Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Propuneri pentru îmbunătățirea circuitului AmaTur România 2019!

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Zosim1 Vezi post
    Stai Dane ca suntem in 10 si pana in 27 eu cred ca vor fi cel putin 17 turnee in total.

    Si sa vezi daca polua.
    Dv nici un B daca tot ploua cu ele !? Luna aceasta la mijlocul saptamini sau in una duminica!?provocare????

    Comentariu


    • Postat în original de Mitar Marius Tiberiu Vezi post
      Dv nici un B daca tot ploua cu ele !? Luna aceasta la mijlocul saptamini sau in una duminica!?provocare????
      Se poate intre 2 drumuri de germania pana imi trag sufletul merge o pauza de Dumbravita.Poate imi fac si eu grila completa si prind un loc la Turneul Campionilor.

      Comentariu


      • Postat în original de Zosim1 Vezi post
        Se poate intre 2 drumuri de germania pana imi trag sufletul merge o pauza de Dumbravita.Poate imi fac si eu grila completa si prind un loc la Turneul Campionilor.

        Comentariu


        • PROPUNERE :Organizatorul sa aibă dreptul ca în anunțul turneului sa specifice : LA ACEST TURNEU SE POATE JUCA CU ORICE FEL DE PALETĂ.(Doar organizatorii care vor sa scrie acest lucru), dar sa fie un paragraf în regulament în care sa poata sa ai dea dreptul sa facă lucrul acesta.

          Comentariu


          • Postat în original de Bogdan Raducan Vezi post
            PROPUNERE :Organizatorul sa aibă dreptul ca în anunțul turneului sa specifice : LA ACEST TURNEU SE POATE JUCA CU ORICE FEL DE PALETĂ.(Doar organizatorii care vor sa scrie acest lucru), dar sa fie un paragraf în regulament în care sa poata sa ai dea dreptul sa facă lucrul acesta.
            Ai intra în cartea recordurilor

            Comentariu


            • Postat în original de dantim Vezi post
              Ai intra în cartea recordurilor
              De ce? Suntem amatori, pinguini nu? Eu vorbesc doar de noi nu am treaba cu FRTM.

              Comentariu


              • Postat în original de GeluBv Vezi post
                Un exemplu?
                Daca noul regulament,cu schimbarile lui, intra in vigoare la 1 ian 2019, toate competitiile pana atunci se deruleaza pe vechiul regulament. Practic turneul final este prima competitie din campionatul 2018-2019 !Vom avea o perioada (noiembrie -decembrie) cu un regulament,apoi intra in vigoare alt regulament.(Ian-Oct)
                Liviu Petrescu

                Comentariu


                • Postat în original de petrescu liviu Vezi post
                  Daca noul regulament,cu schimbarile lui, intra in vigoare la 1 ian 2019, toate competitiile pana atunci se deruleaza pe vechiul regulament. Practic turneul final este prima competitie din campionatul 2018-2019 !Vom avea o perioada (noiembrie -decembrie) cu un regulament,apoi intra in vigoare alt regulament.(Ian-Oct)
                  Eu cred ca mai degraba turneul final este(si ar trebui să fie asa) turneul de încheiere al unui an competițional. Si da, normal ar fi ca de după turneul final să intre în vigoare noul regulament

                  Trimis de pe al meu Telefon Fix folosind Tapatalk
                  JOOLA Zelebro
                  FH Joola Rhyzer Pro 45
                  BH Joola Rhyzer Pro 45

                  Comentariu


                  • Pana cand se redacteaza,apare pe site si v-a fi citita si insusita trebuie un timp sa fie pusa in aplicare de cel putin 2/3 saptamani.
                    In acest timp vor aparea mai mult ca sigur discuti pro si contra la anumite puncte care au fost luate ori omise.

                    Comentariu


                    • Deoarece pe 15.10 se inchide acest subiect este timp suficient pentru centralizarea propunerilor si votarea acestora. Regulamentul ar trebui pus in aplicare incepand cu 5 noiembrie. Orice intarziere nu-si are rostul, deasemenea nu este necesara o noua dezbatere (se dezbat propunerile care deja au fost dezbatute cu o luna inainte? in afara de discutii in contradictoriu in care fiecare va incrimina ce nu-i convine din noul regulament nu vad sa iasa nimic altceva). Ar trebui impusa ca regula intrarea in vigoare a noului regulament dupa Turneul Campionilor deoarece este logic ca regulamentul sa fie valabil pe an competitional, nu pe an calendaristic. De altfel nici nu ar fi corect ca sa se schimbe regulile in timpul jocului). Dupa Turneul Campionilor toti trebuie sa stie ce au de facut pentru a se califica la urmatorul Turneu al Campionilor.
                      Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
                      FH: Butterfly Dignics 05
                      BH: Tibhar Grass D.TecS

                      Comentariu


                      • Cred cu tarie ca premierea a 4 cat. este gresita . Un campion judetean ar aduce normalitatea .Ceilalti 3 sunt campioni de conjunctura !

                        Comentariu


                        • Ideal ar fi ca subiectele care vor fi dezbatute si analizate la sedinta sa fie cunoscute precum si voturile celor care au fost pentru ori contra.

                          Comentariu


                          • Postat în original de petrescu liviu Vezi post
                            ...Ca asa se intampla mereu, schimbam regulile in timpul campionatului!
                            Despre afirmatia asta vorbesc! Nu despre superioare, inferioare (dantim), ci strict despre afirmatia asta. Acum spui ca anul nu are 365 zile,...din contra, studiaza atent si vezi ca exact asa a fost, a inceput la 01 ian si nu s-a modificat nimic. Daca s-a modificat da-mi un exemplu.

                            Avem pretentia sa imbunatatim, concret, ce anume!?
                            Hobby: Motoare si ski !
                            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                            Comentariu


                            • In contextul in care toti participanti la TF vor primi tricouri,e ca si o recunoastere TOTI SUNT CAMPIONI !
                              In alt context fara celelalte 3 categori care asigura majoritatea cotizantilor,participantilor ori cum vreti sa-i denumiti n-ar exista nici elitul,de unde a putea lua spuma daca n-ar fi zeama ( pinguini) vorba ajunsa celebra !

                              Comentariu


                              • Cine stabileste numarul de jucatori de la turneul final?Exista undeva in regulament stipulat cati trebuie sa joace la un turneu final?

                                Turneul final se poate face pentru 12 jucatori pe fiecare categorie sau pentru 120 de jucatori?Cine hotareste asta?120 jucatori sunt multi?

                                De ce unii jucatori care au 11 turnee punctate in grila nu au dreptul de a participa la TF?Nu fac grila, nu muncesc suficient?

                                Sa stabilim si noi in consecinta numarul de coordonatori amatur.Sunt prea multi.

                                Propun ca sa votam liber, sa stabilim noi cine ne reprezinta pe noi in Amatur. Cine merita cu adevarat, ca deja incepe sa se vada cu ochiul liber.

                                Comentariu


                                • Postat în original de adilazaroiu Vezi post
                                  Cred cu tarie ca premierea a 4 cat. este gresita . Un campion judetean ar aduce normalitatea .Ceilalti 3 sunt campioni de conjunctura !
                                  Domnule Neagu, concret ce nu va place la acest post ?

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de adilazaroiu Vezi post
                                    Cred cu tarie ca premierea a 4 cat. este gresita . Un campion judetean ar aduce normalitatea .Ceilalti 3 sunt campioni de conjunctura !
                                    8. Trofeele AmaTur
                                    8.1.Distincțiile de turneu
                                    Pentru fiecare turneu de categorie B, A sau A+, câștigătorii, precum și locurile 2, 3 și 4 vor primi diplome de merit. Pentru turneele de tip A, câștigătorii vor fi distinși cu titlul de câștigător al turneului AmaTur - [orașul]. în funcție de posibilitățile organizatorilor se pot acorda cupe, medalii și premii în obiecte. Premierea în bani nu este recomandată, dar poate fi făcută prin intermediul sponsorilor.
                                    8.2.Distincțiile circuitului AmaTur
                                    Pe baza punctajului final se acordă următoarele distincții:
                                    Campion AmaTur România ? cel mai bine clasat în clasamentul general;
                                    Campion județean AmaTur ? cel mai bine clasat în clasamentul județean (indiferent de categorie);
                                    Campion Junior AmaTur ? cel mai bine clasat junior în clasamentul general;
                                    Lady AmaTur ? cea mai bine clasată fată în clasamentul general;
                                    Maestru AmaTur ? cel mai bine clasat Old-boys în clasamentul general;
                                    Special AmaTur ? cel mai bine clasat jucător cu dizabilități în clasamentul general;
                                    Globe Trotter AmaTur ? jucătorul cu cele mai multe participări la turnee.

                                    Clasamentul anului în curs se definitivează înainte de disputarea Turneului Campionilor care este de tip A+, și cu această ocazie se stabilesc Campionii AmaTur din fiecare județ (se premiază cu medalie și diplomă primul clasat din fiecare județ, cu condiția să dețină minim 5 turnee A și A+) în ultimele 12 luni.

                                    Asta este in Regulamentul actual si la categoria propuneri nu cred ca s-a dezbatut subiectul asta.

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                                      In contextul in care toti participanti la TF vor primi tricouri,e ca si o recunoastere TOTI SUNT CAMPIONI !
                                      In alt context fara celelalte 3 categori care asigura majoritatea cotizantilor,participantilor ori cum vreti sa-i denumiti n-ar exista nici elitul,de unde a putea lua spuma daca n-ar fi zeama ( pinguini) vorba ajunsa celebra !
                                      A nu se confunda Nea Deni tricourile pentru Campioni Amatur care vor fi distincti clare deja si apar in regulamentul Amatur care vor fi acordate din partea Amatur si Tricourile oferite de Organizatorii evenimentului si Sponsori principali ai evenimentului sub culorile tricolorului , a marca pentru eternitate CENTENARUL.

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de adilazaroiu Vezi post
                                        Domnule Neagu, concret ce nu va place la acest post ?
                                        Adi te abati de la regula,adevarul este ca nici mie nu mi-a placut,dar nu sunt fan al notlike, altfel te compostam.
                                        Stima,ori cum ramai o valoare in prietenia noastra.

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de adilazaroiu Vezi post
                                          Domnule Neagu, concret ce nu va place la acest post ?
                                          Probabil ca nu ai specificat ce fel de tărie și câte grade are,deoarece cifra 4 este una derizorie.
                                          Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                          Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                            Clasamentul anului în curs se definitivează înainte de disputarea Turneului Campionilor care este de tip A+, și cu această ocazie se stabilesc Campionii AmaTur din fiecare județ (se premiază cu medalie și diplomă primul clasat din fiecare județ, cu condiția să dețină minim 5 turnee A și A+) în ultimele 12 luni.

                                            Asta este in Regulamentul actual si la categoria propuneri nu cred ca s-a dezbatut subiectul asta.
                                            Au existat multe voci care au sustinut in cadrul propunerilor pentru anul viitor acordarea titlurilor de campion judetean la fiecare din cele 4 categorii. Daca e cazul caut postarile, dar stiu ca au fost destule.

                                            Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                            A nu se confunda Nea Deni tricourile pentru Campioni Amatur care vor fi distincti clare deja si apar in regulamentul Amatur care vor fi acordate din partea Amatur si Tricourile oferite de Organizatorii evenimentului si Sponsori principali ai evenimentului sub culorile tricolorului , a marca pentru eternitate CENTENARUL.

                                            Pe pagina concursului de la Alba iulia se precizeaza ca vor fi premiati castigatorii din fiecare judet de la toate cele 4 categorii, nu doar cel mai bine clasat. S-a modificat cumva decizia?
                                            Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
                                            FH: Butterfly Dignics 05
                                            BH: Tibhar Grass D.TecS

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                              A nu se confunda Nea Deni tricourile pentru Campioni Amatur care vor fi distincti clare deja si apar in regulamentul Amatur care vor fi acordate din partea Amatur si Tricourile oferite de Organizatorii evenimentului si Sponsori principali ai evenimentului sub culorile tricolorului , a marca pentru eternitate CENTENARUL.
                                              Dinstinctia este foarte corecta pentru premi.
                                              Eu m-am referit la simbol,adica toti participanti la acest Centenar care primesc acesta distictie(amitire)in panoplie care poate valora "cat un semn de recunoastere " in acest sport de masa !

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de Pinzar Alin Vezi post
                                                normal ar fi ca de după turneul final să intre în vigoare noul regulament
                                                de acord.
                                                FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                                Tel : 0742 257 995

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Mihai905 Vezi post
                                                  Au existat multe voci care au sustinut in cadrul propunerilor pentru anul viitor acordarea titlurilor de campion judetean la fiecare din cele 4 categorii. Daca e cazul caut postarile, dar stiu ca au fost destule.




                                                  Pe pagina concursului de la Alba iulia se precizeaza ca vor fi premiati castigatorii din fiecare judet de la toate cele 4 categorii, nu doar cel mai bine clasat. S-a modificat cumva decizia?
                                                  Dl Mihai cred ca v-am lamurit,sunt pentru acordarea premiantilor la cele 4 categori.
                                                  P. S. Pentru mine personal cat si pentru participanti mai vechi,chiar e un simbol acest omagiu adus de catre AmaTur,la mai mult de un deceniu am lipit doar la un singur T. F. si nu datorita locului eligibil,ci datorita problemelor de sanatate.
                                                  Cu stima.

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de adilazaroiu Vezi post
                                                    Cred cu tarie ca premierea a 4 cat. este gresita . Un campion judetean ar aduce normalitatea .Ceilalti 3 sunt campioni de conjunctura !
                                                    in principiu e un singur premiat / judet:

                                                    Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                                    8. Trofeele AmaTur
                                                    ...
                                                    8.2.Distincțiile circuitului AmaTur
                                                    Pe baza punctajului final se acordă următoarele distincții:
                                                    ...
                                                    Campion județean AmaTur ? cel mai bine clasat în clasamentul județean (indiferent de categorie);
                                                    ...
                                                    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                                    Tel : 0742 257 995

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X