Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Propuneri pentru îmbunătățirea circuitului AmaTur România 2019!

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Antal Denes Vezi post
    Cel mai bun test v-a fi la Chiajna !
    Sa vedem cate locuri vor fi redistribuite,daca v-a fi cazul si la care dintre categori !
    In cazul in care se ocupa toate locurile si nu vor fi redistribuiri atunci s-ar parea ca s-a gasit solutia corecta.
    Ar mai ramane de vazut doar procentul celor de pe lista de asteptare.
    Unde si la ce categorie ar fi de umblat,dupa caz si posibilitati/sala.
    Atat la Chiajna, cat si la alte turnee A+ am avut in vedere ca impartirea locurilor sa se faca asa incat pozitiile in clasament ale ultimilor calificati sa fie apropiate, atat cat se poate; mai putin la incepatori, care sunt viitorul Amaturului.
    Mi-a ramas in minte o fraza a unui participant la aceste discutii:
    Incepatorii sunt viitorul Amaturului, amatorii (avansati) sunt baza, Openul reprezinta tinta majoritatii, iar Elitele sunt spectacolul. Memorabil!

    Comentariu


    • Postat în original de BOZGANU Vezi post
      Propun ca niciun jucator legitimat la FRTM sa nu poata fi desemnat campion national Amatur ,sau campion judetean Amatur!
      Bozgane cam in halul asta a ajuns amaturul

      Comentariu


      • Postat în original de BOZGANU Vezi post
        Propun ca niciun jucator legitimat la FRTM sa nu poata fi desemnat campion national Amatur ,sau campion judetean Amatur!
        Sincer ,voi coordonatorii ia-ti acceptat ani de zile acum ar fi prea urit sa ii marginalizati asa ca sa votam patru categorii de campioni judeteni sa fie toti multumiti

        Comentariu


        • Asa este Dane,totul ar trebui sa fie proportionan conform participarilor care reprezinta cotizanti la fiecare turneu,cat si cotizatia in contul amatur.
          Sunt statistici foarte elocvente in acest caz.
          Dar de ani de zile neluate in seama !

          Comentariu


          • Sa fie premiați jucătorii cu cele mai multe participări in turnee amatur pentru că sunt oamenii cei mai îndreptățiți și cei care au cotizat masiv la aceasta mișcare pe baza lor a fost construit totul

            Comentariu


            • Postat în original de dantim Vezi post
              Sincer ,voi coordonatorii ia-ti acceptat ani de zile acum ar fi prea urit sa ii marginalizati asa ca sa votam patru categorii de campioni judeteni sa fie toti multumiti
              Nu intentionez sa marginalizez pe nimeni...I am acceptat si ?i accept in continuare,dar mi se pare ca nu prea se potriveste titlul de campion Amatur=amatori cu statutul de legitimat(profesionist,semiprofesionist)!
              Nu am zis sa nu mai participe in circuit ,doar ca nu mai pot fi declarati campioni la sfarsitul anului! De ce spun asta? In ultimul timp am sesizat o mare nemultumire a jucatorilor legitimati vis a vis de conditiile de joc...toata lumea e multumita pana cand apar jucatorii de la elite(majoritatea legitimati FRTM)....nu mai spun de unele jocuri de culise pt a castiga niste puncte in plus la anumite turnee se coopteaza alti jucatori cu medie mare (desigur si ei legitimati) pt .a creste media turneului,iar in final castiga cine trebuie!

              Comentariu


              • Postat în original de BOZGANU Vezi post
                Nu intentionez sa marginalizez pe nimeni...I am acceptat si ?i accept in continuare,dar mi se pare ca nu prea se potriveste titlul de campion Amatur=amatori cu statutul de legitimat(profesionist,semiprofesionist)!
                Nu am zis sa nu mai participe in circuit ,doar ca nu mai pot fi declarati campioni la sfarsitul anului! De ce spun asta? In ultimul timp am sesizat o mare nemultumire a jucatorilor legitimati vis a vis de conditiile de joc...toata lumea e multumita pana cand apar jucatorii de la elite(majoritatea legitimati FRTM)....nu mai spun de unele jocuri de culise pt a castiga niste puncte in plus la anumite turnee se coopteaza alti jucatori cu medie mare (desigur si ei legitimati) pt .a creste media turneului,iar in final castiga cine trebuie!
                Cam asa se vede,daca te uiti la clasament cred ca o sa te bufneasca rasulsau cam vazut deja campioni ,de frica sa nu isi piarda titlulsi titlurile cred ca nici din casa nu mai ies pina la turneul final(pe la turnee nu i-am mai vazut deloc)pai cine face jocuri de culise pinguinii(amatorii)sau papagalii(vedetele profii)

                Comentariu


                • După cum bine se observa.,amaturul este un fel de cantonament pentru ei,își redresează jocul și psihicul deteriorat de înfrângerile din divizii in amatur se bucura și ei că mai bat pe cineva!!!!

                  Comentariu


                  • Postat în original de arjen_robben Vezi post
                    După cum bine se observa.,amaturul este un fel de cantonament pentru ei,își redresează jocul și psihicul deteriorat de înfrângerile din divizii in amatur se bucura și ei că mai bat pe cineva!!!!
                    Scirba mica,cum dreak ai gindit si tu ceva fain

                    Comentariu


                    • Ai perfecta dreptate, dar nici joaca asta "DUTE VINO " nu e ok, " sunt in divizia A , B etc nu fac fata hmm ma intorc un amatur", " am batut cativa hmm m-am saturat , ma intorc iar in B"
                      Nu e normal
                      Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                      FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                      BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                      Comentariu


                      • Chiar și după multă vreme, mă uit aici, citesc,....recitesc... mă frec la ochi, mai citesc odată.... și nu-mi vine să cred! ������

                        Așa că vin și eu cu nișt "propuneri", cu precizarea să nu vă lăsați induși în eroare, chiar dacă par sarcastice, ele reflectă starea de spirit în care mă aflu când observ cum ați ajuns:


                        1. Fiecare sală de joc să fie obligatoriu prevăzută cu turnicheți la toate intrările, iar intrarea să se facă numai pe bază de card de acces, emis de "S.C. AmaTur S.A."

                        2. Cardurile de acces să fie "prepay" și să poată fi încărcate, în avans, la începutul anului, cu "credite de acces AmaTur". în mod corespunzător, taxele de înscriere la turnee B, respectiv A, să fie standard. Iar fiecare participant să fie obligat să-și încarce cardul cu o sumă minimă de puncte, care să permită accesul la 3xB plus 1xA. Cardurile de acces vor putea fi încărcate până cel târziu la 28 februarie a fiecărui an.

                        3. După trecerea de turnicheți, participanții vor încrucișa m?inile la ceafă, vor depărta picioarele și vor prezenta paletele la controlul fețelor anti-antrax.

                        4. Cu 1 oră înainte de sosirea primilor participanți, organizatorul are obligația să aducă un sobor de 4-7 preoți, care să sfințească mesele și mingile de joc.

                        5. După stabilirea grupelor inferioare, înaintea începerii efective a jocurilor, un grup mic de participanți vor depune jurământul și vor intona imnul țării, alt grup va executa dansul HAKA. Un al treilea grup va fi ales prin tragere la sorți, iar aceștia din urmă se vor prezenta la final obligatoriu la testarea anti-doping.

                        Comentariu


                        • Postat în original de roman bogdan Vezi post
                          Ai perfecta dreptate, dar nici joaca asta "DUTE VINO " nu e ok, " sunt in divizia A , B etc nu fac fata hmm ma intorc un amatur", " am batut cativa hmm m-am saturat , ma intorc iar in B"
                          Nu e normal
                          Trebuie sa se hotareasca cu cine merg.Daca opteaza pentru amatur, sa ramana numai cu amaturul.Nu trebuie sa si bata joc.Se poate face asta prin adoptarea unor norme potrivite in regulament.

                          Comentariu


                          • ....unora nu le-au plăcut propunerile mele. Probabil nu știu de glumă....sau ?i am "clienți fideli" blocați pe "modul-nu-mi place"

                            Mai fac 2 propuneri:

                            6. în mod obligatoriu, organizatorii vor amenaja la fiecare turneu un stand medical dotat cu antinevralgic-contra tușurilor și nețurilor, leucoplast-pentru mingile "cu ghinion", faringosept-pentru a contracara efectele secundare ale unor "chooo-uri" pre(a)lungite....dar și cu energizante și potențatoare de efort: kvit, ginseng, lecitină, propolis,... esență de "iarbă". :P :P :P

                            7. Tot ca dotare standard, organizatorii vor fi obligați să amenajeze "colțul ierbarului"- o zonă împrejmuită cu despărțitoare și flancată de jandarmi dotați cu generatoare de electroșocuri de joasă tensiune, zonă în care să stea ierbarii în pauzele dintre meciuri, ca să se evite riscul de a fi "linșați" dacă intră cumva în zona neutră. :=D :=D :=D

                            Comentariu


                            • 7. Tot ca dotare standard, organizatorii vor fi obligați să amenajeze "colțul ierbarului"- o zonă împrejmuită cu despărțitoare și flancată de jandarmi dotați cu generatoare de electroșocuri de joasă tensiune, zonă în care să stea ierbarii în pauzele dintre meciuri, ca să se evite riscul de a fi "linșați" dacă intră cumva în zona neutră. :=D :=D :=D

                              Eu unul as putea intra cu un caine lup si l as lega de un picior al mesei

                              Comentariu


                              • Postat în original de adimucu Vezi post
                                Chiar și după multă vreme, mă uit aici, citesc,....recitesc... mă frec la ochi, mai citesc odată.... și nu-mi vine să cred! ������

                                Așa că vin și eu cu nișt "propuneri", cu precizarea să nu vă lăsați induși în eroare, chiar dacă par sarcastice, ele reflectă starea de spirit în care mă aflu când observ cum ați ajuns:


                                1. Fiecare sală de joc să fie obligatoriu prevăzută cu turnicheți la toate intrările, iar intrarea să se facă numai pe bază de card de acces, emis de "S.C. AmaTur S.A."

                                2. Cardurile de acces să fie "prepay" și să poată fi încărcate, în avans, la începutul anului, cu "credite de acces AmaTur". în mod corespunzător, taxele de înscriere la turnee B, respectiv A, să fie standard. Iar fiecare participant să fie obligat să-și încarce cardul cu o sumă minimă de puncte, care să permită accesul la 3xB plus 1xA. Cardurile de acces vor putea fi încărcate până cel târziu la 28 februarie a fiecărui an.

                                3. După trecerea de turnicheți, participanții vor încrucișa m?inile la ceafă, vor depărta picioarele și vor prezenta paletele la controlul fețelor anti-antrax.

                                4. Cu 1 oră înainte de sosirea primilor participanți, organizatorul are obligația să aducă un sobor de 4-7 preoți, care să sfințească mesele și mingile de joc.

                                5. După stabilirea grupelor inferioare, înaintea începerii efective a jocurilor, un grup mic de participanți vor depune jurământul și vor intona imnul țării, alt grup va executa dansul HAKA. Un al treilea grup va fi ales prin tragere la sorți, iar aceștia din urmă se vor prezenta la final obligatoriu la testarea anti-doping.
                                Postat în original de adimucu Vezi post
                                ....unora nu le-au plăcut propunerile mele. Probabil nu știu de glumă....sau ?i am "clienți fideli" blocați pe "modul-nu-mi place"

                                Mai fac 2 propuneri:

                                6. în mod obligatoriu, organizatorii vor amenaja la fiecare turneu un stand medical dotat cu antinevralgic-contra tușurilor și nețurilor, leucoplast-pentru mingile "cu ghinion", faringosept-pentru a contracara efectele secundare ale unor "chooo-uri" pre(a)lungite....dar și cu energizante și potențatoare de efort: kvit, ginseng, lecitină, propolis,... esență de "iarbă". :P :P :P

                                7. Tot ca dotare standard, organizatorii vor fi obligați să amenajeze "colțul ierbarului"- o zonă împrejmuită cu despărțitoare și flancată de jandarmi dotați cu generatoare de electroșocuri de joasă tensiune, zonă în care să stea ierbarii în pauzele dintre meciuri, ca să se evite riscul de a fi "linșați" dacă intră cumva în zona neutră. :=D :=D :=D
                                Ar trebui sa joci ceva mai mult tenis si sa lasi caterinca si propunerile''la misto''.Daca ai ceva propuneri care pot aduce ceva imbunatatiri acestui circuit fa le ca asta incercam sa facem cel putin in cadrul acestui topic,caterinca si mistourile au topicul lor separat aici pe forum.
                                PROPUNERE catre Kralizek:muta te rog toate posturile care nu au nicio legatura cu discutiile legate de imbunatatirea circuitului Amatur(inclusiv aceasta al meu).Cele cateva mesaje ale celor ce incearca sa aduca imbunatatiri se pierd intre zeci de mesaje care nu au legatura cu topicul acesta.Multumesc!.
                                Ultima editare de ADN; 28.sep.2018, 11:08.
                                FH:Butterfly-Tackiness Drive 1.7mm
                                BLADE: Gewo Clasic-ALL+/Joola Air Fibre
                                BH:Stiga Energy Absorber

                                Comentariu


                                • Precizez că aici am postat două mesaje, nu "zeci de mesaje". Și nu erau adresate direct unei persoane cu username "ADN". Ci erau pur și simplu: propuneri. Drept pentru care vă rog să vă abțineți de la a începe un "dialog" cu mine aici, pentru că eu nu asta intenționez. Dacă nu v-au plăcut propunerile din celelalte DOUĂ postări ale mele, puteați simplu să le ignorați...

                                  Pentru acest al treilea post îmi cer scuze tuturor. Am fost nevoit să răspund... Pentru mine discuția asta e încheiată, deci nu e nevoie să mai mutați nimic.

                                  Comentariu


                                  • Adi
                                    cred ca ai gresit postul
                                    este Propuneri pentru âmbunătățirea circuitului AmaTur România 2019!

                                    am citit toate glumele si mistourile , unele sunt bune recunosc

                                    dar nu aici

                                    ca pierdem timp sa le citim - dupa care mai intri si in polemici

                                    Comentariu


                                    • Revin cu o propunere pentru micsorare numarului de absenti la turnee

                                      PUNCTELE DE PENALIZARE pentru un absent SA FIE ATRIBUITE CELUI CARE FACE INSCRIEREA

                                      (chiar daca este organizatorul turneului)

                                      astfel nu vor mai fi inscrieri la gramada

                                      Comentariu


                                      • Revin cu propunerea de a se organiza turneul campionilor doar in centrul țării și reduc numărul potențialelor orașe doar la unu: Brașov. Pentru ca doar ăla e fix in centrul țării.

                                        De ce am scris chestia asta din nou?

                                        Pentru ca sunt extrem de multe postări referitoare la ?problema? jucătorilor legitimați și extrem de putine la aceasta ridicată de mine. N-aș vrea sa fie scăpată din vedere.


                                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                                        Andro TP Ligna CI Off
                                        Fh: Andro Rasanter R37 ultramax (neagră)
                                        Bh: Der Materialspezialist Spectre OX (mov)

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Dan Popa Vezi post
                                          Revin cu propunerea de a se organiza turneul campionilor doar in centrul țării și reduc numărul potențialelor orașe doar la unu: Brașov. Pentru ca doar ăla e fix in centrul țării.

                                          De ce am scris chestia asta din nou?

                                          Pentru ca sunt extrem de multe postări referitoare la ?problema? jucătorilor legitimați și extrem de putine la aceasta ridicată de mine. N-aș vrea sa fie scăpată din vedere.


                                          Sent from my iPhone using Tapatalk
                                          Pentru ca Sfantu Gheorghe s-a mutat la Suceava ,nu?
                                          Sa vedem cine votează si cine hotărăște.
                                          E interesant de urmărit traseul
                                          Democrației.

                                          Trimis de pe al meu SM-G965F folosind Tapatalk

                                          Comentariu


                                          • Nu, domnule Tigau (sau Țigău, nu știu cum să mă adresez), pentru că Alba Iulia nu e în centrul țării. Și nici Targoviște, București sau Focșani.

                                            P.S. Sfantul Gheorghe e puțin mai la est față de Brașov.


                                            Sent from my iPhone using Tapatalk
                                            Andro TP Ligna CI Off
                                            Fh: Andro Rasanter R37 ultramax (neagră)
                                            Bh: Der Materialspezialist Spectre OX (mov)

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Dan Popa Vezi post
                                              Nu, domnule Tigau (sau Țigău, nu știu cum să mă adresez), pentru că Alba Iulia nu e în centrul țării. Și nici Targoviște, București sau Focșani.

                                              P.S. Sfantul Gheorghe e puțin mai la est față de Brașov.


                                              Sent from my iPhone using Tapatalk
                                              Da,inteleg ,numai in centrul țării Brașov( determinat stiintific) exista săli extraordinare si buni români.
                                              In timp ce alte orașe sunt mai la est,vest,nord ,sud.
                                              Propun să se anuleze toate turneele finale care nu ti-au convenit si sa se reia la Brașov.
                                              Uite ca suntem de acord.

                                              Trimis de pe al meu SM-G965F folosind Tapatalk

                                              Comentariu


                                              • Domnule...


                                                Sent from my iPhone using Tapatalk
                                                Andro TP Ligna CI Off
                                                Fh: Andro Rasanter R37 ultramax (neagră)
                                                Bh: Der Materialspezialist Spectre OX (mov)

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Dan Tigau Vezi post
                                                  .... ,eu nu mai raspund ,e prea multa mizerie .
                                                  Dan Tigau




                                                  Hobby: Motoare si ski !
                                                  http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de Dan Popa Vezi post
                                                    Nu, domnule Tigau (sau Țigău, nu știu cum să mă adresez), pentru că Alba Iulia nu e în centrul țării. Și nici Targoviște, București sau Focșani.

                                                    P.S. Sfantul Gheorghe e puțin mai la est față de Brașov.


                                                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                                                    Centrul Tarii este la cativa kilometri de Agnita (Dealul Frumos),si este marcat cu un monument.Puteti trasa un cerc cu raza de 60-70 de Km si o sa vedeti ca sunt doar cateva orasele mici printre ele,printre care si Mediașul si Fagaras,Sighișoara,Blaj,Victoria dintre care doar Mediașul poate organiza un astfel de eveniment si Sibiul unde s-au organizat turnee finale,dupa care pe la 80-90 km mai apar cateva orase mari cum ar fi Odorheiul Secuiesc,Targu Mureș si daca mergem in jur de 100 de km gasim inca 3 orase mari potentiale ,Brașov,Alba Iulia si Sfantul Gheorghe.Calculele fine pentru organizarea unor astfel de Turnee trebuie sa contina mai multe elemente de care trebuie tinut cont.Un mod democratic ar fi depunerea de candidaturi ,analiza lor si stabilirea pe cel putin 3 ani calendaristici.

                                                    Asta dupa calculele vechi,dar acuma dupa calculele noi este undeva intre Fagaras si Ileni.

                                                    Citat sursa google.

                                                    "Totusi, care este explicatia erorii? Probabil ca atunci cand a fost stabilit prima data centrul geografic, s-a folosit o alta metoda, mai precisa. Pana in 1971, in tara noastra se utiliza pentru astfel de calcule proiectia Gauss-Kruger, care considera Pamantul o sfera iar apoi s-a trecut la Proiectia Stereografica 1970, care pentru care planeta noastra este un elipsoid de rotatie.

                                                    Ca sa va faceti o idee despre diferenta dintre modele, pana in 1971 suprafața României era calculata ca fiind 237.500 kilometri patrati, iar dupa trecerea la Proiectia Stereografica 1970 s-a obtinut o noua valoare: 238.391 kilometri patrati. Nu ar fi de mirare ca acesta sa fie si motivul pentru care centrul Romaniei a fost plasat in doua localitati diferite."
                                                    Ultima editare de Zosim1; 29.sep.2018, 09:01.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X