Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

AmaTur, Sfântu Gheorghe - 08.12.2012

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Finala Craioveanu Marinescu, eu am filmat-o HD, nu stiu de ce a nu apare 1080p si pe youtube!

    - - - Actualizat - - -
    A aparut pana la urma si 1080p...cred ca a fost o mica eroare de la ei! Enjoy!

    Comentariu


    • Felicitari Vali - finala asta reprezinta incununarea unui an de succes!!!

      Comentariu


      • Felicitari organizatorilor, felicitari participantilor!!!! Un turneu excelent organizat, conditii minunate, atmosfera de vis. Bravo Sfantu-Gheorghe, multumiri tuturor persoanelor care s-au implicat in organizarea acestui turneu!!!!

        Comentariu


        • Postat în original de johny_b Vezi post
          As vrea sa-l felicit pe domnul Ursulean Florin care a tratat cu seriozitate meciul din grupele superioare impotriva domnului Georgiu Dragos. Desi de pe margine domnul Corneanu Sorin incerca din rasputeri sa-l convinga pe tanarul Ursuleanu sa piarda meciul si sa se califice impreuna cu domnul Georgiu fiind din aceeasi zona geografica, Florin a tratat cu verticalitate meciul. Nu inteleg domnule Corneanu cum de ati fost premiat la acest turneu, deoarece caracterul dumneavoastra nu prea se potriveste cu acest sport. Poate pe viitor organizatorii, la completarea grupelor superioare ar putea lua in considerare ca si la grupele inferioare zonele de provenienta a concurentilor.Si nu in ultimul rand felicitari organizatorilor pentru acest turneu minunat la care sunt mandru ca am putut participa.
          Georgiu nu este din aceeasi localitate cu Florin iar din aceeasi zona geografica sunteti si d-vs ... Tot un moldovean !
          V-am spus ca va fi un meci corect intre ei, ceea ce a si fost. Ii cunosc pe amandoi la fel de bine si le stiu caracterul. Singurul lucru pe care intr-adevar l-am facut a fost sa spun rezultatul cu care Georgiu s-ar fi calificat in detrimentul d-vs. Fapt care m-ar fi bucurat intr-adevar.
          Daca as fi stiut ca incepeti o astfel de discutie vis-a-vis de caractere as fi filmat ultimul meci al d-vs cu d-nul Ionita, un meci care a parut mai mult un fel de dansul lebedelor decat tenis de masă. Ati fost infrant cu "umilitorul" scor de 3-2 rezultat care m-a eliminat datorita jocului direct. La sfarsit v-ati imbratisat, bucurat si toate celelalte dar nu stiati ca sunt si altii care se uitau la d-vs. Sunteti un jucator foarte bun, am vazut toate celelalte meciuri ale d-vs iar d-nul Ionita in mod normal n-avea nici o sansa. In plus, ce spune caracterul d-vs cand nu conteneati de facut calcule cu clasamentul in fața (inainte de ultimul meci al meu si al d-vs) ca sa vedeti care si cum ? Interesant iarasi e ca d-vs ati inceput ultimul meci cu d-nul Ionita la alta masa, eu am asteptat sa se termine meciul de masa noastra ca sa pot juca penultima sansa cu d-nul Vlase pe care-l salut (un om deosebit), am terminat meciul cu d-nul Vlase, dupa care a inceput si ultimul set al d-vs. Nu stiam ca un meci (chiar 3/5) poate dura atat de mult ! Sau, ce atata graba !?
          Asadar, domnule Barsa, eu n-am zis nimic de caracterul d-vs dar inainte sa aruncati cu noroi trebuie sa puneti mana pe el si va murdariti. Nu-i frumos. Repet, eu la meciul dintre Georgiu si Ursulean n-am facut decat sa-i spun ce sanse are d-nul Georgiu ca sa se califice si n-am incercat nici o clipa sa-l conving pe Florin sa-i dea meciul, ceea ce poate confirma si unul si celalalt.
          Pentru mine acest subiect este inchis de aceea nu va voi mai raspunde provocarilor. Am spus doar ce a fost de spus, am si martori care pot confirma spusele mele (probabil ca veti spune ca sunt iarasi prietenii mei).
          D-nule Ionita, va rog sa nu-mi purtati pica pentru acest post, n-am nimic cu d-vs, va respect, v-am recunoscut calificarea, am dat mana impreuna, asta e... Sunteti ok dar trebuia sa raspund d-nului Barsa, ceea ce-mi pare rau ca am facut-o.
          Din cauza unui telefon de-acasa (venit chiar inainte de a ajunge la sala) ce m-a informat ca am niste mari probleme in familie nu m-am mai putut concentra ca sa pot juca in limite normale si vreau sa cred ca este cauza pentru care m-am oprit mult prea devreme in aceasta competitie. Daca nu era sa vin in masina cu un prieten nici nu mai stateam la competitie, ma intoarceam acasa in aceeasi dimineata. Asta e.
          Vreau sa mai stiti ca sunt impotriva meciurilor aranjate ceea ce am mai scris pe forum.
          Felicitari organizatorilor care au fost la inaltime, bravo tuturor participantilor, turneu greu dar frumos.
          Sarbatori fericite tuturor, La multi ani si toate cele bune !
          D-nule Barsa, daca d-vs credeti ca eu am gresit cu ceva in fața d-vs im cer scuze si va doresc sincer Sarbatori fericite, sanatate si sa ne revedem sanatosi fara a ne purta pica unul altuia.
          Blade: lemn off...ce lemn !
          Bh: cu tepi
          Fh: fara tepi

          Comentariu


          • Felicitari organizatorilor pentru modul in care au gestionat acet mega-turneu!Micile neajunsuri din sala mica(lumina si suprafata mai mica de joc la mese) nu pot umbri succesul muncii titanice a tuturor celor implicati in organizarea acestui Turneu final.Bravo tuturor(Olah,Florin,Dan,Sorin si ceilalti)!!!
            Felicitari tuturor actorilor prezenti la acest spectacol de sfarsit de an,felicitari invingatorilor celor doua categorii,cei mai buni dintre cei buni!!Felicitari invinsilor,celor care au stiut sa piarda cu demnitate!Bravo colegului Govo pentru victoria finala precum si colegului Geo pentru performanta deosebita la acest prim turneu final!Hai Sibiul!Salutari tuturor,sa ne vedem cu bine la turneele viitoare!SF GHEORGHE..CHAPEAU!!!
            I love table tennis !

            Comentariu


            • Denes ferencz este campionul judetean harghita, si l-am contactat telefonic pentru ca plecase cu baietii din reghin.
              IN LEGATURA CU ILUMINATUL IN SALA MICA,EU PERSONAL AM ADUS O SCHELA DE LA UN PRIETEN,DAR DIN PACATE ACEL COLT AL SALII NU AM PUTUT SA PUNEM BECURI, DE SI AVEAM BECURI,RETEAUA ERA DISTRUSA .DAR LA SUPERIOARE AM FOST PERSONAL ACOLO SI AM MUTAT MASA ACEA CARE ERA IN BEZNA.CEI CARE ERAU ACOLO STIU.
              Ultima editare de olah oliver; 10.dec.2012, 12:58.

              Comentariu


              • Buna ziua. Am si eu o intrebare. Cum este posibil ca un jucator care anul acesta a jucat in divizia A sa joace la categoria open, daca la inscrieri este trecut clar ca la categoria open poate sa participe jucatorii din div B? Va rog sa-mi dea cineva o explicatie ca nu prea inteleg. De altfel organizare foarte buna la Sf Gheorghe, sa ne revedem cu bine.

                Comentariu


                • La o asemenea intrbare este greu sa primesti raspuns !

                  Comentariu


                  • Postat în original de ovidiu t Vezi post
                    Felicitari Vali - finala asta reprezinta incununarea unui an de succes!!!
                    multumesc !

                    Comentariu


                    • Felicitari participantilor,multumesc gazdelor si organizatorilor pentru reusita acestui deosebit eveniment.
                      Sa ne revedem cu bine .
                      O mentiune speciala pentru rezultatele si jocul bun prestat de MARELE N O R O.

                      Comentariu


                      • Postat în original de DeVinSpin
                        Lemn: Andro super core system off+
                        Fete:XIOM omega IV PRO
                        Gelu,
                        tu nu ai sa mori acasa !

                        Comentariu


                        • Rugaminte catre posesorii de vouchere Butterfly primite la Turneul Campionilor AmaTur de la Sf. Gheorghe:
                          Maine vom face ultima comanda din acest an catre Butterfly. Am rugamintea daca se poate sa consultati www.tt-shop.ro si sa faceti comanda la tel. 0721-223501 sau pe mail la office(at)prosoftbn.ro pentru a putea include pe comanda noastra eventualele produse alese de dvs care noi nu le avem pe stoc.
                          Multumesc.
                          BUTTERFLY Romania
                          Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
                          E-mail: office@prosoftbn.ro
                          BUTTERFLY Store Bucuresti
                          Tel. Mihai: 0736-887467
                          E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
                          Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
                          Instagram: @butterflyromania
                          YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

                          http://www.tt-shop.ro
                          http://www.butterfly.tt
                          http://www.tenisdemasa.ro

                          Comentariu


                          • Multumim inca o data sponsorilor competitiei pentru sprijinul neconditionat acordat Turneului Campionilor, firmele Butterfly Romania- Rasvan Crisan, Yasaka Romania- Horia Tanase, Andro Gir - d-l Gelu POpescu si TTMGV - ValiGTI.
                            Pentru a fi siguri ca fiecare dintre castigatori a ridicat- sau stie ca urmeaza sa ridice cate un premiiu, voi relua premiile oferite:

                            Lady AmaTuR---------------------- Rodica Sicoe----------------------- Butterfly
                            Junior AmatuR--------------------- Tomica Andrei--------------------- Butterfly
                            Special AmaTuR------------------- Mihai Miron------------------------- Butterfly
                            Campion AmaTuR 2011----------- Roman Iulian----------------------- Butterfly
                            LOC II------------------------------- Garduli Silviu----------------------- Butterfly
                            LOC III------------------------------ Gogu Gabriel----------------------- Butterfly
                            Loc I turneu Final OPEN----------- Marinescu Razvan----------------- Butterfly
                            Loc II turneu Final OPEN---------- Craioveanu Mihai------------------ Butterfly
                            Loc III turneu Final OPEN--------- Roman Iulian----------------------- Butterfly
                            Loc III turneu Final OPEN--------- Garduli Silviu----------------------- Butterfly
                            Dublu loc 1 OPEN------------------ Pop Sorin- Sipos Renata---------- ValiGTI
                            Dublu loc 1 AMATORI -------------Ciobanu Gabriel- Hagatis Andrei-------- ValiGTI
                            Loc III turneu Final AMATORI----- Tiganas Mihai---------------------- ValiGTI
                            Loc I turneu Final AMATORI------ Govoreanu Florin------------------ AndroGir - Gelu Popescu
                            Loc II turneu Final AMATORI----- Maxim Valentin-------------------- AndroGir - Gelu Popescu
                            Loc III turneu Final AMATORI----- Bodin Ion--------------------------- AndroGir - Gelu Popescu
                            Junior AmatuR--------------------- Cristian Bogdan-------------------- Yasaka Romania -Viva Sport

                            Multumiri inca o data firmei Yasaka Romania - Viva Sport pentru furnizarea gratuita a setului de 50 de tricouri destinate campionilor, precum si pentru organizarea tombolei care a avut 20 de castigatori!


                            LE Lady Amatur - Rodica Sicoe
                            Ultima editare de Dan2; 10.dec.2012, 19:08.

                            Comentariu


                            • Postat în original de olah oliver Vezi post
                              Denes ferencz este campionul judetean harghita, si l-am contactat telefonic pentru ca plecase cu baietii din reghin.
                              IN LEGATURA CU ILUMINATUL IN SALA MICA,EU PERSONAL AM ADUS O SCHELA DE LA UN PRIETEN,DAR DIN PACATE ACEL COLT AL SALII NU AM PUTUT SA PUNEM BECURI, DE SI AVEAM BECURI,RETEAUA ERA DISTRUSA .DAR LA SUPERIOARE AM FOST PERSONAL ACOLO SI AM MUTAT MASA ACEA CARE ERA IN BEZNA.CEI CARE ERAU ACOLO STIU.
                              Am fost de fata dar,nu asta este necazul,necazul cel mai mare a fost ca totul a iesit cum scrie la carte;
                              organizatorii nu si-au batut joc de participanti
                              conditii de sala excelente
                              organizatorii tot timpul au stat langa noi;
                              Doamne de ar fi asa la toate competitiile as merge cu drag la toate,dar de acum am sa fiu mai selectiv,decat sa-mi fac o caruta de nervi,ce nu se meritau zau.Nu mai avem 19 ani vremea trece.DRAGILOR ASA SA ORGANIZATI CONCURSUL LUATI LECTII DE LA ORGANIZATORI.Ar trebui chemati toti organizatorii de concursuri atat A cat si B sa ia lectii de organizare.REGULAMENTUL AMATUR ar trebui sa fie mai sever in privita organizarii concursurilor.FELICITARI inca odata daca mai era cazul.DAR AM SA O SPUN DE O MIE DE ORI ,SUNT TARE MULTUMIT.Multumesc pentru aceste zile frumoase.
                              Blade . PHOTINO
                              Fh. Tibhar ev. Mx-p
                              Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                              Comentariu


                              • poze

                                multumesc organizatorilor ptr efort si pentru faptul ca i-am simtit alaturi de noi.

                                Comentariu


                                • Un turneu foarte puternic,cu o participare selecta,cum era si normal,excelent organizat,
                                  Multumim, gazdelor si tuturor celor implicati în buna desfasurare a turneului.

                                  Comentariu


                                  • Buna seara

                                    Felicitari organizatorilor,felicitari tuturor celor implicati in buna desfasurare a turneului si nu in ultimul rand felicitari tuturor jucatorilor.
                                    As avea o intrebare,cand se poate intra in posesia filmarii finalei de la amatori dintre Govoreanu si Maxim,eventual niste poze.
                                    Multumim

                                    Comentariu



                                    • acest domn cred ca e un amator convins,
                                      oare de ce nu a jucat ?
                                      aha ,... , vad ca a jucat ... bravo !
                                      Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                      FH: Tenergy 05 FX
                                      BH: Tenergy 05 FX

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de titicostel Vezi post
                                        Se pare ca e un obicei al acestui personaj sa faca "jocuri" de care sa beneficieze el ori prietenii lui. Si eu am avut o experienta neplacuta cu personajul, beneficiarul blatului nu era el, ci un prieten de-al lui din aceeasi grupa cu noi. Eu le-am stricat combinatia, iar beneficiarul faptului ca am fost corect, cu toate ca eu nu mai aveam sanse de calificare, a venit sa-mi multumeasca pentru ca am fost impartial.
                                        Pe viitor, concurentii ce vor fi in grupele superioare cu el e bine sa fie atenti la manevrele pe care, din obicei, ar putea incerca sa le faca.
                                        Cum imi dau unii de treaba si ma starnesc !

                                        Ma simpaticule, de unde ma stii tu pe mine sau ce fac eu ?
                                        De unde si pana unde am jucat noi la aceleasi turnee cand tu esti din Craiova si eu din Botoșani ? Ti se pare ca ma scarpin invers ?
                                        Am verificat si clasamentul si locatiile unde ai jucat si n-am gasit nici una in care noi doi sa fi avut tangenta !
                                        S-apoi nu te supara, dar tu esti cu capul rau daca imi spui mie ca vreun prieten de-al meu ar fi avut nevoie de aranjamente ca sa se califice intr-o grupa cu tine cand, tu ai 15 pct - 4 meciuri jucate si 0 MA iar prietenii mei cu care m-am mai deplasat la distanta aproape toti au avut clasari foarte bune chiar inspre finalul competitiei. Mai omule, ai mari probleme. Pai tu nu esti decat om de mingi fața de prietenii mei dar, ai tupeul sa spui ca se fac aranjamente.
                                        Ia vezi ca ai confundat persoanele si te-as ruga sa-ti retragi spusele.
                                        Daca unul sau altul arunca chestii nefondate pe forum nu te arunca si tu sa sustii tampenii.
                                        Hai sa ai o seara buna !

                                        (uite ce fac eu la o bucata de noapte in loc sa... hmmm. Multumesc celui ce m-a atentionat cu postul d-nului Dan)

                                        Aviz celorlalti ce-mi poarta de grija. Mare atentie ca multi dintre voi aveti beculetile aprinse (doar vin sarbatorile de iarna) si nu ma puneti in situatia sa va scot din priza.
                                        O seara buna "tutulor" !
                                        Blade: lemn off...ce lemn !
                                        Bh: cu tepi
                                        Fh: fara tepi

                                        Comentariu


                                        • Bravo! Bravo! bravo! ...tuturor!
                                          cateva poze faine si de la intoarcere ...
                                          Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                          FH: Tenergy 05 FX
                                          BH: Tenergy 05 FX

                                          Comentariu


                                          • niste fotografii si cand schimbam becurile de la sala mica

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de olah oliver Vezi post
                                              niste fotografii si cand schimbam becurile de la sala mica
                                              NU cred ca este nevoie de justificare!!!!! Conditiile au fost excelente si in sala mica totul a fost OK. Am fost de fata cand o masa s-a adus in fata pentru ca au fost reclamatii vis-a-vis de un bec. Organizarea acestui turneu final a necesitat un efort inimaginabil. Dintre toate turneele finale la care am participat, acesta a fost organizat la cel mai inalt standard, .........si jucatoriii pe masura. Au fost prezenti cei mai buni din tara!!!!! Locatia a fost bine aleasa si organizatorii la inaltime.

                                              Comentariu


                                              • La festivitatea de premiere de la sfarsitul turneului am vazut multa lume facand poze,chiar nu poate nimeni sa le posteze,VA ROG??

                                                Comentariu


                                                • "niste fotografii si cand schimbam becurile de la sala mica"
                                                  Prietene, nu este nevoie sa te justifici. Te credem pe cuvant. Am fost acolo. In plus am mai ajutat si noi la orgnizarea catorva turnee si stim cum este. Stai linistit. Citeste comentariile si o sa vezi ca aproape toata lumea a fost de acord cu calificativul maxim legat de organizare, cu multumiri.
                                                  La mai multe !
                                                  Vom reveni cu mare drag la Sf. Gheorghe !
                                                  Cu respect !
                                                  Si...multumiri, again !
                                                  SARBATORI FERICITE, tuturor !

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de sorin_client Vezi post
                                                    Cum imi dau unii de treaba si ma starnesc !
                                                    Ma simpaticule, de unde ma stii tu pe mine sau ce fac eu ?
                                                    De unde si pana unde am jucat noi la aceleasi turnee cand tu esti din Craiova si eu din Botoșani ? Ti se pare ca ma scarpin invers ?
                                                    Am verificat si clasamentul si locatiile unde ai jucat si n-am gasit nici una in care noi doi sa fi avut tangenta !
                                                    S-apoi nu te supara, dar tu esti cu capul rau daca imi spui mie ca vreun prieten de-al meu ar fi avut nevoie de aranjamente ca sa se califice intr-o grupa cu tine cand, tu ai 15 pct - 4 meciuri jucate si 0 MA iar prietenii mei cu care m-am mai deplasat la distanta aproape toti au avut clasari foarte bune chiar inspre finalul competitiei. Mai omule, ai mari probleme. Pai tu nu esti decat om de mingi fața de prietenii mei dar, ai tupeul sa spui ca se fac aranjamente.
                                                    Ia vezi ca ai confundat persoanele si te-as ruga sa-ti retragi spusele.
                                                    Daca unul sau altul arunca chestii nefondate pe forum nu te arunca si tu sa sustii tampenii.
                                                    Hai sa ai o seara buna !
                                                    (uite ce fac eu la o bucata de noapte in loc sa... hmmm. Multumesc celui ce m-a atentionat cu postul d-nului Dan)
                                                    Aviz celorlalti ce-mi poarta de grija. Mare atentie ca multi dintre voi aveti beculetile aprinse (doar vin sarbatorile de iarna) si nu ma puneti in situatia sa va scot din priza.
                                                    O seara buna "tutulor" !
                                                    Se pare ca unele intamplari din trecut iti "starnesc" insomnii.
                                                    Mai "simpaticule", intamplarea nefericita face ca drumurile noastre sa se fi intersectat in anul 2011, mai exact pe 15 octombrie, cu ocazia turneului "Campionatul National Amatur – turneu A+, Topoloveni - 15 octombrie 2011".
                                                    Si ca sa nu existe dubii ca te-as putea confunda, la postarea nr. 203 ("Campionatul National Amatur – turneu A+, Topoloveni - 15 octombrie 2011") a utilizatorului pribeagu, in a treia poza, pe ultimul rand de banci de sus apare un "simpatic" cu ochelari.
                                                    Tu esti ? Eu zic ca da. Se pare ca nici la verificari nu stai prea bine. Si acum ca am rezolvat si problema tangentei propun sa rezolvam si problema de fond.
                                                    La subiectul "Propuneri pentru viitorul Amatur" postarea #128, culmea ipocriziei faci o propunere de constiinta (aviz fraierilor!). Dupa ce te interpelez la postarea #163, acelasi subiect, primesc raspunsul la #164 cu solutia ce trebuia aplicata.
                                                    Revenind la postarea mea (#163) de la subiectul "Propuneri pentru viitorul Amatur". Fac doar o mica rectificare, cazul n-a fost imaginar si nici fantezie, ci un caz real cu protagonisti reali, adica noi doi si inca doua persoane al caror nume inca nu-l scriu.
                                                    Postat în original de titicostel;
                                                    Un caz imaginar, o pura fantezie.
                                                    Hai sa-ti zic o modalitate de a nu juca primul meci cu prietenul/vecinul/ruda asa cum doreste vreunul din grupa.
                                                    Prietenul/vecinul/neamul pleaca din sala, chiar daca meciul tau cu el este oricum primul pe foaie.
                                                    Scuza? S-a dus la masa pentru ca e mort de foame si n-a mancat de 10 zile. Si ceilalti participanti, baieti de treaba si novici, accepta sa-si joace meciurile pana vine flamandul. Dupa ce-ti termini meciurile cu ceilalti doi jucatori, aia doi nu au decat sa-si joace meciul lor, pentru ca flamandul tot nu apare. In timp ce ei joaca dispari si tu fara a fi nevoie de o motivare.
                                                    Iar dupa ce fraierii termina meciul, ca prin minune, apare si flamandul "nevinovat". Acesta propune sa se joace meciurile cu cei doi pana apare disparutul, ca tot n-au ce face. Dupa ce-si termina si flamandul meciurile, apare si disparutul si fac un meci prietenesc, in functie de necesitati.
                                                    Ce zici ti se pare un sceneriu misto ?
                                                    E adevarat ca amicul/ruda tau a avut ghinion, pentru ca n-a reusit sa invinga fraierii pentru a accede mai departe si cu meciul facut cadou de tine. Tot scenariul cu lipsitul, cu disparutul, cu aparutul era o coincidenta prea mare, dar spre rusinea mea eu nu m-am prins de manevra voastra decat dupa ce al doilea calificat a venit sa-mi multumeasca foarte usurat ca nu v-am facut jocurile(adica n-am pierdut la amicul tau), mai ales ca era ultimul meu joc si ma grabeam sa plec.
                                                    Eu trag o singura concluzie, ori practici "smecheriile" atat de des incat nu le mai tii minte, ori memoria incepe sa te lase.
                                                    In ceea ce priveste beculetele, eu cred ca cei ce vor fi in grupele superioare cu tine e bine sa le aiba pe toate aprinse, nu de alta, dar se pot astepta la surprize neplacute.
                                                    Ghinionul tau a fost ca semeni izbitor cu o alta cunostinta a mea, oricare dintre voi poate fi sosia celuilalt, si mai mult aveti acelasi prenume. In consecinta, imi era greu sa uit si figura si numele.
                                                    Ultima editare de BGD; 12.dec.2012, 18:39.
                                                    Rudius

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X