Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Turneu Final AmaTur 2017", Sfântu Gheorghe - 11.11.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Felicitări Alex P.!

    Mr. Tomahawk

    Comentariu


    • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
      Surpriza AmaTur România pentru amaturiștii prezenți la Turneul Final a fost decernarea, prin derogare de la Regulament - la solicitarea expresă a lui George Durdun, a titlurilor de Campioni Județeni la categoria Amatori.
      S-au premiat cu Diplomă, Medalie și Tricou Andro următorii:

      Campioni Județeni AmaTur 2017 - Amatori
      Nr. Nume și Prenume Loc MP Localitate Județ
      1 Crăciun David Mihai 203 București București
      2 Macovei Cristi 212 Iași Iași
      3 Lupșă Bogdan 224 Râmnicu Valcea Valcea
      4 Lovin Eusebiu 249 Comănești Bacău
      5 Șpaller Tiberiu 254 Năsăud Bistrița Năsăud
      6 Plăiașu Ion 255 Ploiești Prahova
      7 Cucu Cristin 267 Targoviște Dâmbovița
      8 Mureșan Dorel 270 Cluj Napoca Cluj
      9 Imecs Attila 280 Miercurea Ciuc Harghita
      10 Sultan Valentin 281 Craiova Dolj
      11 Matei Dumitru 286 Deva Hunedoara
      12 Luca Octavian 299 Tulcea Tulcea
      13 Vieru Costică 300 Botoșani Botoșani
      14 Bozoșan Petre 304 Sibiu Sibiu
      15 Ardelean Raul 309 Arad Arad
      16 Bartha Istvan Zsolt 317 Aita Mare Covasna
      17 Ilie Octavian Marius 318 Brașov Brașov
      18 Gecse Alpar 323 Chibed Mureș
      19 Cristea Virgil 342 Cugir Alba
      20 Vereș Adrian 343 Timișoara Timiș
      21 Pop Alexandru 345 Oradea Bihor
      22 P?nzar Alin 350 Suceava Suceava
      23 Cioveie Marian 366 Oravița Caraș Severin
      24 Vijăica Paul 368 Drobeta Turnu Severin Mehedinți
      25 Stoica Mihai 379 Mioveni Argeș
      26 Pot?rniche Bianca 381 Buzău Buzău
      27 Burghelea Florin 415 Piatra Neamț Neamț
      28 Firică Lucian 439 Constanța Constanța
      29 Giosan Marcel 447 Galați Galați
      30 Socaci Sorin 470 Panciu Vrancea
      31 Panait Adrian 502 Brăila Brăila
      32 Țintaș Adrian 521 Sighetu Marmației Maramureș
      33 Dumitrache Gabriel 522 Giurgiu Giurgiu
      34 Veștineanu Ionuț 556 Slobozia Ialomița
      35 Ispas Victor 603 Turnu Măgurele Teleorman
      36 Iosif Radu 627 B?rlad Vaslui
      37 Tucă Cristi 661 Slatina Olt
      38 Szabo Lajos 998 Ungaria
      39 Botănel Grigore 1091 Rovinari Gorj
      Mulțumiri George Durdun
      reprezentant andro Romania

      www.pingpongshop.ro
      https://facebook.com/pingpongshopromania
      Plaiasu Ion, Plopeni, Prahova...
      BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
      Blade: KAZAK
      FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

      Comentariu


      • Cateva fotografii:

        Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

        Comentariu


        • .

          Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

          Comentariu


          • Organizare fara cusur

            Postat în original de Kis Istvan Vezi post

            Comentariu


            • Postat în original de mariusbt Vezi post
              Felicitări tuturor prietenilor din Botoșani pentru parcursul tenisistic din acest an , cu o mențiune specială pentru campionii Ciprian Onufrei și Costică Vieru .

              Felicitări Alin Pinzar pentru rezultatul de astăzi !

              Felicitări Organizatorilor turneului ..... ce mai , a fost fain !

              Salutări tuturor prietenilor actuali și viitori din Amatur , de oriunde ați fi !
              Bravo Alin, bravo!

              Trimis de pe al meu LG-H960 folosind Tapatalk

              Comentariu


              • Felicitari organizatorilor,a fost un turneu super.

                Comentariu


                • Felicitări Alin Pinzar pentru rezultat.

                  Comentariu


                  • Respectul meu pentru efortul depus de organizatorii acestui turneu. Vă mulțumesc!
                    Felicitări participanților și laureaților acestui puternic turneu. Să ne revedem cu bine!



                    Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk

                    Comentariu


                    • un turneu reusit, fara doar si poate. Dupa multitudinea de aprecieri, trebuie sa fac eu pe Gica-Contra si sa recunoastem un mare, mare inconvenient: lumina din sala mare.
                      Poate daca reflectoarele erau orientate mai vertical, nu erau asa deranjante. Oricum, conditiile au fost la fel pentru toti participantii.
                      Acest post se vrea a fi o critica contructiva

                      P.S. - este cea mai frumoasa sala in care am participat
                      JOOLA Zelebro
                      FH Joola Rhyzer Pro 45
                      BH Joola Rhyzer Pro 45

                      Comentariu


                      • Postat în original de Adrian Veres Vezi post
                        Felicitari Madalina ,Ghita si Alex ma bucur tare mult pentru voi!
                        Felicitari si tie pentru tricoul de campion judetean la amatori. Bravo tie.

                        Comentariu


                        • Postat în original de vasile.moca Vezi post
                          ce impartial esti, valorosule. nu intru in polemica cu ce e normal pentru tine. succes la trofeu al? mare.

                          cu totii am muncit si asudat, la nivelul categoriei din care am facut parte, tot mii de km strabatuti prin tara, aceleasi taxe de participare. toti organizatorii au oferit trofee de echitate intre categorii.
                          Prin postarea făcută, d-nul Kantor a afirmat că este normal să existe o diferențiere între premiile la cele 4 categorii (dacă nu ca preț, măcar ca mărime) și nu ?s-a umflat în pene? cu valoarea dânsului. în consecință, ironiile de genul ?valorosule? nu-ți au rostul.
                          Și.... ca să încheiem cu un zâmbet: pe Dănuț Petrov nu s-a mai supărat nimeni că a ridicat cel mai mare trofeu (avea vreo 15-20 litri).
                          Blade: Nittaku Acoustic;
                          FH: Butterfly Tenergy 05;
                          BH: Victas Stiff.

                          Comentariu


                          • Postat în original de alandala Vezi post
                            Felicitari si tie pentru tricoul de campion judetean la amatori. Bravo tie.
                            Va multumesc mult!
                            Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                            Comentariu


                            • Felicitari organizatorilor,sponsorilor si ajutoarelor de nadejde care au facut ca acest turneu final sa fie un succes.Felicitari si pentru ideea de a premia totusi pe campionii judeteni la categoria Amatori(deocamdata ei sunt majoritari si dincolo de calculele pe care unii si le fac sa devina campioni sau nu eu zic ca e un lucru bun) si daca tot am amintit de acestia felicitari Ion Plaiasu(acum trebuie sa te antrenezi mai tare sa vii la Open ca avem si noi astia mai nou veniti la Open pe cine bate&#128515.
                              FH:Butterfly-Tackiness Drive 1.7mm
                              BLADE: Gewo Clasic-ALL+/Joola Air Fibre
                              BH:Stiga Energy Absorber

                              Comentariu


                              • Postat în original de ADN Vezi post
                                Felicitari organizatorilor,sponsorilor si ajutoarelor de nadejde care au facut ca acest turneu final sa fie un succes.Felicitari si pentru ideea de a premia totusi pe campionii judeteni la categoria Amatori(deocamdata ei sunt majoritari si dincolo de calculele pe care unii si le fac sa devina campioni sau nu eu zic ca e un lucru bun) si daca tot am amintit de acestia felicitari Ion Plaiasu(acum trebuie sa te antrenezi mai tare sa vii la Open ca avem si noi astia mai nou veniti la Open pe cine bate��).
                                Multumesc Nae Avram !!! Voi, toti cei care aveti rabdare si placerea de a juca cu mine, aveti un merit deosebit pentru obtinerea acestui titlu de catre mine! Tin sa va multumesc inca o data tuturor celor care facem parte din aceasta frumoasa familie!!! Acum, dupa ce tu ai fost Campion Judetean in 2015, Petrica Brulea in 2016, trebuia sa fie cineva care sa tina steagul sus....Cu atat mai mult ma bucur ca am putut urma in aceasta ierarhie dupa voi care sunteti niste baieti deosebiti si de inalta factura morala !!!
                                Cu deosebit respect, Johnny Plaiasu

                                P.S. Felicitari organizatorilor! S-a dovedit inca o data ca Giosan & Co. fac o treaba extraordinara!
                                BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
                                Blade: KAZAK
                                FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

                                Comentariu


                                • A fost un Turneu frumos, felicitări Organizatorilor ,,, ,,, Felicitări tuturor participanților și premianților !!! Ne-am simțit bine împreună,,,

                                  Bravo Vestul Sălbatic ,,,, Ghita ,Alex, Madalina, Marius, ,,,

                                  Comentariu


                                  • Turneul s-a terminat. A cazut cortina; unuii mai veseli altii mai putin dar toti m?nati de aceiasi pasiune tenisul de masa. Au fost felicitati organizatorii, castigatorii de diverse pozitii, unii pentru jocul facut si probabil toti se gandesc la ce au invatat si ce mai au de facut. Adevarul este ca toti ar trebui sa fim felicitati pentru eforturile pe care le-am facut de-a lungul unui an intreg de a participa la diverse turnee din cadrul circuitului Amatur, toate eforturile facute doar pentru a putea participa la acest eveniment care se numeste Turneul Final Amatur. Bravo tuturor organizatori, castigatori sau participanti; cu totii cred ca am avut ceva de invatat. In materie de organizare eu care am participat pana acum la numai 4 Turnee Finale cred ca acesta a fost cel mai bun.; s-au asigurat toate conditiile necesare de joc. Este pentru prima data cand aud la un turneu ca lumina a fost prea puternica !!!!!!! Sa fie asa la toate turneele.
                                    Blade : Spinlord Ultracarbon Def
                                    FH : Spinlord Degu 2.1 mm
                                    BH : Spinlord Sternenfall OX

                                    Comentariu


                                    • O paletă într- o husă albastră, lemn TBS, se află la mine ... a zăcut vreo 3 ore la marginea sălii apoi la sf?rșitul turneului cineva a insistat să o înapoiez eu proprietarului.
                                      Ultima editare de FlorinBN; 12.nov.2017, 14:14.
                                      TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Johnny Plaiasu Vezi post
                                        Plaiasu Ion, Plopeni, Prahova...
                                        Da măi Ioane. Bravo! Felicitari si te așteptăm la Open, cum zise Nae!

                                        Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk
                                        "Be your self, everyone is already taken"- Oscar Wilde

                                        Comentariu


                                        • Turneu Final AmaTur 2017, Sfantu Gheorghe - 11.11.2017

                                          Foarte tare si foarte frumos acest turneu al Campionilor! A fost cel mai bine organizat turneu final din cele 7 la care am participat eu! Sala impresionanta, organizatori priceputi si gazde ospitaliere.
                                          Jocuri puternice si pe masura titulaturii acestui turneu!
                                          Felicitari castigatorilor de la cele 4 categorii.
                                          Felicitari Marcel, Florin, Gelu si Claudiu. Faceti o echipa puternica de coordonatori si meritati din plin tot respectul comunitatii noastre de tenismeni!
                                          Ultima editare de gabi.gogu; 12.nov.2017, 15:53.

                                          Comentariu


                                          • Am ajuns cu bine acasă după încă un turneu reușit marca Sfantul Gheorghe. Felicitări tuturor persoanelor implicate si felicitări nouă celor care am participat.Să ne revedem cu bine.

                                            Comentariu


                                            • - TURNEUL FINAL 2017 SI-A INCHIS PORTILE SI A "DEVENIT ISTORIE"

                                              - Este o regula nescrisa prin care toate turneele Amatur trec parca printr-o "Supapa a timpului" care le fac sa "Straluceasca in lumina reflectoarelor" cand le vine timpul ca mai apoi sa isi indrepte pasii spre "Muzeul de istorie Amatur"

                                              - Turneul final 2017 a lasat in urma:
                                              - Meritosii Campioni care au dus adevarate lupte la masa de joc pentru a ajunge pe podium - si pentru reusita lor merita toate felicitarile noastre

                                              - Meritosii jucatori care au fost foarte aproape de podium dar au ratat cu foarte putin...

                                              - Jucatorii care au inceput foarte bine turneul, castigand Gr Inf sau Gr Sup dar s-au ratacit mai departe...

                                              - Nu au lipsit din turneu nici "Rezultatele Surpriza" ca "Asa e in Tenis"...

                                              - A lasat in urma si un rand de Campioni Judeteni care au fost premiati si care sunt o mandrie pentru intreg Amaturul Romanesc

                                              - Chiar si fumoasele surprize din turneu care au fost posibile cu bunavointa tuturor sponsorilor au ramas in urma dar merita laudate din plin...

                                              - In urma au ramas si fumoasele poze si filmari facute oameni deosebiti care fac ca amintirile turneului sa dainuie in timp...

                                              - Si nu in ultimul rand au ramas in urma si marile eforturi facute de organizatori pentru a face fata unei provocari atat de mari... "Organazarea celui mai mare si mai important Turneu Amatur Romania 2017"

                                              - Toate aceste lucruri s-au derulat impecabil intr-o sala deosebita si sub un control total si urmeaza ca si celelalte turnee Amatur sa urmeze cu cinste drumul catre "Muzeul de Istorie Amatur"

                                              - Amaturul este format din foarte multi jucatori buni si pasionati de tenis, - din foarte multi oameni cu un caracter deosebit care sunt implicati in organizarea sau coordonarea turneelor si a miscarii Amatur si care isi dau silinta sa faca un Amatur puternic si unit... de aceia

                                              - AMATURUL a devenit o parte din noi si un "Mod de viata"... si nu pot decat sa ii urez "O VIATA LUNGA" ca prea am prins drag de el cu totii

                                              THE SHOW MUST GO ON - SPECTACOLUL TREBUIE SA CONTINUE...

                                              - Circuitul Amatur este cea mai mare si mai puternica miscare sportiva "de amatori" din tara si merita sa continue le nesfarsit
                                              - Poate fi oricand un model de dezvoltare pentru orice alta disciplina sportiva de amatori

                                              - SA NE VEDEM SANATOSI SI DORNICI DE MECIURI FRUMOASE SI TENIS DE CALITATE LA URMATOARELE TURNEE AMATUR

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                                O paletă într- o husă albastră, lemn TBS, se află la mine ... a zăcut vreo 3 ore la marginea sălii apoi la sf?rșitul turneului cineva a insistat să o înapoiez eu proprietarului.
                                                întrebarea cheie pentru recuperarea paletei: care este uzura fețelor si în ce an au fost fabricate?
                                                TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                                  întrebarea cheie pentru recuperarea paletei: care este uzura fețelor si în ce an au fost fabricate?
                                                  Daca intrebarea era: Ce culoare au fetele?, ma bagam si eu.
                                                  Timo Boll ALC F/B Tenergy 05.
                                                  https://www.youtube.com/channel/UCzq...cyMHq2mWRUvN3A
                                                  Va rog sa aveti o viata frumoasa.

                                                  Comentariu


                                                  • Mi-am dat si eu seama de ce cupele la elite sunt mai mari, dupa ce am vazut finala.
                                                    Uitati-va si voi la mingea de la min 7.22 din filmarea lui Octaw.
                                                    Ultima editare de mandelafree; 12.nov.2017, 22:36.
                                                    Timo Boll ALC F/B Tenergy 05.
                                                    https://www.youtube.com/channel/UCzq...cyMHq2mWRUvN3A
                                                    Va rog sa aveti o viata frumoasa.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X