Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Regulamentul 2013

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Postat în original de stefan_rusu23 Vezi post
    Stimati colegi! Am o propunere de modificare a Regulamentului actual, ce merita analizata in mod f serios:
    Fiindca Circuitul in care jucam toti se numeste Amatur si nu Performant sau Profi, consider absolut normal ca sportivii care vin din marea performanta (Superliga, Divizia A, esaloane superioare din alte tari) denumiti maestri (in R 2013, pct 2.1.2.3) sa poata participa in turneele noastre, dar la categoria Masters (cat. invizibila la pct 2.2 din R 2013) -nu la Open!!!
    Oricare din noi intelege ca niciun jucator profi nu devine amator peste noapte, fiindca s-a retras din activitatea sportiva.
    Va cer tuturor parerea, pt ca desfasurarea actvitatilor din Amatur sa intre pe un fagas (mult mai) normal. Stefan Rusu
    Foarte buna precizarea Fane si ,personal sunt de acord cu propunerea ta,dar cred ca vine putin cam tarziu pentru perioada imediat urmatoare.De ce oare nu ai ridicat aceasta problema in topicul deschis de Sorin Botarca,pentru a fi putut fi pusa pe ordine a de zi de la Brașov din decembrie?Cred ca ar trebui sa ne disciplinam putin mai mult si sa urmam anumite proceduri pentru imbunatatirea regulamentului,nu asa haotic si sporadnic.Cred ca la urmatoarea adunare generala,sa fie pusa aceasta propunere (foarte pertinenta) pe ordinea de zi,cu foarte mari sanse de a se implementa.No offense,Fane.
    BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
    FH - TENERGY 64
    BH - XIOM VEGA EUROPE

    Comentariu


    • #52
      Multumesc Vali, pt muzica ce o postezi! E un placut remember pt mine si se potriveste adesea fazelor din topic. SR
      - - - Actualizat - - -
      Postat în original de zoltikaa Vezi post
      Eu cred ca nu e bine ceea ce se intampla in Amatur. Candva legitimatii nu au avut voie, turneele si asa erau tari si senzationale.
      Acuma multa luma nu se duce la concursuri din cauza ca vad ca se inscriu cativa legitimati si din start se stie ca altii nu au sanse. Nu merita efortul de a pune bani in deplasari pentru a juca cateva meciuri. Nu stiu de ce s-a lasat intrarea jucatorilor care sunt inscrisi la federatie. Legitimatii sa se duca la concursurile organizate de federatie. Sau daca vor in Amatur sa se faca o a treia categorie de Masters sau Openul sa fie format numai din legitimati si altii sa aiba voie la Amatori. Nu e bine nici treaba asta cu MA si nici faptul ca primii 60 sunt obligati la Open. Se poate intra in primii 60 pur si simplus daca un jucator se duce la toate turneele si strange toate turneele, indiferent cu cate puncte.
      BRAVO ZOLTIKA! Incepusem sa cred ca sunt doar 3 'razvratiti' in Amatur, ce au curajul sa-si arate fatis nemultumirile. Bun venit in acest club! Sa nu te astepti insa, la multumiri din partea coordonatorilor!`Stefan
      - - - Actualizat - - -
      N-am putut face mai repede propunerea in cauza, d-le Victorache, fiindca abia in 24.12.2012 m-am logat. A trebuit sa citesc mai intai cate ceva, sa ma informez si apoi sa bajbai pe tastatura, cum bajbaie altii (cu pretentii) prin Amatur. SR

      Comentariu


      • #53
        Postat în original de zoltikaa Vezi post
        Eu cred ca nu e bine ceea ce se intampla in Amatur. Candva legitimatii nu au avut voie, turneele si asa erau tari si senzationale.
        Acuma multa luma nu se duce la concursuri din cauza ca vad ca se inscriu cativa legitimati si din start se stie ca altii nu au sanse. Nu merita efortul de a pune bani in deplasari pentru a juca cateva meciuri. Nu stiu de ce s-a lasat intrarea jucatorilor care sunt inscrisi la federatie. Legitimatii sa se duca la concursurile organizate de federatie. Sau daca vor in Amatur sa se faca o a treia categorie de Masters sau Openul sa fie format numai din legitimati si altii sa aiba voie la Amatori. Nu e bine nici treaba asta cu MA si nici faptul ca primii 60 sunt obligati la Open. Se poate intra in primii 60 pur si simplus daca un jucator se duce la toate turneele si strange toate turneele, indiferent cu cate puncte.
        C?inii latra..... Caravana trece.
        Si eu as vrea sa se ia masuri si sunt de acord cu cele spuse de zoltika.Pana la urma poate se vor lua ceva decizii in acest sens.As vrea sa nu fiu înțeles greșit caci am prieteni printre jucatorii legitimati si nu am nimic împotriva lor.
        Ma gîndesc ca daca ei își doresc sa joace in circuitul de amatori atunci sa se organizeze in cadrul turneelor o secțiune separata pt ei sau sa joace cu amatorii in grupe dar in afara concursului.
        Blade: Bty Primorac Carbon off+
        Bh:Tenergy 80 fx
        Fh:Tenergy 80 fx

        Comentariu


        • #54
          "N-am putut face mai repede propunerea in cauza, d-le Victorache, fiindca abia in 24.12.2012 m-am logat. A trebuit sa citesc mai intai cate ceva, sa ma informez si apoi sa bajbai pe tastatura, cum bajbaie altii (cu pretentii) prin Amatur. SR."
          e ok Fane,rame pe data viitoare,ok?
          BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
          FH - TENERGY 64
          BH - XIOM VEGA EUROPE

          Comentariu


          • #55
            Stimati colegi! Am o propunere de modificare a Regulamentului actual, ce merita analizata in mod f serios:
            Fiindca Circuitul in care jucam toti se numeste Amatur si nu Performant sau Profi, consider absolut normal ca sportivii care vin din marea performanta (Superliga, Divizia A, esaloane superioare din alte tari) denumiti maestri (in R 2013, pct 2.1.2.3) sa poata participa in turneele noastre, dar la categoria Masters (cat. invizibila la pct 2.2 din R 2013) -nu la Open!!!
            Oricare din noi intelege ca niciun jucator profi nu devine amator peste noapte, fiindca s-a retras din activitatea sportiva.
            Va cer tuturor parerea, pt ca desfasurarea actvitatilor din Amatur sa intre pe un fagas (mult mai) normal. Stefan Rusu
            Personal gasesc de bun simt propunerea domnului Stefan.Sunt convins ce cei din categoria amintita nu au nici un interes sa-si piarda timpul jucand cu unul ca mine ce a invatat tenisul de masa in spatele scolii si datorita clasamentului devine obligat sa participe la open.Ajung la situatia sa imi aleg turneele la care particip pentru a nu atinge "media fatala" ce ma poate pune pe viitor sa bat sute de km in tara pt 5 meciuri(nr minim de meciuri asigurat in general de organizatori in grupele inferioare).Schimburi de ture la munca,cazare la hotel,intervine inevitabil si cheltuiala mai mare...tragand linie nu stiu zau daca chiar se merita efortul.Din aceasta cauza am decis sa merg doar la turneele zonale,iar daca vreau meciuri tari ma bag singur in "gura lupului".Imi doresc adversari puternici sa pot ridica nivelul insa o mare parte dintre open-isi prea sunt "ziduri" pentru mine;nici nu are rost sa mai amintesc de super-eroi.Sunt convins ca multi se regasesc in ceea ce am scris.Pana la urma Circuitul Amatur se vrea a fi al amatorilor daca inteleg bine fenomenul.Realist vorbind,super-eroii ar trebui sa-si masoare fortele cu jucatori de nivelul lor.

            Comentariu


            • #56
              DRAGII mei colegi.Despre aceasta problema s-a discutat si anul trecut,se v-a discuta si anul asta ,se va discuta si la anu ,voi chiar nu vedeti ca nu se intereseaza nimeni de soarta noastra ,chiar nu vedeti ca cei ce raspund de bunul mers a acestui circuit ii doare in cot de noi,CHIAR NU VEDETI.Am discutat recent de la ultimul concurs ,cu persoana in cauza (nu vreau sa-i dau numele ca nu are rost),si mi-a raspuns cu aceleasi argumente slabe ca asa spune regulamentul(de ce spune asa regulamentul,.......,va las sa raspundeti voi).Haideti sa vedem daca noi amaturisti ne ducem sa jucam la ei la sala cand au meciuri(ma refer la cei legitimati,indiferent de varsta,sex,si natie) credeti ca va primesc?.Mai fratilor va spun din experienta se uita la voi parca ati fi ciumati.Dar ei sa fie primiti la noi , sa va rada in nas.Sunt buni pentru-ca ei asta fac .Am o parere nu stiu cum sa va spun nu as dori sa jignesc pe nimeni dar ar trebui sa-si vada fiecare nivelul si sa stea in trapta lui.De aceea multi pe care eu personal ii cunosc nu se prezinta la meciuri ptr. amaturi ca bat cate 2-300 km. si vine cate un legitimat si il bate de il asculta cu urechea si de cat asa mai bine da 5-10 lei la o sala din orasul de unde este joaca o ora cu prietenii si gata.Promit ca unde ma voi duce la concurs si voi afla de cate un legitimat ca participa la amatur(LA OPEN POT MERGE CA ACOLO SUNT MESERIASI IN ARTA TENISULUI)voi face mare taraboi.Sper ca cei ca mine sa mi se alature si daca nu se iau masuri de catre cei in drept noi cei implicati sa putem vorbi la fata locului despre acest fenomen.As putea scrie mult mai mult dar sigur vor ramane numai scris de aceea va saluta cu stima si mult respect al dumneavoastra coleg impatimit al sportului numit tenis de masă MARCU cel cu ARCU
              Blade . PHOTINO
              Fh. Tibhar ev. Mx-p
              Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

              Comentariu


              • #57
                Domnule Marcu,

                Inteleg ca sunteti suparat ca v-a invins Bukkosi, dar, asa cum am vb si la telefon in timpul turneului, baiatul avea dreptul sa participe la amatori. In clasament am vazut ca pana acum nu a avut decat un turneu cu rezultate mediocre. Acest turneu a aratat ca pustiul a invatat sa joace bine, iar punctajul pe care l-a primit pentru ca v-a invins pe d-vs si pe ceilalti pana in finala il va propulsa in categoria OPEN.
                Nu cred ca e corect ca d-vs, antrenor de copii, sa fiti suparat ca un copil de 12 ani v-a invins, este in firea lucruilor sa se intample asta. Poate ca peste unul sau doi ani, copiii d-vs vor incepe sa va bata . Veti fi la fel de hotarat sa faceti taraboi pentru a-i izola?
                Acesti copii sunt copiii nostri si incercam sa-i ajutam -atat cat putem- sa-i crestem si sa-i invatam ceea ce stim.
                Aveti si alte exemple clare despre participarea jucatorilor legitimati in turneul de amatori de la Cluj?

                PS Ati incercat sa mergeti cu copiii la Bistrița, la Ludus, sau la cluburi si ati fost primiti ca ciumati? Ma indoiesc. Sunt convins ca si antrenorii acelor copii care invata tenisul organizat sunt bucurosi sa vada cat mai multi copii la tenis. Cred ca si d-vs, ati putea avea un schimb de experienta cu dansii, in mod sigur favorabil copiilor pe care ii cresteti la masa de tenis.
                Promovati prietenia intre copii si apropierea d-vs de antrenorii lor. Este in folosul tuturor.
                Ultima editare de Dan2; 28.ian.2013, 11:01.

                Comentariu


                • #58
                  In turneul de la București au fost vreo 10 copii in aceeasi situatie, "legitimati" de 9-10 ani, care au jucat si au si eliminat participanti. Nu s-a suparat nimeni, atunci cand pustiul Tomica Andrei de 9 ani a castigat grupa inferioara. Toata lumea l-a felicitat si i-a urat succes in activitatea de performanta la nivelul sau.
                  Copiii David Dumitra 15 ani (care a jucat finala) si Bogdan Cristian 11ani( care a eliminat jucatori de top din Amatur), amandoi la OPEN. La vremea lor, fiecare dintre ei a jucat la amatori si au castigat turnee A sau A+ la amatori, fara ca cineva sa faca taraboi sau sa apostrofeze, ci amandoi au fost felicitati.

                  Comentariu


                  • #59
                    Eram sigur de raspunsul acesta nu vreau sa comentez spusele dumneavoastra .Nu trebuie sa treaca prin atatea un copil legitimat(care va repet el numai asta stie sa faca)de valoarea lui ,drumul este direct la open daca vrea sa joace la noi,iar daca nu locul lui este in cadru competitiilor F.R.T.M.Dumneavoastra ati participat vreodata (amaturist fiind)la vreo competitie de a lor nefiind legitimat.Raspunsul vi-l dau tot eu NU,ca regulamentul lor nu va permite,va spun din proprie experienta.Faptul ca m-a batut acest copil sa stiti ca ma bucur pentru el si nu mai cautati motive sa spuneti ca din cauza aia si aia nu v-a convenit.Motivul pentru care am rabufnit la Cluj a fost ca peste tot unde ma duc exista cate unul care inpins de la spate de catre stiu eu cine vine si iti strica buna dispozitie.Nu se mai numeste AMATUR,Atunci spunetii cum vreti dumneavoastra dar nu amatur . Imi pare rau pentru intentiile unora de afirmare pe spatele altor mai slabuti (sa spunem ca tactica ) si mai invarsta de cat ei,dar lasati-ne sa jucam asa cum stim noi sa jucam ,iar voi cei priceputi in aceasta arta jucati acolo unde va este locul.Inca odata , sanatate si fericire la toti.
                    P.S. Privind activitatea mea de instructor cu copii de la tenis din VATRA DORNEI sa stiti ca atunci cand vor fi legitimati la acest club si cu drepturi si obligatii la F.R.T.M. nu o sa-i vedeti la nici un concurs amatur.Daca sunt buni si sunt sigur ca vor fi am sa-i invat sa-i respecte pe cei de la acest nivel si sa joace direct cu cei de teapa lor.Dar pana atunci mai este cale lunga si se pot intampla multe.
                    Blade . PHOTINO
                    Fh. Tibhar ev. Mx-p
                    Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                    Comentariu


                    • #60
                      Va rog sa ma iertati d-le Marcu, dar imi e imposibil sa-i consider pe Bogdan Iacob sau Andrei Tomica (legitimati la 9 ani si cu MP=10) de "teapa" lui Iulian Roman, iar pe Calin Drenea ( un tasti-basti de 7-8 ani, cu 0 victorii in grupa inferioara la amatori, dar legitimat...) nu-l vad facand fata d-lui Florin Toma.
                      Toti 3 sunt copiii unor amaturisti vechi si au invatat sa spuna "Amatur" inainte de a spune "tenis".

                      Va doresc sa aveti la Vatra Dornei cat mai multi copii de valoarea celor 3 (la categoria lor de varsta) si va asigur ca atata vreme cat am posibilitatea voi urmari ca ideile transmise prin "deviza" Amaturului -si postate vreme indelungata pe site -sa fie respectate.

                      Comentariu


                      • #61
                        Sa fiti iubit si asta e trebuie sa comunicam sa ne spunem pasurile ca daca nu facem ce facem totul este in zadar.Sunt deacord cu dumneavoastra fata de cele spuse mai sus .Asa este diferenta este prea mare,dar vreau sa va spun ca si diferenta dintre ei si multi altii din amatur este nespus de mare.Unii se antreneaza o data sau de doua ori pe unde apica si in cine stie ce conditii ,dar acesti legitimatii se antreneaza zilnic sau de cel putin 4 ori pe saptamana in conditii foarte bune si cu antrenori doxa de carte referitoare la tenis.Dar daca considerarati ca este un motiv intemeiat cee ce ati spus mai sus,noi fi eu cel mai capos sa schimb sau sa fac ceva impotriva regulamentului.SANATATE d-nul DAN si sa ne vedem in conditiile cele mai bune.
                        Blade . PHOTINO
                        Fh. Tibhar ev. Mx-p
                        Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                        Comentariu


                        • #62
                          Postat în original de Dan2 Vezi post
                          Domnule Marcu,

                          Inteleg ca sunteti suparat ca v-a invins Bukkosi, dar, asa cum am vb si la telefon in timpul turneului, baiatul avea dreptul sa participe la amatori. In clasament am vazut ca pana acum nu a avut decat un turneu cu rezultate mediocre. Acest turneu a aratat ca pustiul a invatat sa joace bine, iar punctajul pe care l-a primit pentru ca v-a invins pe d-vs si pe ceilalti pana in finala il va propulsa in categoria OPEN.
                          Nu cred ca e corect ca d-vs, antrenor de copii, sa fiti suparat ca un copil de 12 ani v-a invins, este in firea lucruilor sa se intample asta. Poate ca peste unul sau doi ani, copiii d-vs vor incepe sa va bata . Veti fi la fel de hotarat sa faceti taraboi pentru a-i izola?
                          Acesti copii sunt copiii nostri si incercam sa-i ajutam -atat cat putem- sa-i crestem si sa-i invatam ceea ce stim.
                          Aveti si alte exemple clare despre participarea jucatorilor legitimati in turneul de amatori de la Cluj?

                          PS Ati incercat sa mergeti cu copiii la Bistrița, la Ludus, sau la cluburi si ati fost primiti ca ciumati? Ma indoiesc. Sunt convins ca si antrenorii acelor copii care invata tenisul organizat sunt bucurosi sa vada cat mai multi copii la tenis. Cred ca si d-vs, ati putea avea un schimb de experienta cu dansii, in mod sigur favorabil copiilor pe care ii cresteti la masa de tenis.
                          Promovati prietenia intre copii si apropierea d-vs de antrenorii lor. Este in folosul tuturor.
                          Nu mai tot dati vina pe copii. Copiii sa se pregateasca la cluburi profesioniste. Noi n-am facut Amaturul pentru copii. L-am facut pentru noi astia prosti, depasiti de virsta profesionismului. Despartiti turneele in turnee pentru amatori, in turnee pentru legitimati si in turnee pentru copii. Si nu mai tot cheltuiti voi banii nostri, cumparind mese care s-au repartizat pe sprinceana si care, in curind, n-o sa le mai gasim nici unde in tara. Teminati cu cheltuieli neaferente organizarii unui turneu. Cine vrea sa organizeze turneu isi inchiriaza o sala, isi inchiriaza mese sau isi cumpara ( daca are cu ce ), isi cumpara mingi ,cupe, etc., in limita banilor de care dispune. Daca nu are destui bani, nu face turneu. E simplu. Nu te mai bate tu cu pumnii in piept ca ajuti organizatorii. Ii ajuti doar sa cheltuie banii. Iar banii care ramin in urma platii taxei de participare, trebuie sa ramina toti la organizatorul local. Este munca lui si merita banii respectivi. Cine e prost, n-are decit sa tii trimita.

                          Comentariu


                          • #63
                            felicitari pentru participare,e frumos sa vezi dorneni pe podium,sanatate.

                            Postat în original de marcu vasile Vezi post
                            Sa fiti iubit si asta e trebuie sa comunicam sa ne spunem pasurile ca daca nu facem ce facem totul este in zadar.Sunt deacord cu dumneavoastra fata de cele spuse mai sus .Asa este diferenta este prea mare,dar vreau sa va spun ca si diferenta dintre ei si multi altii din amatur este nespus de mare.Unii se antreneaza o data sau de doua ori pe unde apica si in cine stie ce conditii ,dar acesti legitimatii se antreneaza zilnic sau de cel putin 4 ori pe saptamana in conditii foarte bune si cu antrenori doxa de carte referitoare la tenis.Dar daca considerarati ca este un motiv intemeiat cee ce ati spus mai sus,noi fi eu cel mai capos sa schimb sau sa fac ceva impotriva regulamentului.SANATATE d-nul DAN si sa ne vedem in conditiile cele mai bune.

                            Comentariu


                            • #64
                              Eu sunt de parere ca divizionarii A si Superliga nu trebuie lasați sa joace in Amatur nici macar la Open.Indiferent ca sunt copii sau oameni maturi.Ei ajuns acolo deoarece si-au demonstrat valoarea.Ei au competițiile lor organizate de frtm si competiții peste hotare.Joaca tenis de 7-14 antrenamente pe saptam?na(vorbesc in cunoștința de cauza).Deja s-a stabilit ca la Open trebuie lasați divizionarii B,dar sa lasam si pe cei din divizia A deja e prea mult.
                              Se tot spune ca acest circuit a fost facut pentru amatori,insa vedem ca la multe concursuri participa jucatori legitimati in divizia A (cazuri concrete recente sunt concursul de la Ludus,de la Cluj 26.01,Sf.Gheorghe si altele).
                              Ar trebui luate niste decizii in acest sens.Eventual puțin revizuit regulamentul si evident respectat.Cine nu respecta sa se ia masuri.
                              Blade: Bty Primorac Carbon off+
                              Bh:Tenergy 80 fx
                              Fh:Tenergy 80 fx

                              Comentariu


                              • #65
                                Nu suntem de acord sa platim pentru fiecare participant la concursurile desfasurate la Baia Mare deoarece nu puteti justifica banii!!! Eu cu baietii , cheltuim intotdeauna mai mult decat costa, pentru concursurile care se desfasoara aici. Noi vrem ca toata lumea sa plece multumita, indiferent daca a pierdut sau nu!
                                Ultima editare de Flam; 29.ian.2013, 13:12.
                                Viscaria
                                Tenergy 05 FX/Tenergy 05 FX

                                Comentariu


                                • #66
                                  Citez :
                                  "Returul campionatului diviziei A la tenis de masă se disputa la Cluj
                                  Categorie: Sport Autor: Dana ?IRLEA Data: 28-01-2013 Ora: 11:50
                                  Componenta echipei CSM Cluj locul 2 divizia A :
                                  Trif Vasile
                                  Pop Mihai
                                  Anca Vladimir
                                  Anca Octavian
                                  Liderul echipei CSM Cluj Seni Ionut alaturi de Sipos Rares s-au transferat in decembrie la echipa de seniori CS Mioveni intarind astfel ocupanta locului 3."
                                  Nu e cinstit sa jucam in Amatur cu jucatori de divizia A.In curând vine si Superliga.
                                  Blade: Bty Primorac Carbon off+
                                  Bh:Tenergy 80 fx
                                  Fh:Tenergy 80 fx

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Cine poate sa.mi raspunda , jucatorii care au participat la TURNEE si joaca in DIV. " A" ce masuri se iau ??? am fost la TURNEE , si vad ca nu s.a luat nici o masura ...se joaca in continuare .....eu daca voi juca in DIV. " A" voi mai putea participa la OPEN ? sper sa.mi acordati sa joc si eu incontinuare ..ca la cate antrenamente am ... ..joc de placere ....si altii vin si ne sfideaza ..pacat de copii care participa ...nu au ce exemplu sa invete ...fiecare face cum crede , numai sa.i fie bine .....sper sa nu fii jicnit pe cineva ..dar astept un raspuns...va multumesc.

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Singura masura care se poate lua este interzicerea participarii lor la turnee, eventual daca vor pot sa joace in grupe la open fara sa conteze in clasament.
                                      Pentru turneul de la Cluj, Pop Mihai s-a inscris pe 24 ian si n-a spus nimeni nimic, iar lista a fost actualizata tot la cateva ore.
                                      Eu stiam ca este doar rezerva intr-o echipa din div.A, acum daca au plecat Seni si Rares Sipos va avea acelasi statut cu fratii Anca, adica va juca doar in afara concursului in Amatur.
                                      TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Acesta propunere Masters a mai fost in discutie acum vreo 2/3v ani si nu prea avut succes !
                                        Amaturul nu a acaparat si preluat conceptele din alte tari unde nu se practica o haiducie inversa ca la noi '' Sa iei de la multi si sa dai la putini'' de multe ori a fost pusa intrebarea de ce difera marimea cupelor si diferenta in premi ?
                                        Nu s-a primit raspuns cu toate ca nr. participantilor reflecta tocmai invers !
                                        Acesta a fost prima caracteristica care a produs invazia si tainuirea statutului de participant !
                                        De ce ore in alte parti un fost jucator nu are drept de joc 7 ani dupa retragere si nu 2 ca la noi ?
                                        Simplu,majoritatea jucatorilor care se retrag mai raman pe langa echipa si fac sparing si participa la antrenamente,deci pot doar la ''masters'' s-au in afara concursului.
                                        Argumentul ca este jucator de rezerva la o echipa este pueril,face parte din echipa respectiva si se antreneaza cu echipa !
                                        Au fost acceptati jucatori jucatori div.B foarte bine s-a si vazut cresterea nivelului de joc la toti participanti la cat. open dupa un anumit timp si cred ca nu sunt mult mai valorosi decat cei care participa in mod constant la diferite echipe care participa la municipale,baraje de promovare,etc. doar cu cate-va excepti.
                                        Locatile care permit ca spatiu si nr. de mese ar trebui sa incerce implementarea Mastersului !
                                        Nu este greu de scos la imprimanta jucatori din amatur care sunt legitimati si la FRTM eu am avut o contradictie cu doua persone care sustineau ca nu au fost legitimati , cand le-am aratat cu au puncte pe lista FRTM AU TACUT MALC
                                        Cu stima Deni.

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Bine, atunci s-o luam altfel: aratati-mi aici http://www.frtenismasa.ro/Clasament/.../m_01_2013.pdf cate puncte FRTM are Pop Mihai fata de alti jucatori din Amatur.
                                          Dupa cum am spus, credeam ca este doar rezerva, se pare ca a jucat totusi o singura etapa in playoff si n-a castigat nici un meci - dar cine cunostea mai bine situatia trebuia sa sesizeze cand l-a vazut inscris.
                                          Ultima editare de FlorinBN; 30.ian.2013, 11:59.
                                          TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Din discutile d-voaste ..eu una nu mai inteleg nimic ..deci pina la urma pot participa cei care joaca in DIV."A" ...VA ROG SA CLARIFICATI situatia , participam la TURNEE si ne trezim cu cate un jucator care joaca in DIV. "A"....POT PARTICIPA DA sau NU.....atunci haideti fratilor sa ne inscriem toti in DIV. "A" si apoi mai vedem daca mai joaca cineva...

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Am raspuns o data ca NU se poate.
                                              Pana sa fi aparut discutia asta nu l-am cautat in clasamentul FRTM sa vad daca a jucat vreun meci pe acolo, daca cineva era interesat trebuia s-o faca si sa anunte cand l-a vazut inscris.
                                              Ce-a fost a trecut, iar ce urmeaza ... acum e clara situatia.
                                              TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                                Bine, atunci s-o luam altfel: aratati-mi aici http://www.frtenismasa.ro/Clasament/.../m_01_2013.pdf cate puncte FRTM are Pop Mihai fata de alti jucatori din Amatur.
                                                Dupa cum am spus, credeam ca este doar rezerva, se pare ca a jucat totusi o singura etapa in playoff si n-a castigat nici un meci - dar cine cunostea mai bine situatia trebuia sa sesizeze cand l-a vazut inscris.
                                                Chiar daca e rezerva, tot jucator legitimat se numeste.
                                                Situatiile astea nu trebuie sa le sesizeze participantii la un turneu. Organizatorul turneului are datoria sa identifice pe fiecare participant si sa nu admita participarea celor care sunt legitimati.

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  In acelasi sens, ar trebui clarificata si participarea lui Craioveanu Mihai, care a participat efectiv in primavara anului 2012 la meciurille Diviziei A, si inca nu au trecut 2 ani din acel moment...
                                                  Exista o interpretare favorabila lui a regulamentului Amatur, pe care eu nu o sesizez?
                                                  Am vazut ca are valoare si ca participa in continuare la turnee Amatur!

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Multumesc frumos pentru raspuns... este clara situatia...atunci ar fii bine sa se tina cont de ceilalti jucatori care sant legitimati in DIV."A" ..datoria este ORGANIZATORILOR , ci nu a sportivilor sa stie ce jucatori sant legitimati si ce nu sant ... inca o data va multumesc .....va doresc la toti ORGANIZATORII ....cat mai multe concursuri dar cu CORECTITUDINE .....

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X