Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Memorialul "DAN LEORDA" A+ , Reghin 11 mai

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Felicitari lui Gabi Gogu, care se afla mereu in fruntea clasamentului! Nimeni nu poate face "performanta" decat prin (talent) munca, darzenie si seriozitate.
    Turneul acesta ar trebui sa le fie celorlalti clujeni un 'barometru" valoric, menit sa-i trezeasca la realitatea sportiva actuala din Amatur si sa-i determine in evaluarea corecta a propriei pozitii - complet diferita de cea data-n Clasamentul Oficial (al Activitatii) din Circuit. Treziti-va, dragi concetateni, iubitori ai pingpong-ului! Altfel, veti ramane simpli turisti, chiar si-n tenisul de masa pt amatori. Cu scuzele de rigoare: Stefan Rusu
    P.S. Doresc sa adresez multumiri d-lor Iuliu Zedler si Dan Moisa pt fotografiile atasate, care ne prezinta in culori f vii aceasta veritabila "sarbatoare" a miscarii sportive din Amatur.
    Ultima editare de stefan_rusu23; 12.mai.2013, 09:21.

    Comentariu


    • Comentariu


      • „Geo/Iarba” nu se dezminte...Bravo George, ține-o tot așa!!!

        Comentariu


        • Comentariu


          • Felicitari Cosmine , stiam ca primul turneu castigat la Sibiu o sa fie urmat si de altele , insa nu stiam cand . Ai dovedit ca ai crescut extraordinar in joc si valoric si meriti din plin reusita la un turneu mare ( de A+ ) din Amatur . Ma bucur ca am putut sa iti urmaresc ascensiunea de la primul tau turneu in care abia imi luai 10 puncte intr-un meci si pana azi cand abia iti mai iau eu 10 ) . Si o sa te urmaresc in continuare pana cand vei castiga primul tau open .

            Comentariu


            • Un concurs foarte frumos, felicitari organizatorilor pentru implicare si pentru conditiile pe care ni le-au oferit , avand in vedere ca au fost aproape 300 de oameni inscrisi turneul s-a termin la ore rezonabile, felicitari inca odata organizatorilor si in special lui Rares Leorda
              Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
              BH : Tenergy 05Fx
              FH : Tenergy 05Fx

              Comentariu


              • Postat în original de Vali 100% Vezi post
                (a fost chiar asa de accesibil nivelul la amatori in acest turneu ? )
                Cred ca glumesti, Vali !
                Nu ai participat la turneu, se vede (si probabil nici nu-l cunosti -nu nu ai jucat cu el), nu ca vreau sa-i fac reclama, desi merita.
                Apropos, stii de cand joaca t.t.?
                Sa lasam insa si pe altii sa-i aprecieze calitatile si rezultatul.Ochiul format a lui Ciobi a anticipat acum 2 luni ascensiunea lui.
                Eu am jucat cu el si...stiu ce vorbesc.Cred ca si in somn ma bate.

                Comentariu


                • felicitari HOTICO !!! OPEN scrie pe tine !

                  Comentariu


                  • Felicitari organizatorilor si echipei care i-au sprijinit din umbra. A fost foarte frumos si ne-am simtit bine ca de obicei .Bravo!!!!
                    Lemn:Matsushita Def:,Fh:Nitaku P1Bh: TSP Curl P-4 Chop
                    http://www.tenismasa.ro/

                    Comentariu


                    • Sa aveti putere si sa organizati si la anul inca un turneu asa de mare.FELICITARI tuturor celor implicati in organizarea acestui turneu ,felicit si castigatorii acestui turneu.CASTIGATORI SUNTEM TOTI CEI CARE AM PARTICIPAT LA ACEST SPLENDID SPECTACOL .Va saluta cu stima si respect MARCU cel cu ARCU .
                      Blade . PHOTINO
                      Fh. Tibhar ev. Mx-p
                      Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                      Comentariu


                      • Nu se mai fac inscrieri ?
                        Abia ce-am ajuns acasa dar parca m-as intoarce.

                        Multumim organizatorilor, un mare BRAVO pentru Rares si iti multumim pentru ce-ai facut pentru noi. Mare om / mare competitie. Fara cuvinte. Cu siguranta ca Dan Leorda este mandru de asa fiu !
                        Daca o mana de oameni poate aduna asa o mare de jucatori asta inseamna ca respectul este reciproc si sansele ca totul se va repeta sunt in proportie de 100%.
                        Felicitari castigatorilor, felicitari tuturor participantilor si nu in ultimul rand felicitari bucatarilor care au fost la mare inaltime .
                        Respect.
                        Blade: lemn off...ce lemn !
                        Bh: cu tepi
                        Fh: fara tepi

                        Comentariu


                        • Felicitari Cipri!!!

                          Comentariu


                          • Alte unghiuri, alte puncte de vedere...


                            ...zice lumea ca nu merge mielul amestecat cu porcul (in farfurie)...intrebatii pe pofticiosi - a mers uns ... uns c-o bere, doua!

                            ...si un Hristos a Inviat! ...din Bucovina.
                            Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                            Comentariu


                            • Bravo Cosmine, felicitari si la mai mare!!!
                              Bravo Costi si Bela Regret ca nu am fost si eu cu voi da va veni si alta perioada mai propice.
                              Blade: Butterfly M. Maze//FH: STIGA CALIBRA //[ BH:STIGA CALIBRA/COLOR]
                              Tinteste spre luna! chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele.

                              Comentariu


                              • RARES - KANTOR - FLORIN
                                Probabil cea mai buna echipa de organizatori din Circuitul AmaTur!
                                Impreuna cu ceilalti, care au fost implicati in organizarea si derularea acestui eveniment, merita FELICITARI pentru munca depusa!

                                Comentariu


                                • Multumim mult pentru acest turneu organizat perfect. Bineinteles, cireasa de pe tort a fost masa campeneasca.
                                  Bravo Rares, multumim pentru implicare, ai fost prezent peste tot si asta s-a vazut. Si nici macar nu te-ai putut destinde la o partida de tenis.
                                  Astept cu nerabdare urmatorul Turneu Memorial de la Reghin. Pentru mine, in fiecare an, inceputul lunii mai inseamna tenis la Reghin.
                                  lemn: Waldner Dotec Carbon
                                  fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                  Comentariu


                                  • felicitari Lulu pentru constanta rezultatelor bune !
                                    felicitari Cosmin pentru performanta obtinuta, unii stiu, cu multa, multa munca !
                                    Bravo !
                                    Blade - Butterfly Zhang Jike Super ZLC
                                    FH - Butterfly Tenergy 05 FX
                                    BH - Butterfly Tenergy 05 FX

                                    Comentariu


                                    • Multumim mult participantilor pentru regalul sportiv oferit. Speram ca organizatorii s-au ridicat la nivelul jucatorilor, deoarece a fost un turneu deosebit de tare.
                                      Jucatorii Enciu Alexandru, Denes Ferenc si Purcaru Nasta vor intra in posesia medaliilor si a diplomelor intr-un termen scurt. S-a gasit in sala o Husa dubla Donic, prosop Donic, un prosop albastru si o solutie de curatat paleta. Rog proprietarii de drept sa anunte, pentru a putea intra in posesia obiectelor uitate in sala. Va multumim mult pentru participare si deosebite multumiri acelora care ne-au ajutat la buna organizare a turneului si la pregatirea salilor. Cu deosebita consideratie Rares Leorda si Ocsi Kantor.

                                      Comentariu



                                      • - - - Actualizat - - -

                                        - - - Actualizat - - -

                                        - - - Actualizat - - -

                                        - - - Actualizat - - -

                                        Comentariu


                                        • Multumim Rares, multumim Ocsi !!! Ne-am simtit extraordinar.

                                          Comentariu


                                          • Reghin-mai-2013

                                            Turneu deosebit din toate punctele de vedere, meciuri tari,jucatori foarte buni, in final cei mai buni au castigat,felicitari castigatorilor si tuturor participantilor! Multumim mult organizatorilor pentru efortul depus(RARES si KANTOR), lumea s-a simtit foarte bine din toate punctele de vedere(mancare,organizare etc.)
                                            ceva poze de la turneu:
                                            ZORO

                                            Comentariu


                                            • Insasi faptul ca de la an la an numarul participantilor la acest memorial creste, denota atat calitatea lui (data de conditiile organizatorice oferite, respectul si grija deosebita aratata participantilor), cat mai ales profundul respect aratat familiei prin cinstirea memoriei celui care a fost unul dintre pionierii miscarii amaturiste, un OM care, prin implicare, dragoste pentru acest sport, daruire si conduita a castigat respectul tuturor celor care l-au cunoscut sau doar au auzit de domnia sa.
                                              Mii de multumiri adresez organizatorilor (3G), gazdelor, sponsorilor si colaboratorilor, dar si tuturor competitorilor care, prin prestatiile sportive si fair play au dat valoare turneului spre cinstirea memoriei celui care a fost DAN LEORDA. Vesnica pomenire !
                                              Felicitari se cuvin deopotriva merituosilor invingatori dar si celor invinsi, caci au stiut sa piarda cu demnitate. Nu toti putem fii la fel de buni, dar merita sa speram la secunda noastra de glorie...
                                              Multumim REGHIN ! Vom reveni cu placere la anul.
                                              Numai bine !

                                              Comentariu


                                              • Reghin,CHAPEAU!!!
                                                "Memorialul Dan Leorda" s-a ridicat la inaltimea asteptarilor fiind organizat ireprosabil!!!Felicitari sincere lui Rares,Ocsi si Florin care au gestionat f.bine desfasurarea acestui mega-eveniment sportiv!
                                                Am fost printre fericitii martori ai regalului de tenis de masă oferit de cei mai buni openisti si amatori din circuit(aproape toti favoritii au fost prezenti),remarcand in mod deosebit:
                                                -clasarea lui Cosmin Cindea pe prima treapta a podiumului la Amatori,intr-o finala inedita intre doi stangaci redutabili!BRAVO,tinere coleg!!!Reusita este surprinzatoare pentru multi dar nu si pentru cei care-ti cunosc potentialul si "ascensiunea" din ultimul timp!Ai fost capabil sa treci peste tracul inerent al unei partide cu o miza asa de mare pentru tine,demonstrand tuturor cum se poate invinge (tactic) un adversar mai bun decat tine!Felicitari sincere pentru aceasta relizare Cosmine!!Esti un demn reprezentant al noului val de amaturisti(impreuna cu Hotico,Mustocea,Vranceanu,Tudorache,Stanciu,care-i am pe moment in memorie);
                                                -victoria neta a lui Lulu Roman in fata lui Gabi Gogu in finala de la Open(cu Gabi foarte "stors" de Zoly Barabas intr-o semifinala de vis,echilibrata si foarte disputata,cea mai frumoasa partida a turneului);
                                                -atmosfera prieteneasca,destinsa, de adevarat "sarbatoare", care a tronat pe toata durata memorialului,preparatele culinare pregatite de organizatori intr-un cadru "campenesc" foarte reusit,apreciate de toti cei prezenti.CHAPEAU!
                                                -logistica impecabila,la aceasta contribuind si cele 15 mese Joola impecabile+filee Andro noi aduse direct din Germania de colegul nostru Emi.CHAPEAU!
                                                Felicitari tuturor: organizatori,colaboratori si participanti care au contribuit,impreuna,la petrecerea unui week-end sarbatoresc!
                                                Ultima editare de csabazedler; 13.mai.2013, 11:20.
                                                I love table tennis !

                                                Comentariu


                                                • Superb turneu...
                                                  Felicitari Cosmin!

                                                  Comentariu


                                                  • Finala Amatori:

                                                    Cosmin Cindea (Sibiu) - Muntean Alin (Târnaveni) 3-1

                                                    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X