Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"AmaTur 2013", Brașov - 07.12.2013

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Ce vrei sa vezi?
    Postat în original de DANIEL_SAN Vezi post
    finala la open o are cineva?
    YOU WANT SOME CANDY???DYIN' AIN'T MUCH OF A LIVIN' BOY!!!

    Comentariu


    • Turneul Campionilor Brașov 07.12.2013 in imagini - I

      "Turneul Campionilor" - AMATUR - Brașov 07.12.2013 in imagini - I

      Comentariu


      • "Turneul Campionilor" - AMATUR - Brașov 07.12.2013 in imagini - II

        "Turneul Campionilor" - AMATUR - Brașov 07.12.2013 in imagini - II

        Comentariu


        • "Turneul Campionilor" - AMATUR - Brașov 07.12.2013 in imagini - III

          "Turneul Campionilor" - AMATUR - Brașov 07.12.2013 in imagini - III

          Comentariu


          • Are cineva finala open sau meciul unde a pierdut tomica ?
            Blade : Stiga Allround wood NCT
            FH : Tenergy 05
            BH : Tenergy 05fx

            Comentariu


            • "Turneul Campionilor" - AMATUR - Brașov 07.12.2013 in imagini - IV

              "Turneul Campionilor" - AMATUR - Brașov 07.12.2013 in imagini - IV

              - - - Actualizat - - -
              "Turneul Campionilor" - AMATUR - Brașov 07.12.2013 in imagini - V

              - - - Actualizat - - -
              Turneul Campionilor- AMATUR - Brașov 07.12.2013 in imagini - VI

              Comentariu


              • Turneul Campionilor- Brașov 07.12.2013 - VII - Festivitatea de premiere

                Festivitatea de premiere
                Ultima editare de FlorinBN; 10.dec.2013, 19:39.

                Comentariu


                • In legatura cu "jocul "d-lui TAMAS mi-a raspuns "avocatul " domniei sale ,probabil ca se simte cu musca pe caciula !?

                  Comentariu


                  • Felicitari tuturor celor implicati in organizarea celui mai mare turneu de tenis de masă amaturist din tara de pana acum.Intradevar a fost cam frig la Open, in sala din Sanpetru dar consider ca asta o sa se uite la un moment dat si o sa ramana amintirea frumoasa ca ne-am intalnit cei mai buni tenismeni la acest concurs de gala numit "Turneul Final". A fost o ocazie foarte frumoasa se ne intalnim in prag de sarbatori cu foarte multi amaturisti din toate colturile tarii,sa radem,sa ne simtim bine,sa vedem fiecare ce a mai facut si nu in ultimul rand sa ne duelam la masa de tenis de masă.Nu in ultimul rand doresc sa felicit toti participantii,fiecare a avut un rol foarte mare in acest turneu frumos dar si celor de pe podium( pe aceasta cale il felicit pe colegul meu Aradean care a tinut sus steagul zonei noastre si anume Roman Bogdan ).

                    In sala din Sanpetru mi-am uitat o paleta - lemn chinezesc ieftin cu o fata soft si una ox ( Dr. Neubauer super block ) pe una din mesele centrale langa fileu cand s-a jucat eliminatoriile ( primii 32 ).... daca are cineva mai multe informatii rog frumos sa ma anunte.Va multumesc frumos si Sarbatori Fericite la toti!

                    Comentariu


                    • Postat în original de laky Vezi post
                      Am așteptat două zile pentru a se mai domoli tăvalugul, de altfel firesc, al postărilor referitor la impresiile despre acest megaturneu. Aș vrea să vă reamintesc, că printre cei aproape trei sute de participanți, o prezență discretă si totusi care m-a marcat profund, a fost cea a Gabrielei Constantin. S-a mai discutat in preambulul turneului despre dansa si spre norocul meu sorții ne-au repartizat in aceeasi grupă inferioară. Acest SUPER OM este un model de sportivitate, voință și tărie sufletească, cum rar mai gasești! Soarta i-a hărăzit un handicap sever, pe care însă cu o perseverență nemaivăzută, a reușit să-l modeleze și să-l adapteze extraordinar tenisului de masă. Am privit-o cum joacă și am simțit că mi se pune un nod în g?t, caci ceea ce a arătat la masă, a fost peste puterea mea de înțelegere! înainte de începerea meciului, și-a atenționat partenerii de joc asupra faptului că dorește ca fiecare să dea tot ce are mai bun în jocul impotriva ei.Aceasta este atitudinea ce definește clar extraordinarul caracter și ambiția Gabrielei. în consecință, fiecare competitor din grupă a jucat la maximul posibilităților sale, prin aceasta arăt?ndu-și respectul față de acest OM cu totul deosebit. Dacă nu mă înșel, printre altele, în grupe a avut o victorie și două înfrângeri cu 3-2 la adversari mai bine cotați, aceștia din urmă trebuind să transpire serios pentru victorie. La meciul câștigat s-a bucurat discret, la cele pierdute, ca mai toți învinșii a fost tristă, dar potrivit firii ei, explicațiile înfrângerii nu au avut vreo legătură cu handicapul ei. Vinovate au fost doar propriile lovituri nereușite!
                      După meci am dat mana cu ea, și în strangerea ei, aparent firavă, am găsit tot ceea ce o definește pe Gabriela Constantin, putere, caracter, permanenta voință de autodepășire și dragostea față de sportul care a consacrat-o. Să-i dea Dumnezeu sănătate... căci ambiție și voință are mai multă decăt toată Sala sporturilor!!!

                      Consider ca atat Gabriela cat si alti colegi de-ai nostri in ale tenisului de masa, si colegi de suferinta ai ei, merita mai mult decat respectul si consideratia noastra ..... Cand ma aflu in preajma acestora, nu le urmaresc neaparat felul in care joaca, le urmaresc bucuria de pe fete, efortul pe care il depun pentru a fi alaturi de ceilalti amaturisti, uniti de aceesi dragoste: Tenisul de masa ! Respect !
                      Blade - Butterfly Zhang Jike Super ZLC
                      FH - Butterfly Tenergy 05 FX
                      BH - Butterfly Tenergy 05 FX

                      Comentariu


                      • Postat în original de darmaz ion Vezi post
                        In legatura cu "jocul "d-lui TAMAS mi-a raspuns "avocatul " domniei sale ,probabil ca se simte cu musca pe caciula !?
                        Este pacat, ca unii cauta doar cearta. Amaturul inseamna altceva.

                        Comentariu


                        • Postat în original de valentin soare Vezi post
                          Ce vrei sa vezi?
                          un meci jucat la caldura
                          Blade: Dr. Neubauer-SPECIAL
                          Fh: JOOLA X-PLODE SENSITIVE
                          Bh: Dr. Neubauer-SUPER BLOCK

                          Comentariu


                          • TURNEUL "CAMPIONILOR" 7 decembrie 2013 - Brașov

                            Vizionati filme pe you tube : GRAMA MIHAI AZUGA
                            FOTO :

                            Comentariu


                            • Postat în original de DANIEL_SAN Vezi post
                              un meci jucat la caldura
                              Din pacate , nimic mai mult decat caldura din sala !
                              Diferenta de valoare si de experienta a fost mult prea mare. Am asteptat meciurile tari dintre openisti, dar din pacate am avut doar finala ..... anosta din punctul meu de vedere ...
                              Blade - Butterfly Zhang Jike Super ZLC
                              FH - Butterfly Tenergy 05 FX
                              BH - Butterfly Tenergy 05 FX

                              Comentariu


                              • Postat în original de Aly78 Vezi post
                                Din pacate , nimic mai mult decat caldura din sala !
                                Diferenta de valoare si de experienta a fost mult prea mare. Am asteptat meciurile tari dintre openisti, dar din pacate am avut doar finala ..... anosta din punctul meu de vedere ...
                                Fii cu bagare de seama cu aprecierile ...nu toti userii sunt in stare sa citeasca printre randuri...si cam iau totul personal.
                                Ultima editare de victorache; 09.dec.2013, 23:36.
                                BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                                FH - TENERGY 64
                                BH - XIOM VEGA EUROPE

                                Comentariu


                                • Finala de la open se poate vedea undeva ?
                                  Multumesc.
                                  BLADE :VISCARIA(FL) fluture negru , FH : Victas v 01 Limber , BH : Tibhar Evolution FX-P
                                  "Atentie : Dacă aprinzi proiectoarele de ceață noaptea (afară nefiind ceață) mașina ta primește automat 25 CP in plus !"

                                  Comentariu


                                  • Dn pacate nu....inca.... am tot cautat si eu si ...nimic.
                                    - - - Actualizat - - -
                                    Dl gelu, va rog sa mai stergeti din mesaje, nu va pot raspunde la PM!
                                    Sau rog pe cineva care are nr. d-lui geluBV, sa ii spuna sa stearga din PM-uri, ca are casuta plina!

                                    Comentariu


                                    • Ok! Imediat, merci!
                                      Hobby: Motoare si ski !
                                      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                      Comentariu


                                      • in locul atator controverse si certuri ar fi frumos sa postati(cine are) si ceva inregistrari de la OPEN: semifinale, finala....
                                        "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
                                        Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
                                        BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

                                        Comentariu


                                        • Finala va fi recuperata, mi-a promis cineva, probabil dupa-miaza cand vine de la munca,...
                                          Hobby: Motoare si ski !
                                          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                          Comentariu


                                          • Multumesc pentru felicitari Gabi. Acestea ti se cuvin tie cu prisosinta pentru constantul si bunul tau joc la fiecare turneu.

                                            Mult succes in continuare si Sarbatori fericite.

                                            Comentariu


                                            • Turneul si-a meritat titulatura,fiind prezenta toata elita TM amatorial,iar organizarea a fost pe masura.In ciuda incidentului de la sala din Sanpetru,organizatorii acestui eveniment sportiv merita TOATA consideratia noastra pentru munca titanica(Gelu si Emi),profesionalismul(Florin,Sorin)si spiritul de sacrificiu(Razvan,doamnele si ceilalti colaboratori de nadejde).Pregatirea unor asemenea evenimente sunt rodul muncii in echipa,iar Gelu si-a ales bine colaboratorii.CHAPEAU!
                                              Turneul in sine a propus un adevarat regal de tenis de masă,pentru roate categoriile si varstele,o adevarata sarbatoare la care au avut placerea sa participe cei mai buni dintre amaturisti,prilej cu care am remarcat:
                                              -o sala impecabila cu logistica "a la carte",conditii foarte bune,curatenie exemplara
                                              -organizarea si desfasurarea grupelor fluida,Gelu fiind omniprezent,ca un argint viu printre mese,"cravasand" pe toti
                                              -partide foarte echilibrate,pana la dramatism unele,spectaculoase cu deznodamant neasteptat foarte multe!
                                              -multe surprize(la amatori) in inferioare,cu jucatori consacrati care nu au prins superioarele si altii care nu au intrat in eliminatorii
                                              -victoria incontestabila a lui Viorel Sterea la Open,motiv pt care se (poate) alege formula viitoare in Amatur:Amatori,Open si....Sterea Viorel
                                              -victoria (oarecum) previdibila a lui Dan Tecuschi la amatori in fata unui Tamas Jeno inconfundabil(ca joc,stil si..material)
                                              -confirmarea in parte a pronosticului(pariul) facut la amiaza cu colegii mei,cu finala Tecuschi-Pal Zoltan(scos de Tamas insa in sferturi),si Sterea-Gogu la Open(pe nv)
                                              -explozia "uriasului" Andrei Tomica(de 9 ani) care "a rupt in bucati" toti favoritii pana in semifinala pierduta(din pacate!) in fata lui Tamas.Bravo Andrei!
                                              -proba de sportivitate si fair-play trecuta cu brio de Gabriela Constantin,un nume ce deja "provoaca" respect si admiratie in randurile noastre.CHAPEAU ,Gabriela!
                                              -atmosfera calda,prieteneasca,de adevarat sarbatoare ,care a "tronat" pe toata durata desfasurarii evenimentului
                                              -momentul jenant(penibil chiar) de la festivitatea de premiere in care s-a regasit Emi Beltechi cand a fost strigat de speaker pentru atribuirea unei diplome de excelenta pentru contributia adusa in promovarea si organizarea turneelor amatur pe 2013,iar diploma...ia-o de unde nu-i !!!!
                                              Una peste alta,a fost unul dintre cele mai reusite turnee finale de pana acum,cel mai tare cu siguranta!Felicitari intregii echipe de organizatori care "a tinut tare pe baricade" inainte,in timpul si chiar si dupa terminarea turneului,in fata tuturor presiunilor!"Omul din greseli invata",iar aici ,la Brașov,sunt convins ca nu o sa se mai intample ce s-a intamplat de aceasta data!
                                              I love table tennis !

                                              Comentariu


                                              • Dl Damaz ma simt foarte bine-)). Musca o sa las pentru tine.Nu ma intereseaza ce scri aici in forum si nu raspund la afirmatiile tale.
                                                Incearca si tu sa fi un om cilivizat!!

                                                Comentariu


                                                • TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                                  Comentariu


                                                  • Felicitam sincer pe Claudiu Pribeagu si pe Vasile Marcu pentru premierea muncii lor din partea Amatur si a performantelor obtinute pe merit de copiii de la cluburile din Pitești si Vatra Dornei.Impreuna cu ei,ne alaturam celorlalti colegi si ii multumim lui Emi Beltechi pentru cadourile de Mos Craciun oferite copiilor din toata tara!
                                                    Emi BELTECHI,CHAPEAU!
                                                    I love table tennis !

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X