Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Magic Spin", Brăila - 24-25.02.2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Mihaila Nicolae - Breaza - Elite

    Comentariu


    • Postat în original de Radu H. Vezi post
      Sorry, Hana Mircea Radu, Avansați, București

      Trimis de pe al meu SM-T561 folosind Tapatalk
      Dacă o fi loc!

      Trimis de pe al meu Ego QS folosind Tapatalk

      Comentariu


      • Se inscriu la incepatori din Navodari, urmatorii:

        Stoian Mihaita Cezar

        Agache Sorin

        Tudureanu Ioan

        Va multumim!

        Comentariu


        • Se inscrie la OPEN din Miercurea Ciuc Miklos Imre


          Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

          Comentariu


          • Tudor Valeriu Ploiești, avansati, multumesc.
            "Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm."
            George Bernard Shaw

            https://www.facebook.com/profile.php?id=100076731614144


            https://youtube.com/c/MarianBogdanPloiesti

            Comentariu


            • Se inscrie la incepatori: Olaru Miruna Andreea, Comănești ( http://www.amatur.ro/tenisdemasa/pla...cs=Comănești )

              Multumesc !
              Do. Or do not. There is no try.

              Comentariu


              • Din punctul meu o idee total neoportuna organizarea unui turneu A+ in 2 zile care descurajeaza participarea jucatorilor de la distante mai mari , ar trebui plecat vineri dimineata si intoarcerea luni dimineata ,ca e destul de greu sa sa gasesasca numai amatori sau openisti pt o masina ,cheltuieli mai mari si mai greu de rezolvat la servici pt uni .

                Comentariu


                • Nicolaiciuc Ovidiu Sebastian - Iași - Open

                  Comentariu


                  • Postat în original de jacsonn Vezi post
                    Din punctul meu o idee total neoportuna organizarea unui turneu A+ in 2 zile care descurajeaza participarea jucatorilor de la distante mai mari , ar trebui plecat vineri dimineata si intoarcerea luni dimineata ,ca e destul de greu sa sa gasesasca numai amatori sau openisti pt o masina ,cheltuieli mai mari si mai greu de rezolvat la servici pt uni .
                    In contrapondere cu avantajele de a permite participarea unui numar mai mare de jucatori pe parcursul celor 2 zile, de a reduce timpii morti de asteptare sa se elibereze masa, gen 2 grupe la o masa, de a nu mai juca eliminatoriile noaptea tarziu, din punctul meu de vedere, ideea de a pune desfasurarea turneelor pe 2 zile este una excelenta, mai ales ca trebuie avute in vedere si constrangerile ISU, pe care organizatorii trebuie sa le respecte imperativ. Sa ne uitam retrospectiv la locatiile unde s-au organizat turnee pe parcursul a 2 zile, raportul dintre cei multumiti si cei nemultumiti a fost net in favoarea primei categorii. De calatorit se mai poate si cu trenul, microbuzul, nu numai cu masina personala/a prietenilor sau folosind aplicatiile de "car sharing" (nu le nominalizez pt a nu face reclama". Poate ar fi interesant de facut un sondaj de opinie, atunci cand ne inregistram pentru a juca, referitor la optiunea de a se juca pe viitor turneul intr-o zi sau pe parcursul a 2 zile, si acest lucru pentru toate turneele, nu doar cele A+.

                    Comentariu


                    • Dramba daniel avansati bucuresti

                      Comentariu


                      • Dragos Viciu - Pitești - Open

                        Comentariu


                        • Buna ziua,
                          Observ, cu parare de rau, ca turneul A+ de la Brăila este organizat in doua zile. Open si Elite este organizat DUMINICA. Consider acest lucru un gest DISCRIMINATOR si o lipsa de fairplay din partea organizatorilor!
                          Deoarece sunt doar 4 turnee A+ pe an, un A+ zonal si Turenul Final, ar fi corect ca TOTI CONCURENTII SA AIBE SANSE EGALE de participare la aceste turnee. Distanta dintre Timișoara si Brăila se face in cel putin 9 ore jumatate fiind aproape 700 de Km. Daca suntem o masina in care suntem si de la avansati si de la open, trebuie sa plecam vineri si sa ne intoarcem luni. Deci sa ne invoim de la servici doua zile, plus o oboseala strasnica, care o recuperam in cateva zile. In plus, ora de incepere atat de dispersata face foarte greoaie asocierea pe masini, pentru a reduce cheltuielile de deplasare, indifirent de localitatea de unde se pleaca.
                          Daca era un turneu A, era in regula. Turneele A sunt in general zonale si putina lume merge la distante mari, pentru a participa. De asemenea sunt destule turnee A organizate in fiecare zona.
                          Cred ca ar fi trebuit experimentat prima data pe turnee A, sa se faca o comparatie cu numarul de jucatori participanti la turneele din anii anteriori din aceeasi sala, sa se faca un sondaj de opinie si doar apoi sa se treaca la organizarea unui turneu A+ in acest format. Daca turneul era mai in centrul tarii, cu distante mai mici, probabil ar fi fost mai bine pentru un prim test.
                          La aceasta ora, la open si elite, care se joaca duminica, nu este nici macar o persoana inscrisa din toata zona de vest a tarii, ceea ce ar putea sa dea de gandit organizatorilor.
                          In mod constant, am admirat daruirea si competenta celor din conducerea Amatur si sunt foarte fericit pentru ca au reusit sa faca. Totusi, consider ca programarea acestui turneu a fost total neinspirata si pripita.
                          Deoarece Amatur este o excelenta miscare sportiva, sper ca spiritul de fairplay-ul sa ramana in continuare un principiu calauzitor.
                          Va doresc meciuri excelente si inspiratie in deciziile pe care le luati.

                          Comentariu


                          • Dinule , nu exista varianta care sa multumeasca toti participantii . Te asigur de acest aspect si scriu cu respect si cu responsabilitate. Numai bine !

                            Comentariu


                            • Postat în original de Dinu Vezi post
                              Buna ziua,
                              Observ, cu parare de rau, ca turneul A+ de la Brăila este organizat in doua zile. Open si Elite este organizat DUMINICA. Consider acest lucru un gest DISCRIMINATOR si o lipsa de fairplay din partea organizatorilor!
                              [...].
                              Este total nedreaptă afirmația!..
                              Această modalitate de organizare s-a aplicat în mai multe locații, Bucureștiul fiind în prim plan. Chiar și Trurneul tip B din 10 feb. a.c. este organizat în 2 zile la Top Tenis Arena București.
                              Avantajele organizării în 2 zile sunt multiple: participarea unui număr mai mare de jucători, fluiditate și rapiditate în desfășurarea meciurilor, săli mai aerisite și mai puțin aglomerate etc.
                              Dacă singurul motiv de nemulțumire este dat de deplasarea în comun cu mașinile personale, acesta nu este suficient pentru a acuza de ?discriminare? și ?lipsă de fairplay?!

                              Respect decizia organizatorilor și apreciez faptul că astfel s-a dublat numărul participanților.

                              Cu stimă!

                              Comentariu


                              • Ideea organizarii in doua zile mi se pare excelenta. Felicit organizatorii ca au adoptat aceasta solutie. Avantajele au fost precizate foarte clar si mai sus. As adauga in plus si faptul ca numarul de jucatori din Amatur a crescut foarte mult. Pur si simplu de abia prinzi loc sa te inscrii (exemplu turneul de la Targu Secuiesc de pe 17 unde in 3 ore se inscrisesera 120 de participanti) prin urmare pentru a satisface cererea singura solutie este organizarea in doua zile.

                                Am si o sugestie care trebuie luata ca atare, poate fi buna sau rea si se poate implementa sau nu in functie de posibilitati. Pentru a veni in intampinarea situatiei enuntate de domnul Dinu cu A+ (inteleg dificultatile cu privire la costurile deplasarilor si la invoirile de la serviciu - totusi o zi de cazare se poate rezolva, se mai socializeaza, se mai viziteaza orasul etc.) poate cei din conducerea Amatur ar putea lua in considerare datele de organizare a acestora (imi prezint anticipat scuzele daca gresesc pentru ca nu stiu criteriile stabilirii datelor turneelor) si in functie de sarbatorile legale: ceva de genul daca se numereste un week-end prelungit cu zi de vineri libera prin lege sau cu zi de luni libera prin lege sa se organizeze atunci unul sau, poate cu noroc, doua din aceste turnee. Este doar o sugestie si imi prezint inca o data scuzele daca gresesc.

                                In incheiere felicit inca o data organizatorii de la Brăila care au facut programarea pe doua zile.
                                Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
                                FH: Butterfly Dignics 05
                                BH: Tibhar Grass D.TecS

                                Comentariu


                                • Bratescu adrian - open - targoviste multumesc
                                  Victoria Cristina

                                  Comentariu


                                  • Plamada Lucian - Iași - Open

                                    Comentariu


                                    • Dorinel Dinca - din Călărași -Elite

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de jacsonn Vezi post
                                        Din punctul meu o idee total neoportuna organizarea unui turneu A+ in 2 zile care descurajeaza participarea jucatorilor de la distante mai mari , ar trebui plecat vineri dimineata si intoarcerea luni dimineata ,ca e destul de greu sa sa gasesasca numai amatori sau openisti pt o masina ,cheltuieli mai mari si mai greu de rezolvat la servici pt uni .
                                        Din punctul meu de vedere organizatorii gandesc practic si corect. Asa exista o participare mai larga. MAI GANDITI-VA SI LA CEI CARE DORESC SA PARTICIPE SI NU AU LOC DIN CAUZA LOCURILOR LIMITATE, DAR NOI SUNTEM EGOISTI SI NE GANDIM D O A R LA NOI !

                                        Comentariu


                                        • Mai usor cu pianul pe scari cu acea poveste cu serviciul, toti avem serviciu dar mai facem si sacrificii daca practicam acest sport sau oricare sport, mai invatati-va si cu turnee duminica, in viitor vor fi mult mai multe turnee duminica, iar acesta v-a fi trendul, dar de un lucru sunt convins, cei din ardeal vor fi ultimii care vor accepta acest trend, prietenii stiu de ce

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Cristian Istrate Vezi post
                                            cei din ardeal vor fi ultimii care vor accepta acest trend, prietenii stiu de ce
                                            ... asa-i, pe la noi inca se mai mananca mamaliga cu ciulama duminica, in familie
                                            TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Dinu Vezi post
                                              Buna ziua,
                                              Observ, cu parare de rau, ca turneul A+ de la Brăila este organizat in doua zile. Open si Elite este organizat DUMINICA. Consider acest lucru un gest DISCRIMINATOR si o lipsa de fairplay din partea organizatorilor!
                                              Deoarece sunt doar 4 turnee A+ pe an, un A+ zonal si Turenul Final, ar fi corect ca TOTI CONCURENTII SA AIBE SANSE EGALE de participare la aceste turnee. Distanta dintre Timișoara si Brăila se face in cel putin 9 ore jumatate fiind aproape 700 de Km. Daca suntem o masina in care suntem si de la avansati si de la open, trebuie sa plecam vineri si sa ne intoarcem luni. Deci sa ne invoim de la servici doua zile, plus o oboseala strasnica, care o recuperam in cateva zile. In plus, ora de incepere atat de dispersata face foarte greoaie asocierea pe masini, pentru a reduce cheltuielile de deplasare, indifirent de localitatea de unde se pleaca.
                                              Daca era un turneu A, era in regula. Turneele A sunt in general zonale si putina lume merge la distante mari, pentru a participa. De asemenea sunt destule turnee A organizate in fiecare zona.
                                              Cred ca ar fi trebuit experimentat prima data pe turnee A, sa se faca o comparatie cu numarul de jucatori participanti la turneele din anii anteriori din aceeasi sala, sa se faca un sondaj de opinie si doar apoi sa se treaca la organizarea unui turneu A+ in acest format. Daca turneul era mai in centrul tarii, cu distante mai mici, probabil ar fi fost mai bine pentru un prim test.
                                              La aceasta ora, la open si elite, care se joaca duminica, nu este nici macar o persoana inscrisa din toata zona de vest a tarii, ceea ce ar putea sa dea de gandit organizatorilor.
                                              In mod constant, am admirat daruirea si competenta celor din conducerea Amatur si sunt foarte fericit pentru ca au reusit sa faca. Totusi, consider ca programarea acestui turneu a fost total neinspirata si pripita.
                                              Deoarece Amatur este o excelenta miscare sportiva, sper ca spiritul de fairplay-ul sa ramana in continuare un principiu calauzitor.
                                              Va doresc meciuri excelente si inspiratie in deciziile pe care le luati.
                                              Dl. Dinu imi pare rau ca ati inteles din organizarea turneului ca ar fi discriminare, totusi cum am mai mentionat turneele duminica vor fi un trend in viitor, dar in mod special A+ vor fi esentiale ca acestea sa se tina in 2 zile ( indiferent ca se tine la Botoșani, Sighetul Marmatiei sau Varset) pentruca sunt extrem de importante la configuratia clasamentului, sunt convins ca va e greu tuturor ne e greu dar trebuie sa stim daca prioritatea e sa mergem la locatie sau nu. nu e obligatoriu sa mergeti cu masina personala puteti merge cu trenul se cumpara bilet in avans (11 zile) si aveti reducere 18%, eu mi-am cumparat biletul de la Mediaș din 17 02 de pe 29 01 cost 150 lei combinat cl. 2 si cuseta. De asemenea trebuie sa va organizati daca tot vreti sa mergeti cu masina (ceeace nu va sfatuiesc pe distante mari) sa gasiti din timp participanti pe aceeasi categorie, daca sunt entuziasti in zona veti gasi daca nu mergeti cu trenul. Eu am "cateva" duble sambata duminica cea mai recenta acum Varset/Bucuresti adica 2 turnee in 2 zile. Stiu e greu dar hei, pasiunea cere sacrificii !

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                                ... asa-i, pe la noi inca se mai mananca mamaliga cu ciulama duminica, in familie
                                                ... nu cred ca e mai multa comoditate.

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Cristian Istrate Vezi post
                                                  ... nu, cred ca e mai multa comoditate.

                                                  Comentariu


                                                  • Raspundem "prezent"!

                                                    Vom avea si cateva produse in premiera in Europa.

                                                    Ne vedem curand.
                                                    www.VivaSportShop.ro // contact@vivasportshop.ro // 0722.678.078 // https://www.facebook.com/VSSTT/
                                                    Program: Luni-Vineri intre 12:00 - 20:00

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X