Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A la IASI - "CUPA UNIRII" - 09 februarie 2013 - amatori si open

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Un concurs excelent dar si foarte greu. Multa BAFTA!!!

    Comentariu


    • Falicitari organizatorilor, participantilor, castigatorilor, celor care au asigurat caldura in sala,,,etc...
      si cateva poze de final, ...
      Blade: SCHLAGER CARBON OF+
      FH: Tenergy 05 FX
      BH: Tenergy 05 FX

      Comentariu


      • Asadar ,am finalizat ,,CUPA UNIRII-IASI ,cu rezultatele ,participarea ,determinarea si eforturile tuturor...Indraznesc sa afirm ca a fost un concurs reusit!In perspectiva ,impreuna cu ADI Valcu ,vom organiza o competitie adresata doar copiilor (minicadeti ,cadeti si juniori B+F),in cursul primaverii -va vom anunta in timp util ,asadar continuam antrenamentele...Va multumim si va asteptam ,sa ne onorati cu prezenta si la viitoarele actiuni!!!Stiti de ce !-Sa va batem!!!!

        Comentariu


        • Am avut parte de un concurs captivant si foarte bine organizat de Gigi C. si Adi Valcu.Buna initiativa domnului profesor de a se face eliminatorii de 32,dand astfel sansa altor jucatori mai slabi cotati pentru o reabilitare ulterioara.Pentru mine a fost cea mai dramatica finala de turneu de care am avut parte vreodata.Mentionez ca tanarul Acatrinei Daniel faca tenis de performanta la clubul CSM IASI.Am avut puterea morala sa revin de la 2-0 la seturi si 3 mingi de meci in setul 3 de care a avut parte adversarul meu si sa intorc rezultatul final la 3-2 pentru mine in conditiile in care aproape toata sala tinea cu el,pe buna dreptate,adversarul meu fiind localnic si tanar.Copilul insa a castigat cu 12-1 la neturi.Sper sa onorez si pe viitor concursurile organizate de cei doi si am dorit cu aceasta ocazie sa vad daca este valabila zicala domnului Gigi Ciubotaru ”va asteptam cu drag ca sa va batem”.
          Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
          Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

          Comentariu


          • Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
            Am avut parte de un concurs captivant si foarte bine organizat de Gigi C. si Adi Valcu.Buna initiativa domnului profesor de a se face eliminatorii de 32,dand astfel sansa altor jucatori mai slabi cotati pentru o reabilitare ulterioara.Pentru mine a fost cea mai dramatica finala de turneu de care am avut parte vreodata.Mentionez ca tanarul Acatrinei Daniel faca tenis de performanta la clubul CSM IASI.Am avut puterea morala sa revin de la 2-0 la seturi si 3 mingi de meci in setul 3 de care a avut parte adversarul meu si sa intorc rezultatul final la 3-2 pentru mine in conditiile in care aproape toata sala tinea cu el,pe buna dreptate,adversarul meu fiind localnic si tanar.Copilul insa a castigat cu 12-1 la neturi.Sper sa onorez si pe viitor concursurile organizate de cei doi si am dorit cu aceasta ocazie sa vad daca este valabila zicala domnului Gigi Ciubotaru ”va asteptam cu drag ca sa va batem”.
            Felicitari pentru performanta,dle doctor,dar nu uita ca si in finala de la Baicoi ai condus dumneata cu 2-0....Panaitescu intorcand rezultatul in favoarea lui(in aceleasi conditii " vitrege" ca la Iași,in sensul ca toata sala tinea cu Fane Panaitescu),ambii facand un joc de mare calitate.Oricum te mai asteptam (sa te batem,dupa cum spune dl Ciobanu de la Iași),noua ne-a facut placere sa te avem printre noi.Toate bune.
            BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
            FH - TENERGY 64
            BH - XIOM VEGA EUROPE

            Comentariu


            • Felicitari Dl. doctor pentru castigarea acestui turneu , se pare ca Vatra Dornei se tine tare.
              Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
              BH : Tenergy 05Fx
              FH : Tenergy 05Fx

              Comentariu


              • Se pare ca de aceasta data a invins experienta iar Daniel s-a vazut castigator un pic mai devreme. Am inteles ca in grupe facuse doctorul "cunostinta" cu un 3-0 tot de la Daniel dar "vulpea" a asteptat si a invins in cele din urma. BRAVO.
                Insa nu intelesesem de ce i se mai dadeau tanarului indicatii pretioase de pe margine la 2-0...!!! ...sa ce ?
                Imi place ca doctorul numarata netz-urile... Dar la 3-0 pt Daniel in grupe, cate-au fost ? )
                Doctore, una peste alta sa stii ca am tinut cu tine pentru ca... porti ochelari. Pauzele lungi si dese cheia marilor succese. Si am mai tinut cu tine pentru ca asa si-au dorit si organizatorii, sa-i batem. Si iaca ca s-amplinit !
                Felicitari tuturor finalistilor si semifinalistilor de la ambele sectiuni, jocuri de pus pe youtube. Bravo.
                Un bravo si tuturor participantilor pentru ca s-au straduit sa fie la inaltime, ne-am dorit cu totii sa fim cat mai sus si asta a facut ca turneul sa fie unul disputat. Bravo bravo bravo !
                Multumim organizatorilor pentru conditiile oferite, gazde foarte bune si prietenoase. Vom reveni cu siguranta si la viitoarele competitii.
                Cu astea zise... treceti la antrenamente ca se pare ca avem un an greu !
                Blade: lemn off...ce lemn !
                Bh: cu tepi
                Fh: fara tepi

                Comentariu


                • In grupe a fost 3-1 pentru el,dar am avut timp sa-l”citesc” sau sa-i ”citesc”jocul.Am analizat unde am gresit,am evitat pe cat posibil sa nu-i dau in forhand,dar el se”misca”pe toata masa cu el.Tot nenumarate neturi mi-a dat si in inferioare,dar sa stii ca este deosebit de neplacut atunci cand in momentele cheie ale jocului primesti chiar si 2-3 neturi la rand,asa cum am avut eu parte.Ce vrei mai mult decat atunci,in setul 3,la 10-9 pentru mine ,el ”agata”in extremis o minge cu forhand-ul,mingea lobata cade pe fileu si intra la mine pe masa langa fileu.Si de aici incepe toata tarasenia avantajelor pentru el si dezavantajelor pentru mine.Meci extrem de palpitant care-ti intinde nervii la maxim.
                  Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                  Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                  Comentariu


                  • Dottore, cum ziceam... omul poate n-are masa de joc dar si-a cumparat fileu si se antreneaza la el... ! )
                    Pe margine se zicea ca ar fi fost 3-0 si nu 3-1. Oricum nu prea are importanta scorul ci faptul ca te-a invins in prima faza si ca ai reusit sa-ti controlezi jocul si sa fii peste el in cel de-al doilea meci, cu atat mai mult cu cat ai revenit de la 2-0. Jos palaria !
                    Chestia e ca incep sa ne bata copchii de ne-asculta cu urechea. Asta pana la urma e un lucru bun, avem urmasi, tenisul de masa romanesc are potential si asta nu face decat sa ne bucure.
                    - - - Actualizat - - -
                    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_0725.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	93,3 KB 
ID:	766853Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_0738.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	93,3 KB 
ID:	766854Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_0753.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	92,4 KB 
ID:	766855
                    Blade: lemn off...ce lemn !
                    Bh: cu tepi
                    Fh: fara tepi

                    Comentariu


                    • Mare noroc ai avut doctore ca ai scapat de mine si nu a mai reusit nimei sa te opreasca pana la titlu. Felicitari din partea unui admirator al tau.

                      Comentariu


                      • Postat în original de rcolesniuc Vezi post
                        Mare noroc ai avut doctore ca ai scapat de mine si nu a mai reusit nimei sa te opreasca pana la titlu. Felicitari din partea unui admirator al tau.
                        Va multumesc domnule Romeo pentru atmosfera deosebit de destinsa de care am avut parte in meciul din grupele superioare cu dvs,am ras impreuna si ne-am simtit bine,am glumit,efectiv a fost o totala relaxare care nu prevestea ”furtuna”tenisistica ce avea sa vina.Va multumesc inca o data pentru ca-mi sunteti un admirator fidel si sper sa ne mai intalnim la masa de joc cu zambetul pe buze.
                        Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                        Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                        Comentariu


                        • Din cate vad a fost un turneu foarte reusit, dar imi pun un semn de intrebare legat de acest regulament 2013.
                          Din cate vad la Open primii 4 au fost Ieseni, si cu ocazia asta vreau sa`i felicit, dar pe alta parte ma gandesc ca acei jucatori au practicat acest sport de performanta.Ce sansa am eu sa joc impotriva lor acum ca am ajuns la open, eu care am jucat "ping pong" prin cate baruri cu mese Active pe gresie fum de tigara si manele,cum pot sa inlocuiesc eu orele care le-au stat ei in sala alaturi de antrenor antrenandu`se din greu, timp in care eu faceam scoala sau mai nou sunt la servici.
                          Cred ca acest regulament ar trebui putin revizuit , e prea mare diferenta de valoare intre jucatori. E ca si cum am forma noi o echipa de fotbal si sa jucam impotriva Stelei , lui Dinamo sau Rapid, oare cate goluri luam?
                          Sper sa citeasca si Dan2 acest post
                          Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                          BH : Tenergy 05Fx
                          FH : Tenergy 05Fx

                          Comentariu


                          • Felicitari domnului doctor,,

                            Comentariu


                            • Felicitari pentru prestatie si pentru rezultat, domnule doctor. La mai mare si la mai multe !
                              Felicitari si mai tanarului dvs. adversar !
                              Un sincer admirator

                              Comentariu


                              • Postat în original de GigiC Vezi post
                                Asadar ,am finalizat ,,CUPA UNIRII-IASI ,cu rezultatele ,participarea ,determinarea si eforturile tuturor...Indraznesc sa afirm ca a fost un concurs reusit!In perspectiva ,impreuna cu ADI Valcu ,vom organiza o competitie adresata doar copiilor (minicadeti ,cadeti si juniori B+F),in cursul primaverii -va vom anunta in timp util ,asadar continuam antrenamentele...Va multumim si va asteptam ,sa ne onorati cu prezenta si la viitoarele actiuni!!!Stiti de ce !-Sa va batem!!!!
                                va rog sa luati in calcul desfasurarea, in paralel, a unui turneu de adulti cu nr. limitat, avand prioritate cei care aduc copii la sala,
                                multumesc!
                                Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                FH: Tenergy 05 FX
                                BH: Tenergy 05 FX

                                Comentariu


                                • Un turneu foarte bun din toate.punctele de vedere.
                                  Si foarte dificil.
                                  Felicitari organizatorilor.
                                  Blade: HM Levi 7 ply OFF 2 Carbon / STIGA AllWood Offensive
                                  FH: Donic Bluefire M3 2.0 / Andro Hexer
                                  BH: Tibhar Sinus Sound 2.0 / Andro Plaxon

                                  Comentariu


                                  • Un turneu excelent, nivelul participanților foarte ridicat, felicitari tuturor participanților și nu în ultimul rând finaliștilor și semifinaliștilor: felicitari dle doctor, felicitari Daniel, Ionuț si Ciprian, felicitari Albina, Gicuțu, Florin și Vladuț.
                                    Nu este numai opinia mea, a fost cel mai reușit concurs organizat la Iași. P?na acum. Felicitari Adi și Gigi, și tuturor celor care v-au ajutat, și va doresc sanatate și putere sa organizați alte turnee și mai și
                                    TB ZLF & T05/T05FX

                                    Comentariu


                                    • Un concurs bine organizat ! Felicitari
                                      " Sa faci capitane o tara ca soarele sfant de pe cer ! " Corneliu Zelea Codreanu

                                      Comentariu


                                      • Rezultatele la sectiunea Open au fost afisate in postul 2 (12.02.2013, ora 11.20).
                                        Rezultatele la sectiunea Amatori au fost afisate in postul 2 (12.02.2013, ora 13.43).
                                        Felicitari, inca o data, tuturor participantilor la acest turneu!
                                        Ultima editare de adrian_vilcu; 12.feb.2013, 13:44.
                                        Blade: Timo Boll Spirit
                                        Fh:Tibhar Genius 2.0
                                        Bh:Tibhar Genius 2.0
                                        materiale pentru tenis de masa: http://www.ttsport.ro/

                                        Comentariu


                                        • felicitari tuturor

                                          Comentariu

                                          Who has read this thread:
                                          Procesare...
                                          X