Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu "b" cisnadie- 16.03.2013." cupa primaverii "

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Primii 4:1-Sipos Nandor
    2-Bauer Lajos
    3-Raducan Bogdan
    4-Govoreanu Florin

    Comentariu


    • #77
      Postat în original de Sorin Iancu Vezi post
      MegaTournament 'B' (at) Cisnadie !!!
      Ai dreptate !

      Felicitari in primul rand participantilor, pentru ca au avut inspiratia sa participe la acest turneu, dandu-i valoare, la fel organizatorilor si sponsorilor. Brovooo!!!
      Este cel mai tare turneu de B la care am participat vreodata si asta n-o spun din complezenta.
      Florine, ce sa-i faci? Au fost mai tari. Remarca deosebita pentru sportivii din Tg. Mureș, care au oferit o finala de senzatie. Abia astept sa (re)vad filmul finalei. Supertare Nandor Sipos.

      Comentariu


      • #78
        Felicitari pentru organizare, felicitari tuturor participantilor care au dat valoare acestui concurs, felicitari invingatorilor, felicitari Tg Mureș, (Sipos Ferenc, Bauer Lajos), felicitari Florine chiar daca a fost patru o fost super(bucatarul), felicitari Craiova Raducanu Bogdan, felicitari Nicu Gheorghe, si sa dea Domnul concursuri ca acesta.
        - - - Actualizat - - -
        Postat în original de todarcea ioan Vezi post
        Astept rezultate din spania
        - - - Actualizat - - -
        Un turneu B tare imi pare rau ca nu am putut merge si eu.
        Postati rezultate....
        Pai nu stiam unde ai disparut, si daca tot esti in Spania la un botez macar adune Barza daca altceva nu poti si un pic de soareeeee!
        Blade: Butterfly M. Maze//FH: STIGA CALIBRA //[ BH:STIGA CALIBRA/COLOR]
        Tinteste spre luna! chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele.

        Comentariu


        • #79
          Felicitarile mele, Raducan Bogdan! Desi nu te-am cunoscut in afara mesei, la masa de joc esti foarte inteligent si fair-play ! Mult succes in dezvoltarea jocului! Un "ierbar" cu un joc complex si promitator!
          We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
          Aristotle



          Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

          Comentariu


          • #80
            Multumim Florine, atit tie cit si sotiei tale, multumim Cosmin si tuturor celor care au contribuit la organizarea acestui turneu, la care ne-am simtit excelent, atit invingatorii, cit si invinsii.
            Am sa mai vin pe la voi.
            Ultima editare de mateidumitru; 17.mar.2013, 00:42.

            Comentariu


            • #81
              Postat în original de Cosnic Vezi post
              Felicitarile mele, Raducan Bogdan! Desi nu te-am cunoscut in afara mesei, la masa de joc esti foarte inteligent si fair-play ! Mult succes in dezvoltarea jocului! Un "ierbar" cu un joc complex si promitator!
              Multumesc Cosmine ma bucur ca ne-am cunoscut si am obsevat si eu ca esti un baiat super finut,oricum un turneu foarte frumos bine organizat,iar de fasolea cu carnati nu am ce zice.Ma bucur ca am venit 225km si ma bucur ca am reusit o victorie pt moralul meu in fata mult mai titratului Barabas Zoltan.VA SALUT SI VA MULTUMESC ARDEAL.

              Comentariu


              • #82
                Va dati seama ce turneu frumos a fost, daca pana si nea Titi e multumit?
                Ultima editare de &1c; 17.mar.2013, 08:38.
                4/3 din oameni au probleme cu fractiile

                Comentariu


                • #83
                  Dar de sucul meu nu postezi nimic nea Ando,ca parca am facut un amical pe bere??

                  Comentariu


                  • #84
                    Am fost in mod deosebit de impresionat de primirea calduroasa din Cisnadie sunt oameni deosebiti de primitori si sufletisti,noi targumuresenii ne-am simtit foarte bine,cu acesta ocazie felicit si organizatorii si toti jucatorii implicati la acest turneu B,Gabi Danieliuc salutari si sibienilor din partea mea
                    - - - Actualizat - - -
                    Am fost in mod deosebit de impresionat de primirea calduroasa din Cisnadie sunt oameni deosebiti de primitori si sufletisti,noi targumuresenii ne-am simtit foarte bine,cu acesta ocazie felicit si organizatorii si toti jucatorii implicati la acest turneu B,Gabi Danieliuc salutari si sibienilor din partea mea

                    Comentariu


                    • #85
                      Postat în original de Cosnic Vezi post
                      Felicitarile mele, Raducan Bogdan! Desi nu te-am cunoscut in afara mesei, la masa de joc esti foarte inteligent si fair-play ! Mult succes in dezvoltarea jocului! Un "ierbar" cu un joc complex si promitator!
                      Si eu l-am avut pe Bogdan sef de trib in grupa inferioara! ( mi-a administrat un 3-1)... Ma enerveaza ierbarii astia de-mi vine sa-i tund!:P Si ma enerveaza si ca-s oameni faini, (a se vedea si Geo din Agnita), asa incat n-ai cum sa te superi pe ei ca nu vor sa-si ia palete de tenis de masă si umbla cu ierbare, insectare, etc

                      Bravo Bogdane pentru rezultatul frumos! O sa te mai caut pe la competetii la fel ca si pe Geo ca sa vad daca-mi mai creste cota la iarba
                      Numai bine!

                      Cosmine, nu afisezi si tu clasamentul final?
                      Ciobi, cati bani s-au strans la pusculita?
                      Fain concurs! Selecta participare pentru un B. Bravo organizatorilor ca ne-au strans si participantilor pentru spectacolul oferit!
                      ZJ-SZLC
                      fh/bh- Btf Tenergy o5fx

                      Comentariu


                      • #86
                        Dedicatie pt Andrei_Sb :
                        pe ierbari is tare suparat
                        si la colt atunci eu m-am bagat

                        Comentariu


                        • #87
                          Multumesc Marius! Da ai vazut ca de tine si de Cornel n-am comentat nimic! Adica am fost cuminte! Cred ca de asta,...asteptam pozele!))))
                          ZJ-SZLC
                          fh/bh- Btf Tenergy o5fx

                          Comentariu


                          • #88
                            A fost un turneu foarte reusit , o participare numeroasa si valoroasa si niste organizatori de note 10 in frunte cu d-na Govoreanu . Jos palaria pt valoarea targ-muresenilor , stima pt toti participantii veniti din alte judete , onoare pt cei din judetul Sibiu , cinste cisnadienilor , salutari sibienilor si respect tuturor prietenilor participanti la turneu . Conditiile de joc specifice salilor tip Nastase , atmosfera destinsa si o iahnie cu carnati stropita cu apa de pruna precum si produse din hamei la cerere au intregit tabloul unei sambete placute si relaxante ( pt toti cu exceptia orgoliosilor :P ) .
                            masa tacerii

                            premiile puse in joc

                            inainte de concurs
                            Ultima editare de marius1964; 17.mar.2013, 11:36.

                            Comentariu


                            • #89
                              05 Viscaria 05

                              Comentariu


                              • #90
                                D-nul Andone prezentand cel mai ravnit premiu pt orice amaturist indiferent de valoare .

                                Si Sandu prezentandu-si gustarica

                                organizatorii

                                juratii

                                si restul

                                - - - Actualizat - - -
                                inca o tura de poze
                                Ultima editare de marius1964; 17.mar.2013, 12:24.

                                Comentariu


                                • #91
                                  Multumim tuturor participantilor la "Cupa primaverii" din Cisnadie 16 martie 2013.
                                  Prezenta dumneavoastra intr-un numar atat de mare nu a facut decat sa ne bucure si sa ne onoreze.Cralitatea si reusita acestui turneu a fost data de fiecare participant in parte, atat prin prezenta cat si prin implicare alaturide noi.
                                  Pe aceasta cale dorim sa multumim:dlui primar Gheorghe Huja pt sprijinul si implicarea in reusita acestui eveniment,echipei de la Cisnadie (Simo,nea' Nicu Orlea,etc),echipei de la Agnita (Csaba,Geo,etc),d-lui Cosmin Cindea,Temelie Dragos ,Daneliuc Gabi.Faptul ca atmosfera a fost destinsa si totul a decurs bine se datoreaza marii familii AmaTur din care si noi cei din Cisnadie ne place sa credem ca facem parte.Remarcile si comentariile dvs vis-a –vis de turneul de la Cisnadie nu pot decat sa ne bucure.
                                  In urma anuntului umanitar si prin generozitatea noastra a tuturor s-au adunat 200 ron,bani care vor fi depusi in contul afisat pe forum.
                                  Multumim si va mai asteptam la Cisnadie
                                  Ultima editare de Florin Govoreanu; 17.mar.2013, 17:58.

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    inca o tura de poze

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      un turneu super reusit ,va saluta cu respect ! ,, echipa din fagaras,, si cu gandul ca vom organiza si noi la fel un turneu in Fagaras

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        trupa din VICTORIA va felicita pt turneu si pentru iahnia de fasole la ceaun

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          Pe langa fasolea cu carne la ceaun si salata de varza( care ne-a facut sa ne miscam la masa ca viteza aparatelor cu reactie ) trebuie sa mai remarc si excelenta paine pe vatra facuta in Cisnadie!! Felicitari pentru mancare si bineinteles pentru turneu. Astept cu nerabdare un nou turneu la Cisnadie!!
                                          YASAKA MA LIN Soft CARBON / YASAKA RAKZA 7 Soft

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            Painea a fost facuta,eu am crezut ca a fost cumparata a fost foarte buna am mancat vreo7 felii si sunt si putin la cura de slabire,dar nu m-am putut abtine,inca odata felicitari mari famili GOVOREANU,ma bucur ca ne-am cunoscut.POZE DE LA PREMIERE SI FILMARI NU POSTEAZA NIMENI

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              Astept clasamentul final.cosmine poate ai timp sau o noua insomnie..

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                Postat în original de todarcea ioan Vezi post
                                                Astept clasamentul final.cosmine poate ai timp sau o noua insomnie..
                                                Din pacate nu am foile, au ramas la doamna Govoreanu. Eu plecand mai repede la o nunta, dar incerc sa imi dau seama macar de primii 24. Si maine voi merge pana la cisnadie dupa foi.
                                                We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
                                                Aristotle



                                                Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  1. Sipos Nandor
                                                  2. Bauer Lajos
                                                  3-4. Raducan Bogdan
                                                  Govoreanu Florin
                                                  5-8.
                                                  Barbu Dan
                                                  Daneliuc Gabi
                                                  Barabas Zoltan
                                                  Andone Claudiu
                                                  9-16.
                                                  Aron Darie
                                                  Nicula Dumitru
                                                  Matei Dumitru
                                                  Mitzea Alexandru
                                                  Jozsa Zoltan
                                                  Migea Cornel
                                                  Gheorghe Nicu
                                                  Ratiu Valer
                                                  17-24.
                                                  Negrean Ioan
                                                  Cindea Cosmin
                                                  Prie Cristian
                                                  Weiss Simona
                                                  Radu Constantin
                                                  Cernejenco Constantin
                                                  Zedler Csaba
                                                  Popa Sorin
                                                  Acest clasament este pentru nerabdatori. Maine voi reveni cu cel final!!!.
                                                  Sanatate!
                                                  Ultima editare de Cosnic; 18.mar.2013, 02:04.
                                                  We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
                                                  Aristotle



                                                  Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de Cosnic Vezi post
                                                    1. Sipos Nandor
                                                    2. Bauer Lajos
                                                    3-4. Raducan Bogdan
                                                    Govoreanu Florin
                                                    5-8.
                                                    Jozsa Zoltan/ Barbu Dan (am plecat chiar inainte de terminarea meciului, poate ma lamureste cineva!)
                                                    Daneliuc Gabi
                                                    Barabas Zoltan
                                                    Andone Claudiu
                                                    9-16.
                                                    Aron Darie
                                                    Nicula Dumitru
                                                    Matei Dumitru
                                                    Mitzea Alexandru
                                                    Barbu/Jozsa (bis)
                                                    Migea Cornel
                                                    Gheorghe Nicu
                                                    Ratiu Valer
                                                    17-24.
                                                    Negrean Ioan
                                                    Cindea Cosmin
                                                    Prie Cristian
                                                    Weiss Simona
                                                    Radu Constantin
                                                    Cernejenco Constantin
                                                    Zedler Csaba
                                                    Popa Sorin
                                                    Acest clasament este pentru nerabdatori. Maine voi reveni cu cel final!!!.
                                                    Sanatate!
                                                    Pe 5 Barbu Dan, dupa un meci senzational, castigat cu 3-2, dupa ce a fost condus si toata lumea credea ca Zoltan Josza (pe care il felicit pe aceasta cale pentru prestatie si stil) se va impune clar. Experienta insa i-a permis lui Dan sa revina, dupa ce si-a citit mai tanarul adversar si a contracarat "armele" acestuia. Felicitari ambilor sportivi pentru spectacolul oferit. A fost un meci incrancenat, superb, cum dealtfel toate care au urmat, culminand cu o finala cum rar am vazut, in care talentul si exuberanta tanarului Nandor Sipos (23 ani, Tg.Mureș) a castigat in fata experimentatului domn Lajos Bauer (in fata caruia pierduse la Cluj acum 2 saptamani), a carui intreaga prestatia am urmarit-o cu interes, remarcandu-i inteligenta jocului (mulata pe stilul fiecarui adversar in parte, dupa o "citire" atenta a acestora) dar si eleganta jocului si pragmatismul. FELICITARI !
                                                    Felicitari lui Bogdan Raducan (pe care nu am avut onoarea sa-l cunosc pana acum, dar despre care am auzit multe), ierbarul care a reusit (dupa ce a fost invins in semifinale de experimentatul Lajos Bauer -Tg.Mureș), dupa un meci in 5 seturi (cu scoruri stranse, rasturnari dese de situatii, lupta apriga in prelungiri, cu puncte castigate la avantaj), sa invinga in meciul pentru locurile 3-4 gazda intrecerii - Florin Govoreanu, a carui merit nu scade cu nimic, dar a carui grija pentru o cat mai buna organizare a turneului i-a distras probabil din atentia necesara.
                                                    Un alt meci deosebit, de mare lupta, la care urmarirea scorului a fost realmente o corvoada, a fost cel dintre Csaba Zedler si Aron Darie, incheiat cu scorul de 3-2 in favoarea celui din urma, meci decis in prelungirile prelungirilor, adica 22-20 in setul 5.
                                                    Ar fi multe de spus, multe de povestit, de remarcat ...si numai de bine, dar ma opresc deocamdata aici (e ora cam tarzie), nu inainte de a multumi inca o data primitoarelor si inimoaselor gazde, organizatori, voluntari, bucatarese (saru'mana si mersi mult pentru gustoasa iahnie la ciaun) pentru primire si pentru ospitalitate, dar si tuturor participantilor pentru contributia adusa la reusita acestui turneu de un inalt nivel, dar mai ales vreau sa multumesc adversarilor mei din grupa 4 inferioara, care mi-au "reamintit" prin jocul lor ca tenisul de masa nu se joaca "din amintiri" (fie ele frumoase), fara..antrenament(e) asidu(e).Multumesc pentru lectie, dar si pentru prestatie si fair play!
                                                    Sa auzim numai de bine !
                                                    Noapte buna!

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X