Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A+ "Cupa MEDIAȘ 750", Mediaș - 17.06.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Festivitate de premiere Amatori

    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

    Comentariu


    • Festivitate de premiere Open

      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

      Comentariu


      • Organizarea ireproșabilă , condiții foarte bune , șamd...
        ?mi pare rău că nu am reușit să-mi stăpânesc emoțiile și totodată să-mi păstrez calmul până la final în meciul cu dl.Drăgan Petru - Iași din eliminatorii ca să pot ajunge până mai sus...dar asta este unul trebuie să câștige și celălalt să piardă , iar cu această ocazie îl felicit pe dl.Drăgan Petru pentru victoria obținută în fața mea.
        Turneul a fost o reușită și pe această cale vreau să felicit și să mulțumesc organizatorilor pentru buna desfășurare și organizare a concursului.
        De asemeni felicit pe toți cei care au participat la acest concurs minunat "TENiS DE MASĂ" de la Mediaș , ,,Amatori + Avansați'' indiferent de rezultatele obținute.
        Sănătate , bucurii și multe clipe fericite alături de cei dragi și nu numai!
        Să ne revedem sănătoși la următorul turneu de tenis de masă!
        Cu stimă.Remus Trocaru din Tulcea.
        Ultima editare de remy; 19.iun.2017, 08:29.

        Comentariu


        • Comentariu


          • Comentariu


            • Comentariu


              • Comentariu


                • Comentariu


                  • Comentariu


                    • Comentariu


                      • Ultima editare de marcelgiosan; 19.iun.2017, 10:27.

                        Comentariu


                        • Domnu` Corcoz, vă rog să aveți în vedere (?n diafragma Canon-ului) ca toate rîndurile de fotografii să conțină fix patru instantanee.
                          Mi-am permis să completez ultimul post cu trei fotografii pentru a nu afecta stilistica postului.
                          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                          Comentariu


                          • Nu pot decât sa fiu de acord cu toți cei care au apreciat pozitiv organizarea si desfășurarea turneului. Organizatorii au fost implicați la maxim. Umblau tot timpul pe la mese si nu le lăsau deloc sa se odihneasca. Felicitări tuturor ! Felicitări câștigătorilor ! Felicitări tuturor participanților !

                            Comentariu


                            • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                              Lipsesc din Clasamentul Amatori nea` Titi si Suciu Sergiu. O fi din cauza ca nea`Titi e pe locul 289,1? Nu reusesc sa-i dau de capat.
                              Incerc sa-l postez din nou manual.
                              După cum am jucat, nici nu merit sa fiu in Clasament. Poate doar in clasamentul celor care s-au comportat ca idioții la masa de joc. Acolo am fost pe locul ?nt?i. Ii rog pe cei pe care i-am jignit, sa ma scuze .

                              Comentariu


                              • Câteva observații :nu am putut sa desfășor un joc optim mai ales in eliminatorii întrucât atenția mi a fost focalizata ?nspre factori externi perturbatori.Propun ca la următoarele turnee din zona accesul publicului de sex feminin sa fie permis doar pe baza unei cereri examinate de comisie.Pentru operativitate și obiectivitate propun ca eu sa fac parte din comisie ... eventual șef . Nu care cumva sa l cooptati pe Gelu Vlădoiu....asta i nesătul.
                                of all the things i lost i miss my mind the most

                                Comentariu


                                • Postat în original de cata_60 Vezi post
                                  Câteva observații :nu am putut sa desfășor un joc optim mai ales in eliminatorii întrucât atenția mi a fost focalizata ?nspre factori externi perturbatori.Propun ca la următoarele turnee din zona accesul publicului de sex feminin sa fie permis doar pe baza unei cereri examinate de comisie.Pentru operativitate și obiectivitate propun ca eu sa fac parte din comisie ... eventual șef . Nu care cumva sa l cooptati pe Gelu Vlădoiu....asta i nesătul.
                                  Corect Cata,
                                  Imi fac mea culpa in fata ta si a tuturor ce au avut de suferit de pe urma acestei sincope si daca o sa fiu suspendat ,o sa suport consecintele.

                                  Comentariu


                                  • Retrageri Amatori

                                    Mediaș - 2017.06.17
                                    ID Nume si prenume Data Penalizare
                                    1062 Docan Cristian - București 2017.06.16 - R2 Delete
                                    1061 Schiopulescu Ion - Lugoj 2017.06.15 - R1 Delete
                                    1060 Heja Zoltan - Ditrau 2017.06.15 - R1 Delete
                                    1059 Sarbu Dan - Ploiești 2017.06.15 - R1 Delete
                                    1058 Zavaski Ioan - Dej 2017.06.15 - R1 Delete
                                    1057 Samoila Florin - Sighișoara 2017.06.14 - R1 Delete
                                    1056 Georgescu Constantin - Orastie 2017.06.14 - R1 Delete
                                    1055 Tobosaru Gheorghe - Brașov 2017.06.14 - R1 Delete
                                    1054 Solcan Florin - Constanța 2017.06.13 - R1 Delete
                                    1053 Sabau Mircea - Târnaveni 2017.06.13 - R1 Delete
                                    1052 Rusea Gheorghe - Breaza 2017.06.12 - R1 Delete
                                    1051 Boznea Daniel - Deva 2017.05.28 - R1 Delete
                                    1050 Csorbai Lorand - Sanpaul 2017.05.29 - R1 Delete
                                    1049 Sebi Bence - Dej 2017.05.30 - R1 Delete
                                    1048 Ileanu Bogdan - Targu Jiu 2017.05.30 - R1 Delete
                                    1047 Balaban Catalin - București 2017.06.07 - R1 Delete
                                    1046 Postelnicu Eric - Deva 2017.06.08 - R1
                                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                    Comentariu


                                    • CELE MAI SINCERE FELICITARI DOMNULUI EMI SI ECHIPEI SALE PENTRU EXCELENTA ORGANIZARE!!!!!!!!!!!

                                      Din punctul meu de vedere, un turneu reusit cu jucatori de valoare apropiata si jocuri frumoase!!!

                                      Conditii excelente de joc si un program cursiv! A fost frumos la Mediaș si cu siguranta voi reveni!

                                      Va doresc multa sanatate dle.Emi, sa fiti la fel de implicat si cu cat mai multe turnee reusite!

                                      Comentariu


                                      • Inainte sa spun povestea noastra incep cu a-mi exprima regretul ca o parte destul de importanta a ramas pe lista de asteptare si tot cu aceasta ocazie le cerem scuze ca nu s-a putut mai mult.

                                        Mai departe am sa povestesc cateva ciudatenii de care era sa avem parte cu totii, nu numai noi organizatorii ci in special participantii.

                                        Am ajuns la Mediaș (vineri), m-am intalnit cu multi prieteni, Emi trebaluia de zor la Sala Sporturilor, si cand credeam ca a trecut prima parte de munca am primit un apel de la Emi in care se intelegea numai disperarea si nimic altceva. In mare parte era vorba ca nu incap cele 20 mese in sala.

                                        La ora 20,30 (vineri) dupa ce se anuntase ca imediat apar grupele, l-am luat pe Catalin Cozma si am fugit la sala sa vedem ce putem face. Am sucit mesele ba pe stanga, ba pe dreapta si nimic. Initial Emi s-a gandit ca taie prezoanele care ies din podea , cele de la portile de handbal si linistit mai incapeau cele 4 mese. In timp ce se pregatea sa taie acestea a vazut nu stiu cine si s-a ajuns cu interdictia de a le taia, pana la Primar.

                                        Acum exista o singura varianta de compromis, (cu riscul sa avem frigiderele pline) si asta a fost ca Emi sa mai inchirieze o sala numai pentru cele 3 grupe de la Elite. In fine, daca alta solutie nu a existat s-a recurs la inchirierea unei a3-a sala unde s-au montat mesele ce nu au incaput la Sala Sporturilor.

                                        La ora 21,00 dupa ce s-au postat grupele si anuntul precum ca toti de la Elite sa se prezinte la Sala Romgaz "de unde cele 3 grupe pleaca spre Sala cealalta" (nicidecum Sala Sporturilor) era pentru ca in clipa aceia nu se stia locatia cealalta. Poate zic unii ca "trebuia sa fim anuntati", dar dupa cum am spus nu aveam ce, si nici nu se putea spune adevarul ca va dati seama ce tsunami se provoca.

                                        Acum, cand totul s-a terminat, as putea spune ca mi-e si teama sa ma gandesc la o noua organizare de turneu A+, mai ales ca totul treuie facut "nemteste".

                                        Sunt convins ca nu toata lumea este multumita, dar tot atat de convins sunt ca niciodata nu se poate sa multumesti pe toti, asadar nu ramane decat sa cerem scuze celor ce merita , sa multumim tuturor participantilor ca au avut incredere sa mai bata drumul prin tara si felicitari celor care le-a mers jocul, gen Tavi Munteanu .

                                        Multumim lui Emi care a muncit si a avut incredere in echipa!!!
                                        Ultima editare de GeluBv; 19.iun.2017, 15:41.
                                        Hobby: Motoare si ski !
                                        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de cata_60 Vezi post
                                          Câteva observații :nu am putut sa desfășor un joc optim mai ales in eliminatorii întrucât atenția mi a fost focalizata ?nspre factori externi perturbatori.Propun ca la următoarele turnee din zona accesul publicului de sex feminin sa fie permis doar pe baza unei cereri examinate de comisie.Pentru operativitate și obiectivitate propun ca eu sa fac parte din comisie ... eventual șef . Nu care cumva sa l cooptati pe Gelu Vlădoiu....asta i nesătul.
                                          Nu stiam de ce esti asa disperat, eu care credeam ca esti afectat ca nu era loc pentru celelalte mese. Ma bucur ca esti sătul!!!)
                                          Hobby: Motoare si ski !
                                          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                          Comentariu


                                          • Felicitari castigatorilor de la toate categoriile si cinste invinsilor!!!!

                                            Felicitari speciale lui TAVI MUNTEANU si nu in ultimul rand felicitari baietilor din Iași, Ionut Dragan, Dragos Bogza, Gabi Iacob, Ovidiu Nicolaiciuc, Cristi Macovei si tinerelor noastre ELITE, Catalin Sumanaru si Vlad Tipu, ......bravo tuturor pentru rezultatele obtinute!!!!!!!

                                            Sa ne revedem cu bine............... la Topoloveni / Pitești!!! .....sau oriunde se joaca tenis de masă!!!!

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de iuliu zedler Vezi post
                                              a reusit sa treaca in eliminatorii de un contracandidat surpriza, revelatia Weiss Simona.
                                              Simona Weiss nu mai e demult o revelatie, ci o...confirmare.

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de adimucu Vezi post
                                                Simona Weiss nu mai e demult o revelatie, ci o...confirmare.
                                                Da confirma ca este cea mai faina din Amatur si la virsta asta

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                                  Multumim Aline de aceste aprecieri,si bineinteles de sesizarea subliniata.Asa cum drumul vostru a fost lung,costisitor si obositor ,asa este si drumul majoritatilor organizatorilor in fata pregatiri unui turneu si mai ales in fata unei astfel de provocari ,TURNEU A+. O luna in care toate mijloacele de comunicare au fost la cota maxima,o luna in care o lista de puncte ce trebuie rezolvate pana la inceperea turneului s-a marit incontinu parand ca nu se mai termina, generind un stres deloc confortabil, chieltuieli ce nu am putut sa le anticipam si munca unei echipe relativ noi ,incercand pe toate planurile sa respectam toate cerintele regulamentare care tin cont de organizarea astfel de evenimente.

                                                  Nu pot spune ca am muncit mai mult sau mai putin pt acest turneu fata de celelalte ,dar se pare ca unele lucruri s-au asezat mai bine si feedback-urile au fost mai bune,si pentru aceasta vreau sa multumesc tuturor celor implicati in acest turneu.

                                                  -Trupa de amatori a clubului Romgaz Mediaș care din pacate nu au participat ca jucatori la acest turneu ci doar ca ajutoare algand sa ii lase pe mai tineri clubului sa reprezinte Mediașul .
                                                  -Clubul Romgaz Mediaș ,in frunte cu Adi,Coste,Denisa ,Beatrice ,Ioana
                                                  -Primaria Mediaș
                                                  -Administratia Salii Sportului din Mediaș.
                                                  -Si nu in ultimul rand Echipei Amatur ,prin Marcel Giosan ,Gelu Vladoiu,Florin Apian,Cozma Catalin si Tokos Pali (un consilier de nadejdie).

                                                  -Nu ar fi fost posibil daca participantii nu ar fi dat dovada de intelegere si un spirit de fair play ca acest festival sa fie o reusita din punctul meu de vedere.Multumesc tuturor,ati fost extraordinari.Felicitari.

                                                  P.S.Imi cer scuze public domnului Kriszta pt situatia creeata.

                                                  Acelasi EMI
                                                  Se accepta scuzele domnu Emi la fel imi pare rau daca am intarziat putin neintentionat terminarea concursului
                                                  Lemne: DHS Hurricane Long W997
                                                  FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
                                                  BH: DHS GoldArc 8

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de cata_60 Vezi post
                                                    Câteva observații :nu am putut sa desfășor un joc optim mai ales in eliminatorii întrucât atenția mi a fost focalizata ?nspre factori externi perturbatori.Propun ca la următoarele turnee din zona accesul publicului de sex feminin sa fie permis doar pe baza unei cereri examinate de comisie.Pentru operativitate și obiectivitate propun ca eu sa fac parte din comisie ... eventual șef
                                                    daca aveti nevoie de un "?nvatacel" , care sa duca mai departe bogatele experiente si cunostinte ... ma ofer voluntar !!!
                                                    P.S. - asta, doar pentru trainicia spiritului Amatur , care o sa dainuie inca cateva decade(cel putin) )))
                                                    JOOLA Zelebro
                                                    FH Joola Rhyzer Pro 45
                                                    BH Joola Rhyzer Pro 45

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X