Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Centenar", Alba Iulia - 03.11.2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • ...multumesc ,domnule Pralea , multumesc AmaTur !...as dori sa mai pot vedea ( macar egalat ),un asa turneu!

    Comentariu


    • Postat în original de adilazaroiu Vezi post
      ...multumesc ,domnule Pralea , multumesc AmaTur !...as dori sa mai pot vedea ( macar egalat ),un asa turneu!
      încearcă - ți norocul! Arată - le ce poți!
      BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
      Blade: KAZAK
      FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

      Comentariu


      • Cupa Centenar Alba Iulia in imagini - 7

        Cupa Centenar Alba Iulia in imagini - 7 - Final ?

        8. Imagini simbol - Turneul Campionilor - Cupa Centenar - Alba Iulia. Cinste lor













































































        Mi-a facut placere !
        Al Dumneavoastra i.z.

        Comentariu


        • Un scurt mesaj de mare rezonanta pentru mine.
          Absolut toata logistica a fost stransa si repusa in ambalajele originale intr-un timp extraordinar si depozitata la Vintu ,de o echipa a Domnului Pralea care s-a dovedit de la inceputul acestei actiuni si pana acuma de un mare devotament si daruire.Nu cred ca am reusit sa ii cunosc pe toti cei ce au fost mobilizati in acest eveniment ,dar dupa ultimele aprecieri aparute in acest post imi permit sa le transmit tuturor celor ce au pus umarul la pregatirea,desfasurarea si incheierea acestui eveniment ,pe care multi dintre noi nici macar nu ii cunoastem,MULTE MULTUMIRI SI APRECIERI din partea tuturor AMATURISTILOR.Respect

          P.S.Cu siguranta voi reveni cu mai multe detalii despre Eveniment dar trebuie sa pun "Duracell-ul" la incarcat cateve ore.Multumesc tuturor de aprecieri.

          Comentariu


          • Felicitări Maestrului Pralea și tuturor implicați în organizarea acestui eveniment, a fost de vis!
            PS: Domnu' Emi sa nu uiți că mi-ai promis un tricou cat o foaie de cort ...pe celălalt l-am folosit pe post de bandană 😂😂😂

            Comentariu


            • Domnilor organizatori ați reusit un turneu extraordinar într-o locație de exceptie cu jucători de excepție cum nu am mai vazut la alte turnee din ultimii 3 ani de cand am început sa joc și sa particip la acest turneu. Am rămas surprins ca a doua zi de turneu sa nu mai regăsim pe liste nume grele și chiar divizionari B!!!! Asta ?nseamnă că jucătorii din Amatur sunt foarte bine pregătiți și ștacheta se ridica de la an la an. Dacă ținem cont de condițiile de joc, cadouri și masa festiva cred ca fiecare participant a ajuns acasă supermultumit! S-a jucat la cel mai ?nalt nivel și datorita condițiilor excelente de joc și nu în ultimul rand a Mingiilor de Calitate folosite care din păcate (sau din fericire!) i-a dezavantajat pe cei care folosesc și au chiar rezultate f bune cu mingii de la pistolul din plastic cu care trageam în copilărie! Astăzi s-a văzut reversul medaliei :Marfa ieftina de proasta calitate te mulțumește pe moment dar în viitorul apropiat vom trage aceste concluzii cum de altfel am patit și în cultura, sănătate, sport și alte domenii. Sper ca odată cu acest concurs minunat și în prag de centenar noi care criticam obiectiv aspecte negative din viata de zi cu zi sa nu ne trezim ca Horia, Closca și Crisan trași pe roata la doi pași mai încolo, ca acum suntem mulți și se rup spițele.
              ?n final închei spunând ca A MERITAT fiecare centimetru făcut de la Buftea la Alba Iulia!

              Comentariu


              • Cuvinte puține... Probabil nu și le mai găsesc oamenii. Am eu unul:COLOSAL!! Trecând peste aspectul de nuntă, (?n care unii s-au simțit chiar ca românașii la All inclusive, fără a g?ndi la cei care au g?ndit acest concept pentru toată lumea) , organizarea a fost una desăv?rșită, concursul cred ca a fost, statistic vorbind, cel mai tare din întreaga istorie Amatur, iar eforturile financiare cred ca depășesc orice imaginație. în rest, s-a dovedit că se poate, chiar dacă sub amenințarea pierderii meciurilor, ca toată lumea sa aibă decența implicării în desfășurarea grupelor, ceea ce a fost un pariu câștigat de către cei ce l-au riscat. Oameni de excepție, locuri de asemenea, primar discret dar convingător, iar efortul început cu vreo lună înainte rămâne doar în oboseala celor ce l-au făcut, dar, sper că simțiți măcar satisfacția ca ați adus acest eveniment la niște ?nălțimi necunoscute nouă pana acum.
                Felicitări maxime!

                Comentariu


                • Acum "vreo 3 ani",pe vremea intrări mele in acest minunat circuit visam sa ajung la un turneu ca acesta. Si se pare ca visul a devenit realitate. Totul la superlativ. Ospitalitate maxima. Multimim pentru premii,pentru masa festiva,pentru tot. Felicitari Dl Emi pentru efortul inimaginabil depus, Dl Gelu,Dl Marcel si nu in ultimul rand minunatului Dl Pralea care ne-a aratat ca si la noi se poate.
                  Va multumim pentru tot!
                  Sa traim inca un centenar sa mai prindem un turneu ca acesta

                  Trimis de pe al meu SM-A530F folosind Tapatalk

                  Comentariu


                  • Salutare tuturor... off ce turneu.. la ce eveniment cu totul maret am avut onoarea sa particip in compania foarte multor oameni dragi mie din toata tara. Trebuie sa fim optimisti si sa speram ca acest turneu nu v-a fi singular ...iar prin logistica si efort fantastic al organizatorilor s-au aflat domnii Pralea, Emi, Giosan, Pali, Vela, etc Sponsori... multumim Alba Iulia multumim AmaTUR.
                    Felicitari podiumului fiecarei categorii, felicitari celor care au avut norocul sa participe la acest eveniment unic de acum, ii imbratisez pe toti. Il felicit in mod deosebit pe Cristi Ciortescu (si familia lui minunata) pentru finala jucata la open dar trebuie sa fac un anunt important, cu "durere" in suflet ii anunt pe toti iubitorii sportului cu basica de celuloid ca fata lui de paleta care a creiat atatea batai de cap multor jucatori si-a dat ultima suflare, a murit prin deces cu ajutorul organizatorilor acestui turneu urias.. slavit fie numele lor in veci ! si sunt convins ca vei devenii mai puternic cu o "iarba" nou nouta. ...la rand urmeaza....

                    Comentariu


                    • Oameni buni va scriu aceste randuri ca sa fac si eu parte din corul de pasionati de tenis de masă care se inclina maiestos pentru acest grandios turneu.Oameni rari de la dnul Pralea,la dnul Beltechi, la toti organizatorii de turnee din tara ... Clipe de vis , unice traite..Felicitari si pentru dnul Giosan el insusi un Maxitehnicus la conducerea Amatur .Sponsori darnici ,toate firmele de echipamente de tenis de masă prezente la premiere. Centenar de aur pentru tenisul de masa, Centenar pentru ROMANIA.

                      Comentariu


                      • Familia Ursulean va multumeste pentru ca am incheiat o saptamana foarte frumoasa. Dupa ce am prins o vreme foarte frumoasa la Felix, ne-am bucurat mult si la Alba Iulia.
                        Multumim pentru cadouri si premii frumoase, pentru tot si toate............................................. .................................................. ........
                        Felicitari la toti care ati contribuit si ati reusit cel mai frumos si bine organizat turneu din cele peste 200 la care am participat pana acuma!
                        Ati reusit un turneu IMPECABIL. din toate punctele de vedere...
                        BRAVO!!!BRAVO!!!BRAVO!!!

































                        Am TROFEU !
                        macar in poza
                        Ultima editare de ursuleanvasile; 05.nov.2018, 04:30.
                        Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                        FH: Tenergy 05 FX
                        BH: Tenergy 05 FX

                        Comentariu


                        • Multumesc mult si-mi cer scuze ca la despartire nu ti-am dat medaia si diploma pt Daniel.Am uitat pur si simplu.Acum le iei de la Dan Chirap.

                          Comentariu


                          • Un Turneu al Campionilor memorabil,organizare ireprosabila,conditii foarte bune de joc.Felicitari tuturor celor implicati in organizarea acestui festival al tenisului de masa,in special domnului Pralea Constantin-un om deosebit si lui Emi care de data asta s a intrecut pe sine reusind sa utileze toate cele 3 sali cu tot ce inseamna logistica(mese,mantinele,scorere) nou nouta-lucru nemaintalnit pana acum la vreun turneu Amatur-BRAVO EMI!
                            FH:Butterfly-Tackiness Drive 1.7mm
                            BLADE: Gewo Clasic-ALL+/Joola Air Fibre
                            BH:Stiga Energy Absorber

                            Comentariu


                            • Un turneu de nota 100 felicitări tuturor care s-au angrenat la o așa organizare ,mulțumim domnului Pralea Constantin,si stafului,Emi, ești o comoară pentru Amatur,știu cât de greu este să mulțumești pe toată lumea,sa-ți dea dumnezeu sănătate, Pali mulțumim pentru profesionismul de care dai dovadă de fiecare dată când ești la "butoane" ,Marcel Giosan mulțumim pentru devotamentul de care ești în stare să dai dovadă în implicarea oricărei mișcări a statutului,Florin Apian super profesionist si la "butoane"cat si la masa de tenis,FELICITARI TUTUROR ORGANIZATORILOR VĂZUȚI SI NE VĂZUȚI, IMPLICAȚI IN ORGANIZAREA CENTENARULUI ,SIBIUL VĂ SALUTĂ SI SE ?NCLINĂ CU RESPECT IN FATA DUMNEAVOASTRĂ , FELICITARI CAMPIONILOR ,MULȚUMIM AMATUR

                              Comentariu


                              • PS,poate deschideți si un "magazin"al obiectelor pierdute eu am lăsat în sala de la avansați un tricou cu campion judetean 2017,si unul rosu mărimea L din punga de cadou,mulțumesc

                                Comentariu


                                • Petrica, am lasat cele 2 tricouri d-lui Giosan, ia legatura cu dansul.

                                  Comentariu


                                  • E X C E P T I O N A L !!!


                                    E tot ce pot spune despre ceea ce a fost Turneul Campionilor de la Alba Iulia 2018. Un exemplu de organizare pentru toate sporturile de masa si nu numai.
                                    Alba Iulia ne-a facut sa avem convingerea ca SUNTEM CEI MAI BUNI !

                                    Mii de multumiri d-lui Pralea pentru tot ce-a reusit sa faca pentru noi toti, aceleasi multumiri si pentru Emi, pentru echipa coordonatoare Amatur care s-a straduit ca totul sa fie de exceptie, pentru sponsorii acestui turneu, multumiri autoritatilor locale Alba Iulia pentru sprijinul miscarii Amatur, domnului primar pentru efortul si sprijinul acestui sport, aceleasi multumiri pentru toti cei care au ajutat la ?munca de jos? pentru ca noua sa ne fie bine si nu in ultimul rand, mii de multumiri firmelor care au daruit tricourile de campioni si premii speciale.
                                    Daca am uitat pe cineva rog sa ma scuze dar sunt atatea lucruri de apreciat incat poate ca as plictisi daca ar trebui sa le enumar pe fiecare in parte.

                                    Felicit pe castigatorii acestui concurs, pe toti participantii la acest minunat Turneu al Campionilor dar si pe sustinatorii acestora.
                                    Sper si imi doresc sa mai am ocazia macar sa mai vad o asa organizare exemplu.


                                    Respect.
                                    Blade: lemn off...ce lemn !
                                    Bh: cu tepi
                                    Fh: fara tepi

                                    Comentariu


                                    • http://www.absport.ro/alte-sporturi/...upei-centenar/


                                      Sent from my iPhone using Tapatalk
                                      "Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm."
                                      George Bernard Shaw

                                      https://www.facebook.com/profile.php?id=100076731614144


                                      https://youtube.com/c/MarianBogdanPloiesti

                                      Comentariu


                                      • Felicitări organizatorilor turneului Centenar! Ospitalitate de nota 10!

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de razvan.cristofor Vezi post
                                          Petrica, am lasat cele 2 tricouri d-lui Giosan, ia legatura cu dansul.
                                          Ok multumesc

                                          Trimis de pe al meu SM-J330FN folosind Tapatalk

                                          Comentariu


                                          • Toti am dori sa elogiem producatorii de endorfine, atat de generosi , in regalul Alba Iulia prin sintagmee maiestre, insa cuvintele nu-s de ajuns! Lista eroilor-organizatori este imensa.Conditiile oferite-exceptionale, grija pentru "OM'',''Vantul de libertate" aspirat prin toti porii ne-au dat sperante de indreptare, optimism, renastere! Multam fain, Alba Iulia !

                                            Comentariu


                                            • Scuze : " sintagme ''.

                                              Comentariu


                                              • "Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm."
                                                George Bernard Shaw

                                                https://www.facebook.com/profile.php?id=100076731614144


                                                https://youtube.com/c/MarianBogdanPloiesti

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de pedrosyto Vezi post
                                                  S-a pierdut tricou verde lime butterfly,Sala Avansați!!
                                                  Nu l-a gasit nimeni?!

                                                  Comentariu


                                                  • Un turneu de excepție cum rar poți vedea. Păcat de cei ce nu au putut ajunge s-au nu au fost calificați. A fost o munca enorma din partea tuturor m-am convins chiar vineri când împreună cu câțiva prieteni amaturisti am ajutat puțin. Mulțumim întregii echipe de organizatori, primăriei Alba-Iulia. Pe viitor ar fi bine sa nu comparam acest turneu cu niciun alt turneu pentru ca este greu de egalat acest turneu, sincer mai lipsea ginerele și mireasa și ziceai ca ești la nunta )), dar a fost frumos și majoratul de sâmbăta seara de la hotel Cetate ))), sa ne revedem sănătoși.
                                                    Ultima editare de Bogdan Raducan; 05.nov.2018, 12:19.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X