Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"AmaTur 2013", Brașov - 07.12.2013

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Buna ziua. Cu cine pot sa iau legatura pentru premiul special care mi sa acordat sambata?. Eu am fost nevoit sa merg mai repede cu trenul la Cluj, si nu am putut sa stau pana la capat. Multumesc pentru intelegere. Va doresc tuturor sa aveti parte de un craciun fericit si un an nou fericit!.

    Comentariu


    • Postat în original de laky Vezi post
      Fotbalul se joaca pe goluri si tenisul de masa pe puncte. Iar atat timp cat se castiga prin mijloace regulamentare sa fie clar, NIMIC NU E ANTIJOC!
      Cineva mult mai destept decat mine, spunea ca pentru a castiga in teniusul de masa, trebuie sa joci ceea ce nu stie adversarul! Iar daca ceea ce el nu stie reprezinta totodata ceea ce stii tu cel mai bine...
      Prin faptul ca blochezi toate atacurile adversarului, il plimbi pana ce exasperat nu mai rationeaza si greseste in serie, tine de o rabdare si de o putere de concentrare iesita din comun! Ceea ce face Tamas Nagy Jenő, e un stil de aparare foarte neobisnuit, si de aceea greu de descifrat, fiind accesibil doar celor ce stiu foarte mult tenis de masă! Imi pare rau ca in nestiinta si infatuarea lor, multi cu capul mare dupa o infrangere usturatoare in fata unui ierbar, in loc de o analiza la rece a jocului, nu au de gand sa coboare din propriul lor turn de fildes pe care au scris cu propria lor mana SUPER ATACANT TOPSPINAR, pozeaza in victime, neincearcand nici macar ulterior sa inteleaga ce s-a intamplat la masa de joc!!! E mai usor sa cataloghezi scurt, dom-le la un asemenea ANTIJOC n-ai ce face!!!
      Stimate Darmaz Ion, ANTIJOC e cu totul altceva decat ceea ce credeti dumneavoastra, inseamna sicanarea adversarului cu fel de fel de trucuri cum ar fi stergerea cu prosopul la fiecare punct, legatul sireturilor in momentul in care tu vrei sa servesti, choouri racnite atunci cand tu ai gresit punctul, scor tinut intentionat anapoda, serve din mana scoase din tolba armelor secrete la final de set, minge udata intentionat cu transpiratie inainte de a servi, tusuri inventate sau negate atunci cand le-a vazut o sala intreaga...si multe alte astfel de procedee cu care ne intalnim la mai tot pasul!!!
      Daca cineva, acum cativa ani a avut fobia ierbarilor, atunci acesta a fost domnul Dan Tecuschi. Datorita atitudinii sale pozitive, cu multa rabdare si cu munca, a atins acel nivel de inteligenta a jocului care coroborata cu o mana de maestru, ii permite ca acum sa manance ierbari pe paine! Toata stima fata de asa o atitudine, caci acesta este motorul tenisului de masa!
      Intorcandu-ne la oile noastre, trebuie sa va spun ca si eu sunt nevoit sa simt un gust amar,... cum de mai exista oameni care gandesc ca dumneavoastra? Urat, foarte urat!
      Cu stima...
      Intradevar , trebuie sa stii ceva tenis sa`l invingi pe domnul Tamas, eu imi aduc aminte ca l-am invins acum 2 ani la Cluj , dar am dat topspin pana mi-a cazut mana jos, cred ca daca mai era nevoie sa mai jucam un set nu mai faceam fata
      Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
      BH : Tenergy 05Fx
      FH : Tenergy 05Fx

      Comentariu


      • Tot Respectul pentru Gelu Vlădoiu și echipa care a ajutat la organizarea unui asemenea turneu.
        Vă asigur că nu poți prevedea anumite neajunsuri,cum a fost la sala unde s-a jucat Openul.
        Dacă este ceva de reproșat,este faptul că finala de la Open s-a desfășurat concomitent cu semifinala de la Amatori.
        Mă bucur că Gelu este un om deosebit,care știe să aprecieze criticile constructive.
        Sunt convins că va organiza și alte asemenea turnee.
        Mulțumim Gelu.

        Comentariu


        • Felicitari organizatorilor si participantilor. A fost un turneu foarte reusit. Se pare ca singura reclamatie serioasa este cea cu caldura din sala Sanpetru - celelalte sunt carcoteli. Inca o data felicitari dumnului GeluBv si celor care l-au ajutat.

          Nici nu eram sigur ca voi prinde lista finala dar am venit de la Constanța ca sa vad acest turneu. Cu putin noroc si cu ajutorul celor care s-au retras in timp util am prins lista si am jucat. Am avut o grupa foarte echilibrata, mi-a facut placere sa joc fiecare meci, m-am bucurat de un respect deosebit din partea colegilor si pe aceasta cale ii anunt ca oricand voi juca cu ei cu si mai mare placere chiar daca ma vor bate din nou. Ii felicit pentru rezultatele obtinute si le doresc succes in activitatea sportiva si profesionala.

          SARBATORI FERICITE si MULTA SANATATE TUTUROR MEMBRILOR AmaTur care au dovedit inca o data ca tenisul de masa ne uneste si ne face mai buni din toate punctele de vedere.



          P.S. .... am uitat .... ma inscriu pentru turneul din 2014 chiar si in sala de la Sanpetru - o sa-mi iau un trening mai gros.
          Ultima editare de Dan_s; 09.dec.2013, 11:25.
          Pentru ca raul sa triumfe, trebuie doar ca oamenii buni sa nu faca nimic.

          Comentariu


          • Distinctiile oferite in Gala Campionilor AmaTuR:


            Junior AmatuR 10 ani Mihai Bianca - Pitești
            Junior AmatuR 14 ani Sorescu Deian - Resita
            Cel mai bun centru de copii Vatra Dornei - antrenor Vasile Marcu
            Cel mai bun centru de copii Pitești - antrenor Claudiu Pribeagu
            Special AmaTuR Simion Boby Cluj Napoca
            Maestru AmatuR Bauer Lajos - Targu Mureș
            Lady AmaTuR Rodica Sicoe Cugir
            Campion judetean 40 campioni judeteni
            Cel mai bine clasat jucator nelegitimat Gogu Gabriel Cluj Napoca
            LOC III Gogu Gabriel
            LOC II Iulian ROMAN Brașov
            Campion AmaTuR 2013 Viorel STEREA Constanța



            Invitat de onoare al Galei Campionilor, d-l Viorel Chiurtu (Mangalia) a oficiat in stilul sau inconfundabil festivitatea de premiere.
            Prezenta sa tonica, exprimarea fluenta, bogatia ideilor transmise au adus ca de fiecare data un plus de valoare acestei gale. Va multumesc, domnule Chiurtu!

            Comentariu


            • Diploma de campion judetean -de unde o pot ridica ,daca nu va suparati domnule Dan?
              N am putut ajunge la Brașov.

              Comentariu


              • Doresc sa felicit echipa de organizatori de la Brașov pentru intreaga organizare. A fost ceva impresionant, cum nu am mai intalnit in cei trei ani de concursuri din AmaTur!
                Consider ca singurul neajuns cu sala din Sampetru (unde au jucat Open-istii intregul turneul final, mai putin finala acestuia), adica lipsa caldurii, nu poate umbrii succesul enorm avut de acest Regal, Turneul Final.
                Personal, chiar daca as cunoaste din start conditiile de joc, nu as putea rata un asemenea eveniment!

                De aceea, tin sa il mai felict inca o data pe Gelu Vladoiu, care este efectiv un inimos... in tot ceea ce inseamna fenomenul Amatur, si sa il asigur ca voi participa cu mare placere la turneele organizate de el.

                Felicit castigatorii ambelor sectiuni, Open si Amatori, care au reusit sa invinga, fiind mai constanti si mai buni in acest moment de sfarsit de an.

                Sa ne vedem sanatosi si plini de dorinta de a juca in anul care vine.
                Sarbatori Fericite!

                Comentariu


                • Dincolo de cuvintele frumoase pentru organizare si atmosfera creeata de participanti si organizatori, ramane amintirea unui turneu perfect. Sa nu-l uitam:... serviti filme si poze.
                  Ne revedem in 2014.
                  Ultima editare de GRAMA MIHAI; 09.dec.2013, 12:10.

                  Comentariu


                  • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                    Diploma de campion judetean -de unde o pot ridica ,daca nu va suparati domnule Dan?
                    N am putut ajunge la Brașov.
                    Diplomele si medaliile care nu au fost inmanate la Brașov sa afla la coordonatorii zonali. Asadar, d-vs le veti gasi la mine.

                    Comentariu


                    • Ceva filmulete de la OPEN? Sau finala OPEN?

                      Comentariu


                      • In calitate de coordonator al circuitului Amatur tin sa multumesc partenerilor nostri care, cu multa bunavointa au acceptat sa sponsorizeze Turneul Campionilor, oferind castigatorilor premii in materiale sportive ce depasesc 5000 lei!

                        Cu deosebita consideratie, pentru Viorel Birloveanu (s.c. Porta Doors) Gelu si Irina Popescu (AndroGir), Rasvan Crisan (TT Shop), Tiberiu Tanase (Viva Sport Shop), Valentin MIrcea (TT Sport), d-l Vlase Gheorghe di d-l Emi Beltechi.

                        Premiile oferite:

                        AndroGir Loc I turneu Final OPEN
                        AndroGir Junior AmatuR
                        AndroGir Junior AmatuR
                        AndroGir Loc III turneu Final OPEN

                        TT Shop Campion AmaTuR 2013
                        TT Shop Maestru AmatuR
                        TT Shop LOC II Circuit Amatur
                        TT Shop LOC III Circuit Amatur
                        TT Shop set mingi pentru turneu

                        VIVA Sport Shop Loc I turneu Final AMATORI
                        VIVA Sport Shop Lady AmaTuR
                        VIVA Sport Shop Loc II turneu Final OPEN
                        VIVA Sport Shop Loc III turneu Final AMATORI

                        TT Sport Cel mai bine clasat jucator nelegitimat
                        TT Sport Loc II Turneu Final AMATORI
                        TT Sport Special AmaTuR

                        AMATUR Loc III turneu Final OPEN
                        AMATUR Loc III turneu Final AMATORI

                        PORTA DOORS 50 tricouri
                        PORTA DOORS MiniAmaTuR
                        D-l Vlase Gheorghe MiniAmaTuR
                        D-l Emi Beltechi Setul de mese, filee, mantinele


                        Rog premiantii Galei care doresc alte informatii privind ridicarea premiilor sa ma contacteze.
                        Ultima editare de Dan2; 09.dec.2013, 17:30.

                        Comentariu


                        • Bravo Gelule !
                          Pentru mine totul a fost normal tinant cont ne-ai obisnuit cu organizare de 5*. Nu-mi ramane decat sa multumesc inc-o data pentru efortul depus, motiv pentru care te vom rasplati cu participarile viitoare.
                          Imi pare rau pentru cei de la open pentru probleme avute ! Din punctul meu de vedere sala ar fi trebuit platita in functie de multumirea participantilor. Pacat de efortul vostru ! Dar..., se-ntampla...
                          Respect.
                          ----------------------

                          Postat în original de darmaz ion Vezi post
                          Turneul foarte bine organizat, bravo GELU! Am un gust amar cum a putut cu un asemenea antijoc sa ajunga in finala de la amatori acest domn TAMAS ? Urat , foarte urat!!!
                          D-nul Ion, sincer sa fiu nu prea stiu cum sa va raspund dar... o finala se joaca pe puncte si nu pentru spectacol.
                          Steaua a luat cupa campionilor stand in poarta. Dar v-a placut, nu ?
                          D-nul Jeno nu e spectaculos prin jocul dumnealui dar are un randament foarte bun, fapt dovedit si la alte concursuri.
                          Felicitari Jeno pentru locul obtinut si tine-o tot asa.

                          Vreau sa-l felicit si pe campionul nostru Cornel Balauca, bravo Cornele, meriti sa fii campionul nostru judetean, esti cel mai bun. Bravo.

                          Felicitari si celorlalti campionilor, munca rasplatita la final de an. Bravo voua !

                          Daca nu ne mai vedem la vreun concurs pana la sfarsitul anului va doresc Sarbatori fericite alaturi de cei dragi voua si sa ne revedem sanatosi !

                          La multi ani !
                          Blade: lemn off...ce lemn !
                          Bh: cu tepi
                          Fh: fara tepi

                          Comentariu


                          • Am așteptat două zile pentru a se mai domoli tăvalugul, de altfel firesc, al postărilor referitor la impresiile despre acest megaturneu. Aș vrea să vă reamintesc, că printre cei aproape trei sute de participanți, o prezență discretă si totusi care m-a marcat profund, a fost cea a Gabrielei Constantin. S-a mai discutat in preambulul turneului despre dansa si spre norocul meu sorții ne-au repartizat in aceeasi grupă inferioară. Acest SUPER OM este un model de sportivitate, voință și tărie sufletească, cum rar mai gasești! Soarta i-a hărăzit un handicap sever, pe care însă cu o perseverență nemaivăzută, a reușit să-l modeleze și să-l adapteze extraordinar tenisului de masă. Am privit-o cum joacă și am simțit că mi se pune un nod în g?t, caci ceea ce a arătat la masă, a fost peste puterea mea de înțelegere! înainte de începerea meciului, și-a atenționat partenerii de joc asupra faptului că dorește ca fiecare să dea tot ce are mai bun în jocul impotriva ei.Aceasta este atitudinea ce definește clar extraordinarul caracter și ambiția Gabrielei. în consecință, fiecare competitor din grupă a jucat la maximul posibilităților sale, prin aceasta arăt?ndu-și respectul față de acest OM cu totul deosebit. Dacă nu mă înșel, printre altele, în grupe a avut o victorie și două înfrângeri cu 3-2 la adversari mai bine cotați, aceștia din urmă trebuind să transpire serios pentru victorie. La meciul câștigat s-a bucurat discret, la cele pierdute, ca mai toți învinșii a fost tristă, dar potrivit firii ei, explicațiile înfrângerii nu au avut vreo legătură cu handicapul ei. Vinovate au fost doar propriile lovituri nereușite!
                            După meci am dat mana cu ea, și în strangerea ei, aparent firavă, am găsit tot ceea ce o definește pe Gabriela Constantin, putere, caracter, permanenta voință de autodepășire și dragostea față de sportul care a consacrat-o. Să-i dea Dumnezeu sănătate... căci ambiție și voință are mai multă decăt toată Sala sporturilor!!!
                            Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                            Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                            Comentariu


                            • Am mai developat citeva poze

                              Comentariu


                              • Multumesc Domnule Dan Bodeanu!!Tin sa va felicit pentru activitatea dumneavoastra in cadrul Amaturului.
                                Cu ocazia primului turneu organizat la București unde coordonati dvs.,o sa va caut si pentru diploma mea.
                                Multumesc.

                                Comentariu


                                • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                                  Locul 61 la amatori?Domnule Daniel Berov ce s a intamplat???????
                                  V au dat bere fara alcool?

                                  Erati favorit la locul I.
                                  A fost bere prea putina si nu s-a putut concentra

                                  Comentariu


                                  • Daca l ati fi vazut cum juca finala la Top tenis arena -dupa vreo 15 beri -si ceva palinca;
                                    Cred ca a devenit imun la actiunea alcoolului.

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Dan2 Vezi post
                                      Invitat de onoare al Galei Campionilor, d-l Viorel Chiurtu (Mangalia) a oficiat in stilul sau inconfundabil festivitatea de premiere.
                                      Prezenta sa tonica, exprimarea fluenta, bogatia ideilor transmise au adus ca de fiecare data un plus de valoare acestei gale. Va multumesc, domnule Chiurtu!
                                      Iar eu vă mulțumesc, domnule Bodeanu, pentru această mențiune, care a ?provocat? chiar în aceste momente o nouă clipă de inspirație. Se adaugă începând de acum la ?epopeea? AmaTur 2 strofe dedicate domnului Viorel Chiurtu

                                      .................................................. .................................................. .......................
                                      ...și uite așa începe să mă coste cartea asta din ce în ce mai mult

                                      măcar ca să merite, ?âmboldiți-l? cumva pe domnul Chiurtu să ia și paleta în m?nă mai des.... că doar nu-i greu deloc, mai ales când ?iarba? e la discreție

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de boby Vezi post
                                        Buna ziua. Cu cine pot sa iau legatura pentru premiul special care mi sa acordat sambata?. Eu am fost nevoit sa merg mai repede cu trenul la Cluj, si nu am putut sa stau pana la capat. Multumesc pentru intelegere. Va doresc tuturor sa aveti parte de un craciun fericit si un an nou fericit!.
                                        Pentru premiul tau cu mine ar trebui sa vorbesti . Vaucherul tau este la Apian , iti spune el cum sa procedezi .
                                        Te astept cu un telefon pentru detalii .
                                        Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                                        Fete de palete tenis de masa
                                        TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                                        Comentariu


                                        • Toata stima pt efortul depus pt acest turneu.
                                          O munca deosebita pt a putea tine fraiele unui turneu cu atatia competitori.

                                          O mica remarca am, sper sa nu deranjez pe nimeni.

                                          Cum se face cu o persoana care nu se regaseste pe listele de la open ( gr inferioare) este totusi prezent in clasamentul final cu 0 victorii, si apoi cu 20 puncte adaugate in clasamentul general?
                                          Este OK.. ?

                                          93 -- 106 0v gr.inf.
                                          ..........

                                          Migea Cornel - Sibiu
                                          Vladoiu Gelu - Brașov
                                          Ban Peter - Cluj Napoca
                                          Dinu Gheorghe - București
                                          Ene Dragos - Ploiești
                                          Balazs Gergo - Sfantu Gheorghe
                                          -----------

                                          1. Sterea Viorel, Ceacarescu Cristian, Garduli Silviu, Denes Ferenc, Micuda Mihai, Szasz Erno
                                          2. Roman Iulian, Erdos Ferenc, Corcoz Costin, Panaitescu Stefan, Constantinescu Marius, Parnica Leonid
                                          3. Gogu Gabriel, Fratea Aurel, Soare Valentin, Traistaru Marius, Balauca Cornel, Dumitru Gheorghe
                                          4. Lungu Cosmin, Mocean Dan, Temelie Dragos, Macovei Liviu, Leolea Andrei, Ene Dragos
                                          5. Boaca Valentin, Lazaroiu Adrian, Morosanu Vasile, Pizlaru Ionel, Sipos Ferenc, Valceanu Daniel
                                          6. Roman Bogdan, Bozga Lucian, Ion Marius, Micu Cosmin, Govoreanu Florin, Navacioiu Marian
                                          7. Enciu Alexandru, Hagatis Andrei, Zamfir Ionel, Mostovoi Andrei, Pitac Ovidiu, Giol Mihai, Dumitru Lazar
                                          8. Farkas Gabor, Stanciu Silviu, Corbu Sorin, Mitzea Alexandru, Filimon Bogdan, Iancu George, Mureșan Iulian
                                          9. Toma Florin, Maxim Valentin, Zidar Victor, Popescu Valentin, Vasiliu Remus, Holban Dumitru, Vardi Dan
                                          10. Frant Nicusor, Motoroi Costin, Marcu Vasile, Sferlea Marius, David Dorin, Bedo Norbert, Draganescu Viorel
                                          11. Marinescu Razvan, Radu Costica, Carpovici Boris, Sorescu Deian, Migea Cornel, Marandici Adrian, Iusan Mircea
                                          12. Apian Florin, Leorda Rares, Dumbrava Nicolae, Nemaciuc Mihai, Suditu Andrei, Vaduva Gabriel, Balazs Lorant
                                          13. Sipos Nandor, Sicoe Rodica, Farcas Vlad, Dinca Dorinel, Birligea Gabriel, Dinu Gheorghe, Hotico Ciprian
                                          14. Nascu Serban, Bocaniala Norocel, Meszar Razvan, Aftenii Daniel, Bularda Iulian, Lorincz Jozsef, Danila Claudiu
                                          15. Avram Victor, Cozma Catalin, Vranceanu Mihai, Simion Boby, Dinicescu Ion, Calin Mihai, Balazs Gergo
                                          16. Bodeanu Mihai, Florescu Eleodor, Popa Bogdan, Raducan Bogdan, Ban Peter, David Madalina, Dragan Valentin

                                          regards.

                                          Comentariu


                                          • finala la open o are cineva?
                                            Blade: Dr. Neubauer-SPECIAL
                                            Fh: JOOLA X-PLODE SENSITIVE
                                            Bh: Dr. Neubauer-SUPER BLOCK

                                            Comentariu


                                            • cititi postul 852 dl din ALEXANDRIA.

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de dinicescuion Vezi post
                                                cititi postul 852 dl din ALEXANDRIA.
                                                Baiatul este din București,ochi de soim

                                                Comentariu


                                                • Campionii AmaTuR 2013:

                                                  Campion National Amatur:

                                                  Sterea Viorel Constanța


                                                  Campionii pe judete:

                                                  Jud Nume si prenume Localitate

                                                  AB Sicoe Rodica Cugir

                                                  AG Toma Florin Pitești

                                                  AR Roman Bogdan Arad

                                                  B Lungu Cosmin București

                                                  BC Serban Liviu Onesti

                                                  BH Sferlea Marius Oradea

                                                  BN Apian Florin Bistrița

                                                  BR Ion Marius Brăila

                                                  BT Balauca Cornel Botoșani

                                                  BV Roman Iulian Brașov

                                                  BZ Holban Dumitru Buzău

                                                  CJ Gogu Gabriel Cluj Napoca

                                                  CL Stanciu Silviu Călărași

                                                  CS Frant Nicusor Resita

                                                  CT Fratea Aurel Constanța

                                                  CV Olah Oliver Sfantu Gheorghe

                                                  DB Lazaroiu Adrian Targoviște

                                                  DJ Raducan Bogdan Craiova

                                                  GJ Cruceru Sergiu Targu Jiu

                                                  GL Bocaniala Norocel Galați

                                                  GR Dena Corneliu Giurgiu

                                                  HD Florescu Eleodor Deva

                                                  HR Erdos Ferenc Miercurea Ciuc

                                                  IL Enciu Alexandru Slobozia

                                                  IS Cretu Florin Iași

                                                  MH Gheorghe Nicu Drobeta Tr Severin

                                                  MM Catricicau Adrian Baia Mare

                                                  MS Farkas Gabor Targu Mureș

                                                  NT Dumitrescu Dan Piatra Neamț

                                                  PH Bozga Lucian Baicoi

                                                  SB Temelie Dragos Sibiu

                                                  SM Bilanici Mircea Satu Mare

                                                  SV Cozma Catalin Fălticeni

                                                  TL Manea Mihaita Tulcea

                                                  TM Popa Bogdan Timișoara

                                                  TR Moise Mihai Alexandria

                                                  VL Barbu Dan Ramnicu Valcea

                                                  VN Corcoz Costin Focșani

                                                  VS David Dorin Barlad

                                                  Comentariu


                                                  • TURNEUL "CAMPIONILOR" 7 decembrie 2013 - Brașov

                                                    Nea Ioane de azi inainte nu mai esti prietenul meu,numai eu sint prietenul tau
                                                    - - - Actualizat - - -

                                                    - - - Actualizat - - -
                                                    O dedicatie pentru Gelu ,Nea Ion si pentru toti amaturistii

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X