Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Regional "Ziua Națională AmaTur", Ditrău - 02.09.2017 (Zona 6)

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Comentariu


    • Felicitari organizatorilor si gazdelor primitoare.
      Turneu foarte puternic la toate categoriile,meciuri echilibrate si multe surprize.
      Foarte bine gestionat si cursiv,fara timpi morti,mesele care se eliberau erau imediat repartizate,un mare plus!

      Comentariu


      • Felicitări organizatorilor pentru acest turneu puternic și frumos. Felicitări Comunei Ditrau jos pălăria!!! Și felicitări Pali ptr tot.

        Comentariu


        • Felicitari organizatorilor,felicitari participantilor in special pentru Jozsa Zoli ,care castiga un concurs A+ la open-elite in asa maniera ,ca face 120 de km cu bicicleta din Targu Mureș pana la Ditrau,asta da performanta,cu asa ceva eu personal nu m-am intalnit pana in prezent+ a facut un joc modern -frumos si eficient-Zolika ce zici de paleta pe care ti-am recomandat? spune si tu de previziunea mea legat de acest concurs

          Comentariu


          • Felicitari Jozsa Zoli!
            Lemne: DHS Hurricane Long W997
            FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
            BH: DHS GoldArc 8

            Comentariu


            • Felicitari pt organizatori, turneu a fost foarte bun, foarte tare si organizat foarte bine!

              Multumesc pt. urarile voastre, pt. ca ati fost acolo cu mine (special multumesc Laji pt paleta ce m-ai recomandat si pt ca l-ai invatat inainte ai prezis bine ca o sa castig cu ea!)

              Pun imediat videourile care ne am filmat.

              Sent from my HTC One max using Tapatalk
              Blade: Butterfly Primorac Carbon OFF+
              FH: Andro Rasanter V47
              BH: Andro Rasanter V50

              Comentariu


              • Semifinala: Jozsa Zoltan - Incze Levente


                Finala: Jozsa Zoltan - Farkas G?bor
                Blade: Butterfly Primorac Carbon OFF+
                FH: Andro Rasanter V47
                BH: Andro Rasanter V50

                Comentariu


                • GUST AMAR!
                  …lasat dupa meciul CANEA KOCSIS ANDRAS JR si BOZOSAN PETRE 2-3 (1-0, 1-1, 2-1,2-2,2-3)
                  Meci de la gr. superioare (avansati) cu miza: calificarea pentru cel care castiga, dintre cei doi jucatori, deci cu tensiune. Totul parea sa decurga normal pana la scorul de 2-1 pentru copilul de 10 ani, cand adversarul a inceput sa apeleze la “tactici deosebite” (sa decideti dvs si cat de regulamentare) : dupa setul 3 a curatat paleta cu solutie. … degeaba a fost atentionat si dupa setul 4 (2-2) iarasi a curatat fetele, tot cu solutie. Nu era vorba de a sterge condenzul de pe paleta!!!... Nefiind de ajuns si degeaba atentionat a mai apelat si la utilizarea prosopului fara a respecta regula de 6 in 6 puncte.
                  Nu cred ca un jucator de turneu A+ (cu experienta) sa faca aceste lucruri din greseala, fara cunostinta de cauza. Cu toti stim cat de mult conteaza acele lupte psihologice - regulamentare (inclusiv time-out-ul), la care apelam pentru a scoate din ritm pe adversarul dintr-o serie buna, dar incercam sa ramanem in cadrul limitei regulamentului.
                  Toate aceste intamplari pun pe seama faptului ca la 47 de ani era foarte greu de acceptat o eventuala infrangere (si totodata eliminare) de la un copil de 10 ani.

                  In afara de cele descriese mai sus, in rest totul IMPECABIL! Felicitari organizatorilor pentru efortul depus si de aceasta data. Nu intamplator am organizat programul de concediu asa incat sa putem ajungel la Ditrau.
                  Ultima editare de CKA; 03.sep.2017, 15:20.

                  Comentariu


                  • Felicitari Dari pt locul 2 la amatori si bun venit la open

                    Comentariu


                    • Cand un copil se inscrie la o miscare de adulti este de la sine inteles ca va fi tratat ca un adult pentru ca doreste sa invinga adulti. Asadar daca are ceva neplaceri sa le posteze el. Daca nu e in stare atunci sa suporte cu stoicism ce se intampla in timpul turneului sau sa mai asteapte sa creasca pentru a participa la turnee.
                      Iar ca o simpla observatie, intre noi amatorii, stersul paletei intre seturi nu prea intereseaza pe nimeni. De asemenea exista posibilitatea solicitarii unui observator din partea organizatorului pe care inteleg ca nu a facut-o nimeni. Ca atare inseamana ca nu a fost deranjat jucatorul.
                      Am decis sa postez aceasta observatie pentru ca am avut de cateva ori parte de meciuri cu copii la care parintii de pe margine mi-au creat un real disconfort. Dorinta de castig a parintilor era mai mare decat a copilului.....Toti stim ca turneele Amatur nu sunt turnee de caritate unde copiilor care participa li se ofera pe tava victorii.
                      Ii doresc succes in continuare copilului d-voastra si sa invete cat mai multe din ceea ce vede la turnee.

                      Comentariu


                      • Multumiri domnului Tokos Pal pentru munca depusa pentru organizare reusita. Felicitari pentru castigarea concursului si numai rezultate bune la Open.

                        Comentariu


                        • Am gasit in sala urmatoarele: 2 prosoape Joola, husa, 1pereche pantofi, hanorac gri.

                          Comentariu


                          • cateva partide de la amatori, din grija colegului Ilie Octaian Marius:





                            FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                            Tel : 0742 257 995

                            Comentariu


                            • Stie cineva numarul lui:
                              Barabas Sandor - Toplita ?
                              Blade: Butterfly Primorac Carbon OFF+
                              FH: Andro Rasanter V47
                              BH: Andro Rasanter V50

                              Comentariu


                              • Da. . .
                                FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                Tel : 0742 257 995

                                Comentariu


                                • Unul din prosoapele joola este al băiatului meu, Bogdan Chibulcutean, pe etichetă scrie numele si localitatea, poate ne întâlnim la Tg.Mureș la turneu

                                  Trimis de pe mobil folosind Tapatalk

                                  Comentariu


                                  • Comentariu


                                    • Multumiri pentru fotografii.

                                      Comentariu

                                      Who has read this thread:
                                      Procesare...
                                      X