Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Propuneri pentru AMATUR 2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • La turneul final participarea la categ. open respectiv amatori pot juca numai participanti cu minim 4 concursuri la categoria care doreste sa participe.
    In acest fel se va evita poate ca un participant numai la OPEN sa castige TF si eu pot participa la OPEN fara scandal.

    Comentariu


    • Avand in vedere ca propunerile pentru anul in curs s-au incheiat,eu personal astept la aceasta rubrica raspunsul SCRIS,deciziile luate, la toate problemele ridicate,eventual daca se poate si motivatia (cum s-a votat) in caz de raspuns negativ.
      Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
      Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

      Comentariu


      • Postat în original de dantim Vezi post
        Transmisie LIVE cu sedinta de sfirsit de an
        In cursul zilei de azi se v-a transite datele oficiale ale sedintei si noile reglementari.

        Comentariu


        • Postat în original de Antal Denes Vezi post
          Chiar am putea asimila F.R.T.M. cu competiti paralele,dar cu grija sa nu fie in programul lor competional,avand premii substantiale din partea amaturistilor,dupa care ii inlocuim cu conducerea noastra !
          Adio legitimati,adio controverse.
          Secretele vor ramane secrete si bine secretizate!
          Vivat amatori ! Vivat popor !
          Vivat natiune!
          blade: Zhang Jike Super ZLC
          fh: Butterfly Tenergy 05
          bh: Dr. Neubauer Killer

          Comentariu


          • Cate ceva despre sedinta.Au participat 16 organizatori,coordonatori +Sevraj,Razvan Crisan,Emi Beltechi(care a plecat sa se ocupe de aranjarea meselor dupa ceva timp),la final au aparut si cei de la Viva.Sedinta a fost programata sa inceapa la 17,a inceput pe la si juma,s-a terminat dupa vreo cinci ore cand participantii au fost doborati de oboseala drumului lung si de foame.
            S-a citit lista de propuneri ,s-a votat prin ridicare de maini,deciziile au fost consemnate de Bogdan Roman si Aurel Fratea,daca cumva uit ceva vor mai completa altii .Cat mai concis,ce s-a decis(prin vot)
            -taxa :1 leu/pers turn.B ,2lei/pers turn A,obligatoriu.Organizatorul va specifica in anuntul turneului ca vireaza suma pt Amatur(poate va fi compusa o fraza-sablon in acest sens),in caz contrar coordonatorul zonal sau Florin ii va reaminti pe site.Daca respectivul nu isi asuma acest lucru,turneul va fi trecut la "Competitii",inainte de desfasurarea lui.
            ATENTIE!!Asupra acestui subiect voi reveni la final,pt ca este in conexiune cu eventuala infiintarea a C.S.Amatur.
            -Florin va fi retribuit cu 100 lei lunar(ca si pana acum)
            -achizitia de mese va continua atat timp cat vom colecta bani,pana cand toate cele 8 zone vor primi mese
            -achizitionarea de materiale se va face cat mai transparent posibil(cerere de oferta de pref)
            -punctajele la O se vor detalia(loc 9-12,13-16),la A se vor mari pt locurile 12-
            -M.P. pentru a trece la O a fost scazuta la 18
            -copii vor aparea in clasament separat,vor fi punctati in cls general doar cand vor juca la Amatori
            -concursurile vor fi sticky la 2,3,4 sapt
            -de la anul campionii judeteni si national nu vor mai fi din randul legitimatilor activi
            -distanta intre 2 turnee A-250 km,intre B uri 100km,intre A+ si B >300 km
            -cate 2 wildcarduri la A si O la turneele A+
            -la turneele A+,in cazul in care cererea de locuri va fi mai mare decat oferta,prioritate vor avea cei cu 3 participari la turnee A sau A+ in clasament,iar in cazul turneului final,5 participari.
            -nr minim de mese la concursuri:turneu A-12 mese ....turneu A+-20 mese..Turneu Final-2 sali(32+mese)
            -se interzice participarea simultan la 2 concursuri(A-O,A-copii)
            -referitor la desfasurarea concursurilor,cele mai multe aspecte vor ramne la latitudinea organizatorului,care se va stradui sa ofere un cadru optim participantilor,cadru amintit in anuntul initial al turneului.
            -cedarea concursurilor A se face doar cu acordul coordonatorului zonal
            -organizatorii de concursuri vor trebui ,in mod obligatoriu, sa fie majori(+18 ani)
            -noua structura organizatorica:-Clasament,site(cu toate problemele aferente)-Florin ;Trezorier-Sorin Botarca
            Regulamente-Fratea,Roman ;calendar-Cozma ;centre de copii-Bodeanu.S-a desfiintat functia de sef in Amatur.Toate problemele stringente care apar se voteaza de coordonatorii zonali,se adopta eventuala hotarare cu majoritate de voturi.

            Ultimul punct de pe ordinea de zi a fost infiintarea unei asociatii sportive sau a unui club sportiv,deoarece gestionarea unor sume de bani necesita un cadru legal.In urma experientei participantilor care sunt implicati intr-oA.S sau un C.S(de ex Chirap,Botarca,subsemnatul,Fratea,samd) s-a ajuns la concluzia ca un C.S,care poseda un Certificat de Inegistrare Sportiva ar fi o solutie optima in cazul in care aceasta incercare va fi finalizata.S-a discutat mult pe seama acestui punct,sunt multe idei interesante,cum ar fi eventuala colectare a banilor la nivel zonal si nu central,strangerea unei sume doar in functie de necesitati,sa.m.d,dar in jurul orei 22:30 am fost somati de dna Vladoiu sa trecem la masa(oricum,oboseala si foamea atinsesera cote alarmante).
            Am stabilit ca pana la turneul A+ de la Targoviște sa fim pregatiti cu toate actele necesare pentru infiintarea unui club sportiv(eventual A.S.) dar mai sunt multe aspecte pro si contra care trebuiesc lamurite pana atunci.
            of all the things i lost i miss my mind the most

            Comentariu


            • Propuneri pentru AMATUR 2014

              Postat în original de cata_60 Vezi post
              Cate ceva despre sedinta.S-a desfiintat functia de sef in Amatur.Toate problemele stringente care apar se voteaza de coordonatorii zonali,se adopta eventuala hotarare cu majoritate de voturi.
              Sper ca acesti coordonatori locali sa nu se transforme in baroni locali. Mie sincer nu mi se pare de bun augur aceasta decizie, adica nu-mi miroase a bine.

              Comentariu


              • Propuneri pentru AMATUR 2014

                Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                Sper ca acesti coordonatori locali sa nu se transforme in baroni locali. Mie sincer nu mi se pare de bun augur aceasta decizie, adica nu-mi miroase a bine.
                Pai acesti coordonatori locali se stiu foarte bine...daca aveti vreo problema cu careva nu e mai simplu sa o punctati?
                BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                FH - TENERGY 64
                BH - XIOM VEGA EUROPE

                Comentariu


                • Postat în original de cata_60 Vezi post
                  Cate ceva despre sedinta.Au participat 16 organizatori,coordonatori +Sevraj,Razvan Crisan,Emi Beltechi(care a plecat sa se ocupe de aranjarea meselor dupa ceva timp),la final au aparut si cei de la Viva.Sedinta a fost programata sa inceapa la 17,a inceput pe la si juma,s-a terminat dupa vreo cinci ore cand participantii au fost doborati de oboseala drumului lung si de foame.
                  S-a citit lista de propuneri ,s-a votat prin ridicare de maini,deciziile au fost consemnate de Bogdan Roman si Aurel Fratea,daca cumva uit ceva vor mai completa altii .Cat mai concis,ce s-a decis(prin vot)
                  -taxa :1 leu/pers turn.B ,2lei/pers turn A,obligatoriu.Organizatorul va specifica in anuntul turneului ca vireaza suma pt Amatur(poate va fi compusa o fraza-sablon in acest sens),in caz contrar coordonatorul zonal sau Florin ii va reaminti pe site.Daca respectivul nu isi asuma acest lucru,turneul va fi trecut la "Competitii",inainte de desfasurarea lui.
                  ATENTIE!!Asupra acestui subiect voi reveni la final,pt ca este in conexiune cu eventuala infiintarea a C.S.Amatur.
                  -Florin va fi retribuit cu 100 lei lunar(ca si pana acum)
                  -achizitia de mese va continua atat timp cat vom colecta bani,pana cand toate cele 8 zone vor primi mese
                  -achizitionarea de materiale se va face cat mai transparent posibil(cerere de oferta de pref)
                  -punctajele la O se vor detalia(loc 9-12,13-16),la A se vor mari pt locurile 12-
                  -M.P. pentru a trece la O a fost scazuta la 18
                  -copii vor aparea in clasament separat,vor fi punctati in cls general doar cand vor juca la Amatori
                  -concursurile vor fi sticky la 2,3,4 sapt
                  -de la anul campionii judeteni si national nu vor mai fi din randul legitimatilor activi
                  -distanta intre 2 turnee A-250 km,intre B uri 100km,intre A+ si B >300 km
                  -cate 2 wildcarduri la A si O la turneele A+
                  -la turneele A+,in cazul in care cererea de locuri va fi mai mare decat oferta,prioritate vor avea cei cu 3 participari la turnee A sau A+ in clasament,iar in cazul turneului final,5 participari.
                  -nr minim de mese la concursuri:turneu A-12 mese ....turneu A+-20 mese..Turneu Final-2 sali(32+mese)
                  -se interzice participarea simultan la 2 concursuri(A-O,A-copii)
                  -referitor la desfasurarea concursurilor,cele mai multe aspecte vor ramne la latitudinea organizatorului,care se va stradui sa ofere un cadru optim participantilor,cadru amintit in anuntul initial al turneului.
                  -cedarea concursurilor A se face doar cu acordul coordonatorului zonal
                  -organizatorii de concursuri vor trebui ,in mod obligatoriu, sa fie majori(+18 ani)
                  -noua structura organizatorica:-Clasament,site(cu toate problemele aferente)-Florin ;Trezorier-Sorin Botarca
                  Regulamente-Fratea,Roman ;calendar-Cozma ;centre de copii-Bodeanu.S-a desfiintat functia de sef in Amatur.Toate problemele stringente care apar se voteaza de coordonatorii zonali,se adopta eventuala hotarare cu majoritate de voturi.

                  Ultimul punct de pe ordinea de zi a fost infiintarea unei asociatii sportive sau a unui club sportiv,deoarece gestionarea unor sume de bani necesita un cadru legal.In urma experientei participantilor care sunt implicati intr-oA.S sau un C.S(de ex Chirap,Botarca,subsemnatul,Fratea,samd) s-a ajuns la concluzia ca un C.S,care poseda un Certificat de Inegistrare Sportiva ar fi o solutie optima in cazul in care aceasta incercare va fi finalizata.S-a discutat mult pe seama acestui punct,sunt multe idei interesante,cum ar fi eventuala colectare a banilor la nivel zonal si nu central,strangerea unei sume doar in functie de necesitati,sa.m.d,dar in jurul orei 22:30 am fost somati de dna Vladoiu sa trecem la masa(oricum,oboseala si foamea atinsesera cote alarmante).
                  Am stabilit ca pana la turneul A+ de la Targoviște sa fim pregatiti cu toate actele necesare pentru infiintarea unui club sportiv(eventual A.S.) dar mai sunt multe aspecte pro si contra care trebuiesc lamurite pana atunci.
                  S-a votat 300 km.

                  Comentariu


                  • Mult succes!
                    Despre turneele A+O ce a iesit la vot?
                    Grile noi, ceva?
                    TsE

                    Comentariu


                    • Postat în original de costel64 Vezi post
                      Vivat natiune!
                      Dupa o sedinta care a durat! PANA LA FOAMETE! si s-au luat hotarari in care SA SE SCHIBE TOT! Dar nimic propus de plebe ! Dar foarte importante ! Am ramas fara
                      PRESEDINTE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                      Fara un consilu [factor de decizie]
                      Dar in schimb Bucurativa!!! au ramas cei enumerati !
                      Mai sus si vor face ce vor ! Mai putin in km care poate sa varieze la anumite distante! Intre puctele A ;B & A+ cu conditii bine definite !
                      De mentionat la intrare in sala de sedinta s-au predat tel.moblile si toate aparatele de filmat si inregistrat !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                      SECRETUL SA FIE BINE PASTRAT !
                      rusinicaca ......

                      Comentariu


                      • Postat în original de Emil Tudor Vezi post
                        Mult succes!
                        Despre turneele A+O ce a iesit la vot?
                        Grile noi, ceva?
                        Nu a ramas timp pt a se stabili daca va fi si sectiunea Masters pt ca tehnic trebuie gandita functionarea acesteia.
                        -a ramas mp 18 (s-a spus)
                        -la grila de punctaj, deocamdata, se mai adauga doua coloane, la amatori, pt nr participanti (peste 160, peste 180), iar punctajul nu se va suplimenta pt ca a scazut media si exista riscul sa plece toti la open.
                        -nemotivatii vor avea evidenta direct in clasament, unde in loc de zero puncte se va pune o litera, probabil N de la nemotivati, iar la a doua absenta va avea interdictia de participare timp de sase luni, iar organizatorul a carui turneu a lipsit nu poate fi obligat sa-l primeasca pe acesta nici macar dupa prima absenta;
                        -organizatorul poate refuza participarea unui jucator cu conditia sa motiveze refuzul, ...care se supune la vot;
                        -anuntul turneului trebuie sa contina toate aspectele referitoare la sala, mese, platitor de taxa, etc iar pt a fi organizator principal trebuie ca varsta sa fie peste 18 ani (cazul Vladuț);
                        Mai sunt cateva chestiuni de care nu-mi permit sa vb din amintiri, lista cu mentiuni a ramas la Bogdan Roman, iar al doilea ex nu stiu, cred ca la dl Aurel Fratea sau dl Catalin Cozma.
                        Consider ca cele discutate, cele mentionate trebuiesc sintetizate. Dl Cozma a dorit operativitate, a vrut sa va multumeasca si a scris imediat, acum vad ca penalizati aceasta. Omul pe buna dreptate a spus ca discutiile s-au lungit pănă s-a lipit stomacul, binenteles ca mai trebuiau 24 de ore sa parcugi fiecare propunere prin motivatii / discutii, dar mai existau multi alti factori stresanti ce participau in acelasi timp, ca de exemplu, la ora 21 trebuiau intocmite grupele pt TF (nu neaparat afisate asa cum s-a scris pe la orele 22,...hai domne cu grupele alea ca asa scrie in anuntul turneului,...nu scrie in anunt ca trebuiesc afisate) .
                        In fine, pe langa alte aspecte, miezul noptii si asa scurt ne impingea spre inceputul turneului, care de altfel era la fel de important, asa ca daca unele chestiuni nu sunt traduse in de ajuns vor mai fi discutate si aveti ingaduinta inainte de a critica.
                        Sincer va spun ca exista riscul ca cei ce ar trebui sa va informeze aici poate se simt mai confortabil sa nu intre in polemica, si nu doresc sa va nemultumeasca prin simplu fapt ca a scris ceva si nu s-a inteles.
                        Peste cateva zile, cand se aseaza lucrurile, ne limpezim mintile (eu unul sunt f obosit) sunt convins ca primiti si alte informatii.
                        Cu stima! Gelu
                        Ultima editare de GeluBv; 09.dec.2013, 05:18.
                        Hobby: Motoare si ski !
                        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                        Comentariu


                        • - S-a mai stabilit ca turneele de copii sa fie punctate separat intr-un clasament al copiilor. Participarea copiilor va fi punctata in clasamentul general doar la turneele Amatur.
                          - Nu se va admite ca un jucator sa participe si la Open si la Amatori, indiferent daca a terminat sau nu concursul (au fost cazuri anul trecut care s-au transformat in necazuri pentru organizatori).
                          www.clubarena08.ro

                          Comentariu


                          • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                            Dupa o sedinta care a durat! PANA LA FOAMETE! si s-au luat hotarari in care SA SE SCHIBE TOT! Dar nimic propus de plebe ! Dar foarte importante ! Am ramas fara
                            PRESEDINTE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                            Fara un consilu [factor de decizie]
                            Dar in schimb Bucurativa!!! au ramas cei enumerati !
                            Mai sus si vor face ce vor ! Mai putin in km care poate sa varieze la anumite distante! Intre puctele A ;B & A+ cu conditii bine definite !
                            De mentionat la intrare in sala de sedinta s-au predat tel.moblile si toate aparatele de filmat si inregistrat !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                            SECRETUL SA FIE BINE PASTRAT !
                            rusinicaca ......
                            La aceasta sedinta a participat ,din initiativa dl Bodeanu(vad acum ca a fost una foarte utila) si un reprezentant al jucatorilor care nu sunt organizatori,dl Vranceanu(Sevraj).Lista de propuneri a fost citita in intregime si votata punctual,de ex.eu am avut mai multe din care doar una a fost aprobata.Dl .Vranceanu poate sa va lamureasca probabil(daca ii cereti) orice aspect si va poate povesti tot ce a fost pe acolo,ca doar nu a fost nimic secret.Eu am sintetizat propunerile facute si le am listat.Cand am ajuns acasa,am postat imediat esenta a ce s-a discutat si votat acolo tocmai ca urmare a solicitarilor de pe forum.Am ramas oarecum surprins cand am vazut aceasta postare jignitoare, daca nu as vedea ca e facuta de un asazis "intelept" cum vad ca apare pe forum as fi zis ca apartine unui semianalfabet beat.
                            Ultima editare de cata_60; 09.dec.2013, 09:54.
                            of all the things i lost i miss my mind the most

                            Comentariu


                            • Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                              - S-a mai stabilit ca turneele de copii sa fie punctate separat intr-un clasament al copiilor. Participarea copiilor va fi punctata in clasamentul general doar la turneele Amatur.
                              - Nu se va admite ca un jucator sa participe si la Open si la Amatori, indiferent daca a terminat sau nu concursul (au fost cazuri anul trecut care s-au transformat in necazuri pentru organizatori).
                              Erau trecute in postare initiala ..concis,e adevarat
                              of all the things i lost i miss my mind the most

                              Comentariu


                              • Cum vi se par dezbaterile domnule cata 60?
                                O sedinta sterila sau cu rezultate?

                                Comentariu


                                • Postat în original de cata_60 Vezi post
                                  La aceasta sedinta a participat ,din initiativa dl Bodeanu(vad acum ca a fost una f.utila) si un reprezentant al jucatorilor care nu sunt organizatori,dl Vranceanu(Sevraj).Lista de propuneri a fost citita in intregime si votata punctual,de ex.eu am avut mai multe din care doar una a fost aprobata.Dl .Vranceanu poate sa va lamureasca probabil(daca ii cereti) orice aspect si va poate povesti tot ce a fost pe acolo,ca doar nu a fost nimic secret.Eu am sintetizat propunerile facute si le am listat.Cand am ajuns acasa,am postat imediat esenta a ce s-a discutat si votat acolo tocmai ca urmare a solicitarilor de pe forum.Am ramas oarecum surprins cand am vazut aceasta postare jignitoare, daca nu as vedea ca e facuta de un asazis "intelept" cum vad ca apare pe forum as fi zis ca apartine unui semianalfabet beat.
                                  Aceleasi critici au fost la adresa organizatorilor si anul trecut. Organizatorii au suportat aceste critici si si-au vazut de treaba, astfel incat anul 2013 a fost cel mai bun an din istoria Amaturului( si sunt din 2006). Cele mai multe turnee, cei mai multi participanti, cei mai multi bani colectati,etc....Sunt unele persoane care s-au specializat in critici alte persoane care s-au specializat in organizare. Eu propun ca la sfarsitul anului 2014 sa se adune cei mai mari" CRITICI" ai amaturului si sa iasa ei cu ceva constructiv!!!

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                                    Cum vi se par dezbaterile domnule cata 60?
                                    O sedinta sterila sau cu rezultate?
                                    Anul 2014 va decide rezultatele sedintei. Numai la anul ne putem pronunta daca hotararile de anul acesta au fost bune sau nu.

                                    Comentariu


                                    • Organizatia Amatur functioneaza foarte bine dupa parerea mea precum si a multora.
                                      Ce mari schimbari sa mai faci la un lucru care merge bine?

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                                        Cum vi se par dezbaterile domnule cata 60?
                                        O sedinta sterila sau cu rezultate?
                                        De la an la an formatul Amaturului s-a schimbat,in bine zic unii,in mai putin bine,zic altii,ca urmare in principal al propunerilor si sugestiilor participantilor precum si a feedback-urilor de la turneele desfasurate.In consecinta dezbaterile nu pot fi decat constructive,zic eu. Cea mai importanta decizie ce va avea loc in acest an va fi referitoare la statul legal al Amaturului sau ,in cazul in care lucrurile raman la fel, modificari in ceea ce priveste cuantumul si felul de colectare a taxelor pentru a nu intampina probleme de legalitate ale acestora.La concursul A+ de la Targoviște ne vom intalni pentru a aprofunda aceasta problema(dar cu documentatiile finalizate)
                                        Ultima editare de cata_60; 09.dec.2013, 10:20.
                                        of all the things i lost i miss my mind the most

                                        Comentariu


                                        • Adica un fel de audit financiar contabil,poate si juridic.
                                          Bataia e prea lunga depaseste cadrul unei simple competitii.

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Corcoz Costin Vezi post
                                            S-a votat 300 km.
                                            Da așa este,limita dintre 2 turnee A - 300 Km.
                                            Referitor la ședință,s-au discutat toate propunerile și hotăr?rile s-au votat dmocratic.
                                            Sunt convins că există și nemulțumiți,dar cei prezenți ne-am dat voturile pentru a putea continua acestă minunată mișcare numită AMATuR.
                                            Nu cred că cineva prezent la ședință a votat cu rea credință,schimbările propuse.
                                            Așa cum s-a mai spus mai sus,numai există un Președinte AMATuR,prin refuzul d-lui Bodeanu de a mai continua ca Reprezentat principal al Comitetului Director Amatur.
                                            S-au propus alte persoane,dar nimeni nu a dorit acestă funcție ingrată.
                                            Hotăr?rile importante, vor fi luate de cei 8 coordonatori.
                                            Ultima editare de Aurel Fratea; 09.dec.2013, 11:45.

                                            Comentariu


                                            • Imi pare rau ca s-a votat ca openul sa inceapa de la MP 18. S-a votat, trebuie sa ne conformam. Din pacate ma voi duce la 2 turnee sa pierd puncte si astfel sa pot juca la amatori, unde mi-e locul. Totusi mi se pare aiurea sa te duci la tenis de masă, ca sa pierzi.

                                              Comentariu


                                              • Cei care nu ajung si nu s au retras sa fie trecuti cu 0 victorii si sa le fie in clasament numele
                                                - - - Actualizat - - -
                                                Am avut pe domnul Corocaescu Cristian in grupa inf la bacau. Nu s a prezentat si a avut 0 victorii, dar numele lui nu era in clasament
                                                Blade:Andro Fibercomp
                                                Fh:Butterfly Bryce fx
                                                Bh:Joola Badman Reloaded ox

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de denesferi Vezi post
                                                  Imi pare rau ca s-a votat ca openul sa inceapa de la MP 18. S-a votat, trebuie sa ne conformam. Din pacate ma voi duce la 2 turnee sa pierd puncte si astfel sa pot juca la amatori, unde mi-e locul. Totusi mi se pare aiurea sa te duci la tenis de masă, ca sa pierzi.
                                                  Atunci...nu pierdeti!
                                                  Daca veti pierde "pe bune" la open oricum o sa ajungeti la Amatori repede, daca o sa castigati tot pe bune meciuri inseamna ca la open va este locul! Deci nu aveti de ce "tranti" meciurile la 2 turnee, valoarea va va cerne si pe dvs. ca si pe toti ceilalti!
                                                  Blade-Darker speed 90
                                                  Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                                  Bh- Testing

                                                  Comentariu


                                                  • Sincer, ma asteptam la o exprimare mult mai elevata din partea dvs. SR
                                                    Postat în original de Aurel Fratea Vezi post
                                                    Da. Așa este! Limita dintre 2 turnee A = 300 Km.
                                                    Referitor la ședință: s-au discutat toate propunerile și hotăr?rile s-au votat democratic.
                                                    Sunt convins că există și nemulțumiți, dar cei prezenți ne-am dat voturile pentru a putea continua acestă minunată mișcare numită AMATuR.
                                                    Nu cred că cineva prezent la ședință a votat cu rea credință schimbările propuse.
                                                    Așa cum s-a spus mai sus, nu mai există un Președinte AMATuR, datorita refuzului d-lui Bodeanu de a continua (sa activeze) ca Reprezentat principal al Comitetului Director Amatur.
                                                    S-au propus alte persoane, dar nimeni nu a dorit acestă funcție ingrată.
                                                    Hotăr?rile importante vor fi luate de cei 8 coordonatori.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X