Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Vand Lemne + Fetze jucate

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Vand Lemne + Fetze jucate

    Vand urmatoarele :
    Lemn Yasaka Balsa Allround cu fețe Xiom Vega Europe (rosu) si Xiom Vega Pro (negru) stare buna, 200 lei.
    Lemn TSP Balsa Black 6.0 cu fețe Joola Energy(negru) si Joola Energy Extra(rosu) stare buna, 200 lei.
    Lemn Butterfly Mizutani Super ZLC cu fețe Xiom Sigma Europe, destul de uzate, 800 lei.
    Lemn Butterfly Kreanga PowerKev Carbon, 83 g, doar probat, 300 lei.

    Detalii sau negocieri doar pe MP sau tel. 0744361593
    Xiom Strato / Tenergy 05 fx

  • #2
    Sigur Mizutani Super ZLC este original ?!!!! Eu zic ca este clona sigur....
    Blade: Timo Boll ALC
    Fh:Palio AK 47 Red
    Bh:Palio AK 47 Red

    Comentariu


    • #3
      Aveti MP pentru Mizutani SZLC. Multumesc.
      TRUST NO ONE !

      Comentariu


      • #4
        Diferență la mâner, lemn original - poza mai sus afișată (linia galbenă este f. groasă ) !!!Clonă. ..

        Trimis de pe al meu SM-N910F folosind Tapatalk
        LEMN:MAZE(Old Tag)
        Fh:TEN. 05
        Bh:,TEN. 05

        Comentariu


        • #5
          Ps.Nu cred că Dn.Avocat (kux) știe că lemnul este o mică clonă, îl cunosc personal și nu este genul de om...,cred că a fost păcălit !Oricum dacă greșesc, îmi cer scuze anticipat. Stimă R.Cristian. (Eu am unul original și am făcut diferența,după foto! )

          Trimis de pe al meu SM-N910F folosind Tapatalk
          LEMN:MAZE(Old Tag)
          Fh:TEN. 05
          Bh:,TEN. 05

          Comentariu


          • #6
            fetele se vand si separat ?

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de Rozenfeld.IT Vezi post
              Ps.Nu cred că Dn.Avocat (kux) știe că lemnul este o mică clonă, îl cunosc personal și nu este genul de om...,cred că a fost păcălit !Oricum dacă greșesc, îmi cer scuze anticipat. Stimă R.Cristian. (Eu am unul original și am făcut diferența,după foto! )

              Trimis de pe al meu SM-N910F folosind Tapatalk
              Dn.Avocat (kux) stie foarte bine ca e clona pantru ca a incercat sa mi-l vanda si mie si i-am spus ca e clona. Puteti vedea asta in acest post postarea 4 si 5#
              http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...imo-Boll-Spark
              Caz rezolvat sau mai exista dubii privind premeditarea domnului avocat?
              Blade:tb Spark fl
              FH: Butterfly Tenergy 05
              BH: Grip-s Europe

              Comentariu


              • #8
                Poate ca "cineva" ar trebui sa ia masuri in aceasta privinta!

                Comentariu


                • #9
                  Sa-si ia un avocat domnu ,,kux"...

                  Trimis de pe al meu Izzycomm Z700II folosind Tapatalk
                  Blade: Timo Boll ALC
                  Fh:Palio AK 47 Red
                  Bh:Palio AK 47 Red

                  Comentariu


                  • #10
                    Asta este cu totul altceva! Având în vedere că eu am MJ SZLC daar original, am crezut de cuviință să le arăt colegilor diferența dintre Clonă și Original! Stimă R.Cristian

                    Trimis de pe al meu SM-N910F folosind Tapatalk
                    LEMN:MAZE(Old Tag)
                    Fh:TEN. 05
                    Bh:,TEN. 05

                    Comentariu


                    • #11
                      Si eu cred ca ar trebui luate masuri pentru ca apar tot mai multe chinezarii si nu toti le deosebesc.
                      Blade:tb Spark fl
                      FH: Butterfly Tenergy 05
                      BH: Grip-s Europe

                      Comentariu


                      • #12
                        Ar fi buna o baza de date sau un topic cu tzepari, adica cei pentru care se dovedeste pe forum ca au vandut sau au incercat sa vanda produse contrafacute. Un fel de lista neagra.

                        Inscrierea pe lista sa nu se faca automat, ca unii poate chiar nu stiu ca vand fake-uri, ci doar daca se confirma din discutiile de pe forum si (ATENTIE) chiar din mesaje private !! (ca unii incearca sa plaseze fake-uri prin mesaje private), ca respectivul avea cunostinta ca sunt fake-uri. De asemenea daca sunt plangeri ulterioare pentru produsele vandute care se dovedesc a fi fake-uri iar vanzatorul refuza sa returneze banii se poate trece pe aceeasi lista neagra.
                        Daca cineva este pe acea lista ar trebui ca ratingul comercial sa fie redus drastic sau chiar negativ iar in cazurile grave sa i se interzica pe un anumit termen (de ex 1 an) sa mai posteze anunturi de vanzare.
                        Asta ar fi o formulare generala. Se pot detalia criterii mai clare pentru trecerea pe lista neagra dar sincer trebuie putin timp de lucrat la o modificare a regulamentului de vanzare /cumparere pe forum, si momentan nu dispun de el.
                        Cred ca o astfel de masura ar descuraja mult chiar si tentativele de vanzare a unor fake-uri pe forum.
                        Succes tuturor!
                        Iata un exemplu:
                        http://mytabletennis.net/forum/forum...known-scammers
                        Ultima editare de CornelTT; 21.ian.2016, 12:57.
                        Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                        Comentariu


                        • #13
                          Ma bucur ca anuntul meu a starnit un asa mare interes pentru useri. Regret insa ca s-au dat asa multe " verdicte " si " calificative " fara nicio competenta , informatii sau cunostinte, nici macar de cultura generala. Ca urmare cred ca ar fi bine sa nu se mai foloseasca denumirea generica de " clona " pentru ca aceasta notiune defineste fiinte si nu lucruri, asa cum este lemnul meu. De asemenea imi cer scuze daca am ofensat pe cineva cu anuntul meu de vanzare.
                          Xiom Strato / Tenergy 05 fx

                          Comentariu


                          • #14
                            Cand ati incercat prima data sa-mi vindeti lemnul si sa ma inselati, nu sa ma ofensati, cum vad ca faceti confuzie de termeni, v-am spus ca destul de subtil ca lemnul nu este original si am crezut ca nu o sa mai reveniti cu el la vanzare .Vad ca persistati in continuare si dupa ce sunteti in cunostinta de cauza. Nu stiu ce cultura ti-ar trebui ca sa deosebesti un original de un fals. Eu am citit vre-o trei kile de Titeica, doua de Eliade si un kil de Kafka ca nu a fost saracul prea productiv ci doar calitativ.ASta nu ma face expert in autentificat lemne sau in a aprecia cultura altora sau mai destept decat altulcare nu a citit nimic. Mai pe romaneste ce are coada vacii cu stampila primariei, lemnul e un fals ordinar si se vede de la o posta si ceea ce faci dumneata e inselaciune si nu "ofensare". Daca noi nu avem cultura,competenta, dumneata ce fel de avocat(competent,integru) esti daca te cobori la un asemenea nivel. Aveti si doctoratul luat....ca altii?
                            Va rog un pic de bun simt si incercati sa va abtineti, lasati-ne ca aici e forum de tenis de masă, nu de fraieri.
                            O dedicatie ca sa vedeti ca nu ne-am suparat:
                            Ultima editare de cezarhtn; 21.ian.2016, 17:24.
                            Blade:tb Spark fl
                            FH: Butterfly Tenergy 05
                            BH: Grip-s Europe

                            Comentariu


                            • #15
                              Avocate, nu fii suparat
                              Noi pe tine te-am condamnat
                              Drept de recurs nu ai,
                              Pe alt forum o sa stai.
                              Blade: Timo Boll ALC
                              Fh:Palio AK 47 Red
                              Bh:Palio AK 47 Red

                              Comentariu


                              • #16
                                Buna seara,
                                primul meu post este asta.
                                Nu imi vine sa cred ce fel de oameni exista.
                                Vreau sa va intreb ceva: de ce ii mai vorbiti unui astfel de om ( kux) cu udumneavoastra? Asa doar de dragul varstei?
                                Incredibil

                                Comentariu


                                • #17
                                  Il cumpar eu , va ofer 800 de ron scosi la imprimanta dar care seamana perfect cu cei originali. Ce ziceti , facem targul?

                                  Trimis de pe al meu SM-G530FZ folosind Tapatalk
                                  www.*************

                                  Comentariu

                                  Who has read this thread:
                                  Procesare...
                                  X