Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Buget 2013 - Precizari legate de taxe si cotizatii

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Buget 2013 - Precizari legate de taxe si cotizatii

    Stimati colegi,
    In urma unei consultari a reprezentantilor regionali, am decis de comun acord sa suspendam OBLIGATIVITATEA achitarii de catre organizatori a taxei catre Fondul Amatur. Ramane la latitudinea organizatorilor care doresc sa sprijine aceasta miscare sa vireze ce suma considera dumnealor de cuviinta pentru sprijinul acestei miscari. Plafoanele de taxe de participare ale turneelor stabilite la intalnirea de la Brașov raman in vigoare, astfel:
    - turnee B: taxa maxima va fi de 20 lei/jucator;
    - turnee A: taxa maxima va fi de 25 lei/jucator;
    - turnee A+: taxa maxima va fi de 35 lei/jucator;
    - turneul final: maxim 40 lei/jucator.
    La capitolul cheltuieli vor avea prioritate cheltuielile legate de sustinerea site-ului si indemnizatia lui Florin Apian, ramanand ca celelalte cheltuieli sa le facem in masura in care reusim sa strangem ceva bani sau nu. In situatia in care nu se vor strange suficienti bani pentru premiile circuitului de la final de an, toti reprezentantii regionali vor gasi impreuna o sponsorizare care sa acopere aceasta cheltuiala.
    Ultima editare de Sorin Botirca; 06.feb.2013, 10:49.
    www.clubarena08.ro

  • #2
    Fac o specificare pe care am facut-o si alta data: Cand se vorbeste de sustinerea siteului, este vorba de siteul www.amatur.ro (nu de acest forum).
    lemn: Waldner Dotec Carbon
    fețe: Dignics 05/Dignics 05

    Comentariu


    • #3
      Sorin a cautat o solutie cat mai eleganta pt a potoli conflictul ce mocneste de o bucata de vreme pe acest site.
      Ultima editare de cata_60; 06.feb.2013, 14:37.
      of all the things i lost i miss my mind the most

      Comentariu


      • #4
        consider f bine gandit acestt fapt si adica dreptul de a alege fara penalizari ! romanii au fost f multi ani obigati sa faca ce vor altii... de aceea a obliga un om sa faca ce nu doreste este constrangere si si de aceea cei multi sunt reticienti in acest sens !! acum ca ne dati dreptul la libera alegere sunt convins ca tot mai multi o sa doreasca sa ajute miscarea amatour prin achitarea acelor taxe poate nu chiar in intregime dar tot va fi mai bun decat nimic !! insa probabil taxa anuala per jucator era mult mai buna deca acest ,,, cine vrea da cine nu nu... !! ce se antampa daca nici un organizator nu va da banii pt concursurile facute ? de unde bani pt site si clasament !! dl FLORIN UN OM CU BUN SIMT CARE SUNT CONVINS CA AR ZICE EU NU DORESC NIMIC ... DAR SA FIM SERIOSI DINTRE ToTI CONDUCATORII ORGANIZATIEI CRED CA CHIAR DL FLORIN ARE DREPTUL SA FIE RENUMERAT dupa munca depusa !! sa fim seriosi nu e usor sa contabilizezi peste 2000 de participanti si sa faci totul corect moca !!! necesita timp ,cunostinta si daruire de aceea consider ca renumeratia dlui florin nu este numai necesara ci OBLIGATORIE,,,, din partea noastra a tuturor!!
        Ultima editare de Dan Universal; 07.feb.2013, 21:11.
        DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de alehandro Vezi post
          consider f bine gandit acestt fapt si adica dreptul de a alege fara penalizari ! romanii au fost f multi ani obigati sa faca ce vor altii... de aceea a obliga un om sa faca ce nu doreste este consrangere si si de aceea cei multi sunt reticienti in acest sens !! acum ca ne dati dreptul la libera alegere sunt convins ca tot mai multi o sa doreasca sa ajute miscarea amatour prin achitarea acelor taxe poate nu chiar in intregime dar tot va fi mai bun decat nimic !! insa probabil taxa anuala per jucator era mult mai buna deca acest ,,, cine vrea da cine nu nu... !! ce se antampa daca nici un organizator nu va da banii pt concursurile facute ? de unde bani pt site si clasament !! dl FLORIN UN OM CU BUN SIMT CARE SUNT CONVINS CA AR ZICE EU NU DORESC NIMIC ... DAR SA FIM SERIOSI DINTRE ToTI CONDUCATORII ORGANIZATIEI CRED CA CHIAR DL FLORIN ARE DREPTUL SA FIE RENUMERAT dupa munca depusa !! sa fim seriosi nu e usor sa contabilizezi peste 2000 de participanti si sa faci totul corect moca !!! necesita timp ,cunostinta si daruire de aceea consider ca renumeratia dlui florin nu este numai necesara ci OBLIGATORIE,,,, din partea noastra a tuturor!!
          Ar merge varianta da-ti un leu pentru Ateneu(turneu)
          Gluma gluma,dar nu cred ca s-ar supara cineva dintre participanti sa scoata din buzunar un leu in plus pentru munca lui Florin sau a lui Clau.
          Se poate pune o cutie la fiecare turneu si cine vrea pune cine nu asta este .
          Ultima editare de Vizitator; 07.feb.2013, 20:35.

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de alehandro Vezi post
            consider f bine gandit acestt fapt si adica dreptul de a alege fara penalizari ! romanii au fost f multi ani obigati sa faca ce vor altii... de aceea a obliga un om sa faca ce nu doreste este consrangere si si de aceea cei multi sunt reticienti in acest sens !! acum ca ne dati dreptul la libera alegere sunt convins ca tot mai multi o sa doreasca sa ajute miscarea amatour prin achitarea acelor taxe poate nu chiar in intregime dar tot va fi mai bun decat nimic !! insa probabil taxa anuala per jucator era mult mai buna deca acest ,,, cine vrea da cine nu nu... !! ce se antampa daca nici un organizator nu va da banii pt concursurile facute ? de unde bani pt site si clasament !! dl FLORIN UN OM CU BUN SIMT CARE SUNT CONVINS CA AR ZICE EU NU DORESC NIMIC ... DAR SA FIM SERIOSI DINTRE ToTI CONDUCATORII ORGANIZATIEI CRED CA CHIAR DL FLORIN ARE DREPTUL SA FIE RENUMERAT dupa munca depusa !! sa fim seriosi nu e usor sa contabilizezi peste 2000 de participanti si sa faci totul corect moca !!! necesita timp ,cunostinta si daruire de aceea consider ca renumeratia dlui florin nu este numai necesara ci OBLIGATORIE,,,, din partea noastra a tuturor!!
            Chiar dvs. spuneti mai sus ca tot mai multi vor dori sa ajute, asa ca vom strange cat sa acoperim suma necesara pentru a-l stimula si pe Florin, chiar daca modic. Am rugamintea ca toti organizatorii sa nu uite ca Florin are dreptul de a participa la orice turneu doreste fara a plati taxa de concurs. In rest ramane sa-i multumim cu totii ca exista si ne ajuta!
            www.clubarena08.ro

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de cata_60 Vezi post
              Sorin a cautat o solutie cat mai eleganta pt a potoli conflictul ce mocneste de o bucata de vreme pe acest site.
              Sorin este singurul care are credibilitatea de a linisti deocamdata deciziile pripite luate la Brașov !

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                Chiar dvs. spuneti mai sus ca tot mai multi vor dori sa ajute, asa ca vom strange cat sa acoperim suma necesara pentru a-l stimula si pe Florin, chiar daca modic. Am rugamintea ca toti organizatorii sa nu uite ca Florin are dreptul de a participa la orice turneu doreste fara a plati taxa de concurs. In rest ramane sa-i multumim cu totii ca exista si ne ajuta!
                cred ca nici un organizator cu capul pe umeri nu ai va cere vreodata taxa de participare dlui florin ,.. eu chiar m-am oferit sa platesc serviicile dansului de cate ori nea ajutat la dej sa org concursuri a sau b! bineinteles ca de fiecare data a refuzat !cinste lui in primul rand .!si ca sa inchei frumos cinste amatorilor din romania care vin la concursuri si leaga prietenii si socializeaza sa ne vedem sanatosi la masa de joc ca de restul au organizatorii grija ! multumesc !!
                DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de dantim Vezi post
                  Ar merge varianta da-ti un leu pentru Ateneu(turneu)
                  Gluma gluma,dar nu cred ca s-ar supara cineva dintre participanti sa scoata din buzunar un leu in plus pentru munca lui Florin sau a lui Clau.
                  Se poate pune o cutie la fiecare turneu si cine vrea pune cine nu asta este .
                  in legatura cu acea cutie ar fi jenant pana la urma sar spune ca e cutia lu florin sau cutia milei !! e prea de tot ! sa fim seriosi sunt modalitati mai diplomatice de a face astfel de lucruri
                  DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de alehandro Vezi post
                    in legatura cu acea cutie ar fi jenant pana la urma sar spune ca e cutia lu florin sau cutia milei !! e prea de tot ! sa fim seriosi sunt modalitati mai diplomatice de a face astfel de lucruri
                    Cind au fost donatii sau taxe ,nu a fost bine,daca nu mai sint iar nu este bine ,atunci sa facem ca la biserica cine vrea bine cine nu iar bine

                    Comentariu


                    • #11
                      Un pool (sondaj de opinie ) ar fi bine venit!
                      Desigur un leu / concurs mi se pare super ok si nimeni nu poate contesta acest lucru!
                      Acum daca unii au bucuria sa joace 5 concursuri / luna au si mai multe sanse in clasament si dau de lucru mai mult la clasament.
                      Noi astea pedepsiti din Bihor cu 3 concursuri maxim pe an in judet nu nu suntem bucurosi nici nu avem sanse sa urcam in clasament nici nu jcam cu jucatori buni.Dar acum cu o sala super speram sa va atragem atentia in fiecare luna!
                      Va rog sa stabiliti pentru copii cat e taxa.
                      Ultima editare de D.D.; 07.feb.2013, 21:41.

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de D.D. Vezi post
                        Un pool (sondaj de opinie ) ar fi bine venit!
                        O poollllca,era bine 10 lei ca inainte sau marit la 15 sau 20 de participant,pe an ca nu mai erau atitea comentari mai ales din partea unor organizatori marunti

                        - - - Actualizat - - -
                        Cine va tine sa nu participati la mai multe turnee.
                        Noi pinguinii care ne place acest sport ne si deplasam prin tara,si deplasarile astea eu cred ca nu sunt sponzorizate de cineva

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de Vali 100% Vezi post
                          Sorin este singurul care are credibilitatea de a linisti deocamdata deciziile pripite luate la Brașov !
                          Vali era bine daca veneai la Brașov pentru ca aveai o imagine mult mai clara. Ceea ce stabilisem la Brașov era un lucru foarte bun pentru dezvoltarea Amatur si toti organizatorii prezenti au fost de acord cu noul sistem de taxe, eu chiar am fost unul dintre promotorii ideii alaturi de dl. Toma (sistemul vechi avea carente la modul de colectare si genera nemultumirea celor care plateau vis-a-vis de cei care nu plateau; nemultumiri exprrimate public de exemplu de nea Titi fata de colegii de la Deva care desi nu au platit cotizatia anul trecut au beneficiat de o masa Amatur oferita ca premiu la Turneul pe echipe si alte exemple de jucatori notorii care pur si simplu nu au vrut sa plateasca 10 lei ca toti ceilalti).
                          Acum, pe noul sistem de taxare, s-au trezit 2-3 carora nu le convine asta. Sincer imi pare rau ca a trebuit sa facem un pas inapoi pentru ca asta inseamna stagnarea Amatur cel putin in acest an. Programul dotarii cu mese este un program binevenit in contextul in care de la an la an numarul jucatorilor creste in Amatur. Personal imi pare si mai rau pentru ca anul asta am fi putut sa dam 1-2 mese si in regiunea noastra si nu cred ca strica la Curtea de Argeș, Valcea, Tg Jiu sau Turnu Severin sa primeasca o masa din fondul Amatur. In conditiile actuale, programul de dezvoltare este incert daca nu mort din fasa. Sper totusi ca majoritatea organizatorilor sa nu gandeasca romaneste ("daca nu da nimeni de ca sa dau eu?") si sa sprijine in masura posibilitatilor Fondul Amatur pentru ca avem mare nevoie sa oferim o rasplata pe masura valorii jucatorilor care la sfarsitul anului se vor dovedi mai buni si de ce nu poate reusim si sa strangem bani pentru 2-3 mese fie ele si SH.
                          Consider ca oricum toate contrele de pe forum din ultima vreme s-au purtat doar datorita lipsei de tact a unora care in loc sa ceara niste lamuriri incep sa arunce direct cu noroi si deoarece nu li se raspunde la fel devin si mai iritati si zgomotosi.
                          Cum spunea un coleg: "Sa ne dea Dumnezeu minte!"
                          www.clubarena08.ro

                          Comentariu


                          • #14
                            Pentru copii ,din cite stiu eu la orice turneu amatur nu prea se percepeau taxe,sau poate gresesc dar erau foarte mici.

                            Comentariu


                            • #15
                              Aia ziceam si eu ca de marunti suntem satui.
                              Singura salvare e Poolul sa fie democratie fiecare sa voteze dupa cum ii dicteaza constiinta: la X mi-a placut ca am jucat pe mese Joola, la Y nu mi-a dat sa beau o gura de apa dar am jucat pe mese Donic, la Z mi-a furat portofelu'si la W am mancat un bograci cu ardei iute si am jucat in sala faina cu lumina super si podea ok (eu votez W)!
                              Ultima editare de D.D.; 08.feb.2013, 19:11.

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de dantim Vezi post
                                O poollllca,era bine 10 lei ca inainte sau marit la 15 sau 20 de participant,pe an ca nu mai erau atitea comentari mai ales din partea unor organizatori marunti


                                - - - Actualizat - - -

                                Cine va tine sa nu participati la mai multe turnee.
                                Noi pinguinii care ne place acest sport ne si deplasam prin tara,si deplasarile astea eu cred ca nu sunt sponzorizate de cineva
                                cum caracterizati dvs organizatorii marunti sau mari organizatori ? nu vad ca dvs sa fiti organizator sau poate ma ansel !! va vad prezent peste tot doar cu replici contra tuturor nu inteleg de ce ? ce aveti cu cine aveti ? sau doar aveti mult timp liber ?
                                DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de alehandro Vezi post
                                  cum caracterizati dvs organizatorii marunti sau mari organizatori ? nu vad ca dvs sa fiti organizator sau poate ma ansel !! va vad prezent peste tot doar cu replici contra tuturor nu inteleg de ce ? ce aveti cu cine aveti ? sau doar aveti mult timp liber ?
                                  Nu cred ca sint contra tuturor,sint contra celor care nu consider eu ca au dreptate.

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Ma ridic si spun: LA TARGOVISTE TOATE CONCURSURILE A si B VOR COTIZA COMFORM HOTARARII DE LA BRASOV. Pe aceasta cale fac apel catre toti coordonatorii zonali, cerandu-le verticalitate, sa nu faca pasul inapoi doar pentru a face pe plac unor carcotasi care oricum nu au nimic de pierdut, nici ei, nici participantii de la concurs ci doar organizatorii. De asemenea ma adresez organizatorilor care au concursuri ce nu le acopera cheltuiala sa faca acest aspect cunoscut si bineinteles sa nu achite nimic.

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de dantim Vezi post
                                      Nu cred ca sint contra tuturor,sint contra celor care nu consider eu ca au dreptate.
                                      atunci va invit sa va expuneti punctul dvs de vedere corect si nepartinitor doar al dvs si nu al unui grup de interese!!
                                      ps eu nu am nimic personal cu dvs doar vam raspuns in fuctie de subiect !! stima !
                                      DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de alehandro Vezi post
                                        atunci va invit sa va expuneti punctul dvs de vedere corect si nepartinitor doar al dvs si nu al unui grup de interese!!
                                        ps eu nu am nimic personal cu dvs doar vam raspuns in fuctie de subiect !! stima !
                                        Astept intrebarile si am sa va raspund la subiect.
                                        - - - Actualizat - - -
                                        Apropo cu grupul de interese ,sint exagerat de neutru.

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          nu mi-ati raspuns la intrebare ! care sunt in opinia dvs organizatorii marunti asa cum ia-ti denumit dvs mai sus si care sunt marii organizatori ? prin ce se deosebesc unii de altii?
                                          DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Organizatorii marunti sint cei care vor sa cistige de pe urma unui turneu,si cei mari sint cei care o fac din inima ,nu dau exemple pentru ca sint
                                            exagerat de neutru ,cum ti-am mai scris

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              sa fim seriosi !! cine nu vre sa castige ,, daca se poate ? si an multe locuri se poate!
                                              DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Postat în original de alehandro Vezi post
                                                sa fim seriosi !! cine nu vre sa castige ,, daca se poate ? si an multe locuri se poate!
                                                Una este sa scoti cheltuielile si niste bani in plus pentru munca depusa si lumea care participa sa fie multumita,indiferent de taxa
                                                si alta sa incerci sa faci bani si sa iti bati joc de cei care vin si participa.

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  probabil cunoasteti cazuri concrete de asemenea turnee!. impartasitile cu noi sa nu mai mearga lumea la acele concursuri unde se pune accent pe bani si nu asigura conditiile promise !
                                                  DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X