Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

RUBRICA ORGANIZATORILOR DE TURNEE A,A+,B

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de dinicescuion Vezi post
    Sa lamurim bucurestiul!
    De ce trebuie sa lamurim Bucureștiul?
    Viscaria
    Tenergy 05 FX/Tenergy 05 FX

    Comentariu


    • De ce sa nu ne lamureasca Bucureștiul pe noi?
      Viscaria
      Tenergy 05 FX/Tenergy 05 FX

      Comentariu


      • Daca eu, organizator de turneu B (sau A), am 30 de participanti inscrisi, inseamna ca 15 lei x 30 participanti = 450 lei. Atunci platesc la "baietii destepti" 60 lei. Aia inseamna 2 lei pe cap de participant.
        Am incasat ca si organizator 390 lei.
        Si restu' (potol, vinoase, spirtoase, medalii, cupe, chirie sala) ... ce fac cu ele? Le trimit? Sau nu le trimit? La București sau unde?
        Sa fie lumea multumita! TOATA LUMEA!
        Viscaria
        Tenergy 05 FX/Tenergy 05 FX

        Comentariu


        • Postat în original de Flam Vezi post
          Daca eu, organizator de turneu B (sau A), am 30 de participanti inscrisi, inseamna ca 15 lei x 30 participanti = 450 lei. Atunci platesc la "baietii destepti" 60 lei. Aia inseamna 2 lei pe cap de participant.
          Am incasat ca si organizator 390 lei.
          Si restu' (potol, vinoase, spirtoase, medalii, cupe, chirie sala) ... ce fac cu ele? Le trimit? Sau nu le trimit? La București sau unde?
          Sa fie lumea multumita! TOATA LUMEA!
          Eu zic ca potoalele,spirtoasele si banii sa-i trimiti la BUCURESTI si restul vezi tu ce faci si daca nu-ti ajung banii mai fa un imprumut de la o banca,sa le trimiti lor.
          Blade . PHOTINO
          Fh. Tibhar ev. Mx-p
          Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

          Comentariu


          • Probabil asta doresc si ei.
            Ultima editare de Flam; 30.ian.2013, 08:19.
            Viscaria
            Tenergy 05 FX/Tenergy 05 FX

            Comentariu


            • Postat în original de Flam Vezi post
              Daca eu, organizator de turneu B (sau A), am 30 de participanti inscrisi, inseamna ca 15 lei x 30 participanti = 450 lei. Atunci platesc la "baietii destepti" 60 lei. Aia inseamna 2 lei pe cap de participant.
              Am incasat ca si organizator 390 lei.
              Si restu' (potol, vinoase, spirtoase, medalii, cupe, chirie sala) ... ce fac cu ele? Le trimit? Sau nu le trimit? La București sau unde?
              Sa fie lumea multumita! TOATA LUMEA!
              Aici esti un pic rautacios...Cred ca trebuia sa fii prezent la Brașov sa argumentezi acolo orice propunere ai avea,cum nu ai fost trebuie sa accepti ce s-a hatartat de catre aproape 20 de persoane bine intentionate.Acum e simplu sa aruncam cu rautati in unul sau altul de pe margine,si mult mai greu face to face.
              Cred ca inca nu s-a inteles ca organizatorii au obligatia de a da minim o sticla de apa de 2 litri,restul doar daca doreste ,si daca doreste sa dea si potol si spirtoase,etc,e numai problema sa personala.
              BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
              FH - TENERGY 64
              BH - XIOM VEGA EUROPE

              Comentariu


              • Postat în original de Flam Vezi post
                Daca eu, organizator de turneu B (sau A), am 30 de participanti inscrisi, inseamna ca 15 lei x 30 participanti = 450 lei. Atunci platesc la "baietii destepti" 60 lei. Aia inseamna 2 lei pe cap de participant.
                Am incasat ca si organizator 390 lei.
                Si restu' (potol, vinoase, spirtoase, medalii, cupe, chirie sala) ... ce fac cu ele? Le trimit? Sau nu le trimit? La București sau unde?
                Sa fie lumea multumita! TOATA LUMEA!
                Sper sa nu va supere raspunsul, dar daca nu ma insel, acea cotizatie de turneu (60 lei in exemplul dvs) nu se duce la "baietii destepti" , ci se duce in contul AMATUR, (miscare din care si dvs faceti parte) de unde se directioneaza apoi in cumpararea de mese, pentru dezvoltarea miscarii Amatur in toate zonele.
                Binenteles ca nu pot fi acoperite toate zonele din primul an,dar in perspectiva se vor acoperi toate zonele tarii.
                Cu mesele cumparate anul trecut, a prezentat D-l Bodeanu situatia si zonele unde sunt repartizate.
                Din suma incasata (390 lei in exemplul dvs) se plateste sala, plus premiile (medalii, cupe, diplome, sau ce credeti de cuviinta), iar daca mai ramin, atunci puteti asigura si restul (potol, vinoase, spirtoase,etc)

                Comentariu


                • Domnu Toma din pacate nu aveti dreptate .
                  Acum vreo 4-5 ani cand in Baia Mare se mai juca pe ici pe colo tenis de masă,cativa baieti inimosi au pus mana de la mana si au achizitionat 4 mese,acum recent s-a mai achizitionat una, toate fiind de competitie(Tibhar si Butterfly) .La concursuri si la sala au inceput sa vina si cei din Sighet si alte localitati invecinate ,deci s-a dezvoltat si tenisul de masa,avem si cativa copii care invata acest sport si toate astea fara nici un sprijin sau ajutor din partea Amatur.
                  Si atunci vin cu intrebarea
                  Daca noi in acest mic oras sau altii ca si noi din alte parti ale tarii am reusit sa dezvoltam tenisul de masa in zona noastra ,altii de ce nu ar reusii ????????,daca exista cu adevarat un interes in acest sens.Sau poate e mai usor sa primesti totul pe tava.
                  Si daca nu exista interese in achizitionarea acestor mese de ce se tine cu dintii la acest lucru???Obtinerea unui pret bun nu cred ca e conditionata de o taxa ci de o cantitate care se poate stabilii prin centralizarea unor eventuale cereri.
                  Sper ca nu am deranjat si ca saptamana viitoare sa dam un tenis la Pitești.Cu stima Baiu Costel

                  Comentariu


                  • Situatia e similara si la Miercurea Ciuc. Campionatul orasanesc cu 14 echipe inscrise , se desfasoara pe mesele cumparate de fiecare echipa in parte. A existat pasiune si vointa,iar investitia de 1000 de lei de echipa, a produs una din cele mai stabile miscari sportive de amatori din oras. Amaturul sa se constituie in asociatie sportiva, conform legii si atunci banii vor iesi la lumina zilei, urmand a fi cheltuiti conform unor prevederi . Fara a face nimanui procese de intentie, dar atunci cand pui banii de cotizatie, pe conturi personale, inevitabil iti pui niste intrebari. Partea "intunecata" a folosirii banilor din Amatur, ramane in continuare modul de repartizarea a meselor cumparate din fondul Amatur. Nici o explicatie din lume nu ma va convinge, (si ca mine sunt multi altii) ca aceste mese nu sunt directionate preferential!
                    Taxa Amatur ar trebui sa acopere doar strict cheltuielile cu functionarea site-ului, bonificatii anuale pentru administratori si cei ce se ocupa de clasament, cupe , medalii, plachete onorifice la sfarsit de an, pentru diverse categorii de jucatori.
                    Nu ar trebui sa includa:
                    Achizitionarea de materiale sportive, ce ar face obiectul unor donatii sau custodii ulterioare catre persoane fizice sau asociatii
                    Cupele si medaliile la turneele finale, care ar trebui sa fie asigurate de catre organizatori din venituri proprii sau sponsorizari locale! La nici un alt turneu , indiferent de categorie, acest capitol de cheltuieli, nu este acoperit din fondurile Amaturului.
                    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                    Comentariu


                    • Postat în original de florin toma Vezi post
                      Sper sa nu va supere raspunsul, dar daca nu ma insel, acea cotizatie de turneu (60 lei in exemplul dvs) nu se duce la "baietii destepti" , ci se duce in contul AMATUR, (miscare din care si dvs faceti parte) de unde se directioneaza apoi in cumpararea de mese, pentru dezvoltarea miscarii Amatur in toate zonele.
                      Binenteles ca nu pot fi acoperite toate zonele din primul an,dar in perspectiva se vor acoperi toate zonele tarii.
                      Cu mesele cumparate anul trecut, a prezentat D-l Bodeanu situatia si zonele unde sunt repartizate.
                      Din suma incasata (390 lei in exemplul dvs) se plateste sala, plus premiile (medalii, cupe, diplome, sau ce credeti de cuviinta), iar daca mai ramin, atunci puteti asigura si restul (potol, vinoase, spirtoase,etc)
                      Contul Amatur... E o parabola, fum, gargara !!!! Nu exista!!! Voi crede chestia cu contul, doar atunci cand voi vedea scanat, aici, pe forum un extras de cont pe numele Amatur!!! Pai daca Amaturul nu e inregistrat sub nici un fel, existand mai mult in mintea si sufletul nostru, nu poate avea cont! Deci banii intra intr-un con personal de unde sunt scosi, sub stindardul Amaturului si cheltuiti. Unde si cati intra si cine si cati scoate...aceastai intrebarea!!!
                      Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                      Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                      Comentariu


                      • Postat în original de victorache Vezi post
                        Aici esti un pic rautacios...Cred ca trebuia sa fii prezent la Brașov sa argumentezi acolo orice propunere ai avea,cum nu ai fost trebuie sa accepti ce s-a hatartat de catre aproape 20 de persoane bine intentionate.Acum e simplu sa aruncam cu rautati in unul sau altul de pe margine,si mult mai greu face to face.
                        Cred ca inca nu s-a inteles ca organizatorii au obligatia de a da minim o sticla de apa de 2 litri,restul doar daca doreste ,si daca doreste sa dea si potol si spirtoase,etc,e numai problema sa personala.
                        Mai terminati odata cu expresia ,,trebuia sa fii prezent la Brașov " , cind stiti foarte bine ca acolo au fost nominalizati strict cei care au drept de participare iar ,,presa si sindicatele " au fost excluse de la participare.

                        - - - Actualizat - - -

                        Postat în original de taietot Vezi post
                        Domnu Toma din pacate nu aveti dreptate .
                        Acum vreo 4-5 ani cand in Baia Mare se mai juca pe ici pe colo tenis de masă,cativa baieti inimosi au pus mana de la mana si au achizitionat 4 mese,acum recent s-a mai achizitionat una, toate fiind de competitie(Tibhar si Butterfly) .La concursuri si la sala au inceput sa vina si cei din Sighet si alte localitati invecinate ,deci s-a dezvoltat si tenisul de masa,avem si cativa copii care invata acest sport si toate astea fara nici un sprijin sau ajutor din partea Amatur.
                        Si atunci vin cu intrebarea
                        Daca noi in acest mic oras sau altii ca si noi din alte parti ale tarii am reusit sa dezvoltam tenisul de masa in zona noastra ,altii de ce nu ar reusii ????????,daca exista cu adevarat un interes in acest sens.Sau poate e mai usor sa primesti totul pe tava.
                        Si daca nu exista interese in achizitionarea acestor mese de ce se tine cu dintii la acest lucru???Obtinerea unui pret bun nu cred ca e conditionata de o taxa ci de o cantitate care se poate stabilii prin centralizarea unor eventuale cereri.
                        Sper ca nu am deranjat si ca saptamana viitoare sa dam un tenis la Pitești.Cu stima Baiu Costel
                        Oamenii seriosi isi cumpara mese pe banii lor iar smecherii isi cumpara mese pe banii fraierilor. Toate acestea se petrec sub acoperirea ,, sa ajutam copiii ". Ceea ce face Dan Bodeanu, sa poate asimila cu ceea ce fac cersetorii. De unde se poate trage concluzia ca, demnitatea unora trece prin ,,stomac "
                        Ultima editare de mateidumitru; 30.ian.2013, 15:50.

                        Comentariu


                        • Postat în original de taietot Vezi post
                          Domnu Toma din pacate nu aveti dreptate .
                          Acum vreo 4-5 ani cand in Baia Mare se mai juca pe ici pe colo tenis de masă,cativa baieti inimosi au pus mana de la mana si au achizitionat 4 mese,acum recent s-a mai achizitionat una, toate fiind de competitie(Tibhar si Butterfly) .La concursuri si la sala au inceput sa vina si cei din Sighet si alte localitati invecinate ,deci s-a dezvoltat si tenisul de masa,avem si cativa copii care invata acest sport si toate astea fara nici un sprijin sau ajutor din partea Amatur.
                          Si atunci vin cu intrebarea
                          Daca noi in acest mic oras sau altii ca si noi din alte parti ale tarii am reusit sa dezvoltam tenisul de masa in zona noastra ,altii de ce nu ar reusii ????????,daca exista cu adevarat un interes in acest sens.Sau poate e mai usor sa primesti totul pe tava.
                          Si daca nu exista interese in achizitionarea acestor mese de ce se tine cu dintii la acest lucru???Obtinerea unui pret bun nu cred ca e conditionata de o taxa ci de o cantitate care se poate stabilii prin centralizarea unor eventuale cereri.
                          Sper ca nu am deranjat si ca saptamana viitoare sa dam un tenis la Pitești.Cu stima Baiu Costel
                          Nu m-ai deranjat, si chiar te rog ca atunci cind treci prin Pitești, sa faci si un popas, pentru citeva meciuri.
                          Te-as intreba insa ce faci atunci cind exista vointa, dar nu e putinta?
                          Voi ati reusit, ca punind mina de la mina, sa achizitionati citeva mese, dar ce faci cu altii care ar vrea sa joace si ei, dar nu au posibilitatea sa-si cumpere nici macar fete de paleta? vezi apelul facut in diferite topicuri, despre copii din Agnita, Tirnaveni, Gura Humorului, Caransebeș, etc.
                          Asa ca nu judeca situatia doar dintr-un singur punct de vedere.

                          Comentariu


                          • Nu judec situatia doar dintr-un punct de vedere.Asa cum punctual s-a oferit ajutor cu fete sau lemne celor care l-au solicitat s-ar putea face si in cazul meselor.Dar ajutor inseamna o masa ,nu 4 mese ,ajutor inseamna sa existe o motivare a necesitatii acordarii lui nu doar a se acorda ceva ,cuiva pentru ca cineva a hotarat acest lucru.
                            Jobul meu asa cum v-am spus presupune multe drumuri in toata tara ,asa ca cunosc stuatia financiara din multe localitati.
                            - - - Actualizat - - -
                            Nici Baia Mare, Dej,Zalău,Carei,Sighetu Marmatiei si multe alte localitati nu sunt mai bogate sau cu posibilitati mai mari.Exemple ca acestea cred ca sunt mult mai multe in toata tara.La turnee multa lume isi exprima nemultumirile dar cand e sa le expuna public foarte multi renunta ,dar asta nu inseamna ca sunt doar cativa.
                            Si poate ca era normal ca inainte de intalnirea de la Brașov sa fie publicata acea lista cu propuneri iar dupa sa se vada ce a ramas din acele propuneri.Dar poate ca vreau cam multe ,asa cum imi doresc cand ma duc la un turneu sa beneficiem si noi aparatorii(nu ierbarii) de un spatiu corespunzator de joc,dar conditiile de joc nu preocupa conducerea ci doar achizitiile.

                            Comentariu


                            • Circuitul AMATUR a luat fiinta datorita unor pasionati de tenis de masă! Nu a fost vorba de bani sau de diferite functii de conducere! Datorita cresterii interesului fata de aceasta miscare, a luat fiinta un tip de conducere benevola, din pasiune, fara taxe anuale, fara beneficii, fara salarii!
                              Totusi, in timp, datorita faptului ca banii sunt '' ochiul dracului '', acest tip de conducere a '' evoluat ".
                              Deoarece traim in democratie, propun infiintarea unui topic in care sa votam pro sau contra actualei conduceri. Daca se vrea continuarea acestei forme de conducere dictatoriale, asta este! Cei care nu sunt de acord vor gasi si alte competitii!

                              Comentariu


                              • Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                Circuitul AMATUR a luat fiinta datorita unor pasionati de tenis de masă! Nu a fost vorba de bani sau de diferite functii de conducere! Datorita cresterii interesului fata de aceasta miscare, a luat fiinta un tip de conducere benevola, din pasiune, fara taxe anuale, fara beneficii, fara salarii!
                                Totusi, in timp, datorita faptului ca banii sunt '' ochiul dracului '', acest tip de conducere a '' evoluat ".
                                Deoarece traim in democratie, propun infiintarea unui topic in care sa votam pro sau contra actualei conduceri. Daca se vrea continuarea acestei forme de conducere dictatoriale, asta este! Cei care nu sunt de acord vor gasi si alte competitii!
                                Te sustin dar fara fraza aia cu conducerea dictatoriala,pentru ca eu nu cred ca este ,dar cu votul sint deacord,si atunci vedem ce o sa iasa

                                Comentariu


                                • Conducere dictatoriala in sensul ca: nu se da nici un raspuns la intrebarile incomode, nu se incearca medierea conflictelor dintre cei nemultumiti si organizatori, se organizeaza alegeri ca la al 13 Congres al P.C.R.
                                  In plus, de cate ori exista un subiect important, intervin anumiti inaintasi pentru a denatura lucrurile si pentru a distrage atentia!
                                  Ultima editare de costinmotoroi; 30.ian.2013, 23:47.

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                    Conducere dictatoriala in sensul ca: nu se da nici un raspuns la intrebarile incomode, nu se incearca medierea conflictelor dintre cei nemultumiti si organizatori, se organizeaza alegeri ca la al 13 Congres al P.C.R.
                                    Sincer nu ca vreau sa ma pun bine cu tine,dar ai dreptate.
                                    Cei ce ne reprezinta ar trebui sa ne lamureasca pe toti membri din amatur.
                                    Poate atunci nu ar mai fi atitea discuti inutile.Oricum eu sint lamurit deci nu am nimic impotriva lor ,dar este bine sa se lamureasca si restul.
                                    Asa ca daca se voteaza nu o sa m-ai aiba cineva de obiectat ,o sa ne supunem majoritatii.

                                    Comentariu


                                    • De ce nu se raspunde la intrebari de genul:
                                      1. Ce salarii au reprezentantii Amatur?
                                      2. Unde sunt facturile pentru achizitionarea de mese si pe ce nume sunt?
                                      3. Cine a hotarat taxa anuala si ulterior, asa zisele donatii in contul Amatur? CARE CONT AMATUR? Cel deschis pe nume privat?

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                        De ce nu se raspunde la intrebari de genul:

                                        1. Ce salarii au reprezentantii Amatur?
                                        2. Unde sunt facturile pentru achizitionarea de mese si pe ce nume sunt?
                                        3. Cine a hotarat taxa anuala si ulterior, asa zisele donatii in contul Amatur? CARE CONT AMATUR? Cel deschis pe nume privat?
                                        extrapoland putin discutia intr-o nota mai destinsa,as putea preciza ca nu e treaba magarului de unde bea oile apa.no offense,of course.
                                        BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                                        FH - TENERGY 64
                                        BH - XIOM VEGA EUROPE

                                        Comentariu


                                        • Probabil ca de asta nu te intereseaza subiectul!
                                          Of course!
                                          Ce parere aveti d-le Petrov? Este adevarat ce am scris mai sus?
                                          Ultima editare de costinmotoroi; 30.ian.2013, 23:49.

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                            Probabil ca de asta nu te intereseaza subiectul!
                                            Of course!
                                            Ce parere aveti d-le Petrov? Este adevarat ce am scris mai sus?
                                            Acum,ce faci,nu mai esti asa de sigur si ceri sprijinul spectatorilor?
                                            BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                                            FH - TENERGY 64
                                            BH - XIOM VEGA EUROPE

                                            Comentariu


                                            • Pentru: 1vot: Victorache
                                              Contra: 1vot: Costin Motoroi

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                                Pentru: 1vot: Victorache
                                                Contra: 1vot: Costin Motoroi
                                                1-1......poarta-n casa......acum,depinde in care casa o fi?of course...
                                                BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                                                FH - TENERGY 64
                                                BH - XIOM VEGA EUROPE

                                                Comentariu


                                                • Tocmai pentru ca exista aceste frecusuri va propun acest vot. Acum cativa ani, discutiile erau doar la masa de joc. In momentul cand majoritatea va hotari, discutiile vor inceta.

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                                    Tocmai pentru ca exista aceste frecusuri va propun acest vot. Acum cativa ani, discutiile erau doar la masa de joc. In momentul cand majoritatea va hotari, discutiile vor inceta.
                                                    spui tu ca vor inceta?...he,he,he...buna gluma eu spun sa mai cauti si alte astfel de propuneri(ce abia le asteapta marea majoritate sa hotarasca ),sigur apoi discutiile vor inceta,,in special ca ai luat aerul asta mult mai serios,ce caracterizeaza posturile tale din ultimele 2 luni,pline de maxima seriozitate si un obiectivism nesperat
                                                    Ultima editare de victorache; 31.ian.2013, 00:38.
                                                    BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                                                    FH - TENERGY 64
                                                    BH - XIOM VEGA EUROPE

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X