Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

ANULAT - TURNEU A – Cupa de VINt – Editia a II-a 17.12.2016 Vintu de Jos -Alba Iulia

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Somlea Darian, Somlea Codrin, Groza Alexandru si Bucur Dan confirma prezenta si multumesc mult organizatorilor pt invitatie.

    Comentariu


    • ]Cu tot respectul pe care-l port familiei Amatur,imi dau seama ca am starnit o furtuna ,zic eu,intr-un lighean cu apa.Sincer,imi cer scuze pentu disconfortul si sentimentele contradictorii pe care le-am starnit unora.Va garantez ca.va iubesc si va stimez pe toti in egala masura. La acest turneu,am invitat doar doua persoane : Emy si Fl .Apian. Ceilalti, sunt inscrisi ,e adevarat pe grupuri, dupa orasele de unde provin.Majoritatea s-au inscris pe liste la turneul de la Sibiu.Personal.am fost coplesit de staruinta cu care m-au rugat pt aceste inscrieri si sunt convins ca,nimeni nu ar fi procedat altfel.Mai mult intentia mea a fost sa postez turneul inca de la Sibiu in prezenta celor care solicitau participarea. Nu am reusit asta pentru ca Adonis era singur la pupitru si l-as fi incurcat mai mult. Am lasat publicarea pe luni dupa ce am facut o centralizare a doritorilor. Voi publica tabelele primite la Sibiu asa cum au fost redactate la fata locului. Toti organizatorii procedeaza la fel.La postarea turneului isi trec un grup de persoane .Asa am procedat si eu .Sigur,la mine grupul este mai mare. Ii intreb aici pe :POP DANUT,POP ZOLTAN,VLAD FARCAS,DAN MOCEAN,BOBY, SICOE IOAN,BARABAS CLAUDIU,CULE,GABI GOGU,MIRCEA MUNTEAN,IULIU ZEDLER,SI MULTI ALTII , daca ma considera in stare sa-i ignor ,dupa anii petrecuti impreuna in sala de sport si legaturile de prietenie care s-au cimentat.? Consider ca titlu cu INVITATI DE ORGANIZATORI,este o eroare umana si nimic mai mult.Scuzele le-am prezentat la inceput. REFERITOR LA ORGANIZARE : Cineva a zis de nunta. Se poate spune asa fara rezerve. Ganditi-va ca pregatesc o nunta de 200 pers si vin doar 100. Esec total.Persoanele inscrise initial vor participa in proportie de 98%.Nu organizez turneul pt vreun interes material.Taxa de participare nu acopera decat chiria meselor apa si trofeele. Este un turneu cu buget mare si eu prefer calitatea in detrimentul cantitatii. Doresc o serbare festiva pt a incheia un an de AmaTur cum se cuvine.Referitor la Wild-carduri,mi se pare normal ca organizatorul sa aiba o rezerva pt oamenii speciali,din preajma lui.In 5 ani de zile am beneficiat si eu de 2 wild-carduri: la TF 2014-Sf Gheorge si Sibiu anul trecut.In rest,am mers unde am gasit loc.NU doresc sa se intample de ex ca la Mediaș unde , dupa 2 ore de la inscriere eram pe locul 20 pe lista de asteptare ,drept pt care m-am inscris la Valenii de munte. Si surpriza,la Mediaș a ramas la amatori o masa neocupata.Inca odata va asigur de toata consideratia mea si va astept cu drag la CUPA de VINt.
      Ultima editare de daviris; 06.dec.2016, 14:15.

      Comentariu


      • Domnule Pralea, anunțați că renunțați la protocol și atunci se vor liniștii multe ”ape”!

        Comentariu


        • Postat în original de Hades Vezi post
          Poate ar trebui organizat in paralel un alt turneu intr-o locatie diferita pentru cei neinvitati la turneul de la Vint.....
          Stiu ca sunt 2 VINTURI ,de JOS si de SUS.Pentru neinvitati zic sa deschideti sala din celalalt Vint,cat despre masa venim noi de acasa cu porcul si bautura.Deci deschideti o lista pentru sala celuilalt VINT.(cred ca nu aveti si unul de rezerva de mijloc sau intermediar,ca ma inscriu si acolo).
          In alta ordine de idei,cum sa faci inscrieri pe niste liste viitoare la SIBIU,cand nici nu ai publicat anuntul turneului pe care-l organizezi.De ce n-ati facut inscrieri viitoare in sala sporturilor de la CLUJ sau la cea de la Botoșani,tot asa pe sestache sa nu stie nimeni.Print-o inscriere masiva asa cum ati procedat,nu au ramas multe locuri libere pentru alti jucatori din tara care si-ar fi dorit sa participe la nunta asta cu invitatii zonale sau care au deschis mai tarziu calculatorul si s-au trezit ca intr-o ora s-au ocupat toate locurile disponibile.Si sa mai stiti ca cel ce castiga turneul indiferent de categorie,este complet lipsit de glorie(este una efemera),deoarece nu a avut ocazia sa se dueleze la masa de joc,cu un eventual jucator mai bun decat el ,dar care nu s-a putut inscrie la acest turneu(de exemplu GOGU GABRIEL).Poate daca ati fi postat prezentul turneu la sectiunea COMPETITII ,nu s-ar fi suparat nimeni,ca la aceasta rubrica din urma ,organizatorul poate organiza turneul dupa ~cum vor muschii sai~.
          Ultima editare de PRIZA TOK; 06.dec.2016, 15:08.
          Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
          Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

          Comentariu


          • Poate ar trebui pusa o anexa la regulament in ceea ce privesc inscrierile..sa nu se mai repete asa ceva..sunt sigur ca intentiile domnului Pralea nu au fost rele..probabil si-a dorit un turneu cu cei mai apropiati ai dansului..
            Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
            Pe spate: Tenergy 80
            Pe fata.: Tenergy 64

            Comentariu


            • Din Oravita, cu mari sperante in a prinde loc, se inscrie Verdet Adrian.

              Comentariu


              • Postat în original de cule Vezi post
                Poate ar trebui pusa o anexa la regulament in ceea ce privesc inscrierile..sa nu se mai repete asa ceva..sunt sigur ca intentiile domnului Pralea nu au fost rele..probabil si-a dorit un turneu cu cei mai apropiati ai dansului..
                La multi ani!
                Totul e trecator!

                Comentariu


                • Govoreanu Florin -confirm participarea

                  Comentariu


                  • Liste oficiale intocmite la Sibiu, pe baza lor s-au inscris concurentii

                    Comentariu


                    • Se retrage Buta Denisa, incepatori.

                      Comentariu


                      • Nu pot să cred cum o ciorbă, un felul doi , și trei muzicanți pot perturba în așa hal această mișcare a noastră .....va salut don Costica da treaba miroase rau indiferent de MAJUSCULELE dumneavoastră !
                        Ultima editare de Tibi68; 06.dec.2016, 17:23.

                        Comentariu


                        • Postat în original de daviris Vezi post
                          Liste oficiale intocmite la Sibiu, pe baza lor s-au inscris concurentii

                          Domnule Pralea, cu tot respectul, nimic nu poate fi oficial pana nu devine public. Dixit ! Este un principiu de drept ...
                          Eram sigur ca nu sunteti "vinovatul" ... Si ca sa fiu elocvent (spre exemplu), ma oblig de pe acum sa particip la (aproape - nu pot sti ce-mi rezerva viitorul) toate turneele organizate la ... Agnita (unde voi fi in continuare un sponsor fidel), in calitate de "senator de drept". Ar fi etic, moral, corect, fair, ... ?
                          Stiu ca presiunea a fost mare, dar ratiunea trebuie sa invinga ... si fair play-ul. Asa ar trebui sa fie ,... ! Este o practica care aduce deservicii miscarii Amatur.
                          Nu trebuie si nici nu astept dreptate sau scuze. Nu acesta este rostul demersului meu. Reactiile de pe forum constituie dovada. Si nu este vorba aici de orgolii, frustrari, rea vointa.
                          Acestea fiind zise, sunt convins ca acum ve-ti ierta "iesirea" si ve-ti aprecia corect gestul (eu unul nu asi fi confirmat "invitatia", exact pe ratiunea exprimata).

                          Domnule Pralea,
                          indiferent de "deznodamant" va asigur in continuare de stima si pretuirea mea. Sunt "onoruri" pe care le-ati castigat meritat. Si va marturisesc ca sunt destul de putine persoane in Amatur care se bucura de acest privilegiu. Cinste lor !
                          Sa auzim numai de bine !

                          Comentariu


                          • e neplacut ce se intampla sunt chIar suparat ..pe situatie ! e pacat pt ca ami doream sa particip la Vint nu pt '' NUNTA'' CAT PT ATMOSFERA DE SARBATOARE PE CARE AM TRAITO AICI DE CRACIUN ANUL TRECUT !! FERICE DE CEI CE AU FOST LA SIBIU LA TURNEU SI AU PUTUT SA SE INSCRIE LA ACEST CONCURS !! VA INVIDIEZ SINCER ! PT CA DACa STIAM CA ASTFEL VOI PRINDE UN LOC LA VINT VENEAM LA CONCURS LA SIBIU !!
                            UN ORGANIZATOR ARE DREPTUL SA ALEAGA CINE AI VA CALCA SALA DAR REGULA PRIMUL VENIT PRIMUL SERVIT NU A FUNCTIONAT AICI !
                            IN ZIUA ANUNTARII CONCURSULUI AM STAT CU OCHII LIPITI DE FORUM SA MA POT INSCRIE IMPREUNA CU COLEGII MEI DAR SURPRIZA !!//// LISTA ERA DEJA COMPLETA !! MI SE PARE INCORECT SI CRED CA DL PRALEA NU TREBUIA SA CEDEZE PRESIUNILOR ! SI SA PROCEDEZE CA ANUL TRECUT !! MULTUMESC DE ATENTIE !! CU STIMA !! ACELASI DAN UNIVERSAL !!
                            DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                            Comentariu


                            • Apropo fata de lista de la Sibiu,la Valeni am dialogat si am efectuat o mica incalzire impreuna,printre care ma-ti intrebat,din ce cauza n-am ajus la turneul organizat de dumneavostra,v-am explicat ca din cauze medicale si v-am promis ca o sa fac tot posibilul sa ajung la Vint de care tot domnia ta mi-a pomenit!
                              Atunci ma intreb,cum stam?
                              Aceasta este motivul pentru care m-am retras de pe o lista a invitatilor neonorata.
                              Cu respect.

                              Comentariu


                              • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                                La multi ani!
                                Totul e trecator!

                                Comentariu


                                • Confirma prezenta la concurs Kromek Iulian si Cristea Virgil din Cugir

                                  Comentariu


                                  • Va rog sa confirmati participarea/neparticiparea la turneu.
                                    Daca nu aveti cont pe forum, apelati la un prieten.

                                    Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                    Open

                                    4. Sufletel Radu, Alba Iulia, 56 - 28.61 - OL - N
                                    17. Baciu Gabriel, Târnaveni, 289 - 24.54 - O - N
                                    18. Lunca Razvan, Târnaveni, 98 - 24.19 - O - N
                                    22. Aron Darie, Sibiu, 44 - 23.82 - O - N
                                    33. Butura Vasile, Alba Iulia, 1087 - 17.58 - A - N


                                    Avansati

                                    9. Negrean Ioan, Sibiu, 190 - 17.7 - A - N
                                    32. Popa Paul, Sibiu, 482 - 13.61 - A - N
                                    36. Ratiu Valer, Sibiu, 746 - 13.19 - A - N
                                    38. Mureșanu Alex, Sibiu, 427 - 13 - A - N
                                    44. Morariu Marius, Sibiu, 513 - 12.36 - A - N
                                    47. Bora Nicolae, Vintu de Jos, 1493 - 12 - A - N
                                    50. Dragomir Paul, Sibiu, 610 - 11.09 - A - N
                                    51. Filea Adonis, Sibiu, 620 - 10.06 - A - N


                                    Incepatori

                                    7. Bozosan Petre, Sibiu, 583 - 9.88 - A - N
                                    9. Csiki Alexandru, Târnaveni, 973 - 9.25 - A - N
                                    10. Bereszki Robert, Târnaveni, 1254 - 9.25 - A - N
                                    16. Sufletel Emil Sr, Alba Iulia, 884 - 7.61 - AW - N
                                    29. Alb Sorin, Vintu de Jos, 2244 - 3 - A - N
                                    31. Ferencz Valentin, Târnaveni, 4001 - 0 - A - N
                                    32. Forgacs Laurentiu, Târnaveni, 4002 - 0 - A - N
                                    33. Taman Ioan, Aiud, 4003 - 0 - A - N
                                    34. Taman Daniel, Aiud, 4004 - 0 - A - N
                                    35. Pascu Nicolae, Vintu de Jos, 4005 - 0 - A - N
                                    36. Craciun Constantin, Alba Iulia, 4006 - 0 - A - N
                                    37. Dragos Petru, Hunedoara, 4007 - 0 - A - N
                                    Ultima editare de FlorinBN; 07.dec.2016, 00:35.
                                    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                    Comentariu


                                    • din alba iulia ispas emil la avansati

                                      Comentariu


                                      • Decean Darian - nu particip

                                        Multumesc!
                                        05 Viscaria 05

                                        Comentariu


                                        • Morariu Mariusdin Sibiu, la Avansați, confirm prezenta! Mulțumesc mult pentru invitație!

                                          Mr. Tomahawk

                                          Comentariu


                                          • Peace brothers! Sa ne vedem cu bine, la Vintu sau la alte concursuri ! Si eu asteptam concursul de aici, ca si copiii pe Mos Nicolae, am fost dezamagit ca nu apar pe liste alaturi de baietii din Dej dar am trecut peste, musai nea' Pralea sa faca ceva data viitoare sa ne multumeasca pe toti ! . Peace brothers!
                                            Ultima editare de nanebanane; 07.dec.2016, 07:29.
                                            SK7 / T64 / T64

                                            Comentariu


                                            • Ne retragem si noi de la'NUNTA"
                                              Ticu Sorin-amatori
                                              Schiopulescu Ioan-amatori
                                              Secrian Emanuel -incepatori
                                              Este si prima si ultima intentie de a participa vreodata la NUNTA,de la Vintu.

                                              Comentariu


                                              • "Nr. participanti- 132
                                                -OPEN = 36 (6 grupe X 6 jucator)
                                                -AVANSATI = 56 ( 12 grupe X 4 jucatori. Doua grupe la o masa)
                                                -INCEPATORI = 40 ( 10 grupe x 4 jucatori. Doua grupe la o masa )
                                                "

                                                Cred ca e o greseala de calcul la avansati. Ori totalul numarul grupelor este corect iar cel total al jucatorilor trebuie schimbat, ori "vitavercea".

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de mihaipos Vezi post
                                                  "Nr. participanti- 132
                                                  -OPEN = 36 (6 grupe X 6 jucator)
                                                  -AVANSATI = 56 ( 12 grupe X 4 jucatori. Doua grupe la o masa)
                                                  -INCEPATORI = 40 ( 10 grupe x 4 jucatori. Doua grupe la o masa )
                                                  "

                                                  Cred ca e o greseala de calcul la avansati. Ori totalul numarul grupelor este corect iar cel total al jucatorilor trebuie schimbat, ori "vitavercea".
                                                  Si mai adaug ceva se califica toti 4 din grupe de 4 la avansati si incepatori, e corect ?
                                                  Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                                                  Comentariu


                                                  • Daca tot e nunta asa e normal sa dureze cat mai mult.

                                                    Trimis de pe al meu GT-I9100 folosind Tapatalk
                                                    Primorac Carbon
                                                    FH Dignics 09C
                                                    BH JOOLA MAXX

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X