Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"AmaTur 2013", Brașov - 07.12.2013

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Felicitari castigatotilor! Felicitari tuturor participantilor! In mod deosebit felicitarri organizatorilor avand o misiune foarte grea, desi eu nu am participat, mi-ar fi placut foarte mult, multumesc pentru ca am putut urmari de acasa toata desfasurarea concursului ca si cum as fi fost acolo(rezultate, poze si videouri).

    Comentariu


    • Postat în original de alandala Vezi post
      Mesaj privat de la " d-l " cu userul victorache catre mine.
      Da, da, da, o gluma repetata la nesfirsit. Se pare ca nu a fost o simpla gluma, daca v-a suparat asa tare ce v-am spus - se pare ca adevarul supara.
      Si apropo, eu m-am adresat si ma adresez in continuare cu un anumit respect – nu cu dumneata – pe care dumneavoastra ar trebui sa mi-l acordati, daca nu de altceva, macar datorita varstei pe care o am.
      Tocmai ! Eu am postat pe forum, ca nu am nimic de ascuns, sa vada toata lumea daca gresesc sau nu. Ati ales varianta mesajului privat, tocmai ca sa nu vada toata lumea adevaratul caracter pe care il aveti si cat sunteti d-voastra de josnic.
      Cu asta am incheiat orice polemica cu cei de teapa d-voastra pe aceast forum.
      Din pacate ce am avut de demonstrat - a-ti demonstrat - si s-a confirmat prima parere pe care mi-am exprimat-o anterior pe forum Iata de ce suntem atat de " bine vazuti " noi romanii in strainatate.
      .....
      Fișiere atașate
      BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
      FH - TENERGY 64
      BH - XIOM VEGA EUROPE

      Comentariu


      • Buna seara!
        Este destul de greu sa va transmit un mesaj, din pozita ingrată in care mă aflu, si inteleg regretul pe care-l aveti pentru decizia care ati luat-o sacrificându-vă un sfarsit de saptamana si nu numai.
        Odata cu faptul că, repet, imi asum intreaga raspundere pt acest eveniment nereusit, vreau sa imi fac culpa odata cu mentiunea ca nimeni din ceilalti organizatori (Emi, Florin, Dan, Razvan) nu trebuiesc băgati in aceasta discutie, sunt singurul vinovat pt ca am ales aceasta sala si nu motivez aceasta decizie pentru ca nu vreau sa ma scuz.
        Din pacate nu mai am ce sa remediez, dar caut sa inteleg de ce acesti intreprinzatori privati si-au batut joc de mine si binenteles de dumneavoastra pt ca totusi sala a fost platita cu ora. M-au sunat de la sala sa-mi transmita ca o sa am un deviz de achitat pt ca un participant a gaurit cu scaunul de pescar (sezlongul) suprafata de joc...i-am inchis telefonul. Asta este soarta, care daca ai cunoaste-o...m-am ales cu frigiderul plin din doua parti, si stiu ca trebuie sa-mi mai cumpar cateva.
        Referitor la Sala Sporturilor stiu ca a fost SPA pe langa nenorocita cealalta.
        Cu aceasta ocazie imi cer scuze si iertare tuturor celor ce au participat la sectiunea open (vitregita inca odata) si inteleg supararea, asa ca nu evitati sa spuneti realitatea, mai ales ca nu am nici un drept sa ma supar si nu interpretez mesajul dvs ca pe unul personal.
        Multumesc tuturor participantilor, nu numai pt intelegere, si doresc sa mentionez ca toti cei ce m-au ajutat (organizatori, participanti) au facut-o benevol, fapt pt care chiar daca aprecierile mele sunt de prisos ma simt dator sa le multumesc, nu neaparat in aceasta ordine, astfel:
        -Emi, care acum b?ntuie cu mesele inapoi spre destinatie (...a mai rupt si doua blaturi de masa) si care a mai fost si umilit la festivitatea de premiere (fara detalii, pt ca nu am dreptul);
        Florin (Apian), Dan (Bodeanu), Sorin (Botirca), Razvan (Tutoveanu), care probabil in turneu au fost mai putin vazuti, in schimb pt pregatirea acestui turneu au depus un efort si o munca incomensurabila si carora le multumesc din suflet;
        -apreciez si le multumesc si celorlalti care au dat o m?nă de ajutor, doamnei Tutoveanu, fiilor mei, Alin (Hutanu), Dorel (Anitei), Ionut (Nica), Pali (Tokos), capilor de serie (casieri) si tuturor celorlalti participanti care au adus mingile sau pt cel mai mic efort;
        Sa speram ca pot sa ma revansez si nu Brașov-ul este de vina asa cum ramane sa se inteleaga. Costică (Radu) , esti unul dintre cei pe care ?i apreciez in acest circuit, inteleg supararea tuturor, dar te rog nu evita Brașov-ul pt acest major incident. Personal iti cer scuze pt acest disconfort si te rog sa ierti...scriu si oftez, ce sa mai zic, am comis-o, aveti dreptate.
        Noapte buna!
        Hobby: Motoare si ski !
        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

        Comentariu


        • Cu toate ca a fost frig in cealalta sala...daca am da timpul inapoi...sunt sigur ca am veni din nou la acest turneu, felicitari pentru organizarea unui turneu de asemenea anvergura
          Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
          BH : Tenergy 05Fx
          FH : Tenergy 05Fx

          Comentariu


          • Felicit organizatorii pentru efortul depus si pentru realizarea unui concurs fluent si placut.
            Au fost deschisi la sugestii si au fost eficienti.
            Pentru Gelu: Manui paleta si microfonul la fel de bine, multumim pentru sacrificiu.
            Sala Polivalenta a asigurat conditii de concurs foarte bune, cald, fara condens, fara ecou. Lumina foarte buna, uniforma, fara soare orbitor.
            Mesele, cam lucioase, dar au fost la fel pentru toti concurentii.
            Descentralizarea strangerii taxei la grupa, organizarea particularizata 3 grupe la doua mese - au dovedit ca Amaturistii sunt oameni civilizati.
            Asemenea, grupe superioare pe cheie anuntata, inceperea grupelor superioare pe masura ce se completau, alte masuri de eficientizare.
            Neplacuta situatia din sala Sanpetru- neplacuta dar si nedorita.
            In rest lume buna, jocuri echilibrate cu multi jucatori de valoare migrati de la open.
            Personal ma asteptam sa se comunice ceva mai multe despre cele discutate la sedinta, dar este timp pentru toate.
            Ultima editare de Emil Tudor; 09.dec.2013, 00:00.
            TsE

            Comentariu


            • Postat în original de Antal Denes Vezi post
              As avea o rugaminte sa asterni cateva randuri si despre cei inscrisi pe lista finala si nu s-au prezentat nici macar la sala,ce a ce a adus sa ramana acasa cei dornici cu speranta de a mai prinde un loc la acest festival,mega turneul anului!
              Știu că-s lucruri multe care ar fi trebuit să fie altfel...
              Din păcate 3000 de caractere diferite nu pot fi ?potrivite? prea ușor...

              Deni Bacsi, eu am venit la Brașov doar ca să văd încă odată ??n acțiune? pe acești ?nebuni de legat? din toată țara.
              Am avut o zi plină și frumoasă, deși m-am apropiat de masa de tenis doar ca să fac niște fotografii...
              Am cunoscut oameni extraordinari (acum dacă tot vine vorba de asta, trebuie să amintesc și numele lui Imecs Attila-mulți dintre noi avem de ?nvățat de la oameni ca el și ca dumneavoastră; și sunt încă destui în AmaTur)

              Tocmai de aceea, prin tot ce comentez eu, chiar dacă uneori deranjează, încerc să deschid oamenilor ochii ca să vadă mai ales ce e frumos în această mișcare.
              Pe mine mă impresionează poate mai mult decât pe alții lucrurile cu adevărat frumoase și care merită să ne amintim de ele!

              Și acuma dacă tot ați amintit de cei care au fost ?absenți nemotivat?, nu pot să-mi opresc un zâmbet când mă gîndesc că am ajuns la sală la ora 08;45 și puteam chiar să joc

              Poate e doar impresia mea că de vreun an încoace sunt din ce în ce mai multe nemulțumiri în discuțiile dintre amaturiști...poate discuțiile acestea au fost și înainte, dar nu le-am văzut eu. Chiar dacă nu voi mai juca tenis de masă niciodată, aș vrea să mai trăiesc cel puțin încă 10 ani fără să mă doară genunchii. Și aș mai vrea ca peste 10 ani să mai merg ??n vizită? la un turneu final și să mă întâlnesc acolo cel puțin cu trei sferturi din cei cu care m-am întâlnit anul acesta în 7 Decembrie. Și să fie toți neschimbați. Important este ca și ei să-și dorească același lucru-atât de simplu este ca AmaTur să ajungă vreodată măcar vârsta dumneavoastră, domnule Antal Denes...!

              M-am apucat ?într-un moment de nebunie? să scriu o carte. E aproape gata. Tot ce pot să promit este că anul viitor dacă mai vizitez turneul final nu vin fără ea în m?nă.
              Primul motiv a fost că ?epopeea? în versuri nu mai puteam s-o postez pe forum, pentru că se întinde deja pe vreo 12 pagini
              Dar motivul cel mai important este că ar trebui să-și amintească toți cum a fost AmaTur până acum, pentru că eu cel puțin cred că a fost frumos. Și am scris cartea în așa fel încât cei care vor citi să-și amintească în primul rând asta. Iar dacă se întâmplă așa, atunci sigur AmaTur va avea o viață lungă și frumoasă.

              Mi-am permis să postez aici, cu riscul de a face ?flooding?, ?spaming? sau ?troling?. Să fiu sincer, e de fapt o stratagemă, ca să distrag atenția celor inevitabil nemulțumiți. Poate de data asta nu vor mai apare critici (chiar dacă vor fi corecte) la această temă despre un turneu.

              Comentariu


              • Postat în original de flash Vezi post
                Felicitari echipei din Brașov pentru efortul titanic depus...felicitari si pentru gulas care a fost meserie...un turneu cu valoare ridicata zic eu care confirma trendul ascendent al miscarii Amatur...felicitari inca odata Gelu iar celor care critica le aduc aminte ca asta e cea mai usoara trebusoara...mai greu e sa faci, sa te sacrifici...Numai bine si sa ne vedem sanatosi la anul!
                Gulasul bun, pentru cine a mancat,eu unul am fost ultimul fericit de la sala din sanpetru pentru ca am respectat traditia si cu doua felii de paine am sters ciaunul.
                Din pacate au fost multi din sala care nu au prins o portie,si stiu si de ce ,pentru ca,colegi nostri dragi care au terminat grupa sau au putut manca intre meciuri au servit cate doua,trei portii.
                Doamna Mihaela a facut o greseala ca nu a strans cele 106 tichete apoi sa dea a doua portie,dar asta e .


                Gelu, pentru mine ai fost,esti,si vei fii o persoana deosebita,nu ai nici o vina pentru cele intamplate.ne vedem la un schi cat mai curand.
                Numai bine!
                Blade: Dr. Neubauer-SPECIAL
                Fh: JOOLA X-PLODE SENSITIVE
                Bh: Dr. Neubauer-SUPER BLOCK

                Comentariu


                • Turneul foarte bine organizat, bravo GELU! Am un gust amar cum a putut cu un asemenea antijoc sa ajunga in finala de la amatori acest domn TAMAS ? Urat , foarte urat!!!

                  Comentariu


                  • să nu-l atacăm prea tare...eu am făcut-o, iar după 5 minute mi-a părut rău
                    acum după ce am mai g?ndit odată la rece situația, rămân doar cu 2 regrete referitor la domnul Tamas:
                    1. că nu l-a avut mai repede ca adversar pe domnul Dan Tecuschi
                    2. că acel copil minunat (Tomică) a fost nevoit să joace cu el
                    Eu nu vreau nici acum să dispară neapărat ierbarii, dar dacă urmăriți filmul finalei cu atenție, o spun cu regret, „săracii” ierbari vor avea viață grea de acum încolo dacă nu se pun serios pe jucat ping-pong Domnul Tecuschi a dat o lecție frumoasă și gratuită tuturor celor care vor să ?nvețe ceva. Chiar și eu care habar n-am de ping-pong am „văzut” lecția ascunsă în filmul finalei.
                    - - - Actualizat - - -
                    Postat în original de tokosp Vezi post
                    Mai vrem poze!
                    Mai mult ca sigur si maestrul Adimucu trebuie sa fi imortalizat in imagini cateva momente de la regalul de la Brașov
                    dacă doriți pun poze cu plăcere. problema e că nu am făcut prea multe, și nici nu mi-au ieșit prea bine. în altă ordine de idei, eu mi-am dat singur „temă pentru acasă” la acest turneu final, să fac poze pentru carte, așa că pozele mele sunt doar „portrete”.
                    le postez aici, deși sigur v-ar place mai mult să vedeți niște „scene” din meciuri.
                    dar maestrul Iuliu Zedler precis are „tolba” plină!

                    Comentariu


                    • Rezultate amatori
                      Sent from my GT-I9505X using Tapatalk
                      blade - JOO SE HYUK
                      rubbers - XIOM VEGA PRO & long pimples frictionless

                      Comentariu



                      • - - - Actualizat - - -
                        nici noaptea asta n-am reușit să mă pun la somn mai repede, cum mi-am propus...
                        AmaTur îmi face nopți albe, deși nu mai joc de un an cel puțin
                        Deni Bacsi, ești vinovat pentru asta 80 la sută

                        Comentariu


                        • Oare cum putem denumi conditile din sala Sanpetru ?
                          O comparatie ar fi intre [CIOCOI VECHI SI NOI]
                          La turneul de vara aceasi patroni au castigat o suma frumusica in urma tenisului de masa,cu toate ca au facut multe mofturi si atunci !
                          Acele aeroterme daca functionau se putea asigura teperatura optima de concurs[ridicau costurile] si pierdeau siguranta castigului!
                          Au demontat benerele de la geamuri,sa nu aprinda toate luminile[econimie] la sange!
                          Daca se putea renuntau la mai multe,cu atat mai bine!cu cat ai mai
                          mult vrei mai mult!
                          Parca si haiduci din zilele noastre s-au schimbat,numai iau de la bogati si dau la saraci!IAU DE LA CINE POT FARE SA DEA LA NIMENI!!!
                          Asa ca cine are curajul sa ia piatra si sa arunce primul,in cazul in care e nivinovat si n-a patit nici odata sa fie pacalit!
                          Majoritatea nu stiti cat curaj si abnegatie a fost nevoie pentru organizarea acestui turneeu .

                          Comentariu


                          • dn. Gelu era ajutat daca era obligat sa scrie in prezentarea turneului despre incalzirea salii...cum am propus in repetate randuri, si cu ani in urma si pt. regulamentul din acest an.
                            spun asta pentru ca frigul e si dusmanul meu,
                            si poate nu e prea tarziu sa se introduca obligativitatea organizatorilor, in sezonul rece sa scrie in prezentarea turneului despre incalzirea salii,
                            motiv pentru care se va informa din timp si va lua masuri...sa nu pateasca cum a patit dn. Gelu nemeritat, si mai important pentru participanti...!
                            Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                            FH: Tenergy 05 FX
                            BH: Tenergy 05 FX

                            Comentariu


                            • Locul 61 la amatori?Domnule Daniel Berov ce s a intamplat???????
                              V au dat bere fara alcool?

                              Erati favorit la locul I.

                              Comentariu


                              • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                Buna seara!
                                Este destul de greu sa va transmit un mesaj, din pozita ingrată in care mă aflu, si inteleg regretul pe care-l aveti pentru decizia care ati luat-o sacrificându-vă un sfarsit de saptamana si nu numai.

                                Odata cu faptul că, repet, imi asum intreaga raspundere pt acest eveniment nereusit, vreau sa imi fac culpa odata cu mentiunea ca nimeni din ceilalti organizatori (Emi, Florin, Dan, Razvan) nu trebuiesc băgati in aceasta discutie, sunt singurul vinovat pt ca am ales aceasta sala si nu motivez aceasta decizie pentru ca nu vreau sa ma scuz.

                                Din pacate nu mai am ce sa remediez, dar caut sa inteleg de ce acesti intreprinzatori privati si-au batut joc de mine si binenteles de dumneavoastra pt ca totusi sala a fost platita cu ora. M-au sunat de la sala sa-mi transmita ca o sa am un deviz de achitat pt ca un participant a gaurit cu scaunul de pescar (sezlongul) suprafata de joc...i-am inchis telefonul. Asta este soarta, care daca ai cunoaste-o...m-am ales cu frigiderul plin din doua parti, si stiu ca trebuie sa-mi mai cumpar cateva.

                                Referitor la Sala Sporturilor stiu ca a fost SPA pe langa nenorocita cealalta.

                                Cu aceasta ocazie imi cer scuze si iertare tuturor celor ce au participat la sectiunea open (vitregita inca odata) si inteleg supararea, asa ca nu evitati sa spuneti realitatea, mai ales ca nu am nici un drept sa ma supar si nu interpretez mesajul dvs ca pe unul personal.

                                Multumesc tuturor participantilor, nu numai pt intelegere, si doresc sa mentionez ca toti cei ce m-au ajutat (organizatori, participanti) au facut-o benevol, fapt pt care chiar daca aprecierile mele sunt de prisos ma simt dator sa le multumesc, nu neaparat in aceasta ordine, astfel:
                                -Emi, care acum b?ntuie cu mesele inapoi spre destinatie (...a mai rupt si doua blaturi de masa) si care a mai fost si umilit la festivitatea de premiere (fara detalii, pt ca nu am dreptul);

                                Florin (Apian), Dan (Bodeanu), Sorin (Botirca), Razvan (Tutoveanu), care probabil in turneu au fost mai putin vazuti, in schimb pt pregatirea acestui turneu au depus un efort si o munca incomensurabila si carora le multumesc din suflet;

                                -apreciez si le multumesc si celorlalti care au dat o m?nă de ajutor, doamnei Tutoveanu, fiilor mei, Alin (Hutanu), Dorel (Anitei), Ionut (Nica), Pali (Tokos), capilor de serie (casieri) si tuturor celorlalti participanti care au adus mingile sau pt cel mai mic efort;

                                Sa speram ca pot sa ma revansez si nu Brașov-ul este de vina asa cum ramane sa se inteleaga. Costică (Radu) , esti unul dintre cei pe care ?i apreciez in acest circuit, inteleg supararea tuturor, dar te rog nu evita Brașov-ul pt acest major incident. Personal iti cer scuze pt acest disconfort si te rog sa ierti...scriu si oftez, ce sa mai zic, am comis-o, aveti dreptate.

                                Noapte buna!
                                Pentru mine este suficient mesajul tau, Gelu. Ma bucur ca ai inteles corect ce am scris mai devreme. Departe de mine de a fi un carcotas, mereu nemultumit de toate. Inteleg si mai bine din ce ai scris tot efortul si toate neajunsurile pe care trebuie sa le suporti cand te angajezi sa organizezi un asemenea turneu. Si, daca pentru noi s-a incheiat, tu inca mai ai de rezolvat diverse probleme si astazi... La 300 de participanti, doua locatii si un milion de probleme de solutionat in timp util e omeneste sa existe si scapari. Mai ales ca stiu ca nu poti face totul decat bazandu-te si pe alti oameni. Iti multumesc pentru raspuns, pentru intelegere si sper sa ne vedem sanatosi la urmatorul turneu organizat de tine.

                                Comentariu


                                • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                                  Locul 61 la amatori?Domnule Daniel Berov ce s a intamplat???????
                                  V au dat bere fara alcool?
                                  Erati favorit la locul I.
                                  Au mai fost favoriti, ma refer la amatori, unde am vazut castigatorii de la turneele anterioare cum in gr inferioare primele doua meciuri au fost infrangeri (ex. Tomica S, care dupaia si-a dat drumul la mana)
                                  Vio (Sterea) nu vrea sa faca nici o surpriza, castiga toate meciurile, de fapt atat de multe castiga incat lui Fane (Medeleanu) nu-i lasa nimic. Si pentru cine nu stie, Nea Fane, favorit grupa/cap de serie, in inferioare nu a avut nici o victorie.
                                  Asa ca putem felicita prima data pe cei care au iesit din inferioare, plecand la faptul ca toti sunt egali, cum de altfel este si cazul lui Lulu (Roman).
                                  Daca ne uitam pe ambele clasamente ne dam seama ce adversari au fost. Felicitari tuturor!
                                  Hobby: Motoare si ski !
                                  http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                  Comentariu


                                  • Valoarea turneului a fost foarte mare.
                                    In situatia asta mai conteaza si norocul .
                                    Concentrarea e esentiala.

                                    Comentariu


                                    • Felicitari organizatorilor pentru efortul depus in asigurarea conditiilor de joc cat si pentru modul in care au gestionat acest turneu final. In aceste conditii cei aproape 200 de jucatori s-au mobilizat si au incercat sa se autodepaseasca. Vedeai frecvent meciuri de nivel ridicat, echilibrate si decise de cateva puncte. In concluzie, efortul de participare in conditii de zapada a meritat din plin si cred ca toata lumea a avut de castigat.

                                      Comentariu


                                      • Stimati domni organizatori! FELICITARI!

                                        Va felicit pentru conditiile de joc si organizarea din Sala sporturilor!
                                        Ca si critica va spun doar atat:
                                        era potrivit ca , 12 mese cu spatiul ingradit sa fie organizate in Sala sporturilor si pe care sa se desfasoare simultan atat "sferturile" de la open cat si cele de la amatori!
                                        Cred personal ca astfel puteam vizualiza meciuri spectaculoase.
                                        Din pacate , finala la OPEN a fost desfasurata intr-un anonimat complet, intre 2 semifinale amatori, unde toata lumea urmarea evolutia spectaculoasa a copilului Tomica.
                                        Sincer, pe langa bucuria de a participa si juca la turneul final alaturi de alti jucatori valorosi din Amatur, am venit la Brașov si cu speranta de a vedea evolutia celor mai "meseriasi" dintre noi!
                                        Crestem CAMPIONI! Antrenam INTELIGENTA! CS VOINTA Cluj

                                        Comentariu


                                        • Felicitari organizatorilor si participantilor!!! Cel mai puternic turneu din istoria Amaturului !!!!Organizare perfecta, jucatori valorosi si disciplinati. In Sala polivalenta conditiile au fost excelente, atmosfera a fost una de sarbatoare. Bravo Brașov, bravo Amatur!!!

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                                            Locul 61 la amatori?Domnule Daniel Berov ce s a intamplat???????
                                            V au dat bere fara alcool?

                                            Erati favorit la locul I.
                                            Chiar in halul asta nu cred ca am fost favorit

                                            Comentariu


                                            • Cum sa nu fii domnule Petrov?
                                              Doar ai colectat medalii de aur si argint la amatori.Pe alea le ai uitat?

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de darmaz ion Vezi post
                                                Turneul foarte bine organizat, bravo GELU! Am un gust amar cum a putut cu un asemenea antijoc sa ajunga in finala de la amatori acest domn TAMAS ? Urat , foarte urat!!!
                                                Fotbalul se joaca pe goluri si tenisul de masa pe puncte. Iar atat timp cat se castiga prin mijloace regulamentare sa fie clar, NIMIC NU E ANTIJOC!
                                                Cineva mult mai destept decat mine, spunea ca pentru a castiga in tenisul de masa, trebuie sa joci ceea ce nu stie adversarul! Iar daca ceea ce el nu stie reprezinta totodata ceea ce stii tu cel mai bine...
                                                Prin faptul ca blochezi toate atacurile adversarului, il plimbi pana ce exasperat nu mai rationeaza si greseste in serie, tine de o rabdare si de o putere de concentrare iesita din comun! Ceea ce face Tamas Nagy Jenő, e un stil de aparare foarte neobisnuit, si de aceea greu de descifrat, fiind accesibil doar celor ce stiu foarte mult tenis de masă! Imi pare rau ca in nestiinta si infatuarea lor, multi cu capul mare dupa o infrangere usturatoare in fata unui ierbar, in loc de o analiza la rece a jocului, nu au de gand sa coboare din propriul lor turn de fildes pe care au scris cu propria lor mana SUPER ATACANT TOPSPINAR, pozeaza in victime, neincearcand nici macar ulterior sa inteleaga ce s-a intamplat la masa de joc!!! E mai usor sa cataloghezi scurt, dom-le la un asemenea ANTIJOC n-ai ce face!!!
                                                Stimate Darmaz Ion, ANTIJOC e cu totul altceva decat ceea ce credeti dumneavoastra, inseamna sicanarea adversarului cu fel de fel de trucuri cum ar fi stergerea cu prosopul la fiecare punct, legatul sireturilor in momentul in care tu vrei sa servesti, choouri racnite atunci cand tu ai gresit punctul, scor tinut intentionat anapoda, serve din mana scoase din tolba armelor secrete la final de set, minge udata intentionat cu transpiratie inainte de a servi, tusuri inventate sau negate atunci cand le-a vazut o sala intreaga...si multe alte astfel de procedee cu care ne intalnim la mai tot pasul!!!
                                                Daca cineva, acum cativa ani a avut fobia ierbarilor, atunci acesta a fost domnul Dan Tecuschi. Datorita atitudinii sale pozitive, cu multa rabdare si cu munca, a atins acel nivel de inteligenta a jocului care coroborata cu o mana de maestru, ii permite ca acum sa manance ierbari pe paine! Toata stima fata de asa o atitudine, caci acesta este motorul tenisului de masa!
                                                Intorcandu-ne la oile noastre, trebuie sa va spun ca si eu sunt nevoit sa simt un gust amar,... cum de mai exista oameni care gandesc ca dumneavoastra? Urat, foarte urat!
                                                Cu stima...
                                                Ultima editare de laky; 09.dec.2013, 12:43.
                                                Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                                Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                                Comentariu


                                                • Felicitari tuturor organizatorilor si tuturor participantilor!
                                                  Eu de acum ma inscriu ptr urmatorul turneu de la Brașov...chiar si la Sanpetru

                                                  Comentariu


                                                  • Am avut ocazia sa vb cu un prieten care a participat la Open si mi-a zis ca a ajuns la spital cu o durere ingrozitoare de mijloc din cauza frigului din sala. Aici e clar vina organizatorilor ! Un turneu pregatit de atata timp si ei nu stiau care sunt conditiile din sala aia ? greu de crezut .. E vorba de turneul final - lucrurile trebuiau verificate din timp sa iasa totul ok. Se stie ca la tenis cele mai importante lucruri intr-o sala sunt incalzirea si lumina. Pe prietenul meu sigur nu-l incalzeste cu nimik scuza ca " proprietarii salii si-au batut joc de noi " - nu ei au organizat concursul.
                                                    Nu inteleg dc nu s-au mutat unele meciuri in sala sporturilor cand s-au observat conditiile din cealalta sala. Chiar daca se prelungea mai mult concursul, se juca baremi in conditii umane, macar unii dintre ei. ( macar meciurile din eliminatorii ).
                                                    Imi pare rau totusi ca nu am ajuns la brasov pt a vedea luminitele din centrul orasului, ca de astea din București m-am saturat!
                                                    Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X