Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

ONSS - Olimpiada Nationala a Sportului Scolar - TENIS DE MASA

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de tokosp Vezi post
    Am fost contactat pe privat de cativa dintre invitatii la turneu si asa am aflat si eu ca va fi la Odorhei.



    Adi, care seara ar fi mai buna pentru mini-turneu?
    Veniti sambata seara la Victoria la Turneul de Noapte Editia a 3 a.

    Comentariu


    • Io m-am gandit si la varianta joi seara sau vineri seara, dar n-am avut ragaz sa-l intreb pe antrenorul de la CSS, cum e programul fazei nationale.

      Emi, lasa ca cin edoreste, vine direct la open la Victoria...
      FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
      Tel : 0742 257 995

      Comentariu


      • Campionatul judetean rezervat elevilor si scolarilor s-a desfasurat si in acest an in cocheta sala de tenis de masă a clubului sportiv Romgaz Mediaș.Competitia a fost dominata de sportivii de la Romgaz,cum era de asteptat,insa am avut si noi un prilej de bucurie si mandrie prin colegul nostru de club Toader George,elev in cl a XI a la Liceul "AT Laurian" care a ocupat locul I la sectiunea IX-XII si ne va reprezenta judetul la faza pe tara!BRAVO George!Felicitari si mult success la faza pe tara care va avea loc week endul acesta la Odorhei!!!
        La aceeasi sectiune Alex Nechita,liderul copiilor de la Agnita si unul dintre favoritii competitiei,a obtinut locul III.
        La sectiunea elevi cl V-VIII,copii nostrii au obtinut locurile III si IV prin Toader Valentin si Kondort Arpad!
        Rezultatele obtinute de copiii din Agnita sunt remarcabile si,cu un pic de sansa,puteau fi chiar inbunatatite.Le adresam felicitarile nostre si indemnul "spor la antrenamente" pentru ca numai cu munca asidua se pot inbunatati aceste rezultate si se pot obtine performante frumoase!
        Hai Agnita!

        Cu scuzele de rigoare, mi-am permis sa mut mesajul fratelui meu la aceasta sectiune, unde cred ca-i este locul.
        Bravo George ! Brovo Alex !
        Hai Agnita !
        Mult succes la faza nationala !

        Comentariu


        • Postat în original de tokosp Vezi post
          Adi, care seara ar fi mai buna pentru mini-turneu?
          cum ai spus , depinde de organizatori si de cati profesori sunt dispusi sa joace.

          - - - Actualizat - - -

          Postat în original de Zosim1 Vezi post
          Veniti sambata seara la Victoria la Turneul de Noapte Editia a 3 a.
          m-am gandit si la aceasta varianta, sa vad cat de bun sofer sunt !

          Comentariu


          • Lume buna la Odorhei, in oraselul de pe malul Tarnavei... Daca am inteles bine, sunt prezente nume grele din randul openistilor, si deja am si avut sansa sa ma revad cu doi tineri dragi, din topul AmaTurului, si chiar am si urmarit 2-3 mingi de-ale lor.
            Succes tuturor!
            FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
            Tel : 0742 257 995

            Comentariu


            • Ceva noutati din prima zi de intreceri?Care este sistemul de desfasurare?Se joaca amestecat,fete+baieti,sau separat?E cam tarziu pentru pronosticuri,mai ales fara o lista a participantilor,dar era interesant totusi!
              I love table tennis !

              Comentariu


              • Postat în original de csabazedler Vezi post
                Ceva noutati din prima zi de intreceri?Care este sistemul de desfasurare?Se joaca amestecat,fete+baieti,sau separat?E cam tarziu pentru pronosticuri,mai ales fara o lista a participantilor,dar era interesant totusi!
                Csaba, si eu am speranta ca vom primi informatii, pentru ca suna interesant ce pare ca se intampla acolo...
                Eu m-am intalnit pe la orele 18:00 la Gala sportului local cu unul dintre organizatori care mi-a spus ca deja se terminasera intrecerile pe ziua de azi la sala sporturilor liceului Banyai Janos, si ca maine vor fi meciuri tari...
                In rest, de la unul dintre participanti am inteles ca in prima faza au fost grupe (de minim 3), dar unde au fost deja dispute de genul loc 16 AmaTur contra loc 20 AmaTur (nu vreau sa zic cifre/nume concrete, n-am "imputernicire" pentru asta ...).
                FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                Tel : 0742 257 995

                Comentariu


                • Finala baieti: Manole - Zarnescu 3-1

                  Comentariu


                  • Rezultate ONSS Odorheiu Secuiesc

                    Băieți
                    Loc I Jud.Argeș Manole Alex(a câștigat toate meciurile cu 3-0)
                    Locul II Jud. Olt Zarnescu Dan
                    Locul III Județul Constanța Postudor Bogdan
                    Locul IV Județul Buzău Batog George
                    Locul V Județul Bistrița Mircea Alexandru
                    Locul VI Zalău Olahut Rareș

                    - - - Actualizat - - -

                    Fete

                    Locul I Județul Olt Diaconu Alina
                    Locul II Județul Constanța Zaharia Alina
                    Locul III Județul Bacău Malache Raluca
                    Locul IV Județul Sibiu Baltag Denisa

                    - - - Actualizat - - -

                    Finală băieți 3-0 pt.Manole
                    Finală fete 3-1 Diaconu, sigur 3-0 era scorul corect, dar fetele sunt prietene bune și Alina i-a cedat un set din respect față de cea mai bună prietenă!!!
                    Blade - Timo Boll ZLF - OFF
                    FH - Xiom Sigma II Pro
                    BH- Xiom Sigma II Pro

                    Comentariu


                    • Informatii mai detaliate ? Participanti, rezultate ?
                      Mersi !

                      Comentariu


                      • Chiar nu este nimeni in masura sa ne ajute si cu alte informatii referitoare la aceasta competitie:lista participanti,grupe,eliminatorii,etc??????
                        I love table tennis !

                        Comentariu


                        • fiecare profesor a "memorat" partidele elevilor proprii.cam greu informatii detaliate.in mare clau manoiu a prezentat aceasta competitie.e foarte clar :greu pt anumite judete sa intre in primii 16.surpriza a fost neparticiparea celor din ARAD.felicitari elevilor din AMATUR: David Dorin,Sorescu Deian,Hasna ... care au reusit sa se strecoare datorita valorii, binenteles, in top 16.mare ghinion pt Mocean Dan si aparatorul Mathe Mihai care au prins grupe infernale in care 3 jucatori de calibru s-au batut pt 2 locuri calificabile in primii 16.in finala Zarnescu a luat totusi un set lui Manole ,acesta din urma reprosandu-si acest fapt(singurul set pierdut la aceasta competitie)

                          Comentariu


                          • Din judetul Prahova la faza judeteana a ONSS scoli gimnaziale castigatorii si evident, cei calificati pentru faza nationala sunt:
                            La fete -Bianca Dogaru din Baicoi -indrumator Lucian Bozga
                            La baieti-Robert Fratila din Filipestii de Targ-indrumator Florian Mos (subsemnatul)
                            Sa ne vedem cu bine la SIBIU.
                            Lemn: Gergely
                            BH: Dignics 05, 2.1
                            FH: Dignics 05, 2.1

                            Comentariu

                            Who has read this thread:
                            Procesare...
                            X