Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

MEMORIALUL PANETH FARKAS editia a IV-a - 5 octombrie 2013 - CLUJ NAPOCA - turneu A

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Felicitari pentru un turneu reusit , conditii foarte bune de joc ,spatiu suficient pentru ierbari , meciuri interesante , bravo!!!!!
    Asteptam urmatoarea editie!
    Lemn:Matsushita Def:,Fh:Nitaku P1Bh: TSP Curl P-4 Chop
    http://www.tenismasa.ro/

    Comentariu


    • Felicitari, a fost o placere sa particip!

      Comentariu


      • MEMORIALUL PANETH FARKAS editia a IV-a - 5 octombrie 2013 - CLUJ NAPOCA - tur...

        Comentariu


        • Nu s-a filmat nimic la acest turneu ? Finala ? Multumesc!
          BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

          "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

          Comentariu


          • Comentariu


            • He-he! Ciobi in Amatur! Ca sa fac o comparatie este ca si cum ar fi jucat Dobrin cu noi in curtea scolii! Invidiez pe cei care au jucat cu el la acest concurs! Felicitari si poate il mai vedem si prin regat!
              Blade-Darker speed 90
              Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
              Bh- Testing

              Comentariu


              • Postat în original de dado_daniel Vezi post
                He-he! Ciobi in Amatur! Ca sa fac o comparatie este ca si cum ar fi jucat Dobrin cu noi in curtea scolii! Invidiez pe cei care au jucat cu el la acest concurs! Felicitari si poate il mai vedem si prin regat!
                Nu ai pierdut nimic ,decat daca vrei sa faci puncte in trei seturi , puncte cat intr`un set si sa nu intelegi nimic din tenisul de masa , sa te simti ca un incepator novice, crede`ma e mai dragut de privit )
                Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                BH : Tenergy 05Fx
                FH : Tenergy 05Fx

                Comentariu


                • Sau gasit tricouri,treniguri si o pereche de adidasi care deja si-au gasit proprietarul, sa ma sunati sau lasati mesaje ca sa pot verifica in cele doua pungi.Multumesc pentru intelegere.

                  Comentariu


                  • MEMORIALUL PANETH FARKAS editia a IV-a - 5 octombrie 2013 - CLUJ NAPOCA - tur...

                    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                    Comentariu


                    • Postat în original de Ben Vezi post
                      Nu ai pierdut nimic ,decat daca vrei sa faci puncte in trei seturi , puncte cat intr`un set si sa nu intelegi nimic din tenisul de masa , sa te simti ca un incepator novice, crede`ma e mai dragut de privit )
                      Nu sunt de acord d-le. cu cele trasmise de dumneavoastra,ai chiar multe de invatat daca reusesti sa prinzi ceva din loviturile lui Csobi,iar referitor la pucte,nu trebuie sa te ambitionezi sa-l si bati !
                      Fara suparare asta e parerea mea.

                      Comentariu


                      • Ba are dreptate Ben! In timpul meciului, din loviturile lui Csabi prinzi... doar mingea, la vreo zece metri de masa...daca o mai gasesti! Sa fim seriosi, tenisul de masa se invata la antrenamente si nu in competitii!
                        Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                        Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                        Comentariu


                        • Postat în original de laky Vezi post
                          Ba are dreptate Ben! In timpul meciului, din loviturile lui Csabi prinzi... doar mingea, la vreo zece metri de masa...daca o mai gasesti! Sa fim seriosi, tenisul de masa se invata la antrenamente si nu in competitii!
                          Gresit ,eu am jucat de multe ori cu Csaby si mia prins bine pentru ca el joaca cu Anti pe rever si intoarce paleta tot timpul am reusit sa dau in anti si in iarba fara probleme cu alti jucatori si daca vrei sa te antrenezi el iti pune pe masa de iti pica paleta din mina
                          Un mare jucator pacat de el de vina aceiasi patima ca si a lui Dobrin
                          - - - Actualizat - - -
                          Mia prins bine si cind a jucat cu farfuria cu mine,am pierdut primul meci dar le-am cistigat pe celelalte.
                          Jucam meciuri cu el cu 8 puncte for dar jucind mult cu el am ajuns sa iau bataie doar cu 6 for ,parerea mea este ca a fost un geniu cu un stil de joc unic in tenisul de masa de la noi,toata stima pentru el ,te salut Csaby si lasa dracu bautura ca locul tau nu este in Amatur mai poti face fata cu brio si in superliga.

                          Comentariu


                          • Postat în original de dantim Vezi post
                            Gresit ,eu am jucat de multe ori cu Csaby si mia prins bine pentru ca el joaca cu Anti pe rever si intoarce paleta tot timpul am reusit sa dau in anti si in iarba fara probleme cu alti jucatori si daca vrei sa te antrenezi el iti pune pe masa de iti pica paleta din mina
                            Un mare jucator pacat de el de vina aceiasi patima ca si a lui Dobrin
                            - - - Actualizat - - -
                            Mia prins bine si cind a jucat cu farfuria cu mine,am pierdut primul meci dar le-am cistigat pe celelalte.
                            Jucam meciuri cu el cu 8 puncte for dar jucind mult cu el am ajuns sa iau bataie doar cu 6 for ,parerea mea este ca a fost un geniu cu un stil de joc unic in tenisul de masa de la noi,toata stima pentru el ,te salut Csaby si lasa dracu bautura ca locul tau nu este in Amatur mai poti face fata cu brio si in superliga.
                            Pai tocmai asta e! Trebuie sa joci de multe ori si nu odata. Intr-un meci, pana sa te dezmeticesti, ai luat-o pe cocoasa, apoi ai dat mana... si cu asta basta!
                            Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                            Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                            Comentariu


                            • Eu ce am zis , am zis sub forma de gluma , am amintirea ca am jucat impotriva unuia din cei mai talentati jucatori de tenis de masă romani, dar orice ati spune cu Csaby faci atatea puncte si atatea realizari cate iti da el voie, daca joci un singur meci impotriva lui nu ai inteles absolut nimic din tenisul de masa si te simti un novice
                              Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                              BH : Tenergy 05Fx
                              FH : Tenergy 05Fx

                              Comentariu


                              • Felicitari tuturor care nu au participat la turneu.Puteau oricand sa ia premiul I.

                                Comentariu


                                • Postat în original de hakahaka Vezi post
                                  Vari Bela nu a avut nici o victorie la open.
                                  Undeva este o gresala de citire a foilor.
                                  ...In schimb a punctat decisiv la „impresia artistica”, cu al sau toc de vioara pe post de husa de paleta, cu accente ...avangardiste! A fost una din frumoasele pete de culoare a memorialului!
                                  La celalalt pol s-a situat, profunda și inegalabila criza de isterie a „fenomenului”, dupa meciul pierdut cu T?ra Viorel, unde la ultimul punct, mingea s-a balansat pe fileu, nehotar?ta pâna în ultimul moment unde sa aterizeze. Apoi g?ndindu-se ca oricum, o lecție de viața în plus nu are cum sa strice, a picat cuminte pe masa lui Vlad! Au urmat tavalelile, urletele, țipetele, smiorcaiturile și onomatopeele purtând inconfundabila marca înregistrata...
                                  Ultima editare de laky; 08.oct.2013, 15:29.
                                  Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                  Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de laky Vezi post
                                    ...In schimb a punctat decisiv la „impresia artistica”, cu al sau toc de vioara pe post de husa de paleta, cu accente ...avangardiste! A fost una din frumoasele pete de culoare a memorialului!
                                    La celalalt pol s-a situat, profunda și inegalabila criza de isterie a „fenomenului”, dupa meciul pierdut cu T?ra Viorel, unde la ultimul punct, migea s-a balansat pe fileu, nehotar?ta pâna în ultimul moment unde sa aterizeze. Apoi g?ndindu-se ca oricum, o lecție de viața în plus nu are cum sa strice, a picat cuminte pe masa lui Vlad! Au urmat tavalelile, urletele, țipetele, smiorcaiturile și onomatopeele purtând inconfundabila marca înregistrata...
                                    De vina o fi fost vioara lui Bela ,poate a cintat de jale si pe Vladut la bufnit plinsul

                                    Comentariu


                                    • Niste filmulete

                                      Viitorul Amatur.
                                      Timo Boll ALC F/B Tenergy 05.
                                      https://www.youtube.com/channel/UCzq...cyMHq2mWRUvN3A
                                      Va rog sa aveti o viata frumoasa.

                                      Comentariu


                                      • imi cer scuze de la toti cei pe care i am injurat si suparat,imi pare rau pentru comportamentul meu nu am fost eu

                                        Comentariu


                                        • Mircea, noi stim ca esti baiat fain si de gasca! ?i sa stii ca a fost OK ca spre seara ne-ai invitat la un turneu din Baia Mare ce se va tine în noiembrie. Sincer, mie mi-a parut bine ca ai venit si la mine cu invitatia, cu toate ca Baia Mare e cam departe de zona asta secuieasca din centrul tarii...
                                          Postat în original de muntean mircea Vezi post
                                          imi cer scuze de la toti cei pe care i am injurat si suparat,imi pare rau pentru comportamentul meu nu am fost eu
                                          FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                          Tel : 0742 257 995

                                          Comentariu


                                          • nu-i bai mai Mircea, ai fost de-a dreptu'...troznit! Vorba ceea din reclama: NU esti tu cand ti-e SETE! Hai noroc si sa auzim de bine!
                                            Postat în original de muntean mircea Vezi post
                                            imi cer scuze de la toti cei pe care i am injurat si suparat,imi pare rau pentru comportamentul meu nu am fost eu
                                            Crestem CAMPIONI! Antrenam INTELIGENTA! CS VOINTA Cluj

                                            Comentariu


                                            • Raspuns la postul 390, al colegului nostru Vari Bela:
                                              Multumesc! Simt ca felicitarile se indreapta si spre mine. Daca problemele de familie nu ma tineau pe tusa, as fi concurat cu sanse reale chiar impotriva lui Simon Csaba, pe care-l inving deseori acasa... cu 3-4 for. E pacat mare ca meteahna lui Dobrin l-a tras atat de mult in jos! Altfel, nu cred ca ajungeam sa ma antrenez cu acest 'smecher' al tenisului de masa din Romania. Am avut ce invata de la Csabi, la masa de joc. Pe aceasta cale, doresc sa-l felicit pt rezultat si sa-i urez succes intr-o eventuala relansare la nivel de (mare) performanta! Stefan Rusu
                                              Ultima editare de stefan_rusu23; 10.oct.2013, 20:49.

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de Dan2 Vezi post
                                                Deoarece divizia B va avea prima etapa in 20 septembrie, iar turneul Amatur va avea loc pe data de 5 octombrie, participantii la prima etapa de B vor avea statut de legitimat. Asa ca cele 3 fete (pe care le felicit si eu pentru reusita si le urez succes in B) vor avea drept de participare doar la OPEN.
                                                Se pare ca nici Dan2, nici Toth Laszlo, nici Gabi Gogu nu s-au gandit macar o clipa la nivelul real de joc din din divizia feminina B, a FRTM. Rezultatul impunerii orbesti a regulamentului Amatur s-a vazut: Alexandra S si Zita F n-au putut castiga imotriva 'masculilor' din Open nici un singur meci. Nicaieri in lume nu se pune semnul 'egal' intre sportul masculin si cel feminin! Aveti cumva ochelari de cal? Sau nu cunoasteti valorile sportivelor in cauza? Vreti sa le umiliti si sa le pierdeti din peisajul turneelor Amatur? Nu sunteti seriosi! Ce sa joace fetele astea dragute in Open cu jucatori ca Simon, Durdun, etc? Treziti-va! Iar daca nu intelegeti nimic, intrebati-i pe cei care cunosc problemele in cauza! Stefan Rusu

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de stefan_rusu23 Vezi post
                                                  Se pare ca nici Dan2, nici Toth Laszlo, nici Gabi Gogu nu s-au gandit macar o clipa la nivelul real de joc din din divizia feminina B, a FRTM. Rezultatul impunerii orbesti a regulamentului Amatur s-a vazut: Alexandra S si Zita F n-au putut castiga imotriva 'masculilor' din Open nici un singur meci. Nicaieri in lume nu se pune semnul 'egal' intre sportul masculin si cel feminin! Aveti cumva ochelari de cal? Sau nu cunoasteti valorile sportivelor in cauza? Vreti sa le umiliti si sa le pierdeti din peisajul turneelor Amatur? Nu sunteti seriosi! Ce sa joace fetele astea dragute in Open cu jucatori ca Simon, Durdun, etc? Treziti-va! Iar daca nu intelegeti nimic, intrebati-i pe cei care cunosc problemele in cauza! Stefan Rusu
                                                  Stefane, iti sugerez sa citesti postul #155, scris de mine si ai sa vezi ca am spus acelasi lucru cu tine:
                                                  Nu cred ca valoarea fetelor din Divizia B se poate compara cu valoarea baietilor din Divizia B, fara sa jignesc pe nimeni!Cred ca partajarea jucatorilor/jucatoarelor din Campinatul AmaTur in categoriile Open sau Amatori trebuie sa se faca strict dupa incadrarea in primii 60 concurenti si/sau dupa MP.Baietii care joaca in Divizia B, sunt clasati in primii 60 sau au MP>19!Deci, cred ca Alexandra Silveira si Nasta Purcaru, care nu se afla clasate in primii 60 concurenti si, desi au turnee jucate, MP este sub 19 (practic, valoarea lor este clar sub cea a Open-istilor), ar trebui sa joace in cateoria Amatori!Iar Zita Ferenczi ar trebui sa joace in primul ei turneu la Open, dupa care sa fie directionata dupa MP, acolo unde ii este valoarea in acest moment!PS. am considerat sa fac aceste precizari, pt. a clarifica parerile mele mentionate in postul 147

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de stefan_rusu23 Vezi post
                                                    Se pare ca nici Dan2, nici Toth Laszlo, nici Gabi Gogu nu s-au gandit macar o clipa la nivelul real de joc din din divizia feminina B, a FRTM. Rezultatul impunerii orbesti a regulamentului Amatur s-a vazut: Alexandra S si Zita F n-au putut castiga imotriva 'masculilor' din Open nici un singur meci. Nicaieri in lume nu se pune semnul 'egal' intre sportul masculin si cel feminin! Aveti cumva ochelari de cal? Sau nu cunoasteti valorile sportivelor in cauza? Vreti sa le umiliti si sa le pierdeti din peisajul turneelor Amatur? Nu sunteti seriosi! Ce sa joace fetele astea dragute in Open cu jucatori ca Simon, Durdun, etc? Treziti-va! Iar daca nu intelegeti nimic, intrebati-i pe cei care cunosc problemele in cauza! Stefan Rusu
                                                    D-ul Rusu, pentru a nu analiza fiecare problema in parte si a risipi suspiciunile cred ca orice miscare are nevoie de un regulament dupa care se ghideaza,un regulament pe care toti cei implicati trebuie sa-l respecte si sa ajute la imbunatatirea lui. De la aceste analize pertinente care de cele mai multe ori au chiar o baza solida dupa cum si d-vstra mentionati,,Vreti sa le umiliti si sa le pierdeti din peisajul turneelor Amatur,,s-au creeat cele mai multe suspiciuni,si incalcari ale regulamentelor.Aceste tensiuni la care a fost supus si <<Memorialul PANETH FARKAS >> au fost creeate din orgolii ascunse in spatele nerespectarii regulamentului,si sustinute de foarte multe afirmatii acuzatoare.(Maestrul PANETH FARKAS nu merita asa ceva).Ca unul dintre fondatori ai circuitului sunteti indreptatit sa sprijiniti si ajutati la dezvoltarea lui cu o gindire mai pozitiva si nu asa semipesimista si putin acuzatoare ca ceea exprimata mai sus.Ma bucur ca problemele se discuta pe forum si se cauta solutii,dar a-si vrea ca pe mai departe tonurile sa fie mai diplomatice.Multumesc de intelegere.EMI

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X