Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cupa AMATUR Romania - Turneu A+, Topoloveni, 12 oct 2013

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de DANIEL_SAN Vezi post
    mai bine te abtineai)
    Simpaticule ,tu daca ai schimba fata aia de pe rever (care este interzisa) ai da marunt din buze ca si crapul ala ce il ai in brate

    Comentariu


    • Domnule Petrov, desi nu practicam voleiul, mi-ati ridicat la fileu asa de bine incat nu ma pot abtine si fac o propunere pentru regulamentul din 2014, cu toate ca sunt ierbar ce foloseste iarba interzisa. Eu folosesc iarba interzisa din doua motive: m-am apucat de ping-pong (ca tenis de masă e prea mult spus) la 55 de ani si nu am posibilitatea sa ma antrenez in mod decent (conditii de joc, antrenor, timp alocat etc.) astfel incat sa-mi imbunatatesc abilitatile pentru a concura cu sanse mari la nivele de peste grupa superioara. LA ACEST CONCURS in primul eliminatoriu l-am intalnit pe d-l Craciunica Andrei care m-a batut mar si nu si-a pus mintea cu mine astfel ca mi-a luat doar un set la 11-1 (singurul punct mi l-a facut cadou bineanteles). Il felicit pe aceasta cale pentru tenisul practicat. Am ajuns in faza de eliminatorii pentru ca folosesc iarba interzisa si in sinea mea am regretat ca am batut jucatori care sunt mult mai tineri si au mult mai multe posibilitati de exprimare in tenisul de masa dar au dezavantajul ca nu sunt ierbari. Ca sa n-o lungesc, propunerea mea pentru regulamentul din 2014 este urmatoarea: SA FIE PERMISE IERBURILE INTERZISE NUMAI PENTRU FAZELE MAI JOS DE OPTIMI. Cum se poate pune in practica acest lucru? Solutia eu o vad asa: de la optimi in sus, oponentul ierbarului sa poata contesta paleta inainte de inceperea jocului. Daca nu vrea sa conteste e pe riscul lui. Daca mananca bataie sa nu mai spuna ca a mancat bataie din cauza ierbii interzise sau ierbii deteriorate sau softului neaprobat ITTF. Aceasta este PROPUNEREA mea si imi asum INJURATURILE de rigoare. Sa ne vedem cu bine la urmatoarele concursuri.
      Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
      FH: Butterfly - Dignics 80
      BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

      Comentariu


      • Catre Sorin Botirca.Se pare ca sunt din ce in ce mai multe propuneri de regulament in ultima vreme.Sorine anul trecut ai deschis un post f interesant numit ,,Propuneri pt viitorul amatur,, ,cred ca ar fi nevoie de asa ceva si anul acesta si ar fi frumos ca si de data aceasta ca tot tu sa-l deschizi si sa-l gestionezi, si pe prima pagina rezerva ca la turnee inscrieri unde sa se faca o ordine de zi cu propunerile facute pe parcursul discutiilor si aceasta sa se ia in discutie la sedinta de sfirsit de an.Cu ordinea de zi daca nu gasesti pe cineva sa te ajute (daca este cineva deja) pot sa fac eu lucrul acesta.

        Cred ca multi dintre amaturi asteapta asa ceva.Multumesc.EMI

        Comentariu


        • Postat în original de Zosim1 Vezi post
          Catre Sorin Botirca.Se pare ca sunt din ce in ce mai multe propuneri de regulament in ultima vreme.Sorine anul trecut ai deschis un post f interesant numit ,,Propuneri pt viitorul amatur,, ,cred ca ar fi nevoie de asa ceva si anul acesta si ar fi frumos ca si de data aceasta ca tot tu sa-l deschizi si sa-l gestionezi, si pe prima pagina rezerva ca la turnee inscrieri unde sa se faca o ordine de zi cu propunerile facute pe parcursul discutiilor si aceasta sa se ia in discutie la sedinta de sfirsit de an.Cu ordinea de zi daca nu gasesti pe cineva sa te ajute (daca este cineva deja) pot sa fac eu lucrul acesta.

          Cred ca multi dintre amaturi asteapta asa ceva.Multumesc.EMI
          Ok, Emi!
          O sa se intample lucrul acesta dupa data de 1 noiembrie cand ma voi putea ocupa mai indeaproape. Pana atunci sunt destul de prins!
          Toate cele bune!
          www.clubarena08.ro

          Comentariu


          • Un alt filmulet:
            Semifinala Gabi Gogu - Radu Costica
            www.clubarena08.ro

            Comentariu


            • Feclicitari pentru turneu !

              Comentariu


              • finala la amatori??
                "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
                Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
                BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

                Comentariu


                • Postat în original de viorel.andrei Vezi post
                  finala la amatori??
                  Din pacate, fisierul cu finala are probleme si nu poate fi vizionat!
                  www.clubarena08.ro

                  Comentariu


                  • Finala este intreaga si "nevatamata" la mine si este pentru voi.
                    Vizionare placuta.
                    Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                    Fete de palete tenis de masa
                    TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                    Comentariu


                    • Sincer m a suparat servele pe la spate,este un viitor al tenisului ca si Andrei Miron fiul meu pe care il iubesc enorm,va pup
                      - - - Actualizat - - -
                      Sa nu mai spun ca in superioare cu cine credeti ca am jucat?

                      Comentariu


                      • Postat în original de mironliviu Vezi post
                        Sincer m a suparat servele pe la spate,este un viitor al tenisului ca si Andrei Miron fiul meu pe care il iubesc enorm,va pup
                        - - - Actualizat - - -
                        Sa nu mai spun ca in superioare cu cine credeti ca am jucat?
                        Felicitari Liviu dar cred ca mai in dezavantaj a fost Cosmin,pai tu cu iarba aia si servici cam din mina.
                        Cosmin serveste si joaca curat

                        Comentariu


                        • Postat în original de dantim Vezi post
                          Felicitari Liviu dar cred ca mai in dezavantaj a fost Cosmin,pai tu cu iarba aia si servici cam din mina.
                          Cosmin serveste si joaca curat
                          Domnu' Dan,dupa cum spune vechiul proverb:"Dupa razboi multi viteji se-arata",trebuia sa imi spuneti de la București ca servesc din mana,iar cu "iarba" este o arta de a juca!
                          Ultima editare de mironliviu; 19.oct.2013, 12:10.

                          Comentariu


                          • Eu nu am treaba cu iarba ta si nici cu serviciul tau Liviule dar tu ai zis de serviciul lui Cosmin ,dupa cit imi aduc eu aminte de meciul jucat intre noi parca eu am cistigat oricum felicitari pentru locul 1.

                            Comentariu


                            • Eu am pierdut din vina mea meciul pentru ca nu am stiut sa joc contra ierbii! Servele mele nu mi se par chiar cum spuneti dvs domnu' Liviu dar legat de meci singura vina este a mea! Sper sa ne mai intalnim, mai capat si eu experienta contra "ierbarilor"! Multumesc de joc si multumesc si de aparare domnu' "Timi"!
                              FH/Butterfly Tenergy 05
                              Blade/DHS Hurricane King
                              BH/Butterfly Tenergy 05

                              Comentariu


                              • Cosmin, inainte sa joci finala cu mine, ai jucat semifinala cu domnul Pitac, ierbar redutabil si l-ai invins cu 3-2. Deci nu poti sa zici ca nu sti sa joci contra ierbii! Multumesc si eu de joc si felicitari pentru locul obtinut azi la dublu!

                                Comentariu


                                • Imi pare rau insa intre iarba domnului Pitac si iarba dvs este o mare diferenta!!! (nu doar de material ci si de mana, varsta, atac etc..) Nu puteti compara meciul cu domnul Pitac! Insa nu conteaza asta prea mult! Cel mai bun a castigat si nu am putut spune decat felicitari!
                                  FH/Butterfly Tenergy 05
                                  Blade/DHS Hurricane King
                                  BH/Butterfly Tenergy 05

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de cosminTGV Vezi post
                                    Imi pare rau insa intre iarba domnului Pitac si iarba dvs este o mare diferenta!!! (nu doar de material ci si de mana, varsta, atac etc..) Nu puteti compara meciul cu domnul Pitac! Insa nu conteaza asta prea mult! Cel mai bun a castigat si nu am putut spune decat felicitari!
                                    Daca Nea Ovidiu era mai tinar cu 20 de ani poate ar fi jucat semifinala la open.
                                    Bravo nea Ovidiu meriti un premiu special din partea Amaturului
                                    - - - Actualizat - - -
                                    Chiar propun un premiu special pentru el (jucatorul anului)pentru ca merita a jucat doua semifinale la virsta lui si cu probleme de sanatate.
                                    Sa ne traiesti nea Ovidiule 100 de ani si,a am uitat ca ai jucat si o finala cu mine de turneu A si am baut o bere inainte sa jucam.
                                    Toata stima si tot respectul.

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de dantim Vezi post
                                      Eu nu am treaba cu iarba ta si nici cu serviciul tau Liviule dar tu ai zis de serviciul lui Cosmin ,dupa cit imi aduc eu aminte de meciul jucat intre noi parca eu am cistigat oricum felicitari pentru locul 1.
                                      Vericule tu ai avut treaba doar cu iarba mea chiar ai avut probleme hahaha

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Bogdan Raducan Vezi post
                                        Vericule tu ai avut treaba doar cu iarba mea chiar ai avut probleme hahaha
                                        Nu vericule ,cu lumina si a doua oara cu condensul,dar vezi ca o sa imi ascut coasa sa iti tund iarba

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de mironandrei Vezi post

                                          Imagini surprinse in timpul jocului si imiagini cu niste campioni adevarati!
                                          aș avea o întrebare legata de poza a 6-a privind de jos în sus: era bere în pantoful din m?na dreapta...?

                                          Comentariu


                                          • Nu este pantof,este un adidas,iar cel care-l tine este un campion!

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de mironliviu Vezi post
                                              Nu este pantof,este un adidas,iar cel care-l tine este un campion!
                                              Un mare campion care te-a invatat trucul cu udatul mingii cand servesti cu iarba?
                                              timo boll alc-tenergy 05-tenergy 64 ,amultart-vega europe-vega asia
                                              zhang jike- tenergy 05-tenergy 64 ,timo bool spirit-spinart-tenergy 64
                                              liu shiwen-andro hexer hd-yoola explode senzitiv

                                              Comentariu


                                              • Se pare ca va marcat scorul din eliminatorii,respectele mele!

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de mironliviu Vezi post
                                                  Se pare ca va marcat scorul din eliminatorii,respectele mele!
                                                  Cat a fost scorul in eliminatoriu?3-o pentru tine ca nu mai tin minte.Facand abstractie de trucul ieftin cu mingea uda(de trei ori) ai jucat foarte bine.Succes la turnee.
                                                  timo boll alc-tenergy 05-tenergy 64 ,amultart-vega europe-vega asia
                                                  zhang jike- tenergy 05-tenergy 64 ,timo bool spirit-spinart-tenergy 64
                                                  liu shiwen-andro hexer hd-yoola explode senzitiv

                                                  Comentariu


                                                  • Da, Cristi, joc la amatori din aprilie 2013.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X