Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

RUBRICA ORGANIZATORILOR DE TURNEE A,A+,B

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de mateidumitru Vezi post
    Nu am primit raspuns din partea conducerii Amatur, privind planul de cheltuieli pe anul 2013, rugaminte prezentata in postul 120.
    Sau trebuie sa platesc ceva in plus pentru a mi se raspunde acestei cereri justificate ?
    Nu exista un plan de cheltuieli aprobat pentru 2013. Din totalul fondurilor ce se vor aduna o mare parte va merge catre achizitia de mese (vom vedea la vara daca gasim second-hand in Germania sau vom lua noi).
    Alte cheltuieli care se vor face ar fi:
    - plata taxei de gazduire a site-ului Amatur (amatur.ro)
    - premiile si cupele destinate castigatorilor Circuitului Amatur de la final de an
    - o indemnizatie simbolica pentru Florin Apian
    - eventuale cheltuieli cu organizarea unor turnee de copii de-a lungul anului
    - alte cheltuieli neprevazute
    www.clubarena08.ro

    Comentariu


    • Iata ceva mai jos datele de disputare ala turneelor B din Cluj. Un numar suficient de mare de turnee, care a acoperit in mare parte cerintele participantilor din oras.
      Propunerea d-lui Toma este in acord cu propunerile discutate la Brașov, unde au participat doi dintre organizatorii din Cluj.
      Data Oras Tip Nr part.
      22.ian Cluj B 12
      18.feb Cluj B 26
      01.apr Cluj B 26
      29.apr Cluj B 20
      20.mai Cluj B 33
      26.mai Cluj B 32
      16.iun Cluj B 12
      09.iul Cluj B 28
      14.iul Cluj B 20
      06.aug Cluj B 17
      25.aug Cluj B 18
      29.sep Cluj B 20
      13.oct Cluj B 14
      27.oct Cluj B 32
      03.nov Cluj B 13
      24.nov Cluj B 32
      15.dec Cluj B 17
      22.dec Cluj B 29
      29.dec Cluj B 48
      Pentru comparatie, voi pune si turneele B disputate in București, care nu s-au suprapus niciodata, acesta fiind unul din motivele de suparare ale d-lui Motoroi.
      11.feb București Viva Sport B 109
      14.iul Top Tenis București B 50
      28.iul Top Tenis București B 41
      25.aug București B 60
      22.sep București B 81
      22.nov București B 30
      30.nov București B 30
      22.dec București B 83
      29.dec București B 47
      Ultima editare de Dan2; 13.ian.2013, 14:04.

      Comentariu


      • Ar fi interesant de aflat mai multe lucruri:
        1.Care sunt criterile de acordare a meselor achizitionate din fondurile Amatur ,avand in vedere ca acolo se duc cei mai multi bani.
        2.Din taxa Amatur se vor acorda premii si cupe la turneul final,DAR in fiecare an au existat sponsori,se plateste cea mai mare taxa de inscriere si atunci vine firesc intrebarea:Ce bani se investesc in Turneul final????????????își asta deoarece la fiecare turneu din banii de inscriere se acorda o cupa sau medalie.
        Poate daca ar exista mai multa transparenta cu se doreste sa se faca ar fi mai putine discutii.

        Comentariu


        • Postat în original de taietot Vezi post
          Ar fi interesant de aflat mai multe lucruri:
          1.Care sunt criterile de acordare a meselor achizitionate din fondurile Amatur ,avand in vedere ca acolo se duc cei mai multi bani.
          2.Din taxa Amatur se vor acorda premii si cupe la turneul final,DAR in fiecare an au existat sponsori,se plateste cea mai mare taxa de inscriere si atunci vine firesc intrebarea:Ce bani se investesc in Turneul final????????????își asta deoarece la fiecare turneu din banii de inscriere se acorda o cupa sau medalie.
          Poate daca ar exista mai multa transparenta cu se doreste sa se faca ar fi mai putine discutii.
          Toate aceste informatii se gasesc in topicul despre cotizatie.

          Comentariu


          • Te lamuresc eu la intrebarea cu nr 2,Costele.La turneele A+,organizatorul local plateste cupele din taxa de concurs a participantilor.La Turneul final,cupele plachetele si medaliile se platesc din banii stransi de a lungul anului.Cam asta e mecanismul.Desigur,de unde se cumpara aceste materiale sau de unde se cumpara mesele nu am stiut in anii trecuti pt ca nimeni n-a catadicsit sa anunte pe undeva lucrul acesta.De aceea am solicitat si repet solicitarea acum ca sa existe o persoana desemnata care sa se ocupe intr un mod transparent de achizitii
            of all the things i lost i miss my mind the most

            Comentariu


            • Postat în original de Dan2 Vezi post
              29.dec Cluj B 20
              din cate tin minte eu la acest turneu B au fost PESTE 40 DE PARTICIPANTI.

              Comentariu


              • Postat în original de adi catri Vezi post
                din cate tin minte eu la acest turneu B au fost PESTE 40 DE PARTICIPANTI.
                Am rectificat; ultimele turnee ale anului nu aveau actualizate nr de participanti.

                Comentariu


                • Postat în original de Dan2 Vezi post
                  Am rectificat; ultimele turnee ale anului nu aveau actualizate nr de participanti.
                  La treaba asta sa rectificati informatii va pricepeti mult mai bine decat oricare rectificator plan ,cilindric sau sferic.

                  Comentariu


                  • Postat în original de dinicescuion Vezi post
                    La treaba asta sa rectificati informatii va pricepeti mult mai bine decat oricare rectificator plan ,cilindric sau sferic.
                    Nr participantilor nu avea nici o legatura cu subiectul discutat.

                    Comentariu


                    • Postat în original de taietot Vezi post
                      Ar fi interesant de aflat mai multe lucruri:
                      1.Care sunt criterile de acordare a meselor achizitionate din fondurile Amatur ,avand in vedere ca acolo se duc cei mai multi bani.
                      2.Din taxa Amatur se vor acorda premii si cupe la turneul final,DAR in fiecare an au existat sponsori,se plateste cea mai mare taxa de inscriere si atunci vine firesc intrebarea:Ce bani se investesc in Turneul final????????????își asta deoarece la fiecare turneu din banii de inscriere se acorda o cupa sau medalie.
                      Poate daca ar exista mai multa transparenta cu se doreste sa se faca ar fi mai putine discutii.

                      Pentru a simplifica putin cautarea raspunsului, am atasat fisierul de Buget, presentat de d-l Botirca inaintea turneului final, in care a prezentat toate intrarile si iesirile.
                      Am completat eu un tabel in care se regasesc toate intrarile de cotizatie pe zone, realizat inaintea turneului final si prezentat la Brașov.
                      Se poate remarca usor ca activitatea de strangere a cotizatiilor a fost majoritara in zonele de sud ale tarii. si in primul rand in București si zonele limitrofe, acolo unde au fost si cele mai populate turnee. De asemenea, se poate vedea ca donatiile s-au strans doar la turneele la care am participat ca organizator (coincidenta, probabil), ca taxele pt turneele Amatur s-au adunat doar la turneele A+ la care am fost eu coorganizator.
                      Se mai pot vedea banii adunati separat din turneele pe echipe, pentru cele doua mese ca premiu.

                      In privinta meselor s-a prezentat si s-a repetat de zeci de ori:
                      Mesele sunt repartizate astfel:
                      Gura Humorului 3 mese
                      Reghin 4 mese
                      Arad 4 mese
                      Targoviște 2 mese.
                      Cele doua mese castigate de echipele din Bistrița si Deva au fost ridicate (sau urmeaza a fi ridicate) de la Viva Sport shop, firma care in anul 2012 a oferit cel mai mic pret pentru lotul de mese comandat, dupa ce timp de doi ani, cea mai buna oferta fusese primita de la TT-Shop a d-lui Razvan Crisan.
                      Va amintiti "bobarnacele"pe care le-am primit acum 4 ani cand am initiat personal achizitia meselor de la cativa furnizori de materiale pentru ca ?m stricat piata" meselor de tenis? CAutati acel topic, pentru a vedea cati din cei care contesta modul corect de achizitie a meselor au avut si atunci o pozitie de sprijin.
                      Va asigur ca si in acest an, in masura in care voi putea voi urmari aceeasi corectitudine si negociere pentru pretul cel mai mic si conditiile cele mai bune de livrare.
                      Pe langa mesele Amatur s-au vandut la preturile MINIME din piata inca vreo 80 de mese, numai pentru participantii Amatur. A fost vreunul din beneficiari nemultumit de pretul negociat?
                      Ati vazut pe piata mese de tenis omologate la acelasi pret si in aceleasi conditii ? Cu ce drept sunt judecat de oameni care nu au habar si nu s-au implicat macar cu o idee buna, dar asteapta la colt fiecare mesaj pentru a denigra si a otravi spatiul forumului?
                      Negocierea poate fi deschisa cu orice furnizor care va avea in vedere si interesul Amatur, alaturi de cel personal, dar nu pot accepta presiuni inclusiv din partea vreunui coleg, interesati sa-si vanda produsele in alte conditii.
                      Fișiere atașate
                      Ultima editare de Dan2; 13.ian.2013, 16:21.

                      Comentariu


                      • Va suparati degeaba domnule Bodeanu.Poate ar trebui sa prezentati impactul care l-a avut in cadrul miscarii Amatur aceste mese cumparate de noi toti.Ar fi interesat de stiut cu cat a crescut numarul practicantilor de tenis de masă in fiecare zona datorita acestor mese.Intradevar cei de la CSM ARAD sunt fericiti de aceasta donatie.

                        Comentariu


                        • NU stiu cat de mult sunt utilizate in acest moment cele 4 mese de la Arad, dar aradenii, hunedorenii, timisorenii pot intreba pe coordonator si le pot folosi in orice moment.
                          Ceea ce stiu sigur nu numai eu ci, probabil toata tara, este ca o data cu primirea acestor mese, Tenisul de masa prin Amatur a crescut de la aproape 0 la peste 200 de participanti si cam 20 de turnee in zona.
                          Ultima editare de Dan2; 13.ian.2013, 19:32.

                          Comentariu


                          • Postat în original de Dan2 Vezi post
                            NU stiu cat de mult sunt utilizate in acest moment cele 4 mese de la Arad, dar aradenii, hunedorenii, timisorenii le pot folosi in orice moment.
                            Ceea ce stiu sigur nu numai eu ci, probabil toata tara, este ca o data cu primirea acestor mese, Tenisul de masa prin Amatur a crescut de la aproape 0 la peste 200 de participanti si cam 20 zeci de turnee in zona.
                            Ceea ce se intampla aici pe forum, respectiv reprosurile aduse, reflecta foarte fidel mentalitatea romaneasca de a ii da in cap celui care vrea sa faca ceva nou si interesant. Era mai bine daca nu se dadea nici o masa gratuit catorva centre de tenis reprezentative pentru Amatur? Aveti rabdare, daca va dati silinta vine si randul vostru sa primiti vreo masa, nu se poate da la toata lumea dintr-o data. Eu unul nu cred ca cei care conduc Amatur-ul s-au pricopsit pe banii concurentilor. Chiar nu pricep de unde atata dusmanie, zici ca aici se invart sume de milioane de euro, s-o face trafic de droguri prin Amatur-ul asta si vor si altii sa puna mana pe o parte din bani?

                            Comentariu


                            • Nimeni nu statea sa suporte atatea reprosuri, decat daca are de castigat!

                              Comentariu


                              • Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                Nimeni nu statea sa suporte atatea reprosuri, decat daca are de castigat!
                                Domnu Motoroi ati avut timp suficient de reprosuri inainte de turneul final de la Sfantu Gheorghe, este dreptul d-voastra si al oricarui amaturist, asa este democratic. Lumea v-a ascultat rabdatoare atat pe d-voastra cat si pe mine si pe multi altii care au binevoit sa-si spuna pasurile. Tot democratica a fost si sedinta de dinainte de turneu unde s-a luat in discutie toate opiniile exprimate in scris ale fiecaruia. S-au luat niste decizii, regulamentul a fost modificat, majoritatea a hotarat. A venit acum momentul sa se faca liniste pana la urmatoarea sedinta, chiar m-am saturat de atata cearta aiurea. De ceva vreme nu mai ma uit la televizor, se cearta aia ca chiorii si merge tara din rau in mai rau, n-as vrea sa renunt si la obiceiul placut de a intra de cel putin 20 de ori pe zi pe acest forum sa vad ce mai este nou si sa citesc glumele scrise de unii in topicul special acestora.
                                Ultima editare de Cornel 67; 13.ian.2013, 20:39.

                                Comentariu


                                • Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                  Nimeni nu statea sa suporte atatea reprosuri, decat daca are de castigat!
                                  Asadar acesta este scopul denigrarii duse de dumneavoastra,demisia d-lui Bodeanu.
                                  Abia acum am înteles.

                                  Comentariu


                                  • D-nilor Fratea si Cornel67 am mentionat eu vreun nume? Daca va ganditi d-voastra la vreunul, inseamna ca aveti de ce!
                                    D-nule Cornel67, unde vedeti democratie? Ce fel de alegeri ati vazut? Pe baza de invitatie? Se aleg unii pe altii?
                                    DECLAR RASPICAT: EU NU DORESC NICI UN FEL DE POST IN CONDUCEREA AMATURULUI! EU NU AM NICI UN FEL DE INTERESE IN AMATUR!
                                    Daca sustin pe cineva, acestia sunt urmatorii: Apian, Botirca, Cozma, Toth, Leorda, Motisan. Pe langa acestia mai sunt multi care incearca sa analizeze in mod obiectiv si chiar daca uneori sunt in contradictoriu cu mine, ii stimez si ii apreciez, precum Csabazedler, Toma, Rusu Stefan, Dinicescu, Suta sau Matei Dumitru!
                                    Daca am vreun scop, acela este ca prin interventiile pe care le fac, sa se inteleaga ca nu exista posibilitatea pacalirii la infinit a colegilor din Amatur!
                                    Ultima editare de costinmotoroi; 13.ian.2013, 20:59.

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                                      Nu exista un plan de cheltuieli aprobat pentru 2013. Din totalul fondurilor ce se vor aduna o mare parte va merge catre achizitia de mese (vom vedea la vara daca gasim second-hand in Germania sau vom lua noi).
                                      Alte cheltuieli care se vor face ar fi:

                                      - plata taxei de gazduire a site-ului Amatur (amatur.ro)
                                      - premiile si cupele destinate castigatorilor Circuitului Amatur de la final de an
                                      - o indemnizatie simbolica pentru Florin Apian
                                      - eventuale cheltuieli cu organizarea unor turnee de copii de-a lungul anului
                                      - alte cheltuieli neprevazute
                                      Multumesc frumos Sorine, dar eu vreau sa ni se prezinte un proiect de plan de cheltuieli pe anul 2013, pe care sa-l discutam aici pe forum, toti amaturistii si sa-l aprobam sau nu. Nu mai vreau sa ni se impuna niste cheltuieli adhoc, fara sa putem sa ne exprimam acordul cu ele.
                                      Va rog , nu mai puneti in circa reprezentantilor zonali, toate optiunile membrilor amatur, fiindca ei nu ne-au intrebat niciodata ce vrem si ce nu vrem. Ei sunt ca parlamentarii.

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                        D-nilor Fratea si Cornel67 am mentionat eu vreun nume? Daca va ganditi d-voastra la vreunul, inseamna ca aveti de ce!
                                        D-nule Cornel67, unde vedeti democratie? Ce fel de alegeri ati vazut? Pe baza de invitatie? Se aleg unii pe altii?
                                        DECLAR RASPICAT: EU NU DORESC NICI UN FEL DE POST IN CONDUCEREA AMATURULUI! EU NU AM NICI UN FEL DE INTERESE IN AMATUR!
                                        Daca sustin pe cineva, acestia sunt urmatorii: Apian, Botirca, Cozma, Toth, Leorda, Motisan. Pe langa acestia mai sunt multi care incearca sa analizeze in mod obiectiv si chiar daca uneori sunt in contradictoriu cu mine, ii stimez si ii apreciez!
                                        Atunci ce dracu mai vrei ,ca cei care i-ai mentionat mai sus sint de acord cu Dan Bodeanu.
                                        Spune adevarul sa vada toata lumea de ce nu mai vrei sa joc in campionatul municipal la skt2
                                        ca sintem pe locul 1 in grupa cu Termo,daca tot nu vrei sa imi raspunzi la telefon.
                                        Vrei sa scriu mai multe,as scrie dar nu imi sta in caracter ,cum ai scris si tu despre Gelu.
                                        Asa ca laso balta

                                        Comentariu


                                        • Din intamplare i-l cunosc pe domnul Dan Bodeanu nu din tenis . Am avut onoare sa fiu coleg in aceeasi firma acum ceva timp. Va pot spune ca in acea firma (foarte mare de altfel) se vorbeste doar cu respect cand e vorba de domnul Bodeanu. Pot spune ca acolo unde activeaza toti colegii i-l apreciaza in continuare. Nu mai sunt in acea firma si nu am nici un interes sa-l vorbesc de bine sau de rau. Pur si simplu asta e realitatea. Cred ca Amatur-ul are de castigat prin prezenta dansului acolo unde e.
                                          Yasaka Rakza 7 Soft‎ /HM Levi /Butterfly Tenergy 05

                                          Comentariu


                                          • Sport Kombat a luat fiinta datorita Amaturului! Datorita anumitor persoane, SK nu mai face parte din Amatur! In locul sportivilor care sau format in Amatur, au loc acum profesionisti cu cate 10 ani de jucat in strainatate!
                                            Cat despre limbajul suburban al d-lui Petrov, ce pot comenta? A fost exclus pentru ca in familia Sport Kombat nu se fac blaturi!

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                              D-nilor Fratea si Cornel67 am mentionat eu vreun nume? Daca va ganditi d-voastra la vreunul, inseamna ca aveti de ce!
                                              D-nule Cornel67, unde vedeti democratie? Ce fel de alegeri ati vazut? Pe baza de invitatie? Se aleg unii pe altii?
                                              DECLAR RASPICAT: EU NU DORESC NICI UN FEL DE POST IN CONDUCEREA AMATURULUI! EU NU AM NICI UN FEL DE INTERESE IN AMATUR!
                                              Daca sustin pe cineva, acestia sunt urmatorii: Apian, Botirca, Cozma, Toth, Leorda, Motisan. Pe langa acestia mai sunt multi care incearca sa analizeze in mod obiectiv si chiar daca uneori sunt in contradictoriu cu mine, ii stimez si ii apreciez, precum Csabazedler, Toma, Rusu Stefan, Dinicescu, Suta sau Matei Dumitru!
                                              Multumesc de apreciere, Costi.

                                              Comentariu


                                              • D-le Cerbu, cine discuta de d-nul Bodeanu? Nu inteleg de ce, daca se discuta in principiu, toata lumea se gandeste la un singur om?

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Dan2 Vezi post
                                                  NU stiu cat de mult sunt utilizate in acest moment cele 4 mese de la Arad, dar aradenii, hunedorenii, timisorenii pot intreba pe coordonator si le pot folosi in orice moment.
                                                  Ceea ce stiu sigur nu numai eu ci, probabil toata tara, este ca o data cu primirea acestor mese, Tenisul de masa prin Amatur a crescut de la aproape 0 la peste 200 de participanti si cam 20 de turnee in zona.
                                                  Cum beneficiem noi de mesele cumparate pe banii nostri, cind echipa de la Deva, care a cistigat o masa, echipa formata din 2 membri amatur si 2 nemembri amatur, folosesc masa in interes propriu, inchiriind-o pe bani ?
                                                  - - - Actualizat - - -
                                                  Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                                  Ceea ce se intampla aici pe forum, respectiv reprosurile aduse, reflecta foarte fidel mentalitatea romaneasca de a ii da in cap celui care vrea sa faca ceva nou si interesant. Era mai bine daca nu se dadea nici o masa gratuit catorva centre de tenis reprezentative pentru Amatur? Aveti rabdare, daca va dati silinta vine si randul vostru sa primiti vreo masa, nu se poate da la toata lumea dintr-o data. Eu unul nu cred ca cei care conduc Amatur-ul s-au pricopsit pe banii concurentilor. Chiar nu pricep de unde atata dusmanie, zici ca aici se invart sume de milioane de euro, s-o face trafic de droguri prin Amatur-ul asta si vor si altii sa puna mana pe o parte din bani?
                                                  Asta e partea proasta, ca nu intelegi.
                                                  - - - Actualizat - - -
                                                  Postat în original de Dan2 Vezi post
                                                  Toate aceste informatii se gasesc in topicul despre cotizatie.
                                                  Va rog sa prezentati fisiere pe care sa le poata deschide toata lumea.
                                                  - - - Actualizat - - -
                                                  Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                                  Domnu Motoroi ati avut timp suficient de reprosuri inainte de turneul final de la Sfantu Gheorghe, este dreptul d-voastra si al oricarui amaturist, asa este democratic. Lumea v-a ascultat rabdatoare atat pe d-voastra cat si pe mine si pe multi altii care au binevoit sa-si spuna pasurile. Tot democratica a fost si sedinta de dinainte de turneu unde s-a luat in discutie toate opiniile exprimate in scris ale fiecaruia. S-au luat niste decizii, regulamentul a fost modificat, majoritatea a hotarat. A venit acum momentul sa se faca liniste pana la urmatoarea sedinta, chiar m-am saturat de atata cearta aiurea. De ceva vreme nu mai ma uit la televizor, se cearta aia ca chiorii si merge tara din rau in mai rau, n-as vrea sa renunt si la obiceiul placut de a intra de cel putin 20 de ori pe zi pe acest forum sa vad ce mai este nou si sa citesc glumele scrise de unii in topicul special acestora.
                                                  Deaceea merge tara rau si exista atitea discutii pe amatur, fiindca sunteti ignoranti si va lasati mintiti de toti smecherii.
                                                  Desteptati-va odata, ca e pacat sa murim prostiti !

                                                  Comentariu


                                                  • Ai dreptul la replica,tu crezi ca ceilalti jucatori de la skt 1 sunt multumiti,eu nu cred
                                                    doar ca nu au vrut sa se bage in seama,dar eu nu prea pot sa tac.
                                                    In legaura cu Amaturul,Dan Bodeanu este un om extraordinar,are si el unele greseli care le face poate sa nu supere lumea,
                                                    adica vrea sa ii impace pe toti,exemplu te-a lasat sa joci la turneul final cu toate ca nu aveai voie nu ca esti o valoare
                                                    dar a facut-o din bun simt.Tu ai ideia ca cineva face o gramada de bani din organizarea unui turneu,eu nu cred asta.
                                                    Cei din amatur iti da voie si tie ,atunci organizeaza si vezi cum este daca se merita sau nu.
                                                    Si Dan Bodeanu a gresit in unele chesti,ex cu turneul pe echipe dar vad ca anul asta a schimbat sistemul
                                                    si nici cu taxa nu sint de acord dar ma comformez cu majoritatea.
                                                    Deci asta este dar dupa parerea mea tu esti foarte absurd,adica nici tu nu sti ce vrei.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X