Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A "Cupa TT Bacău", Bacău - 12.03.2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Felicitări organizatorilor care s-au dat peste cap sa organizeze asa un turneu cu multe locuri pt amatori, începători, open. Bravo băcăuanilor, a-ți arătat ca se poate, spre deosebire de alții care au fost rigizi la cererile jucătorilor chiar dacă era A+.
    Felicitări tuturor participanților și câștigătorilor. Delegația din Iași s-a ?ntors cu un loc 1 la Amatori, bravo Cristi Ciortescu, la mai multe , ca la mai mare .........
    Am transmis felicitările, acum sa transmit și propunerile de âmbunătățire. Sistemul informatic, mama lui de sistem, iar a pus din 8 ieșeni calificați în superioare 4 în aceiași grupa și 3 în alta.Am înțeles ca și 3 nemțeni au fost în aceiași situație. Nu-I problema, dar alta data poate ar fi mai bine sa stam acasă sa jucam și dam telefon sa spunem rezultatele. E mai simplu asa. Pentru mine scopul Amatur este sa joc cu prietenii. Cu prietenii de acasă și mai ales cu colegii mei de echipa joc de 2-3 ori pe săptăm?nă fără sa merg la etapele Amatur. Poate data viitoare nu mai venim at?ția ieșeni sa nu mai încurcam sistemul sau tragem la sorti care mergem sâmbătă asta și care sâmbătă viitoare.Inafara de nemulțumirea ca a trebuit sa ne eliminam intre noi restul turneului a fost ok. încă o data felicitări!
    Ultima editare de gabriel1962; 13.mar.2016, 09:18.
    Blade : Spinlord Ultracarbon Def
    FH : Spinlord Degu 2.1 mm
    BH : Spinlord Sternenfall OX

    Comentariu


    • Multumim din suflet echipei de la Bacău, care inca o data ne-au facut sa ne simtim foarte bine.
      Respect enorm pentru munca depusa, pentru organizare si pentru amabilitate.
      Totul a fost la superlativ.
      Vom reveni cu placere.
      Respect.

      Comentariu


      • Felicitari Costi! Felicitari, deasemeni, vrîncenilor Bodea Vasile si Zaharia Catalin, locurile I si II la incepatori!
        FH: Yasaka RAKZA 7 Soft
        BLADE: Timo Boll ZLF
        BH: Tenergy 05 FX

        Comentariu


        • Multumesc si eu organizatorilor , pentru tot.Felicitari, ne-am simtit super(in vestiar).Hai Bacăuuuuu, hai ai nostri..
          Blade: Xiom Strato
          FH: Tenergy 05
          BH: Tenergy 05

          Comentariu


          • Postat în original de gabriel1962 Vezi post
            Am transmis felicitările, acum sa transmit și propunerile de âmbunătățire. Sistemul informatic, mama lui de sistem, iar a pus din 8 ieșeni calificați în superioare 4 în aceiași grupa și 3 în alta.Am înțeles ca și 3 nemțeni au fost în aceiași situație. Nu-I problema, dar alta data poate ar fi mai bine sa stam acasă sa jucam și dam telefon sa spunem rezultatele. E mai simplu asa. Pentru mine scopul Amatur este sa joc cu prietenii. Cu prietenii de acasă și mai ales cu colegii mei de echipa joc de 2-3 ori pe săptăm?nă fără sa merg la etapele Amatur. Poate data viitoare nu mai venim at?ția ieșeni sa nu mai încurcam sistemul sau tragem la sorti care mergem sâmbătă asta și care sâmbătă viitoare.Inafara de nemulțumirea ca a trebuit sa ne eliminam intre noi restul turneului a fost ok. încă o data felicitări!
            Sistemul informatic n-are nimic de-a face cu situația de ieri. E doar karma.

            O să încerc să explic sistemul de joc de la A la Z ca să vedeți ce s-ar putea întâmpla dacă....
            1. Grupe inferioare.
            Aranjare jucători în ordinea MP-ului după regula șarpelui. în cazul în care în grupele inferioare sunt mai mulți jucători din același oraș programul avertizează acest lucru și se fac mici permutări (pe verticală - pentru a nu permuta jucători cu diferențe mari de MP).
            Ex. Ieri au fost 12 jucători din Iași și conform regulii șarpelui în grupele 2 și 6 am fi avut câte 2 Ieșeni.

            S-au făcut permutările pe verticală (altă poziție în coloanele 5 și 7) și ați fost protejați să nu jucați în grupele inferioare între consăteni. E singura intervenție umană în toată desfășurarea concursului.
            La fel băcăuanii, care au fost în număr de 21 la concurs, nu aveau voie să fie mai mult de 2 în aceiași grupă inferioară. După cum ușor se poate vedea (jucătorii din același oraș sunt trecuți în program cu aceiași culoare - ieșenii cu verde, băcăuanii cu roșu) erau două grupe în care se întâlneau câte 3 băcăuani.
            ?n urma permutărilor au rezultat grupele inferioare pe care le știți.

            2.Grupe superioare
            Se fac după o schemă de joc prezentată încă de acum 3 săptăm?ni în anunțul turneului: 1645
            Adică,
            Grupa superioară nr. 1 va fi alcătuită din: Locul 1 din grupa 1, Locul 2 din grupa 6, Locul 3 din grupa 4 și Locul 4 din grupa 5.
            Grupa superioară nr. 2 va fi alcătuită din: Locul 1 din grupa 2, Locul 2 din grupa 7, Locul 3 din grupa 5 și Locul 4 din grupa 6.
            șamd până se completează toate grupele superioare.
            Priviți din nou la culori:

            ?n grupele superioare jucătorii din același oraș nu mai pot fi protejați pentru a nu cădea în aceiași grupă.
            Se putea întâmpla la fel de bine să fie anunțată schema de joc: 1675 și atunci aveam:

            unde, în grupa 12 erau 4 ieșeni, sau altă schemă în care ieșenii nu se întâlneau în superioare.
            Sau, se putea ?ntampla ca jucătorii din Iași să iasă din inferioare de pe alte poziții (Dragoș Bogza de pe 1 în loc de 2, Iacob Gabriel de pe 2 în loc de 3 și atunci altele ar fi fost grupele superioare)
            Ideea prezentării schemei de joc în anunțul turneului este aceea de a nu lasa loc de suspiciuni jucătorilor.
            Ca și "can-can", la Targoviște, Dl. Dinicescu a verificat cu h?rtie și pix dacă schema de joc anunțată a fost respectată la realizarea grupelor superioare Open.
            3.Eliminatorii
            Principala idee e ca jucătorii 1 și 2 din aceiași grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală.
            Pentru asta se fac două urne (partea de sus și partea de jos a tabloului) și dacă locul 1 merge în partea de sus a tabloului, locul 2 este dirijat în partea de jos.
            Mai departe doar sorții hotărăsc cine cu cine joacă. Ieri sorții au purtat numele lui Văleanu Cosmin cel mai mic jucător prezent la concurs.

            ?n concluzie, trebuie să aveți în vedere că pentru o transparență totală, intervenția organizatorului e minimă (micile permutări de la începutul concursului) iar cum și cu cine jucăm ține doar de soartă și de clasarea pe care o avem în inferioare și superioare.
            Nici nu vreau să mă gîndesc ce discuții erau în AmaTur acum câțiva ani când tot concursul se ținea cu pixul.
            Mulțumim FlorinBN pentru minunatul instrument (program) pe care ni l-ai pus la îndem?nă.
            Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

            Comentariu


            • Mersi d-le MG (server) petru ajutorul acordat pentru organizarea turneelor de la Comănești.Nu vreau sa facă riduri "serverul" meu preferat.Si pentru carcotasi [emoji12]
              Bafta prietene.
              Blade: Xiom Strato
              FH: Tenergy 05
              BH: Tenergy 05

              Comentariu


              • Organizatorii turneului anunta faptul ca in sala de la incepatori au ramas o pereche de pantofi, marimea 42 iar in sala de la avansati/open au fost gasiti o pereche de ochelari de vedere. Pentru recuperarea lor, cei vizati sunt rugati sa contacteze telefonic pe d-nii Rojnita Sebastian sau Calin Miron la numerele de telefon afisate pe prima pagina a acestui subiect. Multumim!
                Ultima editare de marian oancea; 13.mar.2016, 11:32.
                Nittaku Acoustic
                FH - Xiom Omega V Tour
                BH - Xiom Omega V Tour

                Comentariu


                • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                  Sistemul informatic n-are nimic de-a face cu situația de ieri. E doar karma.

                  O să încerc să explic sistemul de joc de la A la Z ca să vedeți ce s-ar putea întâmpla dacă....
                  1. Grupe inferioare.
                  Aranjare jucători în ordinea MP-ului după regula șarpelui. în cazul în care în grupele inferioare sunt mai mulți jucători din același oraș programul avertizează acest lucru și se fac mici permutări (pe verticală - pentru a nu permuta jucători cu diferențe mari de MP).
                  Ex. Ieri au fost 12 jucători din Iași și conform regulii șarpelui în grupele 2 și 6 am fi avut câte 2 Ieșeni.

                  S-au făcut permutările pe verticală (altă poziție în coloanele 5 și 7) și ați fost protejați să nu jucați în grupele inferioare între consăteni. E singura intervenție umană în toată desfășurarea concursului.
                  La fel băcăuanii, care au fost în număr de 21 la concurs, nu aveau voie să fie mai mult de 2 în aceiași grupă inferioară. După cum ușor se poate vedea (jucătorii din același oraș sunt trecuți în program cu aceiași culoare - ieșenii cu verde, băcăuanii cu roșu) erau două grupe în care se întâlneau câte 3 băcăuani.
                  ?n urma permutărilor au rezultat grupele inferioare pe care le știți.

                  2.Grupe superioare
                  Se fac după o schemă de joc prezentată încă de acum 3 săptăm?ni în anunțul turneului: 1645
                  Adică,
                  Grupa superioară nr. 1 va fi alcătuită din: Locul 1 din grupa 1, Locul 2 din grupa 6, Locul 3 din grupa 4 și Locul 4 din grupa 5.
                  Grupa superioară nr. 2 va fi alcătuită din: Locul 1 din grupa 2, Locul 2 din grupa 7, Locul 3 din grupa 5 și Locul 4 din grupa 6.
                  șamd până se completează toate grupele superioare.
                  Priviți din nou la culori:

                  ?n grupele superioare jucătorii din același oraș nu mai pot fi protejați pentru a nu cădea în aceiași grupă.
                  Se putea întâmpla la fel de bine să fie anunțată schema de joc: 1675 și atunci aveam:

                  unde, în grupa 12 erau 4 ieșeni, sau altă schemă în care ieșenii nu se întâlneau în superioare.
                  Sau, se putea ?ntampla ca jucătorii din Iași să iasă din inferioare de pe alte poziții (Dragoș Bogza de pe 1 în loc de 2, Iacob Gabriel de pe 2 în loc de 3 și atunci altele ar fi fost grupele superioare)
                  Ideea prezentării schemei de joc în anunțul turneului este aceea de a nu lasa loc de suspiciuni jucătorilor.
                  Ca și "can-can", la Targoviște, Dl. Dinicescu a verificat cu h?rtie și pix dacă schema de joc anunțată a fost respectată la realizarea grupelor superioare Open.
                  3.Eliminatorii
                  Principala idee e ca jucătorii 1 și 2 din aceiași grupă superioară să nu se întâlnească decât în finală.
                  Pentru asta se fac două urne (partea de sus și partea de jos a tabloului) și dacă locul 1 merge în partea de sus a tabloului, locul 2 este dirijat în partea de jos.
                  Mai departe doar sorții hotărăsc cine cu cine joacă. Ieri sorții au purtat numele lui Văleanu Cosmin cel mai mic jucător prezent la concurs.

                  ?n concluzie, trebuie să aveți în vedere că pentru o transparență totală, intervenția organizatorului e minimă (micile permutări de la începutul concursului) iar cum și cu cine jucăm ține doar de soartă și de clasarea pe care o avem în inferioare și superioare.
                  Nici nu vreau să mă gîndesc ce discuții erau în AmaTur acum câțiva ani când tot concursul se ținea cu pixul.
                  Mulțumim FlorinBN pentru minunatul instrument (program) pe care ni l-ai pus la îndem?nă.
                  Kraftwerk - The Robots



                  Calea cea mai usoara si sigura, este sa te ascunzi in spatele sistemului ( regulilor ).


                  Eu inclin sa cred ca nu trebuie sa fim roboti!

                  We are human!
                  Ultima editare de marius; 13.mar.2016, 12:36.
                  Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
                  FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
                  BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

                  Comentariu


                  • Postat în original de marius Vezi post
                    Kraftwerk - The Robots

                    Eu inclin sa cred ca nu trebuie sa fim roboti!
                    Calea cea mai usoara si sigura, este sa te ascunzi in spatele sistemului (regulilor).
                    Postat în original de marius Vezi post
                    Traiasca regulamentul. No mercy pentru cei care nu-l respecta.

                    Dacă credeți că nu m-am simțit suficient de "nefericit" ieri la sală pentru faptul că nu am reușit să găsesc un loc la Open pentru un amic de la Piatra Neamț, puteți să mai insistați aici pe forum. Sunteți pe drumul cel bun.
                    M-am uitat pe telefon un pic și am numărat 93 de apeluri - vineri și sâmbătă - în legătură directă cu turneul, care în marea lor majoritate constau în confirmarea unor prezențe sau retrageri, astfel încât la ora începerii turneului toți doritorii să fie acolo unde și-au dorit să fie: la începători, Avansați, Open sau acasă în fața calculatorului.
                    Cu toate eforturile, nu toate astrele s-au aliniat 100%. Au fost câțiva absenți și câțiva jucători care n-au prins loc la turneu.
                    Printre ei și dumneavoastră.
                    Sigur, ar fi putut fi o grupă de 7 jucători la Open. Dar tot sigur, ar fi putut fi 48 de jucători nemulțumiți că turneul se prelungește cu o oră, o oră și jumătate (6 meciuri în plus x 15 min. = 90 min, sau mai puțin).
                    Alegerea nefericită mi-a aparținut și n-are de-a face nici cu regulamentul, nici cu regulile. Doar cu imaginea de ansamblu - The big picture!
                    ?mi cer scuze dacă ieri a plecat de la sală până și un singur jucător nemulțumit.
                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                    Comentariu


                    • Marcele esti mare!
                      Multe frustrari vin din necunoasterea regulamentului si a sistemului de desfasurare. Apreciez ca ai rabdare si explici detaliat de ce uneori suntem nevoiti sa luam niste decizii care ne aduc ocara din partea unor participanti. Tine o tot asa!

                      Comentariu


                      • A fost un turneu foarte reusit , felicitari echipei din Bacău care a organizat turneul !
                        Felicitari Costi , esti un mare sportiv si un caracter deosebit!
                        Felicitari prietenilor si colegilor mei de sala , Paul si Ciprian !
                        Felicitari Laky , esti un OM cu o personalitate extraordinara !

                        Comentariu


                        • Felicitari Bacău !!! Un turneu reusit din toate punctele de vedere. Multumiri de la Botoșani.
                          Valcu Alin

                          Comentariu


                          • P.s. multumesc si celor care au trecut prin vestiar si au riscat reusita lor in ceea ce priveste tenisul dar au reusit sa socializeze, [emoji1]
                            Blade: Xiom Strato
                            FH: Tenergy 05
                            BH: Tenergy 05

                            Comentariu


                            • Promo TT Bacău

                              începem povestea video a turneului de ieri cu un montaj realizat de Dl. Dan Butacu - unul dintre sponsorii competiției - care surprinde secvențe de la Turneul de începători. Mulțumim!

                              Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                              Comentariu


                              • Grupe inferioare + superioare începători







                                Ultima editare de marcelgiosan; 13.mar.2016, 15:52.
                                Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                Comentariu


                                • Avram Matei - Barac Andreea

                                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                  Comentariu


                                  • Balaita Mihai - Zaharia Catalin



                                    Ultima editare de marcelgiosan; 13.mar.2016, 15:24.
                                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                    Comentariu


                                    • Si acum cateva instantanee realizate de coloaboratorul meu Sebi Rosnita Junior
                                      Ultima editare de Muresan Ioan; 13.mar.2016, 15:42.

                                      Comentariu


                                      • Zaharia Catalin - Pinzar Alin (Semifinala Incepatori)







                                        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                        Comentariu


                                        • Finala începători: Bodea Vasile - Zaharia Catalin







                                          Ultima editare de marcelgiosan; 13.mar.2016, 16:25.
                                          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                          Comentariu


                                          • Festivitate de premiere începători

                                            Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                            Comentariu


                                            • Salutare! Vreau sa aduc in discutie un subiect care ar fi trebuit discutat de ceva timp; dupa cum ati observat,sunt unii "colegi" care vor sa castige cu orice chip,si apeleaza la tot feluri de tertipuri neregulamentare si au inceput sa fie sustinuti si de organizatori .
                                              De exemplu, as dori sa-l rog pe domnul Maricel sa ne comunice public in ce regulament scrie ca "ai voie sa-ti stergi paleta dupa fiecare 6 puncte jucate, sa o dai cu oarece solutii sau sa fragmentezi jocul dupa cum crezi de cuviinta"?
                                              Aduc in discutie acest subiect deoarece ar trebui sa luam atitudine impotriva celora care au uitat ca TENISUL DE MASA este un sport si Fair-play-ul ar trebui sa primeze.
                                              Felicitari organizatorilor! (Se putea si mai bine dar asta e).
                                              Ultima editare de cippostelnicu; 13.mar.2016, 16:32.

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de cippostelnicu Vezi post
                                                De exemplu, as dori sa-l rog pe domnul Marcel sa ne comunice public in ce regulament scrie ca "ai voie sa-ti stergi paleta dupa fiecare 6 puncte jucate, sa o dai cu oarece solutii sau sa fragmentezi jocul dupa cum crezi de cuviinta"?
                                                Haideti sa ne reamintim unul din cele mai frumoase meciuri ale Turneului Final din 2014.
                                                Credeți că Andreea a fost deranjată de faptul că Lulu Roman își ștergea paleta la fiecare 6 puncte, în loc să se șteargă cu prosopul?
                                                Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                                Comentariu


                                                • Uzuneanu Costica - Miculescu Alexandru (Sfert de finala Avansati)

                                                  https://www.youtube.com/watch?v=0FqS...ature=youtu.be
                                                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                                  Comentariu


                                                  • Uzuneanu Costica - Lazslo Levente (Semifinala Avansati)





                                                    Ultima editare de marcelgiosan; 13.mar.2016, 21:40.
                                                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X