Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

RUBRICA ORGANIZATORILOR DE TURNEE A,A+,B

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de cerbu.nicu Vezi post
    Din intamplare i-l cunosc pe domnul Dan Bodeanu nu din tenis . Am avut onoare sa fiu coleg in aceeasi firma acum ceva timp. Va pot spune ca in acea firma (foarte mare de altfel) se vorbeste doar cu respect cand e vorba de domnul Bodeanu. Pot spune ca acolo unde activeaza toti colegii i-l apreciaza in continuare. Nu mai sunt in acea firma si nu am nici un interes sa-l vorbesc de bine sau de rau. Pur si simplu asta e realitatea. Cred ca Amatur-ul are de castigat prin prezenta dansului acolo unde e.
    Cu cit te-a platit ca sa-l perii ?

    Comentariu


    • Pentru cei ce nu inteleg, stiti ce ma deranjeaza cel mai tare? Faptul ca se incearca ingradirea turneelor! Inainte, cine se zbatea sa faca rost de sala anunta turneul si era lasat in pace! Acum depinzi de un singur om si daca nu cazi la pace nu esti lasat sa faci un turneu in cadrul Amatur! Adica Amatur-ul nu mai suntem noi, Amaturul sunt doar unii!
      Nu pot sa concep atata inversunare, decat daca exista anumite interese!
      Am pus o intrebare la care nu am primit raspuns si anume: daca un organizator face un turneu fara taxa de participare, de ce trebuie sa plateasca tribut? Este cumva Amaturul asociatie cu personalitate juridica?
      Si mai am o intrebare: daca in București mai apar 10 sali, cum e cu programarea?

      Comentariu


      • Pentru toti care fac turnee cu taxa zero ma oblig sa platesc anul acesta cei 2, 3, lei pt fiecare jucator. La anul vom vedea.
        BINE CA S-A REZOLVAT.
        Atentie! Nu i-am raspuns lui Motoroi C. !
        Hobby: Motoare si ski !
        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

        Comentariu


        • Postat în original de costinmotoroi Vezi post
          Sport Kombat a luat fiinta datorita Amaturului! Datorita anumitor persoane, SK nu mai face parte din Amatur! In locul sportivilor care sau format in Amatur, au loc acum profesionisti cu cate 10 ani de jucat in strainatate!
          Cat despre limbajul suburban al d-lui Petrov, ce pot comenta? A fost exclus pentru ca in familia Sport Kombat nu se fac blaturi!
          Daca o luam cu blaturi de la cofetarie pai eu sint diplomat fata de tine,mai bine spune
          adevarul de ce nu mai vrei sa joc la skt2 ,pentru ca nu sint de acord cu timpeniile ce le scri pe forum.
          Dupa ce am dat o replica cind l-ai felicitat pe domnul Dan Tanase [care este un om de mare caracter parerea mea]
          in topicul de la turneul final despre sustinerea sportivilor mai sunat si ai zis ca retragi echipa sk2 din campionat.

          Comentariu


          • Eu ma oblig sa platesc contabilitatea si deschiderea unui cont cu titularul de cont asociatia non-profit Amatur!

            Comentariu


            • Postat în original de mateidumitru Vezi post
              Cu cit te-a platit ca sa-l perii ?
              As putea sa-ti dau cateva exemple ce a construit acolo pe plan managerial . Sunt convins ca mi-as ''raci gura'' degeaba.
              Yasaka Rakza 7 Soft‎ /HM Levi /Butterfly Tenergy 05

              Comentariu


              • Postat în original de GeluBv Vezi post
                Pentru toti care fac turnee cu taxa zero ma oblig sa platesc anul acesta cei 2, 3, lei pt fiecare jucator. La anul vom vedea.
                BINE CA S-A REZOLVAT.
                Atentie! Nu i-am raspuns lui Motoroi C. !
                Gelule, de ce strici piata ?

                Comentariu


                • Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                  Eu ma oblig sa platesc contabilitatea si deschiderea unui cont cu titularul de cont asociatia non-profit Amatur!
                  Pai tu nu ai platit ce ai promis echipelor tale si acum vrei sa susti si cheltuielile din amatur

                  Comentariu


                  • Postat în original de cerbu.nicu Vezi post
                    As putea sa-ti dau cateva exemple ce a construit acolo pe plan managerial . Sunt convins ca mi-as ''raci gura'' degeaba.
                    Minciunile si laudele nefondate le inteleg dar nu pot sa le accept.

                    Comentariu


                    • Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                      Nimeni nu statea sa suporte atatea reprosuri, decat daca are de castigat!
                      Nimeni nu statea sa aduca atatea reprosuri, decat daca are ceva de castigat!

                      Comentariu


                      • D-le SEVRAJ, daca cumva sunteti in starea care va caracterizeaza, mai bine va ignor! Sau mai bine incercati sa dialogati cu d-nul Dantim, care este in permanenta stare EUFORICA!

                        Comentariu


                        • Ma stiti personal si nu cred ca m ati vazut vreodata "euforic". Oricum eram sigur ca o sa raspundeti la ce am scris in stilul asta. Nici nu mi doresc sa mi acordati atentie, chiar va rog sa ma ignorati!

                          Comentariu


                          • Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                            Pentru cei ce nu inteleg, stiti ce ma deranjeaza cel mai tare? Faptul ca se incearca ingradirea turneelor! Inainte, cine se zbatea sa faca rost de sala anunta turneul si era lasat in pace! Acum depinzi de un singur om si daca nu cazi la pace nu esti lasat sa faci un turneu in cadrul Amatur! Adica Amatur-ul nu mai suntem noi, Amaturul sunt doar unii!
                            Nu pot sa concep atata inversunare, decat daca exista anumite interese!
                            Am pus o intrebare la care nu am primit raspuns si anume: daca un organizator face un turneu fara taxa de participare, de ce trebuie sa plateasca tribut? Este cumva Amaturul asociatie cu personalitate juridica?
                            Si mai am o intrebare: daca in București mai apar 10 sali, cum e cu programarea?
                            Dupa ce a schimbat regulamentul pentru tine ca au voie si cei din divizia b tot tu il contesti,cred ca nu ai caracter deloc.
                            Pentru Skt sa schimbat regulamentul si tu sti prea bine ,toata stima pentru Alex Ciobanu,Bebe Bodeanu ,Rares ?{ma suparat un pic dar este si el baiat fain]
                            pai ce tot te legi de Dan Bodeanu ca nu inteleg nici eu si nici o gramada de amaturisti.
                            Ai venit cu vreo propunere de organizare a vreunui turneu si nu ti sa dat voie.eu nu cred .atunci de ce atita ura din partea ta fata de uni organizatori

                            Comentariu


                            • Sunt anumiti domni care nu mai pot de dragul meu. Cum indraznesc sa-mi postez o opinie imediat si ei contra mea. Pacat ca nu aduc argumente si scriu numai la " misto ". Macar daca ar raspunde la intrebarile mele! Repet : am pronuntat eu numele d-lui Bodeanu? Exista un anumit spirit stradal aici! Apar tot felul de "inaintasi" sau "catei", care mai de care sub influenta lui Bachus sau in sevraj.
                              Ultima editare de costinmotoroi; 13.ian.2013, 22:45.

                              Comentariu


                              • Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                Sunt anumiti domni care nu mai pot de dragul meu. Cum indraznesc sa-mi postez o opinie imediat si ei contra mea. Pacat ca nu aduc argumente si scriu numai la " misto ". Macar daca ar raspunde la intrebarile mele! Repet : am pronuntat eu numele d-lui Bodeanu? Exista un anumit spirit stradal aici! Apar tot felul de "inaintasi" sau "catei", care mai de care sub influenta lui Bachus sau in sevraj.
                                Nu Motoroi, lumea ti a respectat opinia, in schimb tu nu stii sa respecti o alta opinie si daca ti se raspunde contra sau nu ti convine raspunsul, treci la atacuri la persoana. Dar deja ma risc sa intru in colimator si nu vreau sa mi stric starea "euforica" in care ma aflu, asa ca mai bine tac.

                                Comentariu


                                • Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                  Sunt anumiti domni care nu mai pot de dragul meu. Cum indraznesc sa-mi postez o opinie imediat si ei contra mea. Pacat ca nu aduc argumente si scriu numai la " misto ". Macar daca ar raspunde la intrebarile mele! Repet : am pronuntat eu numele d-lui Bodeanu? Exista un anumit spirit stradal aici! Apar tot felul de "inaintasi" sau "catei", care mai de care sub influenta lui Bachus sau in sevraj.
                                  Omule,daca te consideri om ,pai vede toata lumea ca acolo bati,si omul ala chiar nu si-a batut joc de tine,chiar ti-a vrut binele,chiar vrei sa scriu toate
                                  timpenile ce mi le-ai spus {faza cu catei,vezi ca sint stelist]

                                  Comentariu


                                  • La revedere!

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                      La revedere!
                                      da chiar nu ai somn

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de taietot Vezi post
                                        Va suparati degeaba domnule Bodeanu.Poate ar trebui sa prezentati impactul care l-a avut in cadrul miscarii Amatur aceste mese cumparate de noi toti.Ar fi interesat de stiut cu cat a crescut numarul practicantilor de tenis de masă in fiecare zona datorita acestor mese.Intradevar cei de la CSM ARAD sunt fericiti de aceasta donatie.
                                        Stimate domn, cei de la CSM ARAD nu se folosesc de cele patru mese care sint repartizate in zona de vest. In momentul de fata, aceste mese se afla la Club 11 Timișoara, si sint folosite STRICT la concursurile care se organizeaza in zona!
                                        Iar, cel putin in vestul tarii, prezenta acestor mese a crescut foarte mult frecventa turneelor din Timișoara si Arad, la fel si numarul participantilor. In anul 2012, numai eu (Bogdan Danescu) si Bogdan Roman am organizat aproape 20 de turnee, iar aceste mese au fost folosite DOAR in acest scop.
                                        Prin bunavointa domnului Dan Bodeanu si a domnului Tiberiu de la Viva Sport, am reusit sa cumparam 6 mese pentru Club 11, iar capacitatea salii (300 mp) este de...6 mese.
                                        Asa ca, mesele cumparate din banii amaturistilor sint folosite doar pentru turneele Amatur, nicidecum in alte scopuri!
                                        Si drept dovada, va prezint cum sint pastrate mesele Amatur, cind nu sint turnee in zona (fotografie realizata in data de 13.01.2013, la ora 23:30).

                                        Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC04202.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	28,2 KB 
ID:	766681
                                        BLADE: Stiga Allround Classic
                                        FH: Stiga Almana Sound
                                        BH: Stiga Neos Sound Synergy Tech

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Bogy Vezi post
                                          Stimate domn, cei de la CSM ARAD nu se folosesc de cele patru mese care sint repartizate in zona de vest. In momentul de fata, aceste mese se afla la Club 11 Timișoara, si sint folosite STRICT la concursurile care se organizeaza in zona!
                                          Iar, cel putin in vestul tarii, prezenta acestor mese a crescut foarte mult frecventa turneelor din Timișoara si Arad, la fel si numarul participantilor. In anul 2012, numai eu (Bogdan Danescu) si Bogdan Roman am organizat aproape 20 de turnee, iar aceste mese au fost folosite DOAR in acest scop.
                                          Prin bunavointa domnului Dan Bodeanu si a domnului Tiberiu de la Viva Sport, am reusit sa cumparam 6 mese pentru Club 11, iar capacitatea salii (300 mp) este de...6 mese.
                                          Asa ca, mesele cumparate din banii amaturistilor sint folosite doar pentru turneele Amatur, nicidecum in alte scopuri!
                                          Si drept dovada, va prezint cum sint pastrate mesele Amatur, cind nu sint turnee in zona (fotografie realizata in data de 13.01.2013, la ora 23:30).

                                          [ATTACH=CONFIG]3291[/ATTACH]
                                          Si eu va confirm ca cele doua mese de la Targoviște sunt folosite strict in interesul amaturistilor, am jucat pe ele, sunt intr-o sala de sport a unui liceu si se joaca de cateva ori pe saptamana pe ele si va confirm ca suma care se plateste dupa fiecare astfel de intrunire este simbolica, 2-3 lei de persoana, practic acopera chiria pentru folosinta acelei sali de sport. Mi-am permis sa spun acest lucru nefiind Targoviștean si fiindca daca ar fi spus acest lucru Adrian Lazaroiu, cel care are in primire aceste mese, probabil nu ar fi fost crezut de anumite persoane.
                                          Ultima editare de Cornel 67; 14.ian.2013, 08:15.

                                          Comentariu


                                          • In evidenta domnului Bodeanu mesele figureaza la Arad?????????Cel mai bun exemplu de comunicare.Daca mai exista 6 mese la ce mai este nevoie de alte 4??????? si daca la Arad concursurile se organizeaza in sala CSM de ce au mai fost repartizate acolo mesele si nu in alta parte unde poate era nevoie?????Iar faptul ca sunt folosite doar la concursuri cu atat mai mult nu ajuta pe nimeni.
                                            Asa cum am mai scris in alte posturi daca ar exista niste criterii clare de repartizare nu ar fi atatea discutii .Sunt convins ca in momentul in care s-a propus cotizatia
                                            sau facut si niste calcule cu privire la venituri si cheltuieli.In momentul in care ai o crestere a bugetului de 40-50% este normal sa ne intereseze ce se doreste sa se faca.
                                            Iar daca cineva se simte jignit de postarile mele imi cer scuze.

                                            Comentariu


                                            • Jumatatea goala a paharului:
                                              Daca erau la Arad, in grija lui Bogdan Roman (la CSM) nu era bine.
                                              Daca sunt la Timișoara, depozitate cu grija, dar omul si-a cumparat mese si nu le uzeaza decat la concursuri, nu e bine.
                                              Daca nu sunt utilizate prea des nu ajuta pe nimeni si nu e bine.
                                              Daca coordonatorul de zona din Arad, le-a repartizat temporar in alta locatie nu e bine.
                                              Daca criteriile clare prin care s-au repartizat mesele nu convin la toata lumea nu e bine.
                                              Daca d-l Botarca si alte 2-3 persoane au anuntat in linii mari cheltuielile din 2013, asa cum au fost discutate, nu e bine, ca trebuie in amanunt.

                                              Jumatatea plina a paharului:
                                              Prezenta celor 4 mese alternativ la Arad si Timișoara a permis organizarea a 14 turnee in 2011 si 20 de turnee in 2012, si a adus doua centre importante pe harta Amatur, cu peste 220 de participanti.
                                              Prezenta meselor la Timișoara a sprijinit un coleg curajos care dupa un an de tatonare a reusit sa puna pe picioare o mica investitie de 6 mese in folosul multor amaturisti din Timișoara.
                                              Mesele sunt depozitate cu grija atunci cand nu sunt folosite.
                                              Coordonatorul de zona le are in primire le utilizeaza la turneele importante si le poate imprumuta oricarui organizator de turnee din apropiere.
                                              Mesele au fost repartizate dupa criterii clare: in zonele cele mai defavorizate din punct de vedere al numarului de mese si al activitatii in Amatur, chiar daca (sau tocmai pentru ca) suma cotizatiilor in acele zone a fost redusa.

                                              Sumele ce vor intra in contul 2013 nu vor fi cotizatiile participantilor, ci donatiile organizatorilor Amatur.
                                              Majoritatea organizatorilor au fost de acord cu aceasta decizie, iar cei care nu doresc sa participe la acest proiect pot organiza in continuare turnee, anuntate la rubrica COMPETITII, fara a beneficia de suportul Amatur.
                                              S-a stabilit ca aceste sume sa fie utilizate pentru achizitia in continuare de mese noi si SH, care vor fi repartizate pe acelasi criteriu, continuand cu zonele care nu au beneficiat inca de ajutor, Deasemenea, sumele donate de la turneele B vor fi utilizate pe plan regional, pentru atragerea de noi participanti, pentru sprijinirea turneelor de copii si ca sprijin pentru eventuale turnee in pierdere.

                                              Am vazut ca ati comparat suma stransa in 2012 cu prognoza pe 2013. Nu e totuna. Prognozele pe cei doi ani sunt aproape echivalente . Speram sa difere insa gradul de colectare!

                                              Comentariu


                                              • ANUNT IMPORTANT!!!
                                                Pun la dispozitie, fara nici un fel de taxa, 7 mese noi profesionale celor ce doresc sa organizeze concursuri in zona București.
                                                Aceste mese nu apartin circuitului Amatur.
                                                Eventualele donatii, va rog sa le directionati centrelor de plasament.

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                                  ANUNT IMPORTANT!!!
                                                  Pun la dispozitie, fara nici un fel de taxa, 7 mese noi profesionale celor ce doresc sa organizeze concursuri in zona București.
                                                  Aceste mese nu apartin circuitului Amatur.
                                                  Eventualele donatii, va rog sa le directionati centrelor de plasament.
                                                  De laudat initiativa . Dar cine organizeaza concursul va percepe taxa de participare? Ce se va face cu banii . Cati bani s-au strans ? Si de aici incepe alta discutie ,alta aiureala. Nu poti sa-i multumesti niciodata pe toti. (mai ales ca suntem in Romania) Oricum cu taxa sau fara taxa astept invitatie . )
                                                  Yasaka Rakza 7 Soft‎ /HM Levi /Butterfly Tenergy 05

                                                  Comentariu


                                                  • Multumesc pentru apreciere d-le Cerbu. Daca nu as fi barat, poate as incerca sa organizez chiar eu. Nu prea am inteles care sunt cheltuielile Amaturului. Stiu doar ca Apian este remunerat simbolic si stiu ca reprezentantii Amatur (zonali sau responsabili cu calendare, achizitii, negocieri, imagine, contabilitate, conturi) fac o munca benevola, fara pretentia de a fi platiti.
                                                    Inca nu inteleg ce se intampla, daca eu suport cheltuielile organizatorice si nu percep taxa de participare!

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X