Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Papuci cu gel

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    priveste la handbalisti.....se foloseste la greu adidas, hummel....si la handbal iti trebuie incaltaminte buna deoarece si aici articulatiile sunt solicitate la greu......, trebuie sa faci piruete, sa pivotezi, sa sari, sa te deplasezi lateral, inainte inapoi, sa 'franezi'.....o pereche de adidasi de handbal nu sunt greoi (ca la baschet), sunt rezistenti si ok pt articulatii.....
    in legatura cu calapodul....unii au picioarele subtiri, altii late....desi am o gramada de perechi de adidasi nu imi plac toti, nu ma inteleg bine cu toti (pe unii i-am si vandut)....in functie de model, picior, bani. marime....
    blade:
    fh:
    bh:

    Comentariu


    • #27
      Cei de tenis de masă sunt clar mai usori decat cei de handbal. Totusi, este posibil sa fie amortizarea mai buna la cei de handbal.
      Eu m-am descurcat binisor si cu niste Adidas de alergare, dar imi cam fuge piciorul prin ei. In rest, amortizarea este foarte buna cu talpa cu Adiprene.
      Blog de tenis de masă

      Comentariu


      • #28
        Postat în original de andrei/frumu Vezi post
        e interesant ca multi se gandesc la incaltaminte dupa ce apar problemele...o incaltaminte adecvata trebuie cumparata simultan cu paleta (parerea mea)...nu e nevoie de cucuri de la asics...sunt si alte firme ce au incaltaminte sport cu diferite sisteme ce absorb socurile la preturi oarecum decente
        totodata modelele vechi (dar bune si alea) au preturi mai scazute decat ultimele modele...
        Problemele nu au aparut de la tenis-ul de masa, ci de la fotbal.
        La varsta la care m-am apucat de fotbal si de tenis de masă nu aveam in cap impactul incaltamintelor asupra articulatiilor, dar asta nu este o scuza.
        Pe de alta parte rupturi de ligamente si probleme de genunchi pot sa apara si la oameni care nu practica sport, pe cand altii joaca fotbal desculti si nu patesc nimic.
        In fond chestiunea este mult mai complexa si nu se rezuma doar la incaltaminte.

        Comentariu


        • #29
          (at) Grasomega : ai incercat Reebok Airsoft sau ceva de genul acesta ? au perna de aer, si Nike cu ceva "arcuri" in talpa ?
          nu am timp sa googalesc , dar poate diseara reusesc sa pun niste poze ca sa intelegi despre ce modele vorbesc ( in cazul in care nu stii ) !
          Boys, be ambitious !

          Comentariu


          • #30
            Postat în original de adi84_g Vezi post
            Problemele nu au aparut de la tenis-ul de masa, ci de la fotbal.
            La varsta la care m-am apucat de fotbal si de tenis de masă nu aveam in cap impactul incaltamintelor asupra articulatiilor, dar asta nu este o scuza.
            Pe de alta parte rupturi de ligamente si probleme de genunchi pot sa apara si la oameni care nu practica sport, pe cand altii joaca fotbal desculti si nu patesc nimic.
            In fond chestiunea este mult mai complexa si nu se rezuma doar la incaltaminte.
            nu ma refeream doar la tine.....intr-adevar, problemele nu apar doar din cauza incaltamintei....pe mine ma dureau acu vreo 13-14 ani tibiile de la tenisi chinezesti (bascheti dupa unii)....aveam un inceput de osteoporoza.....de atunci folosesc doar incaltari adecvate pentru sport (firme diferite, modele diferite, unele chiar si second) si nu ma mai deranjeaza nimic
            ---------- Post added 23.05.2012 at 06:12 ----------
            Postat în original de grasomega Vezi post
            Cei de tenis de masă sunt clar mai usori decat cei de handbal. Totusi, este posibil sa fie amortizarea mai buna la cei de handbal.
            Eu m-am descurcat binisor si cu niste Adidas de alergare, dar imi cam fuge piciorul prin ei. In rest, amortizarea este foarte buna cu talpa cu Adiprene.
            lista poate continua...la fel gasesti adidasi de calitate si printre cei folositi in volei, atletism, fotbal in sala.....ideea era ca nu se merita sa cauti doar ultimele modele de la tenis de masă, ca sunt relativ scumpi.....eu unul folosesc si adidasi second daca raportul calitate - pret e ok.....important e sa te simti bine in ei (si financiar vorbind) ...
            blade:
            fh:
            bh:

            Comentariu


            • #31
              Postat în original de TimeShift Vezi post
              (at) Grasomega : ai incercat Reebok Airsoft sau ceva de genul acesta ? au perna de aer, si Nike cu ceva "arcuri" in talpa ?
              nu am timp sa googalesc , dar poate diseara reusesc sa pun niste poze ca sa intelegi despre ce modele vorbesc ( in cazul in care nu stii ) !
              Nu am probat nici Reebok nici Nike. Doar Adidas NewTTennium II care sunt speciali pentru tenis de masă. Chestia e ca cei pentru alte sporturi sunt, orice s-ar zice, putin mai grei.
              Avantajul este ca au amortizare mai buna, probabil.
              Postat în original de andrei/frumu Vezi post
              lista poate continua...la fel gasesti adidasi de calitate si printre cei folositi in volei, atletism, fotbal in sala.....ideea era ca nu se merita sa cauti doar ultimele modele de la tenis de masă, ca sunt relativ scumpi.....eu unul folosesc si adidasi second daca raportul calitate - pret e ok.....important e sa te simti bine in ei (si financiar vorbind) ...
              Daca vrei amortizare si nu te deranjeaza cateva grame in plus la sosoni, poti sa te orientezi spre oricare alt sport. Cei de fotbal in sala sunt mai ieftini, dar sunt grei si nu respira piciorul. Cei de volei au amortizare foarte buna, la fel si cei de handbal, dar sunt ceva mai grei.
              Cred ca cei mai apropiati sunt cei pentru badminton - au grip, amortizare buna si nu pot fi prea grei. Totusi, preturile sunt comparabile cu ale celor pentru tenis de masă.
              Blog de tenis de masă

              Comentariu


              • #32
                Eu am cumparat o asemenea pereche de adidasi(PANTOFI SPORT)cu insertie de gel de la firma COMODO București adresa este aceeasi pe seit,www.comodo.ro .Gasesti numarul de telefon si tipul de acolo este de treba .Iti va da explicatiile de care ai nevoie.Ai mei sunt atat de usori si de elastici parca nu-i am in picioare.Inainte ma dureau genunchi dar dupa o luna de folosire a adidasilor cu gel nu ma mai doare.Aceste sfaturi le-am primit si eu de la colegii forumului amatur , si le multumesc pe aceasta cale.Pretul este f.f.f bun.Ai sa te convingi.CU STIMA SI RESPECT
                Blade . PHOTINO
                Fh. Tibhar ev. Mx-p
                Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                Comentariu


                • #33
                  Daca ai noroc sa gasesti exact masura ta, la comodo.ro sunt preturi beton. Eu n-am avut noroc
                  Blog de tenis de masă

                  Comentariu


                  • #34
                    Cu riscul de a fi OFF topic, sintagma "papuci de sport" inevitabil ma duce cu gandul la ceea ce poarta Fane Rusu, de la Cluj.
                    Cam asa ceva:
                    http://ttshop.ro/pantofi-sport/152-b...r-sandals.html
                    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                    Comentariu


                    • #35
                      Postat în original de laky Vezi post
                      Cu riscul de a fi OFF topic, sintagma "papuci de sport" inevitabil ma duce cu gandul la ceea ce poarta Fane Rusu, de la Cluj.
                      Cam asa ceva:
                      http://ttshop.ro/pantofi-sport/152-b...r-sandals.html
                      Va rog frumos sa nu va legati de Fane. El este tinar si e-n calduri. Nu stiu ce-o sa faca atunci cind incep sa-l doara picioarele ?!

                      Comentariu


                      • #36
                        Postat în original de TimeShift Vezi post
                        (at) Grasomega : ai incercat Reebok Airsoft sau ceva de genul acesta ? au perna de aer, si Nike cu ceva "arcuri" in talpa ?
                        nu am timp sa googalesc , dar poate diseara reusesc sa pun niste poze ca sa intelegi despre ce modele vorbesc ( in cazul in care nu stii ) !
                        Am avut eu si mai am inca modelele mentionate Reebok si Nike si mai ales la Reebok parca esti pe arcuri permanent, parca nu te stabilizezi... chiar i-am incercat la sala ....E cam ca dormitul de unul singur intr-un pat cu saltea umpluta cu apa...
                        Mizutani ZLC | MX-S

                        Comentariu


                        • #37
                          Iti recomand din toata inima Mizuno...am jucat cu nike airmax 2 cu perne de aer, cu adidas cu arcuri in partea din spate , cu bty radial el ,cu donic waldner , cu asics....aproape dupa fiecare antrenament,ma dureau calcaiele si genunchii,chiar si spatele...de cand folosesc mizuno,nu mai am treaba....si la piatra neamt e o "sala" cu beton pe jos,peste care e pusa o mocheta )
                          Nittaku septear black tag/baracuda/baracuda
                          "Si cand va veni dusmanul/Sa va ia pamant de drept/Romani,scuturati gorunul/Din mormant sa ma destept!" Avram Iancu

                          Comentariu


                          • #38
                            Postat în original de grasomega Vezi post
                            Daca ai noroc sa gasesti exact masura ta, la comodo.ro sunt preturi beton. Eu n-am avut noroc
                            Chiar au preturi bune. Oare sunt adevarate sau 'facaturi'? Stie cineva ce hram poarta?

                            Comentariu


                            • #39
                              Sunt din vitrina sau de proba, nu stiu daca toate.
                              Blog de tenis de masă

                              Comentariu


                              • #40
                                Postat în original de anomis Vezi post
                                Chiar au preturi bune. Oare sunt adevarate sau 'facaturi'? Stie cineva ce hram poarta?
                                Produsele din comodo.ro Sunt adevarate. Calapodul este ingust, asiatic. Ofertele sunt la MOSTRE, care sunt de obicei marimea 42,5. Restul au preturi mai mici decat restul magazinelor, dar rezonabile.
                                Eu am luat Asics (gel) marimea 44,5 si nu incape piciorul pe latime. Am schimbat branturile cu gel la pantofi Donic si e foarte bine. Asemena, adidasii Asics cu branturi Donic merg foarte bine la sala de fitness.
                                Bun si sfatul de 1-1,5 numere in plus, pentru Asics.
                                Magazinul este in Piatra Neamț. Au fost foarte prompti cu livrarea (București - Fan Courier).
                                TsE

                                Comentariu


                                • #41
                                  eu port 43 si am luat 45...
                                  DONIC LI PING KITEX( kiso hinoki-ayous-texalium-kiri-texalium-ayous-kiso hinoki) - XIOM SIGMA PRO 2.2
                                  FH-DONIC COPPA X3 SILVER - DONIC WALDNER DIABLO GLASS FIBRE - BH-DONIC F3 BIG SLAM

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Postat în original de laurentiucat Vezi post
                                    eu port 43 si am luat 45...
                                    cam mare diferenta , adica 2 numere ... .ce tip ati luat ? Asics ?
                                    Boys, be ambitious !

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      da,asics.am luat de la vali si prima data au fost mici.dupa care i-a returnat si am primit pe astia de acum. sunt beton. citeste ce am scris despre ei aici. http://www.ttsport.ro/incaltaminte-4...speed-953.html
                                      DONIC LI PING KITEX( kiso hinoki-ayous-texalium-kiri-texalium-ayous-kiso hinoki) - XIOM SIGMA PRO 2.2
                                      FH-DONIC COPPA X3 SILVER - DONIC WALDNER DIABLO GLASS FIBRE - BH-DONIC F3 BIG SLAM

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Mi-am comandat cyberspeed-ul de la d-nul Vali, insa mi-au fost mici si a trebuit sa ii returnez.
                                        Port intre 42,5 si 43,5 in functie de incaltaminte, ultima bucata de asics a fost un 43,5 care imi veneau prea fix.
                                        Toata stima pt.d-nul Vali, e profesionist.
                                        Are cineva asa ceva http://www.tenisdemasashop.ro/produc...id_product=311 ? Sunt oare mai buni ca si modelul precedent? sau o fi aceeasi marie cu alta palarie?

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Postat în original de adi84_g Vezi post
                                          Are cineva asa ceva http://www.tenisdemasashop.ro/produc...id_product=311 ? Sunt oare mai buni ca si modelul precedent? sau o fi aceeasi marie cu alta palarie?
                                          Este exact acelasi model, cu alte culori.
                                          Blog de tenis de masă

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Din pacate va mai trebui sa astept 2-3 sapt.pana sa vina "noul" model.Am ramas impresionat de cum se prezinta.

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Asics sunt lideri...poti sa vezi noile modele aici :
                                              http://www.adidasisport.com/new-asic...re-high-class/
                                              - - - Actualizat - - -
                                              Asics au noua gama cu gel...poti sa vezi noile modele aici :
                                              http://www.adidasisport.com/new-asics-adidasi-alergare-high-class/
                                              - - - Actualizat - - -
                                              Asics sunt lideri...poti sa vezi noile modele aici :
                                              http://www.adidasisport.com/new-asics-adidasi-alergare-high-class/

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Postat în original de adi sportivul Vezi post
                                                asics sunt lideri...poti sa vezi noile modele aici :
                                                http://www.adidasisport.com/new-asic...re-high-class/
                                                - - - actualizat - - -
                                                asics au noua gama cu gel...poti sa vezi noile modele aici :
                                                http://www.adidasisport.com/new-asic...re-high-class/
                                                - - - actualizat - - -
                                                asics sunt lideri...poti sa vezi noile modele aici :
                                                http://www.adidasisport.com/new-asic...re-high-class/
                                                spam!
                                                Blog de tenis de masă

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  care spam? sunt informatii chiar utile, am aflat cine e asics si are si un link catre multe modele...
                                                  Blade-Darker speed 90
                                                  Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                                  Bh- Testing

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Stie cineva in Cluj unde s-ar gasi ceva pantofi special pt tt? Am fost prin Polus la Hervis, Intersport si Decathlon si n-am gasit nimic pt tt. Azi vreau sa mai dau o tura si pe la Iulius.
                                                    As lua online dar mi-e frica ca nu se potrivesc ca si numar, calapod...

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X