Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A Sfântu Gheorghe "Zilele Orasului"28.04.2012

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Participare selecta la ambele sectiuni,multe partide spectaculoase,vreme excelenta,numai buna de plaja(de care multi dintre cei prezenti au profitat din plin!)......dar si cateva contradictii!Se pare ca organizatorii acestui turneu au "supralicitat" capacitatea salii raportata la numarul total de participanti,lucru ce a creat un vizibil disconfort in randurile lor.Suprafata de joc la cateva mese a fost cu mult sub limitele regulamentare,chiar daca s-a jucat si in sala anexa( care a prezentat si un adevarat "pericol"asupra integritatii corporale a jucatorilor).Este un aspect de care organizatorii TREBUIE sa tina cont la organizarea unui turneu!Desfasurarea "logistica" a fost realizata "de mana",lucru care a generat cateva greseli de pozitionare a concurentilor in grupele superioare,irascibilitate si ,mai ales,timpi morti!Nu am inteles( pana la urma )care au fost adevaratii organizatori ai acestui turneu?Cei de pe Forum,care ne-au intampinat si au perceput taxa de inscriere,cei care au realizat grupele superioare sau cei care au stabilit tabloul eliminatoriilor???
    Va salut cu respect pe toti!
    I love table tennis !

    Comentariu


    • In ceea ce privesc conditiile de desfasurare ale turneului, consider ca a fost un turneu B+. Cateva exemple de localitati care sunt in stare sa organizeze turnee A (in ordine alfabetica): Baicoi, București, Călărași, Focșani, Pitești, Ramnicu Valcea, Targoviște, Topoloveni. Sper ca in timp, pe masura ce se acumuleaza experienta in ceea ce priveste organizarea, lucrurile se vor imbunatati. Un rol important il au si participantii prin semnalarea neajunsurilor astfel incat ele sa nu se mai repete.
      Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
      FH: Butterfly - Dignics 80
      BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

      Comentariu


      • S-au terminat inferioarele ,dar.....!?
        ---------- Post added 29.04.2012 at 13:05 ----------
        Nu mai primesti mesaje Nea Deni, hai la turnee, ....live
        Hobby: Motoare si ski !
        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

        Comentariu


        • Eu nu pot decat sa-i laud pe organizatori. Echipa condusa de Oliver, cu multa munca si mult suflet depus, a reusit sa ma faca sa ma simt un musafir apreciat. Am avut o zi superba cu tenis de masă, bunatati la gratar (la pret de achizitionare), bere rece si toate astea intre multi-multi prieteni din multe judete. Nu suntem toti la fel, dar eu nu-mi pot dori mai mult de atat. Imi pare rau ca nu am putut ramane si la repriza a 3-a, care suna foarte ademenitor.
          Felicitari castigatorilor!
          Sa ne vedem sanatosi la cat mai multe turnee.

          Comentariu


          • Locurile 3-4 Radu Costica si Dumitra David, pt ca finala mica nu s-a jucat. Cand ni s-a spus ca se joaca si eu si David eram schimbati deja. Am renuntat in favoarea lui la voucher si la cupa, insa clasamentul asa se prezinta, mai ales ca eu am fost eliminat de castigator, iar David de Lulu.q

            Comentariu


            • Postat în original de DeVinSpin Vezi post
              S-au terminat inferioarele ,dar.....!?
              ---------- Post added 29.04.2012 at 13:05 ----------
              Nu mai primesti mesaje Nea Deni, hai la turnee, ....live
              Uni primesc ms. alti nu raspund nici la tel.!

              Comentariu


              • Corect Radu
                Blade: DHS Hurricane King-FL
                FH: Xiom Omega IV Asian-MAX
                BH: Yasaka Razka 7 soft-MAX
                Glue:Butterfly Free Chack

                Comentariu


                • poate primim si noi cateva informatii legate de clasament si cateva fotografii ..
                  va multumim !
                  Blade - Butterfly Zhang Jike Super ZLC
                  FH - Butterfly Tenergy 05 FX
                  BH - Butterfly Tenergy 05 FX

                  Comentariu


                  • Hai Oly, scrie si tu ceva. Te roaga lumea, ce faci? Nu tu esti organizator?
                    Hobby: Motoare si ski !
                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                    Comentariu


                    • Felicitari pentru organizatori totul a fost bine.

                      Comentariu


                      • multumire participantilor

                        Multumim tuturor participantilor, ne cerem scuze pentru pentru anumitele neplaceri provocate de organizare.
                        Suntem inca pionieri in organizarea turneelor de asemenea anvergura.
                        Multe multumiri pentru MISTER FORHAND(GABI DANELIUC pentru implicarea in partea tehnica de realizare a grupelor sup + eliminatorii
                        FELICITARI CISTIGATORILOR,AMATORI:1.DITU DANIEL,2.LORINCZ JOZSEF,3.SZASZ ERNO
                        OPEN:1.STEREA VIOREL,2.ROMAN IULIAN,3-4.DUMITRA DAVID si RADU COSTICA

                        Cu clasamentul mai amanuntit o s-a revina colegul meu OLAH OLIVER
                        MULTUMIRI colegilor foarte numerosi de la BRASOV, si pentru d-l TUTOVEANU RAZVAN pentru vesnicele filmulete postate.
                        BRAVO VIVA SPORT pentru implicare.

                        SPER CA SF.GHEORGHE SA RAMINA UN LOC BUN DE INTILNIRE PENTRU IUBITORII TENISULUI DE MASA

                        Comentariu


                        • Si eu m-am simtit bine la acest turneu. Cu siguranta voi reveni si in viitor. Felicitari organizatorilor!

                          Comentariu


                          • Felicitari organizatorilor, m-am simtit foarte bine la sf. gheorghe si o sa revin si alta data la concursurile organizate.
                            FH - Andro HEXER
                            Butterfly Schlager Carbon OFF+
                            BH - Andro HEXER Powersponge
                            Tel: 0749 - 165152 / 0266 - 339189

                            Comentariu


                            • Postat în original de Corcoz Costin Vezi post
                              Si eu m-am simtit bine la acest turneu. Cu siguranta voi reveni si in viitor. Felicitari organizatorilor!
                              Elevul pe urmele mesterului,nu se dezminte !
                              Felicitari atat elevului cat si profului.
                              ---------- Post added 30.04.2012 at 18:22 ----------
                              Pe ANDONE Claudiu la-ti trecut in doua locuri; 5-8 si 29-56 !

                              Comentariu


                              • Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSCN0971.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	86,5 KB 
ID:	765939Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSCN0972.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	86,8 KB 
ID:	765940Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSCN0973.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	84,2 KB 
ID:	765941Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSCN0975.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	93,8 KB 
ID:	765942Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSCN0976.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	83,8 KB 
ID:	765943

                                Comentariu


                                • Ce clasament este acesta in care nu se tine cont de numarul de victorii in grupa inferioara pentru cei ce nu s-au calificat in grupele superioare. La fel si pentru cei care au o victorie in grupele superioare. Ca sa nu mai spun ce brambureala a fost la alcatuirea grupelor inferioare. N-ar fi mai bine sa acumulati experienta organizand turnee B pentru inceput?
                                  Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                                  FH: Butterfly - Dignics 80
                                  BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                                  Comentariu


                                  • niste fotografii>
                                    Ultima editare de olah oliver; 04.mai.2012, 15:27.

                                    Comentariu


                                    • Va multumim pentru pozele postate.Va rugam,daca se poate,sa postati si tabloul eliminatoriilor.Va sugerez sa aruncati o privire pe postul turneului de copii de la Pitești...o sa vedeti ca daca se vrea,se poate!Suntem convinsi ca urmatorul turneu pe care o sa-l organizati va fi unul foarte reusit daca o sa tineti cont si de semnalarile participantilor de la acest prim turneu al dvs.Va salut cu respect!
                                      I love table tennis !

                                      Comentariu


                                      • Poze Turneu

                                        Adresa: Sos. Oltenitei nr. 103, Bucuresti / Program: Luni-Vineri intre 11-19 / Telefon: 0722.678.078 / Mail: contact@vivasportshop.ro
                                        http://www.VivaSportShop.ro

                                        Comentariu


                                        • cateva poze intarziate de la turneu ... http://www.flickr.com/photos/radumedeleanu
                                          Ultima editare de Radu Medeleanu; 06.iun.2012, 18:47.

                                          Comentariu

                                          Who has read this thread:
                                          Procesare...
                                          X