Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Agnita - sala de antrenament tenis de masa

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Antrenamentele au capatat o alta dimensiune in ultima vreme,copiii pregatindu-se serios pentru turneul din 13 iunie de la "sala mare".Cei mai "vechi" dintre ei incearca sa impartaseasca si celor mai noi sositi ceva din "tainele" tenisului de masa si din "Cho"urile victorioase.Vestea turneului s-a raspandit cu repeziciune in oras,bunici si parinti fiind deja "somati" de catre "actorii principali"sa vina la sala sambata viitoare in numar cat mai mare.Cel mai mic dintre toti,Yanis,nepotelul meu de 3 ani jumate,asteapta cu nerabdare sa participe la primul sau turneu adevarat si,mai mult de-atat,sa dea prima serva pe masa.Pana atunci,dupa fiecare minge lovita puternic cu forhandul,in sala se distinge clar strigatul sau plin de bucurie si .....Cho,cho,cho!!!!!
    I love table tennis !

    Comentariu


    • #77
      Nenumarate sunt exemplele din lumea sportului,cand cel "mic" ii calca pe urme celui "mare"!
      Antrenamentele de la sala din anul asta au evidentiat tot mai mult dorinta de afirmare a fratilor Toader,George(17 ani) si Valentin(13 ani).Motivat de "rivalitatea" cu Alex Nechita,"liderul" generatiei '97,George a inteles ca numai prin munca se poate afirma si "a strans din dinti la antrenamente" mai mult ca oricare,si-a imbunatatit jocul si intarit mentalul,iar dupa tabara de la Sibiu si-a consolidat stilul de joc.Jucator ofensiv prin excelenta,cu un topspin ucigator de fh,George a confirmat progresele din acest an realizand cateva performante remarcabile,incepand cu locul I la faza judeteana a ONSS din aceasta primavara dar si cateva clasari frumoase la turneele din Amatur,devenind cel mai bun junior al judetului nostru si un reprezentant de frunte al tenisului de masa din Agnita in Amatur!
      Motivat de realizarile fratelui sau mai mare,Valentin a inceput tot mai mult sa-i calce pe urme si,dotat cu un talent inascut,ambitios si serios la antrenamente,motivat la maxim,a reusit sa se impuna in aceasta vara ca lider al noii generatii de tenismeni din Agnita,generatia de dupa "2000",ocupand locul I la turneul de copii(cl V-VIII) recent desfasurat la Agnita.
      Mentinand stacheta pregatirilor inalta,performantele vor aparea ca o consecinta fireasca a lucrurilor bine facute,iar "rivalitatea"dintre ei va creea emulatie printre toti ceilalti elevi de la sala,dornici sa le ameninte "coroanele".Pentru noi,cei mai in varsta,pentru activitatea de la sala,nu poate fi decat un lucru pozitiv,as spune chiar firesc pentru evolutia noastra,pentru ca,iata,viitorul tenisului de masa din Agnita este pe maini bune!
      I love table tennis !

      Comentariu


      • #78
        Alex Nechita și George Toader sunt doi băietzi de ispravă. Herr Zedler, ai făcut aici o cronică foarte faină despre ei. Citind ce ai scris aici n-am putut să ignor stilul folosit. Pe vremuri, când eu încă eram elev, același stil folosea regretatul domn Copilău când scria cronicile la meciurile micutzei echipe de fotbal din oraș. îmi amintesc acum cu plăcere acea foaie dublă pe care o primeam odată cu biletul de intrare și unde domnul Copilău scria doar cuvinte frumoase despre dumneata, maestre. Tzin minte că ajunseseși la apogeul carierei fotbalistice și erai liderul echipei atât în teren, cât și în sufletul nostru, al micilor microbiști. N-am harul gazetăresc al domnului Copilău, dar zic așa cum mă pricep eu că și acum faci o treabă care te cinstește cu hobbyul ăsta al nostru.

        Acum închid paranteza și mă ?ntorc la băietzii ăia doi. Voiam să zic că acum vreo 5 ani mă antrenam cu ei și mereu r?deam zicând că ei nu mă vor bate niciodată.
        Băietzi, vă felicit din toată inima!
        Csaby, tzine-o tot așa, că faci bine ce faci!

        - - - Actualizat - - -

        După cum am văzut azi de dimineatză pe feisbuc, George Toader se simte pregătit la Tg Mureș. Să-i urăm succes!

        Comentariu


        • #79
          E lucru bine stiut ca performantele in sport sunt rezultatul talentului,al muncii si al hazardului,combinate miraculos si,la un moment dat,eclatand.
          Asa ca azi,la aflarea vestii ca Georgica al nostru a castigat turneul de Amatori de la Tg Mureș,intr-o companie foarte "selecta",ma determina sa afirm ca este un lucru aproape normal pentru unul care "mananca tenisul pe paine " de dimineata pana seara de un an incoace!Ambitionat de performantele anterioare ale lui Alex(Nechita),"gelos" pe statutul lui de lider al copiilor de la sala noastra,Georgica a inteles in sfarsit ca "rivalitatea" dintre ei doi este cel mai bun lucru care I s-a intamplat pentru ca l-a motivat si mai tare in pregatire.Rezultatul de ieri nu este intamplator,desi surprinzator pentru unii, si ne demonstreaza tuturor ca munca bine facuta se plateste intotdeauna!Ramane sa vedem cat a inteles Georgica din aceasta victorie,daca a inteles,ca munca trebuie dusa pana la capat!De maine,vom primi cu satisfactie (inca)un campion Amatur printre noi la sala,iar numele lui este Geor-Gica!(Zhang-Jike)!
          I love table tennis !

          Comentariu


          • #80
            Georgică a realizat ieri o mișcare de tipul "veni, vidi, vici". Eu nu cred că se va opri aici cu cuceririle.

            Iar colegii lui de antrenament, muritori de rând în domeniu, ar trebui să-l ?ntâmpine acum când mai vine cu bicicleta de la Ruja cam așa: "Ave, Toader! Muritori te salutant."

            Comentariu


            • #81
              Maestre Csaba Zedler, te felicit cu ocazia frumosului eveniment care va avea loc în familia dumitale!

              Și ?tzi urez să nu treacă prea mult timp până Yanis va avea un partener de joacă.

              SĂ FIE ?NTR-UN CEAS BUN!!!

              Comentariu


              • #82
                "A"+ul de sambata starneste ambitii mari in randurile colegilor si copiilor nostri.Prezenta trupei din Sighișoara(in formula Nicu,Gabi,Florin si Nelutu cu baiatul sau) la antrenamentul de ieri a dat nastere unei confruntari "pe viata si pe moarte" intre agniteni si sighisoreni,intre tineri si batrani,intre stiluri si materiale,iar invingatori au fost toti cei care au rezistat pana la capat in picioare!Am pus-o de un turneu cu 15 participanti a carui finala,intre (experienta)Gabi Tipser si "openistul"(tineretea) George Toader,ne-a incantat privirile la toti cei prezenti pana-n noapte.Nici nu mai conteaza ca a castigat,din nou,Gabi,la cat de palpitanta a fost disputa dintre cei doi !Din nefericire pentru mine,oboseala,stresul,caldura si,mai ales,berea rece "din belsug" au facut sa nu prind nici "superioarele",ambitionandu-ma mai mult pe sambata,la ultima mea aparitie la Open din acest an!
                Hai ai nostri!
                I love table tennis !

                Comentariu


                • #83
                  Este adevarat tot ce ati zis acolo si nu pot decat sa va multumesc pentru efortul depus si pentru faptul ca ati fost alaturi de mine si de ceilalti elevi ai clubului Cs. Agnita toate multumirile le meritati dumneavostra deoarece fara asa un antrenor nu as fi putut realiza nimic nici eu si nici cei care se pregatesc in continuare pentru a "ma urma"!! Multumim Csabi =D

                  Comentariu


                  • #84
                    Mult succes la A+ Sibiu, Ciobi san !

                    Comentariu


                    • #85
                      ai grijă, "Ciobi-Wan Kenobi", că sâmbătă sunt liber și urmăresc cu sufletul la gură orice mijloc de informare în timp real, ca să văd ce se întâmplă acolo. fă-mi o bucurie...de fapt, fă-ne tuturor o bucurie.

                      cum văd, încă nici n-a sosit ziua turneului și Georgică al nostru a făcut cuiva o bucurie. mai exact lui Andrei Becheș de la Sibiu.

                      Comentariu


                      • #86
                        Alin sper sa ne revedem la Sibiu!
                        Daca tot esti liber!
                        Vino la sala poate dam cateva schimburi la masa!

                        Comentariu


                        • #87
                          Antal Bacsi, fă o poză la Sibiu te rog și pune-o pe forum să te văd și eu dacă tot mergi.... eu sunt liber, însă din păcate departe de Sibiu și de AmaTur deocamdată.

                          Comentariu


                          • #88
                            Sentimente contradictorii ma coplesesc acum,dupa sarbatorirea celor 56 de ani cu cateva zile inainte de plecarea in concediul mult asteptat pe taramuri straine.Sufletul meu,mult incercat de diversele provocari din acesti ultimi ani,pe o parte rade iar pe cealalta plange,caci bucuria revederii prietenilor vechi si dragi de acolo inseamna despartirea,chiar si numai pentru o luna,de familie,de nepotelul meu scump si drag Yanis,de "copiii mei" de la sala,de prietenii si colegii din Amatur.Tenisul nu-mi va lipsi insa caci,deja de sambata seara,reinnoiesc aventura inceputa acum doi ani intr-o liga provinciala din "tenisul de masa belgian".
                            Sa ne revedem cu bine stimati colegi si prieteni!Va urez tuturor mult succes la turneele viitoare,in special la Turneul Final!
                            Hai ai nostri!Hai Romania!
                            I love table tennis !

                            Comentariu


                            • #89
                              Parca sunt plecat de-o vesnicie din Agnita,asa de dor mi-e d?j? de toti cei de-acasa,de copii de la sala(va salut pe toti,copii!!) dar nu si de ping-pong.Am trait o noua experienta aici in Belgia,unde se joaca la toate nivelele cu mingi de plastic.Jocul suporta schimbari evidente,caracteristicile mingii de plastic avantajandu-i,oarecum,pe "aparatori".Pana la sfarsitul "stagiului" de cinci saptamani sper sa ma obisnuiesc cat de cat cu acestea si sa am prestatii mai bune in urmatoarele intalniri.
                              Sunt departe de casa acum dar sunt si voi fi "mereu aproape" de cei care au facut,fac si vor face bine Amaturului,si pe care-i salut cu RESPECT.Hai Agnita!Hai ai nostri!
                              I love table tennis !

                              Comentariu


                              • #90
                                Hai baietii!Va urez mult succes agnitenilor participanti la traditionalul turneu de la Mediaș.
                                George,Iozsi,Valentin,Casian si,mai ales,Adi,simt ca va fi ziua voastra azi!
                                Hai ai nostri!Chooooooooo!!!
                                I love table tennis !

                                Comentariu


                                • #91
                                  Se pare ca emotiile unui turneu adevarat sunt,inca,prea mari pentru "ucenicii" din Agnita.Hai baieti,nu-i nimic,va veni si ziua voastra!Cu multa munca,ambitie,seriozitate si perseverenta se poate!Hai ai nostri!Hai baietii!Hai Agnita!
                                  I love table tennis !

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Postat în original de csabazedler Vezi post
                                    Hai baietii!Va urez mult succes agnitenilor participanti la traditionalul turneu de la Mediaș.
                                    George,Iozsi,Valentin,Casian si,mai ales,Adi,simt ca va fi ziua voastra azi!
                                    Hai ai nostri!Chooooooooo!!!
                                    cu siguranță le-ai purtat noroc. eu cel puțin așa am dedus din rezultatele de acolo

                                    - - - Actualizat - - -

                                    Postat în original de csabazedler Vezi post
                                    Se pare ca emotiile unui turneu adevarat sunt,inca,prea mari pentru "ucenicii" din Agnita.
                                    nu cred că emoțiile i-au oprit, ci alte obstacole din viața reală...

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      nu merge nimeni la Dumbraveni?

                                      - - - Actualizat - - -

                                      parca m-ar trage inima

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        cu intarziere, dar parca ma mustra constiintza daca nu fac asta: La Multzi Ani maestrului Csaba Zedler!!! Sa ne traiti si sa mai mergeti din cand in cand la cate un turneu...de exemplu la Dumbraveni sambata asta, ca vreau sa merg si eu

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          Postat în original de adimucu Vezi post
                                          cu intarziere, dar parca ma mustra constiintza daca nu fac asta: La Multzi Ani maestrului Csaba Zedler!!! Sa ne traiti si sa mai mergeti din cand in cand la cate un turneu...de exemplu la Dumbraveni sambata asta, ca vreau sa merg si eu
                                          As merge cu placere la Dumbraveni,Maestre,dar acum nu sunt in tara.De 4 saptamani sunt in Belgia unde-mi petrec concediul,pana sambata viitoare.Sper sa mearga careva din baieti.Hai ai nostri!
                                          I love table tennis !

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            bun concediu, ce sa zic. daca nu mi-a placut la scoala....aveam si eu acolo 2 luni concediu
                                            maestro, eu credeam ca ar trebui sa fii deja acasa. imi cer scuze pentru aceasta confuzie.

                                            din pacate, Agnita doarme sub moloz si la fel de ''adormiti'' sunt si eroii nostri de odinioara. nici unul nu s-a inscris la acest turneu, la mica distanta dealtfel. cel putin pentru cei 2 ''Geo'' ar fi fost o paine buna de mancat acolo.
                                            singur nu pot sustine costurile deplasarii...

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              Postat în original de adimucu Vezi post
                                              bun concediu, ce sa zic............

                                              din pacate, Agnita doarme sub moloz si la fel de ''adormiti'' sunt si eroii nostri de odinioara. nici unul nu s-a inscris la acest turneu, la mica distanta dealtfel....
                                              Lunea viitoare o sa ajung acasa si o incerc sa-i "resuscitez" pe baieti,Maestre!........
                                              cu cate o bere!!!!!!ha,ha,ha!
                                              I love table tennis !

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                Stimați colegi.

                                                M-am înscris la turneu la Sibiu și n-am mașină.

                                                Aștept propuneri până joi seara, ca să știu ce să fac.

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  Postat în original de adimucu Vezi post
                                                  Stimați colegi.

                                                  M-am înscris la turneu la Sibiu și n-am mașină.

                                                  Aștept propuneri până joi seara, ca să știu ce să fac.
                                                  Sambata,ora 07:30,plecarea de la "BAUM".Ultimul plateste cafeaua!
                                                  Maestre,este loc destul(in portbagaj) in salupa lui Geo!!!
                                                  I love table tennis !

                                                  Comentariu


                                                  • ...?n portbagaj nu mă bag, că e defect și-mi iau uși peste cap la fiecare 20 de secunde :P

                                                    ...așa am ajuns, să am loc doar în portbagaj...?

                                                    Comentariu

                                                    Procesare...
                                                    X