Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Centenar", Alba Iulia - 03.11.2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Pe site cupacentenar apare doar prima pagina cand treci pe rezultate Live nu se incarca.
    A mai incercat cineva ?
    Multumesc.

    Comentariu


    • Va salut. Cu toate ca sunt al 3-lea pe lista de asteptare la Open, nu ma voi retrage, voi pargurge cei 400 de km, cu speranta, ca poate printr-o "minune", ajung in lista. Totodata, am urmatoarea curiozitate:
      Pe ce criteriu sunt alocate wild card-urile ?
      Am aceasta curiozitate, deoarece, din punctul meu de vedere, ar trebui sa fie dat un wild card, unui jucator care se vede clar ca a depus anumite eforturi pe parcursul anului.
      Luand exemplul meu, chiar daca poate fac parte dintr-un judet cu un numar de jucatori destul de redus, mi s-a acordat titlul de campion judetean - categoria open.
      Asa ca daca luam in considerare cele doua aspecte "banale", mentionate mai sus, as ruga organizatorii, ca pentru viitoarele wild card-uri pe cale le ofera, sa tina macar putin cont si sa aleaga corect sau macar sa expuna si motivul pentru care au fost acordate wild card-urile jucatorilor..
      Legat de inchiderea listelor la ora 12:00, in cazul in care vor exista jucatori care sunt intrati in concurs si nu se vor prezenta, va fi foarte frustrant pentru toti jucatorii care vor fi in sala si au batut drum lung, sa vada ca nu pot intra pe acel loc.
      Astept un punct de vedere, multumesc!
      Rosioara Razvan.
      Butterfly Viscaria, FH si BH Andro Rasanter R42 ambele

      Comentariu


      • Un turneu al campionilor fara campionii din fiecare judet.

        Comentariu


        • Multumesc Comitetului director care s-a gandit sa nu-mi acorde toate cele 3 distiintii meritate,pentru care am transpirat,alergat , cheltuit energie si bani 1 AN întreg! Poate s-au g?ndit ca nu le pot duce pe toate in bagaj? MULTUMESC!
          Liviu Petrescu

          Comentariu


          • Postat în original de SAMSUNG2653 Vezi post
            Un turneu al campionilor fara campionii din fiecare judet.
            Dupa opinia mea acest turneu este tot ,,TURNEUL FINAL "
            Sa gasit intitulatura de ,,TURNEUL CAMPIONILOR " datorita sarbsarbatoriri Centanarului.

            Comentariu


            • Postat în original de petrescu liviu Vezi post
              Multumesc Comitetului director care s-a gandit sa nu-mi acorde toate cele 3 distiintii meritate,pentru care am transpirat,alergat , cheltuit energie si bani 1 AN întreg! Poate s-au g?ndit ca nu le pot duce pe toate in bagaj? MULTUMESC!
              Fiecare cu ce-l doare!!! O grămadă de probleme , asta este , mă asteptam la mai mult de la tine. Nu am vrut să scriu aici, dar nici nu mă pot abține să spun că eu am facut demersuri sa cedez titlul de Campion Județean următorului clasat, adică lui Patrik si tie nu-ti mai ajung "distiintii"-ile.
              Hobby: Motoare si ski !
              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

              Comentariu


              • Și eu sint șocat de modul în care sau oferit wild cardurile. Dacă te uiți la începători au dat card unei femei care în tot anul are 2 participări. Asta m-a socat

                Comentariu


                • Postat în original de jurescu sorin Vezi post
                  Și eu sint șocat de modul în care sau oferit wild cardurile. Dacă te uiți la începători au dat card unei femei care în tot anul are 2 participări. Asta m-a socat
                  Daca erai tu Jupin la acest turneu acordai cui vroiai! La anul si la multi ani! LA TOȚI NE E GREU la uni mai putin la altii mai mult!

                  Comentariu


                  • Postat în original de jurescu sorin Vezi post
                    Și eu sint șocat de modul în care sau oferit wild cardurile. Dacă te uiți la începători au dat card unei femei care în tot anul are 2 participări. Asta m-a socat
                    Prietenul meu cel mai bun, Huțanu Alin, a ramas acasă, al doilea pe lista de așteptare, cu locul 150 în clasament, puteam sa ?i obtin un wild card, chiar merita dacă vorbim despre valoare caracter, pile, etc . Eu nu am vrut, si nici el, pentru ca atat au si organizatorii, câteva wild card-uri să le folosească cum doresc. Ne trezim vorbit la adresa celor care fac treabă, cei care se dau de "ceasul mortii" sa iasă bine. Emi a gresit ca a dat tonul la discuții pe tema asta. Eu nu as fi dat nicio explicatie!
                    Hobby: Motoare si ski !
                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                    Comentariu


                    • Sedinta tehnica incepe la ora 20:30!

                      Comentariu


                      • Postat în original de Kralizec Vezi post
                        Sedinta tehnica incepe la ora 20:30!
                        Se transmite cumva in direct

                        Comentariu


                        • https://youtu.be/wTgWX_62paE,noapte sa va fie linistita iar in ziua ce urmeaza totul sa va mearga ceas fara incidente si fara sa uitati de cei ce va vegheaza de sus.bafta tuturor !

                          Comentariu


                          • Cam asa i-am gasit pe Emi si pe Dan pe la pranz:






                            De atunci m-au pus la munca, canci poze.
                            FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                            Tel : 0742 257 995

                            Comentariu


                            • Postat în original de jurescu sorin Vezi post
                              Și eu sint șocat de modul în care sau oferit wild cardurile. Dacă te uiți la începători au dat card unei femei care în tot anul are 2 participări. Asta m-a socat
                              Si eu sunt la fel de socat de o astfel de gandire.Dar ce sa ne mai miram.Plecam de la principii,plecam de la oameni dedicati,plecam de la cei ce fac posibil astfel de evenimente dar ne impiedicam de blocaje in gandire de aceea nu reusim sa dam inainte.Studiati principiile dupa care au fost gandite Wild-card-urile in Amatur si dupa aceea va mirati si nu invers.Daca principiul expus de dumneavoastra ar fi acela al primilor de pe lista de asteptare , de ce ar mai fii wildcard-uri?
                              Implicarea Doamnei Turcanu Amalia in sport ,in tenisul de masa ajunge in aceste momente la niste coeficientii ce sunt greu de doborat de anumiti sponsori chiari si ei ai Federatiei sau a unei competiti internationale.
                              Va rog fiiti cumpatati cand faceti astfel de afirmatii.Personal ii ofer un Wild Card pe viata doamnei Turcan Amalia si o sa incerc ca participarea unora care nu apreciaza astfel de implicari sa fie limitata unde voi avea eu influenta.

                              Comentariu


                              • Bună seara!
                                Impresionantă emulația, impresionantă desfășurarea de forțe de la Alba Iulia, Impresionantă emoția stârnită de acest Turneu Final!
                                Să nu uităm că acest turneu în An Centenar este al tuturor etniilor: români, maghiari, sași, turci, tătari, s?rbi ș. a.. Acest an și următorii să ne aducă pace, înțelegere, respect pentru aproapele nostru. Să nu uităm că pe acest Pământ Sfânt este loc pentru toți, indiferent de naționalitate și că, dacă suntem toleranți nu avem decât de câștigat. Amatur - ul este un exemplu de respect între comunitățile din această țară.
                                Totul este efemer, așa că : bucurați-vă de Viață!
                                Bravo vouă, tuturor!
                                Blade: Nittaku Acoustic;
                                FH: Butterfly Tenergy 05;
                                BH: Victas Stiff.

                                Comentariu




                                • Retușuri la miez de noapte!

                                  Comentariu


                                  • Sala de la Universitate la Centenar!



                                    Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
                                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                    Comentariu


                                    • Da intradevar acuma Sala este complet gata,sau cat ni-sa permis sa facem si cat am reusit.Ma mut la celelalte 2 sa vedem cat mai reusim pana la ora de incepere sa finalizam.Drum bun tuturor si va asteptam la Sala Principia incepand de la orele 8.00 .

                                      Comentariu


                                      • Aseara am prelungit intervalul de inscrieri cu vreo ora si un pic, totalizand la check-in 176 de concurenti din 264 (66,6666667%).
                                        Dimineata timpul nu va fi la fel de generos cu noi. Confirmarea inscrierilor va avea loc la Sala Principia, de la orele 8,00.
                                        La 8,30 incepe festivitatea de deschidere si premierea, dar cei care nu ajung, se mai pot inregistra pana la 9,30. Mai tarziu nu, trebuind sa ne despartim spre trei sali.
                                        In caz de vis major, aveti in semnatura numarul meu de mobil. Il voi avea pe silent ca sa nu deranjam evenimentele festive, dar voi fi atent.

                                        Merci tuturor pentru rabdarea si intelegerea manifestata aseara, respectiv multumiri celor care au dat o mana de ajutor la finalizarea amenajarii salilor.
                                        Multumesc pentru ajutorul oferit la biroul mobil de inscrieri domnisoarei Corburean, doamnei si domnului Kis, au completat cu brio stafful care a sosit de miercuri la Alba.
                                        Managerii si responsabilii turneului, domnii Pralea, Beltechi si Giosan au avut mii de minute nedormite de cand s-au inhamat la cea mai complexa adunare amaturiceasca.
                                        Va tin pumnii, ca sa iasa totul fain.
                                        FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                        Tel : 0742 257 995

                                        Comentariu


                                        • Recapitularea tacticilor de joc înainte de concurs:



                                          Trimis de pe al meu BLA-L29 folosind Tapatalk

                                          Comentariu


                                          • IMPRESIONANT !
                                            CHAPEAU organizatorilor !
                                            SUCCES tuturor participantilor !
                                            Fie ca prestatiile sportivilor la acest TF să răsplătească EFORTURILE TITANICE ale ORGANIZATORILOR ...si prin
                                            FAIR PLAY,RESPECT si STIMA!
                                            I love table tennis !

                                            Comentariu


                                            • Festivitate de Deschidere si Festivitate de Premiere - LIVE

                                              Ultima editare de marcelgiosan; 03.nov.2018, 08:38.
                                              Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                              Comentariu


                                              • FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                                Tel : 0742 257 995

                                                Comentariu


                                                • ARTICOLE TENIS DE MASĂ



                                                  Comentariu


                                                  • Retegan Cosmin este rugat sa se inscrie.
                                                    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                                    Tel : 0742 257 995

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X