcineva si acum banuiesc ca se asteapta sa-mi cersesc premiul pe la poArta nepaSarii.Sa-i spuna cineva lui Radu ca data asta a fost inTrecut.Indiferenta este esenta inuManuLui.
                                            Am vorbit cu Radu Costel,a înțeles greșeala organizatorilor,și la Turneul de la Brăila,?mi va da tricoul și medalia de Campion Județean - Galați,după ce voi intra în posesia lor, te voi contacta.
                                            Ca, coordonator al zonei,?mi cer scuze că nu am verificat acest fapt.

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                              Finala amatori Dan Tecuschi vs Tamas Jeno, vazuta din alt unghi
                                              ...

                                              Inainte de minutul 1 (secunda 56) Jeno (Tamas) recunoaste un tus, ...cineva de pe margine intoarce scorul, spunand ca a fost lateral.

                                              Felicitari ambilor finalisti!
                                              Hai sa explicam oamenilor cum au stat lucrurile. Am arbitrat meciul de pe margine pentru a nu deranja jucatorii in tarc. La mingea aceea am explicat ca mingea a sarit in lateral si a fost tus, nu s-a dus spre podea. Scorul nu a fost intors! Am acordat punct d-lui Tecuschi. Se poate vedea si din reactia ulterioara a d-lui Tecuschi ca ma aproba.
                                              www.clubarena08.ro

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                                Cred ca pe prietenul tau il stiu ,sau daca nu sigur este unul din aceea care iesiau la o tigare in camera special amenajata unde temp era de 3-4 grade numai in tricou si in pantaloni scurtii si transpirati dupa care serveau o bere rece in holul salii la 21 grade,si eu am stat toata ziua in sala si nu am inghetat,si am vorbit cu f multi participanti maturi care dupa meci isi luau treningul si bluza si nu mai era frig,dar incaodata mentionez daca conditiile erau vitrege plecam de la eliminatori deja ,dar participantii nu au vrut,nici chiar finala nu au mai vrut sa o desfasoare la sala sportului.Si pe tine te sfatuiesc daca nu ai fost acolo sa te abtii de la comentarii,ceea ce faci denota un caracter de bagator de seama si eu am auzit cu totul altceva despre tine.
                                                Aha deci daca nu am fost acolo nu pot sa-mi dau cu parerea ? Unii oameni nu prea au curaj sa-si exprime parerile aici pe forum, mai ales cand ele supara pe ORGANIZATORI. Ai raspuns tuturor celor care s-au plans intr-un mod "agresiv" si nu cred ca e cazul. Deobicei cand gresesti nu dai in victime si mai rau . Cat despre caracterul meu de "bagator de seama" sunt curios daca asa le zici si astora care se baga in seama si aduc multumiri si felicitari pt turneu si care regreta ca nu au ajuns. Si cred ca sunt mai in masura ca tine sa-mi dau cu parerea pe acest forum! O zi buna !
                                                P.S : In loc sa dai vina pe altii, pe sala, in loc sa raspunzi agresiv celor care s-au plans mai bine ti-ai cere scuze pt conditiile de la open si gata. Dar pt asta e nevoie sa lasi orgoliul la o parte si sa dai dovada de caracter.
                                                Ultima editare de Alex.C; 11.dec.2013, 10:17.
                                                Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                                                Comentariu


                                                • Va multumesc pentru toata admiratia si respectu pe care l-ati avut fata de mine! Chiar am apreciat f mult atitudinea voastra fata de mine... m.ati tratat ca un sportiv normal... nu v.ati uitat la felu meu de arata si la felu meu de a fi. M-am simtit f bn la acest concurs de amatori... si la toate concursurile de amatori la care am participat pana acum... in salile de ping-pong ma simt f bn... asta e bucuria mea si dragostea fata de acest sport.. TENIS DE MASA"
                                                  Gabita - Tenismena

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                                                    Hai sa explicam oamenilor cum au stat lucrurile. Am arbitrat meciul de pe margine pentru a nu deranja jucatorii in tarc. La mingea aceea am explicat ca mingea a sarit in lateral si a fost tus, nu s-a dus spre podea. Scorul nu a fost intors! Am acordat punct d-lui Tecuschi. Se poate vedea si din reactia ulterioara a d-lui Tecuschi ca ma aproba.
                                                    Asa este!
                                                    Hobby: Motoare si ski !
                                                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X