Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Turneu Final AmaTur 2016", Târgoviște - 19.11.2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Felicitari domnilor...felicitari in special celor implicati in desfasurarea turneului,lui Adi Lazaroiu; in mod aparte despre cum au gestionat turneul : Marcel,Apian,Kralizec...sper sa nu fi uitat vrun nume..

    P.S. daca saptamana viitoare ar mai fi un turneu final bine organizat ca acesta ,as participa bineinteles,cu riscul de a divorta nevasta-mea ..

    Ps.2. Sper ca ati ajuns si voi cu bine la casele voastre
    Ultima editare de cule; 20.nov.2016, 18:31.
    Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
    Pe spate: Tenergy 80
    Pe fata.: Tenergy 64

    Comentariu


    • Am uitat sa il felicit pe Khaled, frumoasa finala.

      Comentariu


      • Eram afara, la o tigara (nuuu, doar o miroseam, deoarece sunt un sportiv desavarsit ) si l-am vazut trecand pe Marcel Giosan, murmurand ceva, si am crezut ca are timp sa stam la o vorba. L-am intrebat ce face, s-a uitat prin mine, undeva in zare si si-a vazut in continuare de drum, murmurand in continuare lucruri doar de el stiute.... Am realizat instant ca asta inseamna o mica parte din daruirea si implicarea in organizarea Turneului Final, restul (efortul fizic si psihic, stresul) sunt dincolo de privirile noastre, ale participantilor.

        Felicitari tuturor celor care au pus umarul la buna desfasurare a acestui eveniment, cei din linia intai, Lazaroiu, Giosan, @Krazilec, Apian, Bodeanu, dar si celor din "back office", cei invizibili, Alex Taru&Co care au ajutat din rasputeri la o cat mai buna desfasurare a "ostilitatilor"! A fost un Turneu Final deosebit, cu meciuri disputate la sange, cu surprize placute sau mai putin placute pentru multi.

        Cateva fotografii de la sfarsitul Turneului, atunci cand nu mai eram multi in sala sau acumulatorii aifoanelor erau deja epuizati, insotite de ceva comentarii mai mult sau mai putin rautacioase de la fata locului:


        Protestul inedit al celui mai protestatar amaturist:




        Un campion judetean si un wannabe campion judetean:




        Felicitari Lucian!




        "Tabela asta de scor mi-a mancat noptile, noroc ca am invatat sa numar pana la 10...o fi oare suficient?":




        "Inferioare, superioare, iar inferioare, iar superioare....ma declar cel mai obosit participant, prin urmare am dreptul la un pui de somn!"




        "Bucurestu-i fruncea, te mananc de viu!
        In your dreams, bro, Brașovu' are doua aeropoarte, are unde sa aterizeze Cupa!"





        "P'ala din spate il ignor, ca doarme de-o ora, hai sa incerc sa prind unul treaz...."




        "O fi originala? Fer sau Haur, ca nu scrie nimic pe fundul ei...?"




        "Tov Lazaroiu, imi dai si mie una? Ca am fost cuminte tot anul..."




        Alex Taru (in fundal): "Daca nu termina astia mai repede, le strang masa si-i pun sa joace pe parchet...mare diferenta nu poate fi..."




        "Noi, sportivii, stim sa luptam pana la ultima picatura...de energie!"




        "M-a obosit rau tabela aia, trebuie sa ma racoresc."




        Pana la urma apare si Marian Florea undeva...n-am reusit sa-l evit la nesfarsit, a fost prezent peste tot. Cum care e? Cel din stanga, ocupa 2MB din poza.




        Brașov, Pitești, Ploiești...ordinea e in dezordine.




        Istrate: "Gata, asta a fost, acu' Openul ma mananca, il vad venind in zare..."




        "Un, doi, drei...multe cube aici la romani, be care la mine o iau?"




        Lazaroiu: "Ufff, am dat-o si pe ultima, bine ca s-au ajuns la toti, nu stiam daca am numarat bine."




        Felicitari!




        Stiati ca s-a organizat si un turneu al celui mai bun fotograf?




        Frumoase scaune la romani, la noi, la moldoveni, te lasa sa stai doar in picioare.




        Felicitari tuturor participantilor!



        Finala Amatori:

        Comentariu


        • Start Turneu:




          Distinctii Amatur:




          Premiere Sponsori si Echipament sportiv





          Premiere Campioni Judeteni Open




          Turneu Open




          Premiere Open




          Final Turneu Avansati + Premiere

          Ultima editare de FlorinBN; 20.nov.2016, 19:54.
          TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

          Comentariu



          • Un reprezentant al nihilismului romanesc- D-l Ion Dinicescu( un om deosebit de simpatic). In principiu se aproba tot protestul:
            1. Conditiile de joc din sala Polivalenta au fost exelente, atat ca spatiu cat si lumina. In 2006 turneul final s-a tinut intr-o sala de lemn tapitata cu o folie de nylon folosit la solarii.
            2.Fetele interzise se scot din luna iulie, iar mingile de plastic deja s-au introdus.
            3. Colegii de grupa au avyt grija sa nu urcati in grupele superioare si sa mai depuneti un plus de efort.( multumesc colegilor care i-au indeplinit dorinta d-lui Dinicescu)
            5. Am participat toti fara discriminare: romani, maghiari si alte nationalitati. Ortodocsi, catolici, protestanti, musulmani si atei. persoane cu dizabilitati, persoane sub usoara influenta a bauturilor spirtoase, persoane inalte, persoane scunde, femei, barbati, tineri si batrani. Etc.....Nu a existat discriminare
            6. Organizatorii au avut dreptul sa organizeze concursul asa cum au dorit( ... si a iesit foarte bine), au avut obligatia sa incalce regulamentul( DIICOT-ul deja le ia interviu organizatorilor)
            Ca o concluzie finala: Fara acest personaj foarte simpatic AMATURUL ar fi mai sarac!!! Daca nu ar fi ar trebui sa il inventam.
            TOTUL este un pamflet, tratati-l ca atare. Multumesc.

            Comentariu


            • Multe multumiri tuturor celor care au contribuit la organizarea acestui superb turneu!

              Comentariu


              • Postat în original de Bogdan V Vezi post
                Eram afara, la o tigara (nuuu, doar o miroseam, deoarece sunt un sportiv desavarsit ) si l-am vazut trecand pe Marcel Giosan, murmurand ceva, si am crezut ca are timp sa stam la o vorba. L-am intrebat ce face, s-a uitat prin mine, undeva in zare si si-a vazut in continuare de drum, murmurand in continuare lucruri doar de el stiute.... Am realizat instant ca asta inseamna o mica parte din daruirea si implicarea in organizarea Turneului Final, restul (efortul fizic si psihic, stresul) sunt dincolo de privirile noastre, ale participantilor.

                Felicitari tuturor celor care au pus umarul la buna desfasurare a acestui eveniment, cei din linia intai, Lazaroiu, Giosan, @Krazilec, Apian, Bodeanu, dar si celor din "back office", cei invizibili, Alex Taru&Co care au ajutat din rasputeri la o cat mai buna desfasurare a "ostilitatilor"! A fost un Turneu Final deosebit, cu meciuri disputate la sange, cu surprize placute sau mai putin placute pentru multi.

                Cateva fotografii de la sfarsitul Turneului, atunci cand nu mai eram multi in sala sau acumulatorii aifoanelor erau deja epuizati, insotite de ceva comentarii mai mult sau mai putin rautacioase de la fata locului:


                Protestul inedit al celui mai protestatar amaturist:




                Un campion judetean si un wannabe campion judetean:




                Felicitari Lucian!




                "Tabela asta de scor mi-a mancat noptile, noroc ca am invatat sa numar pana la 10...o fi oare suficient?":




                "Inferioare, superioare, iar inferioare, iar superioare....ma declar cel mai obosit participant, prin urmare am dreptul la un pui de somn!"




                "Bucurestu-i fruncea, te mananc de viu!
                In your dreams, bro, Brașovu' are doua aeropoarte, are unde sa aterizeze Cupa!"





                "P'ala din spate il ignor, ca doarme de-o ora, hai sa incerc sa prind unul treaz...."




                "O fi originala? Fer sau Haur, ca nu scrie nimic pe fundul ei...?"




                "Tov Lazaroiu, imi dai si mie una? Ca am fost cuminte tot anul..."




                Alex Taru (in fundal): "Daca nu termina astia mai repede, le strang masa si-i pun sa joace pe parchet...mare diferenta nu poate fi..."




                "Noi, sportivii, stim sa luptam pana la ultima picatura...de energie!"




                "M-a obosit rau tabela aia, trebuie sa ma racoresc."




                Pana la urma apare si Marian Florea undeva...n-am reusit sa-l evit la nesfarsit, a fost prezent peste tot. Cum care e? Cel din stanga, ocupa 2MB din poza.




                Brașov, Pitești, Ploiești...ordinea e in dezordine.




                Istrate: "Gata, asta a fost, acu' Openul ma mananca, il vad venind in zare..."




                "Un, doi, drei...multe cube aici la romani, be care la mine o iau?"




                Lazaroiu: "Ufff, am dat-o si pe ultima, bine ca s-au ajuns la toti, nu stiam daca am numarat bine."




                Felicitari!




                Stiati ca s-a organizat si un turneu al celui mai bun fotograf?




                Frumoase scaune la romani, la noi, la moldoveni, te lasa sa stai doar in picioare.




                Felicitari tuturor participantilor!



                Finala Amatori:

                Visane , iti dau IMI PLACE pentru daruirea ta....maaaaaaaaaaaaaaaaaaa, dar cu Sebi, ce ai?
                BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
                Blade: KAZAK
                FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

                Comentariu


                • Postat în original de Johnny Plaiasu Vezi post
                  Dănuț, te asteptam la Targoviște!!! La spectatori! Festin! Lume bună, ca de obicei... Marian Florea... Restul nu mai contează... Lazaroiu zis și domnu ' Adi...
                  Multumesc !!!
                  Sincer ....... în lipsa lui am scutit ceva căpșunică ......

                  Comentariu


                  • Postat în original de Marian Florea Vezi post
                    Multumesc !!!
                    Sincer ....... în lipsa lui am scutit ceva căpșunică ......
                    Danut, finul tau chiar a venit pregatit pentru tine...si te astepta a a a a a a a a a ...
                    BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
                    Blade: KAZAK
                    FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

                    Comentariu


                    • Acum urmeaza imaginile ..... partea a II-a .... si ultima.

                      Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                      FH: Butterfly - Dignics 80
                      BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                      Comentariu


                      • mai scriu una fara a posta si imagini....Sebi, un baiat desavarsit, roata patrata, Galați...via Targoviște...
                        BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
                        Blade: KAZAK
                        FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

                        Comentariu


                        • Nu am mai facut alte poze ..... dupa ce am inceput sa joc si sa ma confrunt cu mingile de plastic si jucatorii foarte buni ...... am uitat de aparat. Scuze ......
                          Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                          FH: Butterfly - Dignics 80
                          BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                          Comentariu



                          • Un turneu superb

                            Comentariu


                            • Postat în original de Oktaw Marius
                              Ce a fost așa frumos? Ca dai mai bine meciul unui copil, că ți-e frică de bau-bau? De aici, așa s-a văzut...

                              Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk
                              Probabil din acest motiv ești acasă și nu la turneu ......................
                              Pentru că nu înțelegi ............. acest sport .....................

                              Comentariu


                              • Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post

                                Un reprezentant al nihilismului romanesc- D-l Ion Dinicescu( un om deosebit de simpatic). In principiu se aproba tot protestul:
                                1. Conditiile de joc din sala Polivalenta au fost exelente, atat ca spatiu cat si lumina. In 2006 turneul final s-a tinut intr-o sala de lemn tapitata cu o folie de nylon folosit la solarii.
                                2.Fetele interzise se scot din luna iulie, iar mingile de plastic deja s-au introdus.
                                3. Colegii de grupa au avyt grija sa nu urcati in grupele superioare si sa mai depuneti un plus de efort.( multumesc colegilor care i-au indeplinit dorinta d-lui Dinicescu)
                                5. Am participat toti fara discriminare: romani, maghiari si alte nationalitati. Ortodocsi, catolici, protestanti, musulmani si atei. persoane cu dizabilitati, persoane sub usoara influenta a bauturilor spirtoase, persoane inalte, persoane scunde, femei, barbati, tineri si batrani. Etc.....Nu a existat discriminare
                                6. Organizatorii au avut dreptul sa organizeze concursul asa cum au dorit( ... si a iesit foarte bine), au avut obligatia sa incalce regulamentul( DIICOT-ul deja le ia interviu organizatorilor)
                                Ca o concluzie finala: Fara acest personaj foarte simpatic AMATURUL ar fi mai sarac!!! Daca nu ar fi ar trebui sa il inventam.
                                TOTUL este un pamflet, tratati-l ca atare. Multumesc.
                                Eu observ doar ca s-a pus de doua ori punctul pe "i" in parAgraful 2 si nu este omologat.
                                Sa inteleg ca la anul,de la plaja eu o sa vin cu fata autenTica sa joc pe o masa care straluceste si pe un parChet care luceste.
                                Termenul de "unitate" dispare odata cu impartirea in sali diferite, unde se merge pe ideea ca putinii jucatori de la Open poate sa joace intre ei cu plaStic si intr-o cancelarie de scoala generala. Asadar,dupa glorie urmeaza invidia!
                                Ca o concluzie finala: Respectul pentru noi insine ne ghideaza morala, respectul fata de altii ghidează manierele noastre.
                                TOTUL este un pamflet, tratati-l ca atare. Multumesc.
                                Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                                Comentariu


                                • Photo Avansati

                                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                  Comentariu


                                  • Photo Open

                                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                    Comentariu


                                    • Photo începători

                                      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                      Comentariu


                                      • Semifinale si finala Open

                                        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                        Comentariu


                                        • Festivitate de premiere Open

                                          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                          Comentariu


                                          • Semifinale si finala Avansati

                                            Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                            Comentariu


                                            • Multumim pt fotografii..
                                              Dar..va rog sa.mi spuneti dk aveti si alt link sa le vad...ca aici sunt neclare ( cel putin de pe telefon, nu se vad ).. multumesc .o seara buna !!

                                              Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

                                              Comentariu


                                              • Festivitate de premiere Avansați

                                                Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Ana Anna Vezi post
                                                  Multumim pentru fotografii.
                                                  Dar va rog sa-mi spuneti daca aveti si alt link sa le vad, ca aici sunt neclare (cel putin de pe telefon, nu se vad ). Multumesc. O seara buna !!
                                                  https://www.facebook.com/AmaTurRomania/
                                                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                                  Comentariu


                                                  • Festivitate de premiere începători

                                                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X