Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Prieteniei", Mediaș - 18.08.2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Emi, nu ne pui ceva din noul program al lui Apian (apropo, vad ca ati pierdut adresa mea de mail..., n-am primit inca fisierul), inscrieri, ceva, colegii care vad 15 postari pe pagina au afisate numai off-topicuri pe aici.
    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
    Tel : 0742 257 995

    Comentariu


    • Colcer nicolae toplita open

      Comentariu


      • Mares Constantin, Blaj, incepatori, nou.

        Comentariu


        • Pinto Ricardo, Târnaveni, incepatori (nou)

          Comentariu


          • Se inscrie din Miercurea Ciuc Vaszi Denes la avansati

            Comentariu


            • Se inscrie la avansati din Miercurea Ciuc Lorincz Zoltan

              Comentariu


              • Postat în original de PaliHR Vezi post
                Va rog sa va pastrati calmul, in ultimele saptamani in zona de centru multi organizatori au optat pentru turnee cu eliminatorii direct dupa inferioare (vorbim si despre turnee aglomerate), totodata am vazut si un caz in care toate cele patru categorii au avut finala undeva spre miezul noptii.
                In acest an deja am putut observa ca la categoriile echilibrate grupa inferioara nu tine patru ore, ci aproximativ cinci ore, deci trebuie sa gasim solutii.


                Stati un pic, sa avem feedbackuri destule.
                Eu sunt pentru grupe superioare. Nu mi se pare normal sa fac 300;400;500;600 de kilometri (cateodata si mai multi ), sa cheltuiesc o groaza de bani si sa joc 5 meciuri ( mai nou, s-a ajuns la 4 meciuri ). Nu va mai tot vaicariti ca se termina tarziu turneul ! Mai demult, majoritatea turneelor se terminau dupa ora 24.La Mierccurea Ciuc s-a terminat odata in jurul orei 3 dimineata, dar nu s-a plans nimeni, fiindca ne simteam bine impreuna. De la Bistrița, am ajuns odata acasa, pe la 7 dimineata si n-a murit nimeni. Atata va plangeti de parca ati avea 100 de ani. 🤣

                Comentariu


                • La începători s-a facut o greșeală la Prenume .Buta Denisa Florina nu Florentina. Mulțumesc

                  Comentariu


                  • Moldovan Szidonia-Amatori
                    Moldovan Julia-Open

                    Comentariu


                    • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                      Eu sunt pentru grupe superioare. Nu mi se pare normal sa fac 300;400;500;600 de kilometri (cateodata si mai multi ), sa cheltuiesc o groaza de bani si sa joc 5 meciuri ( mai nou, s-a ajuns la 4 meciuri ). Nu va mai tot vaicariti ca se termina tarziu turneul ! Mai demult, majoritatea turneelor se terminau dupa ora 24.La Mierccurea Ciuc s-a terminat odata in jurul orei 3 dimineata, dar nu s-a plans nimeni, fiindca ne simteam bine impreuna. De la Bistrița, am ajuns odata acasa, pe la 7 dimineata si n-a murit nimeni. Atata va plangeti de parca ati avea 100 de ani. ��
                      Ai dreptate Mitica,dar cu cresterea nr.de participanti in nr tot mai mare,iar salie au ramas la aceasi dimensiuni,singura solutie sa alegi turneele unde se joaca si gr.sup
                      ,iar la celelalte sa renunti.
                      Pentru 4/5 meciuri chiar nu merita sa faci deplasari mari de peste 100 de km.
                      Stima.

                      Comentariu


                      • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                        Ai dreptate Mitica,dar cu cresterea nr.de participanti in nr tot mai mare,iar salie au ramas la aceasi dimensiuni,singura solutie sa alegi turneele unde se joaca si gr.sup
                        ,iar la celelalte sa renunti.
                        Pentru 4/5 meciuri chiar nu merita sa faci deplasari mari de peste 100 de km.
                        Stima.
                        In ultimul timp, asta am inceput sa fac : imi aleg sa particip doar la turneele la care imi convin conditiile de participare, modul de organizare, conditiile oferite si, nu in ultimul rand, calitatea oamenilor care participa. Daca toti vom proceda la fel, vom constata ca, in timp, totul se va modifica in favoarea noastra, a participantilor.

                        Comentariu


                        • Numai luand atitudine la anumite aspecte de acest gen se poate schimba ceva !
                          In momentul in care se vor retrage 10/20 atunci v-a deveni realitate !

                          Comentariu


                          • Dupa propunerea fericita privind turneele B acum va indemn sa mariti nr.turneelor de tip A fara a reduce pe cele de tip B .Suprafetele neputind fii marite atunci nu ramine alta varianta.Iar pt.A+ in locatii unde exista doua sali f.aproape ideea fiind a userului cata 60 eu doar reamintind acest lucru,chiar cu marirea usoara a taxei de participare incat sa fie cam toata lumea amaturistica multumita.Si inca o idee reluata turnee sambata E-O+ duminica A-I.

                            Trimis de pe al meu SM-G390F folosind Tapatalk
                            LEMN TIMO BOLL ALC, FH TENERGY 64 FX, BH TENERGY 64

                            Comentariu


                            • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                              Nu va mai tot vaicariti ca se termina tarziu turneul !
                              Dupa ce va apare o majoritate frumusica de feedbackuri care elogieaza terminarea turneelor dupa miezul noptii, oricine va putea sa va inteleaga cand va tanguiti pentru lipsa superioarelor.

                              Revenind la oile noastre, exista si solutia cu grupe superioare, dar cu un numar mai redus de inferioare. Pana in acest moment affost un consens general pentru a crea conditii ca sa putem participa cat mai multi la turnee, insa ar putea fi o ideea si ca sa micsoram numarul de potentiali participanti / turneu si in contrapartida sa incercam sa marim numarul de turnee...

                              Insa un singur lucru nu prea putem schimba: ca suntem oameni, oameni care nu ajungem la timp la turneu, nu respectam rugamintea organizatorului ca sa avem incalzire numai 6o de secunde / partida, nu respectam adversarul / organizatorul / lumea prezenta in sala prin neintarzierea de la masa, etc + pe de alta parte suntem si oameni care gresim langa calculator cand in calitate de responsabil pentru mersul turneului cateodata in marea invalmaseala calculam gresit un setaveraj sau introducem gresit un numar in excel.

                              A, si ce e greu de inteles: cu toate penalizarile si tot sistemul de evidentiere a absentilor, suntem din nou aproape in situatia ca la turneele mari sa citim mai des "se retrage" decat "se inscrie". Cuvantul respect devine din ce in ce mai greoi...
                              FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                              Tel : 0742 257 995

                              Comentariu


                              • Postat în original de alx_vass Vezi post
                                ………………………...,chiar cu marirea usoara a taxei de participare incat sa fie cam toata lumea amaturistica multumita….
                                Si asa este mare (nu zic ce), poate te aude Mitica!
                                Hobby: Motoare si ski !
                                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                Comentariu


                                • Sunt pe drum si e circulatie grea .dar chiar mi -se par interesante discutiile.O sa revin cu completari.

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de PaliHR Vezi post
                                    Dupa ce va apare o majoritate frumusica de feedbackuri care elogieaza terminarea turneelor dupa miezul noptii, oricine va putea sa va inteleaga cand va tanguiti pentru lipsa superioarelor.

                                    Revenind la oile noastre, exista si solutia cu grupe superioare, dar cu un numar mai redus de inferioare. Pana in acest moment affost un consens general pentru a crea conditii ca sa putem participa cat mai multi la turnee, insa ar putea fi o ideea si ca sa micsoram numarul de potentiali participanti / turneu si in contrapartida sa incercam sa marim numarul de turnee...

                                    Insa un singur lucru nu prea putem schimba: ca suntem oameni, oameni care nu ajungem la timp la turneu, nu respectam rugamintea organizatorului ca sa avem incalzire numai 6o de secunde / partida, nu respectam adversarul / organizatorul / lumea prezenta in sala prin neintarzierea de la masa, etc + pe de alta parte suntem si oameni care gresim langa calculator cand in calitate de responsabil pentru mersul turneului cateodata in marea invalmaseala calculam gresit un setaveraj sau introducem gresit un numar in excel.

                                    A, si ce e greu de inteles: cu toate penalizarile si tot sistemul de evidentiere a absentilor, suntem din nou aproape in situatia ca la turneele mari sa citim mai des "se retrage" decat "se inscrie". Cuvantul respect devine din ce in ce mai greoi...
                                    Ai dreptate. La marimea salilor nu putem umbla. Si atunci, ca sa avem conditii decente de joc ( sa nu dam cap in cap cu jucatorul de la masa vecina, sa dispunem de oxigen suficient cand respiram, sa avem unde ne pune scaunele, sa existe locuri de trecere, fara sa fii nevoit sa-i deranjezi pe cei care joaca,etc ) neaparat trebuie sa reducem numarul jucatorilor. Si ca sa compensam acest lucru, trebuie lasata libertate organizatorilor, sa organizeze cate turnee vor si pot. Nu mai trebuie pusa nici limita de kilometri intre locatii.

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                      Ai dreptate. La marimea salilor nu putem umbla. Si atunci, ca sa avem conditii decente de joc ( sa nu dam cap in cap cu jucatorul de la masa vecina, sa dispunem de oxigen suficient cand respiram, sa avem unde ne pune scaunele, sa existe locuri de trecere, fara sa fii nevoit sa-i deranjezi pe cei care joaca,etc ) neaparat trebuie sa reducem numarul jucatorilor. Si ca sa compensam acest lucru, trebuie lasata libertate organizatorilor, sa organizeze cate turnee vor si pot. Nu mai trebuie pusa nici limita de kilometri intre locatii.
                                      Si berea la rece

                                      Comentariu


                                      • Din cauza orei de incepere la categoria INCEPATORI se retrage Midvichi Daniel

                                        Trimis de pe al meu ALE-L21 folosind Tapatalk

                                        Comentariu


                                        • Se inscrie in lista de asteptare la AVANSATI Midvicchi Daniel

                                          Trimis de pe al meu ALE-L21 folosind Tapatalk

                                          Comentariu


                                          • Se retrage Gherman Romulus - avansati

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de dmidvichi Vezi post
                                              Din cauza orei de incepere la categoria INCEPATORI se retrage Midvichi Daniel

                                              Trimis de pe al meu ALE-L21 folosind Tapatalk
                                              Toate categoriile se termina aproximativ simultan si premierea este una singura la sfarsitul turneului.

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                                Eu sunt pentru grupe superioare. Nu mi se pare normal sa fac 300;400;500;600 de kilometri (cateodata si mai multi ), sa cheltuiesc o groaza de bani si sa joc 5 meciuri ( mai nou, s-a ajuns la 4 meciuri ). Nu va mai tot vaicariti ca se termina tarziu turneul ! Mai demult, majoritatea turneelor se terminau dupa ora 24.La Mierccurea Ciuc s-a terminat odata in jurul orei 3 dimineata, dar nu s-a plans nimeni, fiindca ne simteam bine impreuna. De la Bistrița, am ajuns odata acasa, pe la 7 dimineata si n-a murit nimeni. Atata va plangeti de parca ati avea 100 de ani. 🤣
                                                Sisteme de joc sunt zeci poate sute,dar doar anumite au dat randament si au ajuns sa fie promovate dupa doleantele participantiilor si nici decum dupa cele ale organizatorilor.In tenisul de masa european si mondial se folosesc cateva sisteme la nivel de amatori si profesionisti care nu seamana cu SISTEMUL folosit in AMATUR,este UNIC si are puncte pozitive si negative.Eu ca organizator am incercat tot timpul sa adaptez sistemele turneelor mele in functie de doleantele participantiilor din anumite momente ale evolutiei circuitului.Se stie foarte bine si clar ca sunt unul care am testat si promovat moduri de organizare,de lucru,de joc etc in acest circuit.Pana in 2012 am vazut doar niste copi si replici ale unor,sau unui sistem care a functionat la un tip de turneu si atat,iar acuma observ o implicare tot mai mare a organizatorilor si participantiilor de a gasii metode cat mai edificatoare in satisfacerea mult iubitului hobby .

                                                Daca e sa ma refer strict la ceea ce zice Nea Matei,personal la anul o sa il invit la Oberboing in Germania la un turneu unde se joaca 3 zile non stop inclusiv noaptea la 3 la 5 ,Domnul Doctor Ciobanu,Priza tok,Rares Leorda,Iulian Mureșan,Bogdan Trifu ,eu am vizitat acest turneu ca jucatori ,deci exista metode si pt astfel de cereri.

                                                incerc sa revin cu raspunsuri mai concrete la celelalte mesaje.

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                                                  Ai dreptate Mitica,dar cu cresterea nr.de participanti in nr tot mai mare,iar salie au ramas la aceasi dimensiuni,singura solutie sa alegi turneele unde se joaca si gr.sup
                                                  ,iar la celelalte sa renunti.
                                                  Pentru 4/5 meciuri chiar nu merita sa faci deplasari mari de peste 100 de km.
                                                  Stima.
                                                  Este o gandire mai mult decat ingusta,de fixista sa ma impiedic intr-un singur detaliu,Grupe superioare.
                                                  Eu credeam ca majoritatea participantiilor vin sa isi satisfaca cat mai mult gradul de placere si de a juca tenis ,si eu am demonstrat ca sunt sisteme care intrunesc aceste lucruri,si feedback-urile au fost pe masura asteptarilor ,dar tot din cauza unor gandiri inguste a unora care au facut tot posibilul sa blocheze aceste lucruri prin regulament.Nu mai revin ,dar amintesc acele turnee unde toata lumea a jucat intre 7 si 10 meciuri,dar s-au gasit uni sa spuna ca s-a jucat fara miza,dar miza este tot timpul si cand joc pt locul 1 -2 si si cand joc pt locul 33-34 depinde de nivelul jucatorilor.

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                                    In ultimul timp, asta am inceput sa fac : imi aleg sa particip doar la turneele la care imi convin conditiile de participare, modul de organizare, conditiile oferite si, nu in ultimul rand, calitatea oamenilor care participa. Daca toti vom proceda la fel, vom constata ca, in timp, totul se va modifica in favoarea noastra, a participantilor.
                                                    Este foarte corect acest mod de gandire si daca toti am proceda la fel am ajunge sa perfectam sistemele sa avem un grad foarte mare de satisfacere,dar deocamdata anumite feedback-uri pozitive sunt mai mult de fatada si de dragul anumitor interese si nici decum de adevaratele sentimente nutrite pt acel turneu, adica din complezenta.

                                                    Ma bucur Nea Titi de acest post,si ma bucur ca esti si un fan al turneelor mele,indiferent ca e cu grupe sau fara,de 4 sau de 6 sau de 4 sau de 3 sau cum sunt ele, la care te am vazut mai tot timpul in afara de acel turneu cand durerea de spate nu te-a lasat sa te ridici si ai primit acel r2

                                                    p.s sti ca tin tot timpul cont si de matale cand incerc ceva.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X