Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Butterfly bryce highspeed

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Butterfly bryce highspeed

    buna
    am jucat zilele trecute cu o paleta lemn cornilleau hinotec off si fete BUTTERFLY BRYCE HIGHSPEED si mi s-a parut foarte ok cu exceptia vitezei, ma asteptam la mult mai multa viteza mai ales ca fetele sunt date de butterfly ca fiind ultrarapide. Sa fi fost din cauza lemnului sau cifrele prezentate de butterfly sunt umflate? Ma gandeam sa iau fetele astea pe un donic carbon senso dar nu stiu cum o sa se comporte. Daca cineva are vreo sugestie? multumesc anticipat

  • #2
    La bty achiti jumate din produs doar reclama.
    un singur lemn DEF
    zeci de fețe diverse

    Comentariu


    • #3
      probabil ca ai si tu dreptate totusi cat am jucat am observat atat cat poate observa un amator mici diferente intre bty mai exact intre tenergy si alte fete. si erau mici diferente care chiar faceau diferenta daca-mi permiti sa ma exprim asa.

      Comentariu


      • #4
        Pai un Logan in care ai scaune si volan de Ferrari....ramane totusi Logan !

        Comentariu


        • #5
          sunt de acord cu tine desi nu inteleg aluzia

          Comentariu


          • #6
            Nu e o aluzie ! Vei vedea ce "pot" fetele , daca le pui pe un lemn BTY performant .

            Comentariu


            • #7
              Zhang Jike super zlc sa iei. Nu te uita la altele. E doar 1700 lei.
              un singur lemn DEF
              zeci de fețe diverse

              Comentariu


              • #8
                Eu cred ca oamenii acestia stiu ce vorbesc :
                http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...si-top-5-lemne
                Marea majoritate includ lemnele si fetele BTY in top 3 ...de multe ori ...tot topul 3 !
                Eu nu sunt un mare cunoscator desi detin destul de mult mult echipament BTY !!!

                Comentariu


                • #9
                  Dar atunci echipa chinei de ce joaca cu fete dhs? Din patriotism?
                  un singur lemn DEF
                  zeci de fețe diverse

                  Comentariu


                  • #10
                    Echipa Chinei joaca cu fete Dhs custom, facute special pentru ei, nu se gasesc in comert fetele astea care le folosesc chinezii.
                    Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                    Comentariu


                    • #11
                      E o discutie lunga iar eu nu am timpul necesar .
                      Stiluri diferite , prize diferite , viteza diferita ...si cel mai important fetele folosite in competitii serioase nu ajung la noi "muritorii de rand" , acestea fiind de multe ori personalizate pentru fiecare jucator in parte . Si ...ca amuzament , am gasit :
                      http://jo2012.antena3.ro/povesti/la-...-boll-468.html
                      Oricum subiectul topicului este altul iar desi opiniile sunt impartite eu consider ca cel mai important este lemnul si apoi fetele .

                      Comentariu


                      • #12
                        @ adrian

                        se (mai) gasesc uneori, fii convins.
                        si in lume exista si altceva in afara de bty.

                        @ tbss

                        aia cu boll a fost acum 5-6 ani, acum e un pic expirat si-si ia bataie cam de la multi.

                        ca si pustiul ala de 12 ani ii pune grave probleme lui boll (tomokazu harimoto, un chinez din japonia)
                        un singur lemn DEF
                        zeci de fețe diverse

                        Comentariu


                        • #13
                          Vad ca esti prea inversunat , nu e problema , pot respecta opinii diferite . Sa stii ca odata si odata...expiram toti...chiar si chinezii !

                          Comentariu


                          • #14
                            nu-s inversunat, man.
                            insa rar auzi altceva in afara de bty.
                            un singur lemn DEF
                            zeci de fețe diverse

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de dolly Vezi post
                              La bty achiti jumate din produs doar reclama.

                              dle. dooly Nu va cunosc bun venit pe forum ,,, Dar dupa modul in care vorbiti stiti doar din teorie multe lucururi ,dar nici macar nu cred ca stiti cum sunt materialele Bty.,, scuze cu cate lemne si fete ati jucat pana acum de la Bty.?.... de ce va intreb in mare parte lemnele lor sunt facute pentru fetele lor de paleta,,,, va rog sa lasati pe cei care au incercat care au jucat care joaca sa vorbeasca despre ele pentru ca stiu cum sunt...
                              De ceva timp va vad foarte ?nverșunat impotriva Bty. ce va facut ?....(eu de pilda nu suport materialele made in China de slaba caliate miroase oribil, si nu sunt de 2 banii) Am vazut ca numai cu asa ceva va jucati si vindeti dar nu va-am spun nimic pentru ca asa este frumos sa ne respecatm.

                              Si aici asa cum ne respecatam unul pe altul la fel facem si cu Materialele de Tenis de Masa nu jignesc nici o firma ori care ar fi aia, fie ca mi place sau nu,,, dle. dooly te rog poti sa faci la fel ca si noi ?....

                              Cred ca problema dvs. dle. este ca Butterfly are preturi foarte mari,,, da asa este sunt f.mari,,, dar asta nu ma face sa spun ca nu sunt bune de nimic ca eu nu pot sa-mi cumpar de la ei.... dar pot sa-mi cumpar de unde doresc, sunt multe firme de Tenis de masa la fel de bune la jumatate de pret,,, am jucat o perioada cu Xiom , acum joc cu fete de la Stiga astea mi se potrivesc mie momantan, recunosc ca sunt foarte schimbator in ce priveste materilele... dar nu pot sa spun ca alte fete de paleta nu sunt bune decat ale mele.


                              Cea mai buna Paleta este cea care ati place tie si joci tu cel mai bine indiferent de firma !!! ,,, ,,,


                              dle. dooly te invit la partidă de Tenis sa vad daca esti la fel de bun dupa cum si vorbesti.... ,,, 0720299335



                              In 10 ani im incercat foarte multe Lemne si Palete si din cele mai multe de la Bty. si multe din ele am fost multumit de unele mai putin dar nu pot sa spun ca sunt doar recalma de ele, daca te uiti la mine in anuntul de vanzare am peste 20 de lemne de la Bty. pe toate le-am incercat si cel mai bun este Jun Mizutani Super ZLC singura problema este manerul mic pentru mana mea mare si nu suport grip pe maner, rar am jucat cu asa lemn, un simt aparte , control, viteza, de toate !,,, este posibil ca la altul sa nu-i placa, dar ai respect parerea.



                              dle. ciprian daca vrei sa incerci acele fete de paleta cu un lemn incet nu are cum sa fie viteza, ati recomand un alt lemn de la Bty. doar nu crezi ca ei Bty. au incercat fetele acestea cu acest lemn...?..


                              Pot sa spun ca toate Firmele de Tenis de masa de pe acest Forum sunt de nota 10. si merita tot respectul nostru indiferent de nume...!!!




                              Bafta! sper ca nu am suparat pe nimeni...
                              Ultima editare de leo33; 13.sep.2017, 10:21.

                              Comentariu


                              • #16
                                dl. leo, de ce distorsionati spusele mele?

                                asta am zis:

                                La bty achiti jumate din produs doar reclama
                                rar auzi altceva in afara de bty.


                                va deranjeaza vreo afirmatie? care?

                                (v-am expediat si un sms).
                                un singur lemn DEF
                                zeci de fețe diverse

                                Comentariu


                                • #17
                                  @dolly ti-am inteles opiniile , desi nu inteleg tonul taios...chiar razboinic , de genul "ce zic eu...e obligatoriu si trebuie sa ma credeti pe cuvant" !!! Dupa cum am afirmat deja sunt dispus sa accept si opinii diferite si din acest motiv de multe ori invat lucruri noi ! Dar orice idee emisa trebuie urmata de argumente serioase .
                                  De exemplu :
                                  1) Sa stim si noi cu cine discutam , de exemplu "am 50 de ani de tenis de masă si ...am castigat 10 campionate mondiale sau macar europene" !
                                  2) "Am folosit 50 de lemne BTY si toate fetele BTY ...si nu am avut succes...sunt nemultumit , in schimb dupa ce am luat Meteor...am ajuns macar campion national Romania !"
                                  3) Am facut multe teste in laboratoarele internationale ITTF sau detin rezultatele acestor studii prin care se demonstreaza faptul ca produsele BTY sunt de slaba calitate sau egale cu "produsele chinezesti" la un sfert din pret .
                                  In functie de argumentatie vom intelege unde se afla adevarul , din punctul meu de vedere va exista una din urmatoarele variante :
                                  - necunoastere insotita de tenacitate
                                  - "strugurii sunt acri"
                                  - nu detin finantele necesare pentru BTY... si "imi laud marfa mea"
                                  - sau ai dreptate si eu imi vand tot echipamentul BTY si imi cumpar ....ce zici tu , eu vreau sa detin cel mai bun echipament
                                  Astept cu nerabdare argumentatia !

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    d-le TBS cred ca trebuie sa intelegem ca este o piata libera si fiecare isi cheltuieste banii pe ce materiale doreste!nu cred ca trebuie sa fim campioni nationali ca sa avem o parere!fiind jucatori de nivel amator este normal sa schimbam diferite materiale!un alt aspect ar fi ca multe dintre aceste review-uri sunt facute cu caracter comercial ,daca stati sa urmariti veti vedea ca la majoritatea produselor se insista pe punctele forte ale unui produs ,minusirile sunt lasate in urma ,iar in momentul in care cumperi un produs ai anumite asteptari si realitatea este alta!desigur sa nu consideram niciodata ca un material o sa compenseze lipsa de antrenament!am jucat cu fete chinezesti ,h3 provincial burete portocaliu cea mai spinoasa fata cu mult peste t05 ,am renuntat la ea pentru ca nu puteam lovi cu atata forta sa activez buretele sa fac inchei punctul !fetele chinesti sunt fete bune dar trebuie timp de acomodare ,necesita o alta miscare si multa miscare la masa!sa revenim la preturi nu o sa contest niciodata calitatea produselor bty !consider ca s-a exagerat cu preturile dar cum zice si d-l dolly ,au o strategie de marketing foarte bine pusa la punct ,au polularitate multi jucatori de talie mondiala folosesc bty chiar si nesponsorizati!ATAT TIMP CA VA EXISTA CERERE PRETUL NU VA SCADEA!ESTE LOC PENTRU TOATA LUMEA!
                                    tb alc t05/t05 fx

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      you nailed it, nduviscaria!

                                      over and out, D.
                                      un singur lemn DEF
                                      zeci de fețe diverse

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Fiecare cu parea lui!:d
                                        tb alc t05/t05 fx

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Ca de obicei in ultima vreme , fiecare ramane cu parerea cu care a inceput discutia ! Pentru ultima data vreau sa-mi clarific opiniile deja expuse ...poate neinteligibil :
                                          - nu am afirmat ca BTY e wow si alte produse /fabricanti sunt .....
                                          - am spus ca daca afirmi ca "la BTY platesti jumatate din pret reclama" trebuie sa vii cu argumente serioase bazate pe experienta serioasa
                                          - fiecare face absolut ce vrea cu banii lui dar nu cred ca in momentul in care achizitionezi un produs ... e normal sa critici produsele superioare ...din nou fara argumente serioase
                                          - ca sa nu ating nici o mandrie a colegilor voi da un exemplu din alt domeniu , cel care e multumit de Logan este maxim de respectabil , dar in momentul in care afirma ca se ....pe Mercedes...deja discutam de alte chestii
                                          - raportarile la preturi ale producatorilor sunt simple...vrei cumperi...nu sanatate
                                          - nu vand nimic si nu primesc nimic de la BTY...sunt simplu client...multumit
                                          Spor !!!

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            leo vad ca vorbesti in cunostinta de cauza. Intrebarea mea era daca fetele de care vorbeam s-ar comporta ok pe un lemn donic carbon senso care nu e chiar un lemn moale. sunt convins ca pe un bty se va comporta ok doar ca eu detin un lemn donic. cat despre comentarii rautacioase e plin netul si mai mereu le fac cei care se pricep putin sau deloc. o zi buna

                                            Comentariu

                                            Who has read this thread:
                                            Procesare...
                                            X