Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Centenar", Alba Iulia - 03.11.2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Wild Card-uri

    Oameni buni,
    Din ceea ce s-a vrut a fi un punct de ajutor pentru Organizatorul Local, care după ce deschide multe uși la Primărie, Consiliul Județean, Sponsori, Săli de sport, etc. are la dispoziție câteva WC-uri pentru a se revanșa, problema a devenit - cel puțin la Turneul Campionilor - un calvar pentru acesta, datorită sutelor de telefoane pe care le primește de la mulți dintre cei 250 aflați pe lista de așteptare.
    Haideți să nu punem presiune suplimentară pe Organizatorul Local. Are și așa destule pe cap.

    Sunt și eu, alături de cei mulți, pe lista de așteptare la Turneul Campionilor.
    Domnule Pralea, NU mă luați în calcul pentru WC.
    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

    Comentariu


    • Susțin participarea lui Luca Octavian !
      Un om deosebit si un mare iubitor al acestui sport ! Implicarea lui in a amenaja o sala specială ptr antrenamente ne-a ajutat pe noi tulcenii sa progresam in tenisul de masa !
      Wild card -Luca Octavian ! 🤙

      Comentariu


      • Pe baza de regulament Amatur,Eu sustin pe Luca Octavian! Este mare iubitor de tenis de masă si Amatur, Deplasare cate des din mare la munte, intorc acasa sub lumima lunii dupa merci turnee, obosit,dar felicit!e mare pacat daca absent la Alba Iulia, Merit un loc la final concurs!!

        Comentariu


        • Parerea mea e ca sunt organizatori, sponsori, oameni care ajuta Amaturul fara vreo obligatie, care o fac din pasiune pentru sport si ne sprijina pe noi toti, iar ei sunt primii care merita un wildcard.

          Si daca as face lobby pentru cineva acesta ar fi d-nul Portariuc Gheorghe (incepatori) si as motiva acest om prin a spune ca are complete grilele de A si B, A+ pe jumatate (din motive de sanatate la inceputul anului), dar, cel mai important pentru noi toti e ca acest om sprijina tenisul de masa cum putini dintre noi o pot face si doresc s-o faca si anume: a sponsorizat grupuri copii trimitandu-i in tabere Amatur pe cheltuiala d-lui, a sponsorizat nenumarate concursuri, a sponsorizat/ajutat multi jucatori cu echipament, a echipat o sala cu mese noi si tot ce trebuie (parchet, lumina, vestiar, etc) si a pus-o in mod gratuit la dispozitia copiilor care doresc sa faca tenis de masă, este alaturi de Amatur in orice situatie, este des prezent si la concursurile din afara razei a regiunii noastre si cred ca merita un wildcard din toate punctele de vedere, bineinteles daca nu sunt rezervate pentru alte obligatii locale.
          Va rog sa luati in considerare ca acest om sprijina foarte mult Amaturul, ne bucura ca am reusit sa-i implementam microbul ping-pong si nu cred ca ar supara pe cineva daca ar intra in posesia unui wildcard.
          Multumesc.


          Respect.
          Blade: lemn off...ce lemn !
          Bh: cu tepi
          Fh: fara tepi

          Comentariu


          • Postat în original de Jimmy Lu Vezi post
            Pe baza de regulament Amatur,Eu sustin pe Luca Octavian! Este mare iubitor de tenis de masă si Amatur, Deplasare cate des din mare la munte, intorc acasa sub lumima lunii dupa merci turnee, obosit,dar felicit!e mare pacat daca absent la Alba Iulia, Merit un loc la final concurs!!
            Asa e Jimmy, ai punctat perfect dorintele tuturor, nimeni nu putea sintetiza mai bine, dar ultima fraza ma uns pe inima... si nu numai pe mine !

            Comentariu


            • Postat în original de metinicu Vezi post
              Bună ziua si salutări tuturor! Desi ar fi multe de scris... vreau să vă transmit susținerea mea pentru Luca Octavian de a participa la acest turneu! Sper să se alăture cât mai mulți Tulceni... si nu numai!
              Cel mai fericit participant cred ca esti tu dragule, cei din urma vor fi cei din-tai, ...prieteni stiu de ce !

              Comentariu


              • Eu doresc sa le acordam un wild card organizatorilor, care ne demonstreaza ca, ziua pentru ei are mai mult de 24 ore. Se pare ca, chiar daca s-a dat ceasul cu o ora, ei reusesc sa munceasca 30 de ore pe zi. Felicitari, stima, respect.

                Comentariu


                • Acum e tardiv dar macar la turneul de anul viitor pe langa cele doua wild-card-uri ar trebui sa existe 1-2 locuri rezervate pe categorie pentru coordonatori/organizatori, daca nu indeplinesc criteriile de calificare. Daca nu sunt doritori atunci pot deveni vacante si ocupate in ordinea listei de asteptare. Cred ca e necesara o recunoastere a muncii unor oameni care pierd ore importante din viata pentru a asigura functionarea circuitului.

                  P.S. Intr-adevar sunt destui pasionati care au pus umarul la implicarea si dezvoltarea Amatur, domnii Luca, Portariuc si Moise sunt astfel de exemple, si desigur domnul Giosan. Numai in locul domnului Pralea nu as vrea sa ma gasesc in urmatoarele 48 de ore.
                  Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
                  FH: Butterfly Dignics 05
                  BH: Tibhar Grass D.TecS

                  Comentariu


                  • Campioni Județeni AmaTur 2018 - Elite

                    Nr. Crt. Nume și Prenume Loc MP Localitate Județ
                    1 Petrescu Liviu 1 46,10 Pitești Argeș
                    2 Lukasz Klimas 2 45,65 Ploiești Prahova
                    3 Enciu Alexandru 3 43,88 Slobozia Ialomița
                    4 Ion Marius 4 43,85 Brăila Brăila
                    5 Farkas Gabor 5 43,77 Targu Mureș Mureș
                    6 Mutrescu Eugen 7 42,44 Timișoara Timiș
                    7 Sumănaru Cătălin 9 40,42 Iași Iași
                    8 Verdeț Adrian 11 41,01 Oravița Caraș Severin
                    9 Chiscop Bogdan 12 38,76 Galați Galați
                    10 Dincă Daniel 12 39,00 București București
                    11 Govoreanu Florin 14 37,51 Cisnădie Sibiu
                    12 Marola Mihai 18 37,38 Bacău Bacău
                    13 Buzatu Vasile 19 37,24 Buftea Ilfov
                    14 Cozma Cătălin 20 39,41 Fălticeni Suceava
                    15 Corcoz Costin 21 39,54 Focșani Vrancea
                    16 Avram Victor 23 41,30 Arad Arad
                    17 Savu Cristian 24 37,45 Oradea Bihor
                    18 Gogu Gabriel 25 44,23 Cluj Napoca Cluj
                    19 Suflețel Radu 27 39,01 Alba Iulia Alba
                    20 Apian Florin 34 35,96 Bistrița Bistrița Năsăud
                    21 Roman Iulian 35 47,50 Brașov Brașov
                    22 Welker Ivan 40 38,40 Sfantu Gheorghe Covasna
                    23 Incze Levente 41 34,87 Miercurea Ciuc Harghita
                    24 Lăzăroiu Adrian 47 34,84 Targoviște Dâmbovița
                    25 Galbăn Călin 52 40,57 Vișeu de Sus Maramureș
                    26 Neagu Mircea 53 44,04 Constanța Constanța
                    27 Răducan Bogdan 57 36,72 Craiova Dolj
                    28 Onufrei Ciprian 64 38,20 Botoșani Botoșani
                    29 Neculai Alexandru 68 37,61 Tulcea Tulcea
                    30 Cruceru Sergiu 69 43,40 Targu Jiu Gorj
                    31 Pavel Călin 75 38,99 Hunedoara Hunedoara
                    32 V?rbănescu Petre 311 39,80 Giurgiu Giurgiu
                    33 Atomei Armand 251 31,65 Piatra Neamț Neamț
                    34 Thouzard Adrian 257 33,58 Drobeta Tr. Severin Mehedinți
                    35 Gajta Ionel 235 43,80 Varset Serbia
                    36 Hogaș Flaviu Alexandru 272 34,85 B?rlad Vaslui
                    37 Călărași
                    38 Valcea
                    39 Buzău
                    40 Teleorman
                    41 Olt
                    42 Satu Mare
                    43 Sălaj
                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                    Comentariu


                    • Postat în original de nick20mks Vezi post
                      După ce am citit tot ce a-ți scris dumneavoastră despre persoanele care ar merita wild card vreau sa va îndreptați atenția către domnul LUCA OCTAVIAN din Tulcea.
                      Cu ajutorul lui material și financiar dar mai ales cu imensa lui implicare s-a ?nființat sala și clubul de tenis de masă: ACSS CLUB TENIS DE MASA IBEROM TULCEA, de unde s-au lansat și se vor lansa numeroși iubitori și susținători ai acestui sport.
                      Doar ca ghinionul a făcut ca domnul LUCA OCTAVIAN sa nu prindă loc la acest mare concurs , iar noi cei din comunitatea de tenismeni tulceni îl susținem maxim ( mai ales ca știm și cat de mult își dorește sa participe la turneul final ).
                      Va mulțumesc.
                      Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk
                      Organizatorii T.F. vor acorda wild carduri celor ce ii ajuta la organizarea acestui turneu-mamut sau coordonatorilor Amatur ce nu prind loc.Dar pt dl Luca Octavian se poate gasi o solutie eleganta:
                      Urmatorii jucatori din jud Tulcea au prins loc la Open,categorie careia ii apartine si dl Luca
                      -Gherasim Iulian
                      -Trocaru Remus
                      -Silvestru Nicu
                      -Osman Metin
                      Domnii mai sus mentionati si au manifestat recunostinta fata de eforturile depuse de dl Luca pt infiintarea si sustinerea activitatii t.d.m in Tulcea,lucru remarcabil de altfel.Cred ca ar ajuta ca unul din cei mentionati sa roage organizatorul principal sa il inscrie pe dl Luca in locul lui.Ar fi un sacrificiu frumos si cred ca nici organizatorul nici ceilalti de pe lista de asteptare nu ar avea nimic impotriva
                      of all the things i lost i miss my mind the most

                      Comentariu


                      • Postat în original de cata_60 Vezi post
                        Organizatorii T.F. vor acorda wild carduri celor ce ii ajuta la organizarea acestui turneu-mamut sau coordonatorilor Amatur ce nu prind loc.Dar pt dl Luca Octavian se poate gasi o solutie eleganta:
                        Urmatorii jucatori din jud Tulcea au prins loc la Open,categorie careia ii apartine si dl Luca
                        -Gherasim Iulian
                        -Trocaru Remus
                        -Silvestru Nicu
                        -Osman Metin
                        Domnii mai sus mentionati si au manifestat recunostinta fata de eforturile depuse de dl Luca pt infiintarea si sustinerea activitatii t.d.m in Tulcea,lucru remarcabil de altfel.Cred ca ar ajuta ca unul din cei mentionati sa roage organizatorul principal sa il inscrie pe dl Luca in locul lui.Ar fi un sacrificiu frumos si cred ca nici organizatorul nici ceilalti de pe lista de asteptare nu ar avea nimic impotriva
                        Nu este posibil asa ceva , contravine Regulamentului Amatur si contravine regulilor de conduita ,s-ar creea un precedent cu impact foarte negativ.Nu este asa ceva posibil.
                        Ultima editare de Zosim1; 30.oct.2018, 14:02.

                        Comentariu


                        • ..mai sunt variante:
                          1.Octavian a ajutat foarte mult tenisul de masa tulcean; insemna ca a ajutat implicit miscarea AmaTur, deci implicit si pe conducatori si organizatori de turnee. Intrebare de cu nu cedati locul in semn de recunostinta..?
                          2.Incercati sa puneti in aplicare solutia "eleganta", dar in locul celor patru jucatori amintiti (pe care ii salut cu drag, fiind prietenii mei) nu puteti sa propuneti ca Luca Octavian sa joace in locul meu? Deci ma retrag imediat ce rezolvati sa joace in locul meu.

                          Comentariu


                          • pai daca este asa,....si eu am cine sa-mi lase locul lui la acest turneu,iar de la anul propun sa-l lasam mostenire urmasilor nostrii...������

                            Comentariu


                            • Postat în original de jurescu sorin Vezi post
                              pai daca este asa,....si eu am cine sa-mi lase locul lui la acest turneu,iar de la anul propun sa-l lasam mostenire urmasilor nostrii...������
                              Asa cum a spus si EMI, este impotriva regulamentului. Banuiam si eu
                              Am reactionat la postul #710.. mirosea prea tare a ipocrizie.. .. scuze

                              Comentariu


                              • Postat în original de Dan12 Vezi post
                                ..mai sunt variante:
                                1.Octavian a ajutat foarte mult tenisul de masa tulcean; insemna ca a ajutat implicit miscarea AmaTur, deci implicit si pe conducatori si organizatori de turnee. Intrebare de cu nu cedati locul in semn de recunostinta..?
                                2.Incercati sa puneti in aplicare solutia "eleganta", dar in locul celor patru jucatori amintiti (pe care ii salut cu drag, fiind prietenii mei) nu puteti sa propuneti ca Luca Octavian sa joace in locul meu? Deci ma retrag imediat ce rezolvati sa joace in locul meu.
                                Eu zic ca se poate,printr-o ORDONANATA DE URGENTA.Se intruneste comitetul director,care este forum decizional si se supune la vot.Flexibilitate domnilor,ca nimic nu este batut in cuie.Totul este perfectibil.
                                Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                Comentariu


                                • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                  ....
                                  Nu ai avut ce face, ai incercat sa (te) explici si acum ti-ai facut de lucru. Lumea nu intelege ca sunt numai doua wild-card-uri / categorie. Asa daca ar fi dupa parerea mea as acorda acestea fam. Sufletel Sr. , as mai trimite unul la Brăila si unul la Tulcea.
                                  Mr.Sufletel Sr.(atentie, din Alba Iulia), pe langa faptul ca a trecut binisor de cei 80 ani este tanar si nelinistit. L-am prins odata la Focșani când astepta in holul receptiei trenul de 6 dimineata. Omul chiar daca nu si-a permis o cazare a tras de timp sa se faca dimineata. Daca as fi stiut seara faceam un pustiu de bine, dar na... P.S. OMUL asa a fost mereu la turnee prin tară. Sa-i dea Dumnezeu sanatate!!!
                                  Hobby: Motoare si ski !
                                  http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                  Comentariu


                                  • Sincer se pare ca traim in lumi paralele.Cand vad ce devin discutile care trebuie sa aiba un impact foarte important in aceasta comunitate ,discutii acuma si aici unde toate pregatirile sunt pe ultima suta de metri si orele se nesomn si problemele care apar din n motive ne coplesesc prin complexitatea lor,se pare ca incercarea mea de a fi transparent si de veni in sprijinul dumneavoastra prin discutii constructive se transforma intr-un balci asa cum il vad eu de partea asta.

                                    Faceti va rog in acest subiect in asa fel ca orice postare sa fie una constructiva,binevenita si sa pastram un dialog civilizat.
                                    Multumesc

                                    P.S.Cu ajutorul catorva forumisti am reusit sa gasim pe ultima 100 de metri un transport pt ultimele sarje de mese,din pacate nu toate,3 nu au mai incaput la tonaj ,dar sunt in drum spre casa.

                                    Comentariu


                                    • Datorita lui Luca Octavian s-a ajuns la performanta ca la ultimiul turneu A+ de la Brăila sa fie prezenți 28 de tulceni în condițiile în care pana în 2015 erau doar 2 jucători care participau în amatur. ?i mulțumim pe aceasta cale și de aici vine și avalanșa de mesaje de susținere.
                                      Mulțumim și celor din provincie pentru susținere și mai departe sunt convins ca Organizatorii au o munca foarte dificila sa aleagă 8 jucători din cei 250 aflați pe listele de așteptare.Va doresc succes și răbdare în a gestiona aceasta situație și sper sa nu se supere nimeni ca au fost atâtea mesaje pentru tenisul de masa tulcean și mai ales pentru persoana care a făcut ca acest sport sa existe și în zona noastră mai ales prin cele 12-14 turnee B pe care le organizam anual.
                                      Sa ne vedem sănătoși la Marele Eveniment!
                                      ARTICOLE TENIS DE MASĂ



                                      Comentariu


                                      • ?mi cer scuze dacă am provocat o polemica inutila. Am vrut doar sa subliniez ca organizatorii au criteriii obiective după care acorda aceste doua wildcarduri/categorie și nu au cum sa satisfacă avalanșa de cereri de la prieteni, cunoștințe, forumisti
                                        of all the things i lost i miss my mind the most

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                          Initial mi-sa parut o intrebare stupida pe care am tot auzit-o vehiculata pe la turnee.Si tot timpul am plecat de la premisa ca wild-card-urile nu se obtin ci se acorda.Si din studile facute am descoperit ca acestea se acorda dar pe baza unor criteri.Comparand situatiile acordarii lor pana acuma pe la turnee am descoperit foarte multe criterii aflate la baza, printrecare si unul major-simpatia fata de cel care acorda.Dar de multe ori aceasta simpatie este vazuta ca lipsa de transparenta si atunci am luat deja de mult in discutie aceasta problema pe care am analizat-o cu mai multa lume din echipa coordonata de mine, si multi au zis ca e decizia D-ului Pralea.Dupa consultari cu acesta si in urma avalanselor la care a fost supus in ultima vreme, incercam sa stabilim cateva criteri pe care sa le putem puncta foarte clar,gen media 19 de exemplu la avansati sa fie notata cu 9 puncte si 11 cu 1 punct,pozitia in clasament a primilor 10 la fel,grila completa la fel si sa putem face o medie,dupa care sa adaugam cu unpunctaj de la 1 la 3 alte cateva criterii care pot fi obiective sau subiective,gen implicare in actualul turneu,implicare in amatur,in tenisul de masa,in sport,simpatie,impact ptviitor si astfel sa putemselectiona cat mai aproape de intelegerea tuturor sa nu existe motive de interpretare gresita sau favoritism.

                                          P.S.Nu doresc la nimeni sa fiein pielea mea sau a D-ului Pralea din aceste zile zbuciumate si cu acest subiect extrem de sensibil.

                                          O sa comunicam decizia cat de curand in asa fel ca pana miercuri,cel tarziu Joi sa putem decide acordarea mult ravnitelor Wild-card-uri.
                                          Multumim de intelegere.
                                          Nu trebuie sa vi se para o intrebare stupida, pentru ca nu sunt primul jucator si nu voi fi nici ultimul care cere un un "WC". Acesta este un drept a unui jucator sa ceara si daca i se aproba este foarte bine daca nu, este iar foarte bine.
                                          Halep a cerut un wildcard pentru turneul de la Stanford si a fost refuzata dar la Washington i-a fost aprobata cererea de organizatori.
                                          RTP introduce sistemul de wild carduri pentru jucători. Rolul wild cardurilor este acela de a permite accesul pe tabloul principal al jucătorilor care fie nu s-au înscris în perioada regulamentară pentru un turneu, fie revin după o accidentare sau nu au clasament care să le permită accesul direct pe tabloul principal.
                                          Wild cardurile se acordă potrivit articolului 16 alin 19, fie la cererea unui jucător fie la inițiativa directorului RTP.
                                          Si lista poate sa continue.

                                          Imi pare rau ca am deschis un subiect atat de sensibil. Nu am crezut, sa ia o asemenea amploare.

                                          Imi cer scuze daca am deranjat pe cineva.

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Moise Viorel Vezi post
                                            Nu trebuie sa vi se para o intrebare stupida, pentru ca nu sunt primul jucator si nu voi fi nici ultimul care cere un un "WC". Acesta este un drept a unui jucator sa ceara si daca i se aproba este foarte bine daca nu, este iar foarte bine.
                                            Halep a cerut un wildcard pentru turneul de la Stanford si a fost refuzata dar la Washington i-a fost aprobata cererea de organizatori.
                                            RTP introduce sistemul de wild carduri pentru jucători. Rolul wild cardurilor este acela de a permite accesul pe tabloul principal al jucătorilor care fie nu s-au înscris în perioada regulamentară pentru un turneu, fie revin după o accidentare sau nu au clasament care să le permită accesul direct pe tabloul principal.
                                            Wild cardurile se acordă potrivit articolului 16 alin 19, fie la cererea unui jucător fie la inițiativa directorului RTP.
                                            Si lista poate sa continue.

                                            Imi pare rau ca am deschis un subiect atat de sensibil. Nu am crezut, sa ia o asemenea amploare.

                                            Imi cer scuze daca am deranjat pe cineva.

                                            Mai recititi odata mesajul meu.

                                            AM explicat ca aceasta intrebare pana la dumneavoastra am mai auzit- o de n ori,ce e greu sa deduci din contextul urmator" Initial mi s-a parut o intrebare stupida pe care am tot auzit-o vehiculata pe la turnee.Si tot timpul am plecat de la premisa ca wild-card-urile nu se obtin ci se acorda."

                                            Incep sa ii dau dreptate lui Gelu cu astfel de reactii incepe sa imi para rau din ce in ce mai mult ca m-am implicat in acest proiect.

                                            Am deschis acest subiect cu ganduri pasnice si totodata sa incercam sa stopam aceasta ipocrizie care a invadat Amaturul si transforma totul in negura cand e vorba de un pic de intelepciune.Sunt 2 Wild-card-uri pe categorie care vor fi acordate catre 2 persoane atat si nimic mai mult.Voiam sa fim expliciti si sa nu creem suspiciuni in aceasta directie.dar se pare ca uni au dreptate.

                                            O sa analizez situatia si eu voi merge pe anularea acestor Wildcarduri si bineinteles pe blocarea asa cum sunt acum inscrierile si indiferent cate retrageri vor fi sa eliminam aceasta euforie care mie personal imi face scarba.Si se pare ca nu pot sa ma ocup de problemele importante pt eveniment.

                                            Comentariu


                                            • Da, stiu mesajul dumneavoastra, precum si dumneavoastra ati inteles mesajul meu.
                                              Nu trebuia sa dezvoltati un subiect sensibil si aici dau dreptate domnului Gelu.
                                              Intrebarea mea a fost scurta.
                                              Raspunsul trebuia sa fie si el pe masura.

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de Moise Viorel Vezi post
                                                Da, stiu mesajul dumneavoastra, precum si dumneavoastra ati inteles mesajul meu.
                                                Nu trebuia sa dezvoltati un subiect sensibil si aici dau dreptate domnului Gelu.
                                                Intrebarea mea a fost scurta.
                                                Raspunsul trebuia sa fie si el pe masura.
                                                Da asa e ,si eu ii dau dreptate lui Gelu si am fost constient cand m-a avertizat sa nu ma bag, si acuma imi pare nespus de rau ca am reusit cu argumentele mele sa ma bag, si sunt constient ca eforturile mele,sanatatea nu le vor compensa nimeni si nimic doar raman cu multumirea de sine ca nu am dormit in viata asta.
                                                Dumneavoastra nu trebuia sa fiti in postura de a avea nevoie de acest beneficiu ca doar sunteti primul pe lista si o sa prindeti loc.Dar na.asta este.
                                                Ultima editare de Zosim1; 30.oct.2018, 16:19.

                                                Comentariu


                                                • Emi (si echipa) , ai/ati facut niste lucruri extraordinare, hai sa nu stricam totul pentru anumite lucruri.
                                                  Nu are rost sa incarcam topicul cu aprecieri pentru organizatori, cu toate ca ar merita. Sper ca cel putin 99% apreciaza munca voastra. Cand vor vedea ce desfasurare de forte vor fi, poate atunci vor aprecia. Haideti sa va urmati viziunea, fiindca sunt convins ca totul va fi asa cum ati programat, adica exceptional.
                                                  Felicitari pentru gestionarea problemelor de pana acum. Putere si energie in continuare.

                                                  Comentariu


                                                  • Campioni Județeni AmaTur 2018 - Open

                                                    Campioni Județeni AmaTur 2018 - Open
                                                    Nr. Crt. Nume și Prenume Loc MP Localitate Județ
                                                    1 Sorescu Mircea 70 29,93 Paulești Prahova
                                                    2 Ciortescu Cristi 71 29,58 Iași Iași
                                                    3 Gherasim Iulian 77 28,56 Tulcea Tulcea
                                                    4 Bocănială Norocel 82 28,53 București București
                                                    5 Mitrea Silviu 84 29,79 Constanța Constanța
                                                    6 Marola Dan 87 27,11 Bacău Bacău
                                                    7 Vlădoiu Gelu 92 29,36 Brașov Brașov
                                                    8 Dena Corneliu 95 28,63 Giurgiu Giurgiu
                                                    9 Brătescu Adrian 100 26,43 Targoviște Dâmbovița
                                                    10 Laszlo Levente 109 26,80 Miercurea Ciuc Harghita
                                                    11 Polotca Ștefan 115 29,60 S?ngeorgiu de Pădure Mureș
                                                    12 D?rlea Ioan 120 28,34 Aiud Alba
                                                    13 Gheorghe Nicolae 122 29,37 Călărași Călărași
                                                    14 Orac Teodor 135 25,37 Râmnicu Valcea Valcea
                                                    15 Capus Giani 139 28,11 Galați Galați
                                                    16 Corneanu Sorin 140 26,91 Botoșani Botoșani
                                                    17 Drînceanu Lilian 141 28,60 Oravița Caraș Severin
                                                    18 Dumitrescu Dan 142 27,06 Piatra Neamț Neamț
                                                    19 Negrean Ioan 144 26,80 Sibiu Sibiu
                                                    20 Cincă Daniel 153 26,37 Craiova Dolj
                                                    21 Gheorghe Nicu 157 28,20 Drobeta Tr. Severin Mehedinți
                                                    22 Spoială Cristinel 171 27,27 Focșani Vrancea
                                                    23 Birtalan Laszlo 174 24,66 Oradea Bihor
                                                    24 Ursulean Vasile 181 27,02 Straja Suceava
                                                    25 Nagy Iosif 191 27,32 Arad Arad
                                                    26 Jichici Svetozar 192 24,99 Timișoara Timiș
                                                    27 Pot?rniche Bianca 194 27,62 Buzău Buzău
                                                    28 Petho Mihaly 198 29,43 Racoșu de Sus Covasna
                                                    29 Șalariu Adrian 218 29,03 Buftea Ilfov
                                                    30 Dobă Vasile 230 23,47 Pitești Argeș
                                                    31 Roșioară Răzvan 236 28,77 Alexandria Teleorman
                                                    32 Găitan Tiberiu 284 24,61 Brăila Brăila
                                                    33 Ciobanu Gabriel 307 28,25 Cluj Napoca Cluj
                                                    34 Postelnicu Mihai 317 22,70 Deva Hunedoara
                                                    35 Kramarsici Milos 432 26,27 Belgrad Serbia
                                                    36 Catricicau Adrian 452 28,65 Baia Mare Maramureș
                                                    37 P?rcălab Mihai 588 27,83 Bistrița Bistrița Năsăud
                                                    38 Chirea Laurențiu 695 29,63 Targu Jiu Gorj
                                                    39
                                                    40
                                                    41
                                                    42
                                                    43
                                                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X