tt-shop.ro 468x60tt-shop.ro 468x60 3
Pagina 1 din 6 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 15 din 79

Subiect: Buget 2013 - Precizari legate de taxe si cotizatii

organizator turnee

Data înscrierii
    14.04.2008
    Locație
    Topoloveni-Arges
    Vârstă
    35
    Posturi
    1.785
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    29 z 5 h 58 m
    Timp online pe zi
    32 m
    Reputație
    1365

Buget 2013 - Precizari legate de taxe si cotizatii

Stimati colegi,
    In urma unei consultari a reprezentantilor regionali, am decis de comun acord sa suspendam OBLIGATIVITATEA achitarii de catre organizatori a taxei catre Fondul Amatur. Ramane la latitudinea organizatorilor care doresc sa sprijine aceasta miscare sa vireze ce suma considera dumnealor de cuviinta pentru sprijinul acestei miscari. Plafoanele de taxe de participare ale turneelor stabilite la intalnirea de la Brasov raman in vigoare, astfel:
    - turnee B: taxa maxima va fi de 20 lei/jucator;
    - turnee A: taxa maxima va fi de 25 lei/jucator;
    - turnee A+: taxa maxima va fi de 35 lei/jucator;
    - turneul final: maxim 40 lei/jucator.
    La capitolul cheltuieli vor avea prioritate cheltuielile legate de sustinerea site-ului si indemnizatia lui Florin Apian, ramanand ca celelalte cheltuieli sa le facem in masura in care reusim sa strangem ceva bani sau nu. In situatia in care nu se vor strange suficienti bani pentru premiile circuitului de la final de an, toti reprezentantii regionali vor gasi impreuna o sponsorizare care sa acopere aceasta cheltuiala.
    Ultima modificare făcută de Sorin Botirca; 06.02.2013 la 09:49.

2. Mulțumiri iuliu zedler a mulțumit pentru mesaj
    webmaster
    Data înscrierii
    24.07.2008
    Locație
    Bistrita
    Posturi
    968
    Timp total online
    67 z 23 h 2 m
    Timp online pe zi
    1 h 15 m
    Reputație
    611
    Fac o specificare pe care am facut-o si alta data: Cand se vorbeste de sustinerea siteului, este vorba de siteul www.amatur.ro (nu de acest forum).

4. Mulțumiri Dan2, Aurel Fratea a mulțumit pentru mesaj
    Îmi place Emil Tudor, dantim Le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    21.11.2007
    Locație
    Falticeni
    Vârstă
    54
    Posturi
    1.944
    Timp total online
    66 z 2 h 14 m
    Timp online pe zi
    1 h 13 m
    Reputație
    1734
    Sorin a cautat o solutie cat mai eleganta pt a potoli conflictul ce mocneste de o bucata de vreme pe acest site.
    Ultima modificare făcută de cata_60; 06.02.2013 la 13:37.
    Blade: BALSA CARBO X5 FL
    FH:VEGA PRO MAX
    BH:YASAKA RAZKA 2,0

6. Mulțumiri Aurel Fratea a mulțumit pentru mesaj
    Îmi place dantim, clau, marcu vasile Le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    04.04.2010
    Locație
    Dej
    Vârstă
    39
    Posturi
    2.552
    Timp total online
    58 z 2 h 20 m
    Timp online pe zi
    1 h 4 m
    Reputație
    774
    consider f bine gandit acestt fapt si adica dreptul de a alege fara penalizari ! romanii au fost f multi ani obigati sa faca ce vor altii... de aceea a obliga un om sa faca ce nu doreste este constrangere si si de aceea cei multi sunt reticienti in acest sens !! acum ca ne dati dreptul la libera alegere sunt convins ca tot mai multi o sa doreasca sa ajute miscarea amatour prin achitarea acelor taxe poate nu chiar in intregime dar tot va fi mai bun decat nimic !! insa probabil taxa anuala per jucator era mult mai buna deca acest ,,, cine vrea da cine nu nu... !! ce se antampa daca nici un organizator nu va da banii pt concursurile facute ? de unde bani pt site si clasament !! dl FLORIN UN OM CU BUN SIMT CARE SUNT CONVINS CA AR ZICE EU NU DORESC NIMIC ... DAR SA FIM SERIOSI DINTRE ToTI CONDUCATORII ORGANIZATIEI CRED CA CHIAR DL FLORIN ARE DREPTUL SA FIE RENUMERAT dupa munca depusa !! sa fim seriosi nu e usor sa contabilizezi peste 2000 de participanti si sa faci totul corect moca !!! necesita timp ,cunostinta si daruire de aceea consider ca renumeratia dlui florin nu este numai necesara ci OBLIGATORIE,,,, din partea noastra a tuturor!!
    Ultima modificare făcută de Dan Universal; 07.02.2013 la 20:11.
    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

8. Îmi place VladFarcas, roman bogdan Le-a plăcut acest mesaj
    maestru
    Data înscrierii
    20.09.2011
    Locație
    Timisoara
    Vârstă
    46
    Posturi
    1.438
    Timp total online
    110 z 23 h 49 m
    Timp online pe zi
    2 h 33 m
    Reputație
    2008
    Citat Postat în original de alehandro Vezi post
    consider f bine gandit acestt fapt si adica dreptul de a alege fara penalizari ! romanii au fost f multi ani obigati sa faca ce vor altii... de aceea a obliga un om sa faca ce nu doreste este consrangere si si de aceea cei multi sunt reticienti in acest sens !! acum ca ne dati dreptul la libera alegere sunt convins ca tot mai multi o sa doreasca sa ajute miscarea amatour prin achitarea acelor taxe poate nu chiar in intregime dar tot va fi mai bun decat nimic !! insa probabil taxa anuala per jucator era mult mai buna deca acest ,,, cine vrea da cine nu nu... !! ce se antampa daca nici un organizator nu va da banii pt concursurile facute ? de unde bani pt site si clasament !! dl FLORIN UN OM CU BUN SIMT CARE SUNT CONVINS CA AR ZICE EU NU DORESC NIMIC ... DAR SA FIM SERIOSI DINTRE ToTI CONDUCATORII ORGANIZATIEI CRED CA CHIAR DL FLORIN ARE DREPTUL SA FIE RENUMERAT dupa munca depusa !! sa fim seriosi nu e usor sa contabilizezi peste 2000 de participanti si sa faci totul corect moca !!! necesita timp ,cunostinta si daruire de aceea consider ca renumeratia dlui florin nu este numai necesara ci OBLIGATORIE,,,, din partea noastra a tuturor!!
    Ar merge varianta da-ti un leu pentru Ateneu(turneu)
    Gluma gluma,dar nu cred ca s-ar supara cineva dintre participanti sa scoata din buzunar un leu in plus pentru munca lui Florin sau a lui Clau.
    Se poate pune o cutie la fiecare turneu si cine vrea pune cine nu asta este .
    Ultima modificare făcută de dantim; 07.02.2013 la 19:35.

10. Nu-mi place anomis nu le-a plăcut mesajul
    organizator turnee

Data înscrierii
    14.04.2008
    Locație
    Topoloveni-Arges
    Vârstă
    35
    Posturi
    1.785
    Timp total online
    29 z 5 h 58 m
    Timp online pe zi
    32 m
    Reputație
    1365
    consider f bine gandit acestt fapt si adica dreptul de a alege fara penalizari ! romanii au fost f multi ani obigati sa faca ce vor altii... de aceea a obliga un om sa faca ce nu doreste este consrangere si si de aceea cei multi sunt reticienti in acest sens !! acum ca ne dati dreptul la libera alegere sunt convins ca tot mai multi o sa doreasca sa ajute miscarea amatour prin achitarea acelor taxe poate nu chiar in intregime dar tot va fi mai bun decat nimic !! insa probabil taxa anuala per jucator era mult mai buna deca acest ,,, cine vrea da cine nu nu... !! ce se antampa daca nici un organizator nu va da banii pt concursurile facute ? de unde bani pt site si clasament !! dl FLORIN UN OM CU BUN SIMT CARE SUNT CONVINS CA AR ZICE EU NU DORESC NIMIC ... DAR SA FIM SERIOSI DINTRE ToTI CONDUCATORII ORGANIZATIEI CRED CA CHIAR DL FLORIN ARE DREPTUL SA FIE RENUMERAT dupa munca depusa !! sa fim seriosi nu e usor sa contabilizezi peste 2000 de participanti si sa faci totul corect moca !!! necesita timp ,cunostinta si daruire de aceea consider ca renumeratia dlui florin nu este numai necesara ci OBLIGATORIE,,,, din partea noastra a tuturor!!
    Chiar dvs. spuneti mai sus ca tot mai multi vor dori sa ajute, asa ca vom strange cat sa acoperim suma necesara pentru a-l stimula si pe Florin, chiar daca modic. Am rugamintea ca toti organizatorii sa nu uite ca Florin are dreptul de a participa la orice turneu doreste fara a plati taxa de concurs. In rest ramane sa-i multumim cu totii ca exista si ne ajuta!

12. Îmi place dantim, D.D., roman bogdan, stefan_rusu23, denesferi, Cosnic Le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    21.05.2007
    Locație
    Curtea de Arges
    Vârstă
    41
    Posturi
    1.976
    Timp total online
    40 z 10 h 51 m
    Timp online pe zi
    44 m
    Reputație
    1734
    Citat Postat în original de cata_60 Vezi post
    Sorin a cautat o solutie cat mai eleganta pt a potoli conflictul ce mocneste de o bucata de vreme pe acest site.
    Sorin este singurul care are credibilitatea de a linisti deocamdata deciziile pripite luate la Brasov !

14. Nu-mi place D.D. nu le-a plăcut mesajul
    organizator turnee
    Data înscrierii
    04.04.2010
    Locație
    Dej
    Vârstă
    39
    Posturi
    2.552
    Timp total online
    58 z 2 h 20 m
    Timp online pe zi
    1 h 4 m
    Reputație
    774
    Citat Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
    Chiar dvs. spuneti mai sus ca tot mai multi vor dori sa ajute, asa ca vom strange cat sa acoperim suma necesara pentru a-l stimula si pe Florin, chiar daca modic. Am rugamintea ca toti organizatorii sa nu uite ca Florin are dreptul de a participa la orice turneu doreste fara a plati taxa de concurs. In rest ramane sa-i multumim cu totii ca exista si ne ajuta!
    cred ca nici un organizator cu capul pe umeri nu ai va cere vreodata taxa de participare dlui florin ,.. eu chiar m-am oferit sa platesc serviicile dansului de cate ori nea ajutat la dej sa org concursuri a sau b! bineinteles ca de fiecare data a refuzat !cinste lui in primul rand .!si ca sa inchei frumos cinste amatorilor din romania care vin la concursuri si leaga prietenii si socializeaza sa ne vedem sanatosi la masa de joc ca de restul au organizatorii grija ! multumesc !!
    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

organizator turnee
    Data înscrierii
    04.04.2010
    Locație
    Dej
    Vârstă
    39
    Posturi
    2.552
    Timp total online
    58 z 2 h 20 m
    Timp online pe zi
    1 h 4 m
    Reputație
    774
    Citat Postat în original de dantim Vezi post
    Ar merge varianta da-ti un leu pentru Ateneu(turneu)
    Gluma gluma,dar nu cred ca s-ar supara cineva dintre participanti sa scoata din buzunar un leu in plus pentru munca lui Florin sau a lui Clau.
    Se poate pune o cutie la fiecare turneu si cine vrea pune cine nu asta este .
    in legatura cu acea cutie ar fi jenant pana la urma sar spune ca e cutia lu florin sau cutia milei !! e prea de tot ! sa fim seriosi sunt modalitati mai diplomatice de a face astfel de lucruri

17. Îmi place Kerubb Le-a plăcut acest mesaj
    maestru
    Data înscrierii
    20.09.2011
    Locație
    Timisoara
    Vârstă
    46
    Posturi
    1.438
    Timp total online
    110 z 23 h 49 m
    Timp online pe zi
    2 h 33 m
    Reputație
    2008
    in legatura cu acea cutie ar fi jenant pana la urma sar spune ca e cutia lu florin sau cutia milei !! e prea de tot ! sa fim seriosi sunt modalitati mai diplomatice de a face astfel de lucruri
    Cind au fost donatii sau taxe ,nu a fost bine,daca nu mai sint iar nu este bine ,atunci sa facem ca la biserica cine vrea bine cine nu iar bine

senior

Data înscrierii
    26.04.2010
    Locație
    Romanica
    Vârstă
    46
    Posturi
    878
    Timp total online
    22 z 22 h 44 m
    Timp online pe zi
    25 m
    Reputație
    70
    Un pool (sondaj de opinie ) ar fi bine venit!
    Desigur un leu / concurs mi se pare super ok si nimeni nu poate contesta acest lucru!
    Acum daca unii au bucuria sa joace 5 concursuri / luna au si mai multe sanse in clasament si dau de lucru mai mult la clasament.
    Noi astea pedepsiti din Bihor cu 3 concursuri maxim pe an in judet nu nu suntem bucurosi nici nu avem sanse sa urcam in clasament nici nu jcam cu jucatori buni.Dar acum cu o sala super speram sa va atragem atentia in fiecare luna!
    Va rog sa stabiliti pentru copii cat e taxa.
    Ultima modificare făcută de D.D.; 07.02.2013 la 20:41.

maestru
    Data înscrierii
    20.09.2011
    Locație
    Timisoara
    Vârstă
    46
    Posturi
    1.438
    Timp total online
    110 z 23 h 49 m
    Timp online pe zi
    2 h 33 m
    Reputație
    2008
    Citat Postat în original de D.D. Vezi post
    Un pool (sondaj de opinie ) ar fi bine venit!
    O poollllca,era bine 10 lei ca inainte sau marit la 15 sau 20 de participant,pe an ca nu mai erau atitea comentari mai ales din partea unor organizatori marunti

- - - Actualizat - - -
    Cine va tine sa nu participati la mai multe turnee.
    Noi pinguinii care ne place acest sport ne si deplasam prin tara,si deplasarile astea eu cred ca nu sunt sponzorizate de cineva

organizator turnee

Data înscrierii
    14.04.2008
    Locație
    Topoloveni-Arges
    Vârstă
    35
    Posturi
    1.785
    Timp total online
    29 z 5 h 58 m
    Timp online pe zi
    32 m
    Reputație
    1365
    Citat Postat în original de Vali 100% Vezi post
    Sorin este singurul care are credibilitatea de a linisti deocamdata deciziile pripite luate la Brasov !
    Vali era bine daca veneai la Brasov pentru ca aveai o imagine mult mai clara. Ceea ce stabilisem la Brasov era un lucru foarte bun pentru dezvoltarea Amatur si toti organizatorii prezenti au fost de acord cu noul sistem de taxe, eu chiar am fost unul dintre promotorii ideii alaturi de dl. Toma (sistemul vechi avea carente la modul de colectare si genera nemultumirea celor care plateau vis-a-vis de cei care nu plateau; nemultumiri exprrimate public de exemplu de nea Titi fata de colegii de la Deva care desi nu au platit cotizatia anul trecut au beneficiat de o masa Amatur oferita ca premiu la Turneul pe echipe si alte exemple de jucatori notorii care pur si simplu nu au vrut sa plateasca 10 lei ca toti ceilalti).
    Acum, pe noul sistem de taxare, s-au trezit 2-3 carora nu le convine asta. Sincer imi pare rau ca a trebuit sa facem un pas inapoi pentru ca asta inseamna stagnarea Amatur cel putin in acest an. Programul dotarii cu mese este un program binevenit in contextul in care de la an la an numarul jucatorilor creste in Amatur. Personal imi pare si mai rau pentru ca anul asta am fi putut sa dam 1-2 mese si in regiunea noastra si nu cred ca strica la Curtea de Arges, Valcea, Tg Jiu sau Turnu Severin sa primeasca o masa din fondul Amatur. In conditiile actuale, programul de dezvoltare este incert daca nu mort din fasa. Sper totusi ca majoritatea organizatorilor sa nu gandeasca romaneste ("daca nu da nimeni de ca sa dau eu?") si sa sprijine in masura posibilitatilor Fondul Amatur pentru ca avem mare nevoie sa oferim o rasplata pe masura valorii jucatorilor care la sfarsitul anului se vor dovedi mai buni si de ce nu poate reusim si sa strangem bani pentru 2-3 mese fie ele si SH.
    Consider ca oricum toate contrele de pe forum din ultima vreme s-au purtat doar datorita lipsei de tact a unora care in loc sa ceara niste lamuriri incep sa arunce direct cu noroi si deoarece nu li se raspunde la fel devin si mai iritati si zgomotosi.
    Cum spunea un coleg: "Sa ne dea Dumnezeu minte!"

22. Nu-mi place ciprian constantinovici nu le-a plăcut mesajul
    maestru
    Data înscrierii
    20.09.2011
    Locație
    Timisoara
    Vârstă
    46
    Posturi
    1.438
    Timp total online
    110 z 23 h 49 m
    Timp online pe zi
    2 h 33 m
    Reputație
    2008
    Pentru copii ,din cite stiu eu la orice turneu amatur nu prea se percepeau taxe,sau poate gresesc dar erau foarte mici.

senior

Data înscrierii
    26.04.2010
    Locație
    Romanica
    Vârstă
    46
    Posturi
    878
    Timp total online
    22 z 22 h 44 m
    Timp online pe zi
    25 m
    Reputație
    70
    Aia ziceam si eu ca de marunti suntem satui.
    Singura salvare e Poolul sa fie democratie fiecare sa voteze dupa cum ii dicteaza constiinta: la X mi-a placut ca am jucat pe mese Joola, la Y nu mi-a dat sa beau o gura de apa dar am jucat pe mese Donic, la Z mi-a furat portofelu'si la W am mancat un bograci cu ardei iute si am jucat in sala faina cu lumina super si podea ok (eu votez W)!
    Ultima modificare făcută de D.D.; 08.02.2013 la 18:11.

Subiecte similare

1. Buget 2013
    De Sorin Botirca în forumul Organizare AmaTur
    Răspunsuri: 180
    Ultimul post: 16.01.2014, 21:39
  2. Precizari turnee Topoloveni
    De Sorin Botirca în forumul Organizare AmaTur
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 04.06.2010, 22:56
  3. Taxe vamale pt colet echipament extern ?
    De lica george în forumul Anunțuri Vânzare-Cumpărare
    Răspunsuri: 18
    Ultimul post: 12.01.2008, 00:03
  4. Răspunsuri: 99
    Ultimul post: 29.03.2006, 16:39
  5. PRECIZARI
    De filo în forumul Organizare AmaTur
    Răspunsuri: 21
    Ultimul post: 09.01.2006, 18:30

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte