Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Regional "Ziua Națională AmaTur", Botoșani - 01.09.2018 (Zona 1)

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Clasament Open

    1. Iacubenco Arsenii - Moldova
    2. Calenciuc Dumitru - Rădăuți
    3 -- 4
    Ursulean Vasile - Straja
    Vieru Valeria - Moldova
    5 -- 8
    Polocoser Cristian - Suceava
    Nicolaiciuc Ovidiu Sebastian - Iași
    Morosan Marian - Suceava
    Nicu Constantin - Iași
    9 -- 16
    Covalciuc Luca - Iași
    Butnaru Madalina - Vatra Dornei
    Pinzar Alin - Suceava
    Badaluta Marian - Vatra Dornei
    Bubulac Cristi - Piatra Neamț
    Dumitrescu Dan - Piatra Neamț
    Havris Rares - Botoșani
    Ticu Dorin - Bacău
    17 -- 20
    Pralea Marius Dan - Botoșani
    Muraru Ioana - Vatra Dornei
    Mosneagu Mihnea - Fălticeni
    Macovei Bogdan - Suceava
    21 -- 2v gr.sup.
    Mahu Bogdan - Pascani
    22 -- 31 1v gr.sup.
    Zamfiroaia Sorin - Dolhestii Mari
    Ciortescu Cristi - Iași
    Braniste George - Bacău
    Dragan Petru Ioan - Iași
    Bulubasa Nicusor - Comănești
    Macovei Cristi - Iași
    Turcu Viorel - Piatra Neamț
    Barbalata Lorin - Suceava
    Ursan Viorel - Rădăuți
    Leteanu Marius - Bacău
    32 -- 37 0v gr.sup.
    Marola Dan - Bacău
    Mihai Alex - Botoșani
    Baisan Paul - Roman
    Colesniuc Romeo - Botoșani
    Serban Liviu - Onesti
    Oancea Marian - Bacău
    38 -- 39 0v gr.inf.
    Nistor Florin - Comănești
    Grosu Alexandru - Botoșani
    Blade: lemn off...ce lemn !
    Bh: cu tepi
    Fh: fara tepi

    Comentariu


    • Moroșan ionel o victorie grupe superioare nu zero victorie trebuie modificat Mulțumesc


      Trimis de pe al meu SM-J320F folosind Tapatalk

      Comentariu


      • Postat în original de sorin_client Vezi post
        Clasament Open

        1. Iacubenco Arsenii - Moldova
        2. Calenciuc Dumitru - Rădăuți
        3 -- 4
        Ursulean Vasile - Straja
        Vieru Valeria - Moldova
        5 -- 8
        Polocoser Cristian - Suceava
        Nicolaiciuc Ovidiu Sebastian - Iași
        Morosan Marian - Suceava
        Nicu Constantin - Iași
        9 -- 16
        Covalciuc Luca - Iași
        Butnaru Madalina - Vatra Dornei
        Pinzar Alin - Suceava
        Badaluta Marian - Vatra Dornei
        Bubulac Cristi - Piatra Neamț
        Dumitrescu Dan - Piatra Neamț
        Havris Rares - Botoșani
        Ticu Dorin - Bacău
        17 -- 20
        Pralea Marius Dan - Botoșani
        Muraru Ioana - Vatra Dornei
        Mosneagu Mihnea - Fălticeni
        Macovei Bogdan - Suceava
        21 -- 2v gr.sup.
        Mahu Bogdan - Pascani
        22 -- 31 1v gr.sup.
        Zamfiroaia Sorin - Dolhestii Mari
        Ciortescu Cristi - Iași
        Braniste George - Bacău
        Dragan Petru Ioan - Iași
        Bulubasa Nicusor - Comănești
        Macovei Cristi - Iași
        Turcu Viorel - Piatra Neamț
        Barbalata Lorin - Suceava
        Ursan Viorel - Rădăuți
        Leteanu Marius - Bacău
        32 -- 37 0v gr.sup.
        Marola Dan - Bacău
        Mihai Alex - Botoșani
        Baisan Paul - Roman
        Colesniuc Romeo - Botoșani
        Serban Liviu - Onesti
        Oancea Marian - Bacău
        38 -- 39 0v gr.inf.
        Nistor Florin - Comănești
        Grosu Alexandru - Botoșani
        Felicitari Mitrut Calenciuc. Data viitoare va fi locul 1 !!!!!!

        Comentariu


        • Felicitări Ghitu Liviu ! Ma așteptăm sa faci o figura frumoasa !

          Comentariu


          • Echipa din Piatra Neamț mulțumește gazdelor deosebit de ospitaliere pentru buna desfășurare a turneului si a condițiilor bune oferite. Mulțumim, si promitem ca vom reveni cu plăcere. Felicitări tuturor participanților si câștigătorilor.
            Primorac carbon tamca 5000
            fh tenergy 05
            bh rakza 7 soft

            Comentariu


            • La cald, impresii.
              între ora 9.30 si 18 jucat exact 5 meciuri. Nu e ok. Nu ca as fi putut castiga mai multe meciuri sau ca as fi fost eu dezavantajat...Nu !
              Aici ma refer la întregul circuit Amatur si la organizarea acestuia. Nu e bun acest sistem de joc, cel puțin nu pentru mine.
              Macar turneele A+ si Turneul Campionilor (fost Final) să fie organizat mai degajat, deoarece teoretic se întâlnesc cei mai buni jucători din zona(sau tara) , după caz. Astăzi, aceste turnee (A+ Si Turneul Campionilor) nu sunt altceva decât un turneu de tip A cu taxa mai mare.

              Sa nu închei în aceasta nota, gazdele de la Botoșani au fost foarte primitoare, sala super ok, nu pe organizatori vreau sa-i blamez, să nu fiu gresit inteles.

              Trimis de pe al meu Telefon Fix folosind Tapatalk
              JOOLA Zelebro
              FH Joola Rhyzer Pro 45
              BH Joola Rhyzer Pro 45

              Comentariu


              • Subscriu și eu la cele zise de Alin... Felicit încă odată pe câștigători, dar într-adevăr pauzele lungi, chiar peste 90-120 minute cred ca nu sunt in regula și nu doar pentru mine ci pentru toți jucătorii.
                In ceea ce privește implicarea organizatorilor și a condițiilor de joc, nu cred ca are
                cineva ceva de reproșat. Mulțumim și cu siguranța vom reveni cu drag!

                Comentariu





                • Comentariu





                  • Comentariu





                    • Comentariu



                      • Comentariu


                        • Intrebare pentru oricine poate să dea un răspuns corect - Ce inseamnă Zona 1 ?

                          Cineva din Statele Unite ale Americii in ce Zonă poate juca ?
                          Ultima editare de Hua; 01.sep.2018, 21:52.

                          Comentariu


                          • Postat în original de Hua Vezi post
                            Intrebare pentru oricine poate să dea un răspuns corect - Ce inseamnă Zona 1 ?
                            Zona 1 inseamna judetele din tara care apartin acestei zone amaturistice, jucatorilor din aceste judete putandu-li-se adauga (conform cutumei) jucatorii din tarile vecine, tari limitrofe acestor judete.
                            FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                            Tel : 0742 257 995

                            Comentariu


                            • Felicitari lui Liviu Ghitu pentru castigarea turneului! Bravo! La mai multe si mai sus!
                              Nittaku Acoustic
                              FH - Xiom Omega V Tour
                              BH - Xiom Omega V Tour

                              Comentariu


                              • Postat în original de Hua Vezi post
                                Intrebare pentru oricine poate să dea un răspuns corect - Ce inseamnă Zona 1 ?

                                Cineva din Statele Unite ale Americii in ce Zonă poate juca ?
                                Partea Moldovei....
                                Blade: lemn off...ce lemn !
                                Bh: cu tepi
                                Fh: fara tepi

                                Comentariu


                                • Postat în original de PaliHR Vezi post
                                  Zona 1 inseamna judetele din tara care apartin acestei zone amaturistice, jucatorilor din aceste judete putandu-li-se adauga (conform cutumei) jucatorii din tarile vecine, tari limitrofe acestor judete.
                                  Jucătorii din alte țări nu au nici o restricție ( compatrioții noștri din Divizia A și Superligă nu pot juca in Amatur ) ?

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de Hua Vezi post
                                    Jucătorii din alte țări nu au nici o restricție ( compatrioții noștri din Divizia A și Superligă nu pot juca in Amatur ) ?
                                    Regulamentul spune numai atat: (acum 3-4 ani textul era mai detaliat)

                                    "În cazul jucătorilor legitimați în diviziile inferioare din străinătate participarea acestora în circuit va trebui aprobată de Comitetul Director."
                                    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                    Tel : 0742 257 995

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Hua Vezi post
                                      Cineva din Statele Unite ale Americii in ce Zonă poate juca ?
                                      Oriunde.
                                      FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                      Tel : 0742 257 995

                                      Comentariu


                                      • Având in vedere numărul in creștere al participantilor in circuitul Amatur și " presiunea " care se crează pe turneele A+ , care se aglomerează , perturb?nd buna desfăsurare a acestora , cred că ceva trebuie schimbat pentru a le transforma in ceea ce ar trebui să fie , și anume , int?lnirea celor mai valoroși Amaturiști ( jucători cu linie de clasament , care apartin categoriei la care joacă .... e putin cam anapoda ca jucatori cu MP 0 , să vină si sa castige turneul , demonstrand prin aceasta că , in fapt , apartin unei categorii superioare ) .

                                        In altă ordine de idei , felicit pe c?stigatori si nu in ultimul rand pe organizatorii turneului .
                                        Ultima editare de Hua; 01.sep.2018, 22:49.

                                        Comentariu


                                        • Am ajuns si noi acasa, organizatorii va multumesc din suflet pentru participare, e pentru prima data cand "am simtit" prezenta d-vs, au fost turnee si mai numeroase dar parca acest a fost acasa la fiecare si nu neaparat la Botoșani.
                                          Am avut echipe din Neamț, Vatra Dornei, Suceava, Straja-Rădăuți, Moldova, Bacău si nu in ultimul rand Iași, oameni si jucatori de calitate, jocuri cu tonus exceptional.

                                          Multumiri AJTM pentru implicare si organizare si nu in ultimul rand, multumim SC MAXIM SPECIAL CONSTRUCT, d-lui Maxim Maricel pentru sprijinul acordat, o persoana care chiar daca nu participa fizic la concursurile noastre este prezenta permanent in tot ce inseamna miscarea Amatur. Va multumim.

                                          Multumiri echipei din Bacău pentru sprijin, multumesc echipei Straja-Rădăuți pentru ajutorul de ultim moment, echipei din Botoșani (Colesniuc Romeo, Duceac Catalin, Vieru Costica, Balauca Cornel) oameni de baza ca de obicei.
                                          Multumiri tuturor celor ce ne-au ajutat, imi cer scuze daca nu i-am enumerat.

                                          Multumesc tuturor participantilor pentru prezenta, daca nu am fost la inaltimea asteptarilor d-vs spuneti-ne si vom corecta.
                                          Imi pare bine ca am reusit sa incheiem in jurul orei 20,30, ca am plecat acasa in siguranta si ne-am atins si scopul (cei mai multi dintre noi).

                                          Imi asum acest sistem de inferioare de 4, posibil sa nu-l mai repet la A+-uri dar va garantez ca e un sistem bun pentru A-uri, nu perfect dar bun de luat in seama cand numarul participantilor este numeros.

                                          Va multumim si sa ne revedem sanatosi si la celelalte turnee din zona si nu numai. Poate construim o echipa buna si facem o vizita in Moldova, de ce nu !

                                          Respect.
                                          Blade: lemn off...ce lemn !
                                          Bh: cu tepi
                                          Fh: fara tepi

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Sorin-Gabriel Simionese Vezi post
                                            Felicitari Mitrut Calenciuc. Data viitoare va fi locul 1 !!!!!!
                                            Cu jucători legitimați nu prea cred, oricum merita felicitări pentru culoarul avut , eu având neșansa să joc cu un jucător legitimat

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de sorin_client Vezi post
                                              Partea Moldovei....
                                              Intelegem dar sa fie amaturisti nu le centre cum activează Nemaciuc sau Roșca etc.. nu va supărați pe mine dar diferenta de joc este foarte mare

                                              Comentariu


                                              • Mulțumesc organizatorilor pentru toate eforturile depuse pentru o bună desfășurare a competiției.
                                                Deasemenea vreau să mulțumesc tuturor celor care m-au susținut,încurajat și purtat spre victoria de azi in special lui Nicu Bulubașa !

                                                Comentariu


                                                • Multumim frumos pentru ca ati depus efort si totul s-a terminat cu bine,
                                                  Multumim pentru buna organizare,
                                                  Multumim pentru apa, gustare si pizza,
                                                  Felicitari organizatorilor, felicitari celor de pe podium, .... felicitari primarului... si tuturor...

                                                  ,,Sa dea Dumnezeu sanatate,
                                                  Si la cel ce va ureaza,
                                                  Sa ne intalnim la toate,
                                                  Dintre cele ce urmeaza,,
                                                  Ultima editare de ursuleanvasile; 02.sep.2018, 02:33.
                                                  Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                                  FH: Tenergy 05 FX
                                                  BH: Tenergy 05 FX

                                                  Comentariu


                                                  • In pofida afluentei masive de jucatori,turneul s-a desfasurat cursiv,fara probleme notabile.A fost competitia la care am avut cel mai putin de cautat jucatorii plecati la tigara,la buda,la cine stie unde,semn ca incet incet fiecare din noi ne obisnuim cu rutina de concurs
                                                    Organizatorii au reusit sa atraga cativa sposori generosi care au oferit jucatorilor cam tot ce aveaU nevoie
                                                    In final as vrea sa mentionez ca Sala Sporturilor din Botoșani ofera conditii perfecte pentru concursurile de tens de masa,indiferent de conditiile meteo
                                                    of all the things i lost i miss my mind the most

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X