Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

24 mai - Cupa Romaniei - Bistrița

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • 24 mai - Cupa Romaniei - Bistrița

    Se pare ca mai mult ca sigur 24-mai e singura data disponibila cind putem organiza Cupa Romaniei la Bistrița.
    Am anuntat din timp pentru ca vad ca se aglomereaza calendarul.
    Se va juca pe minim 16 mese asa ca nu va fi limitat numarul de participanti.
    Alte detalii, cind se apropie evenimentul...
    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

  • #2
    Trebuie spus ca fata de anul trecut va fi participare libera, daca vom face sau nu pe 2 grupe vom vedea, toti cei care se inscriu sa-si exprime dorinta de a participa la un turneu cu una sau 2 grupe........

    Comentariu


    • #3
      nu stiu cum e mai bine , dar daca vor fi 2 grupe , vreau la amatori
      16 mese ??? foarte bine !!! FELICITARI !!!
      Blade: SCHLAGER CARBON OF+
      FH: Tenergy 05 FX
      BH: Tenergy 05 FX

      Comentariu


      • #4
        normal ar fi ca cei care au jucat la open sa nu mai joace la amatori!!
        TB ALC/05FX

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de triumph
          normal ar fi ca cei care au jucat la open sa nu mai joace la amatori!!
          si cei care au jucat la open si au fost trecuti la amatori dupa rezultatele de la bucuresti ?
          Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
          Fh: Xiom Omega II euro black
          Bh: Xiom Omega I euro max red
          Glue: Xiom i-bond
          http://www.okclub.lx.ro

          Comentariu


          • #6
            Cei care au drept de participare la Open nu mai au dreptul sa joace la Amatori (deci si cei care au promovat).

            Comentariu


            • #7
              e bine 2 grupe

              Comentariu


              • #8
                eu daca sunt pur amator , nu am dreptu sa joc la amatori ?
                si nici nu am valoare de open !!!
                sau sa joc macar un turneu la amatori si apoi sa vad daca avansez !
                ce parere are domnu Filo ?
                Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                FH: Tenergy 05 FX
                BH: Tenergy 05 FX

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de triumph
                  normal ar fi ca cei care au jucat la open sa nu mai joace la amatori!!
                  ai ceva impotriva mea sa joc la amatori ? macar un turneu si apoi se vede daca avansez la open sau ranan la amatori !
                  Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                  FH: Tenergy 05 FX
                  BH: Tenergy 05 FX

                  Comentariu


                  • #10
                    mi se pare corect punctul de vedere al d-lui Ursulean.
                    E amator-pur, a avut rezultate slabe la bucuresti in grupa open, sa-l vedem cum se descurca in grupa amatori si daca intra in primii 4, merge la open urmatorul turneu... normal.
                    cred ca valoarea dansului cat si a altor jucatori(vezi primii 4 de la buc. grupa amatori), este chiar de mijloc (fruntas la amator, codas la open...) si o sa tot oscileze de la o grupa la alta...
                    Xiom -Mitzutani - Xiom

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de ursuleanvasile
                      Postat în original de triumph
                      normal ar fi ca cei care au jucat la open sa nu mai joace la amatori!!
                      ai ceva impotriva mea sa joc la amatori ? macar un turneu si apoi se vede daca avansez la open sau ranan la amatori !
                      nu am nimic impotriva ta dar nu mai vad atunci rostul celor doua categorii daca fiecare joaca unde vrea!!
                      TB ALC/05FX

                      Comentariu


                      • #12
                        si faceti ceva cu eliminatoriile de dupa grupele inf. ca nu vine nimeni de la 500km sa joace doar 3-4 meciuri,macar grupe de 10 si apoi eliminatorii..si trebuie specificat un nr max de jucatori in functie de mese si sa aiba prioritate cei care au un anumit nr de turnee... si inscrierile sa se faca de acu numai pe forum(ex. buc)
                        TB ALC/05FX

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de triumph
                          Postat în original de ursuleanvasile
                          Postat în original de triumph
                          normal ar fi ca cei care au jucat la open sa nu mai joace la amatori!!
                          ai ceva impotriva mea sa joc la amatori ? macar un turneu si apoi se vede daca avansez la open sau ranan la amatori !
                          nu am nimic impotriva ta dar nu mai vad atunci rostul celor doua categorii daca fiecare joaca unde vrea!!
                          nu e chiar unde vrea ! dar daca joc un turneu la amatori si se intampla sa avansez la open , atunci nu mai am voie la amatori pana nu retrogradez !
                          eu asa inteleg !
                          Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                          FH: Tenergy 05 FX
                          BH: Tenergy 05 FX

                          Comentariu


                          • #14
                            Corect...eu tot asa inteleg. Daca retrogradezi la open atunci trebuie (nu ai de ales) sa joci la amatori.

                            Comentariu


                            • #15
                              Asa a fost intelegera de la bun-inceput, nu Filo?! sistem promovare-retrogradare! daca ti-o tot iei in freza la open, ce cauti pe-acolo? inapoi la amatori!! e vorba doar de promovare aici? nu de promovare/retrogradare?
                              pai atunci in timp o sa devenim toti de "open" ca dupa fiecare turneu pleaca frumos cate 4 (primii clasati) la open si nu coboara nimeni inapoi...
                              in 20 turnee deja avem inca 80 "openisti"... macar asa sa ne ajunga numeric!
                              Xiom -Mitzutani - Xiom

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de triumph
                                si faceti ceva cu eliminatoriile de dupa grupele inf. ca nu vine nimeni de la 500km sa joace doar 3-4 meciuri,macar grupe de 10 si apoi eliminatorii..si trebuie specificat un nr max de jucatori in functie de mese si sa aiba prioritate cei care au un anumit nr de turnee... si inscrierile sa se faca de acu numai pe forum(ex. buc)
                                aici ai dreptate !
                                la București este singurul turneu la care am regretat ca am participat !
                                dupa ce m-am inscris la amatori , organizatorii m-au trecut la open , (probabil au crezut ca imi fac un bine , dar m-au facut aprox. ,,carne de tun" in putine meciuri) si mi-au stricat buna dispozitie .
                                Bucureștiul m-a dezamagit din mai multe puncte de vedere , printre care si ciobanul ,,sef de sala".
                                au refuzat ajutorul Galațiului pe motiv ca e rusinos , era rusinos dar sanatos sa le fi adus macar cateva senvishuri
                                fara ironie dar trebuia ......!
                                Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                FH: Tenergy 05 FX
                                BH: Tenergy 05 FX

                                Comentariu


                                • #17
                                  NU sunt deacord URSULEAN la O P E N (ca sa-i iese tenisul de masa din cap, si incearca sa foloseasca mai mult si cealalta fata a paletei)

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Postat în original de ursuleanvasile
                                    eu daca sunt pur amator , nu am dreptu sa joc la amatori ?
                                    si nici nu am valoare de open !!!
                                    sau sa joc macar un turneu la amatori si apoi sa vad daca avansez !
                                    ce parere are domnu Filo ?
                                    astept raspuns !
                                    multumesc !
                                    Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                    FH: Tenergy 05 FX
                                    BH: Tenergy 05 FX

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Mirajul cupelor castigate la amatori vad ca ii ameteste pe unii...

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de filo
                                        Mirajul cupelor castigate la amatori vad ca ii ameteste pe unii...
                                        ar fi normal sa iau un loc bun la amatori , apoi sa intru la open !
                                        nu-i asa ?
                                        Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                        FH: Tenergy 05 FX
                                        BH: Tenergy 05 FX

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          open

                                          daca recunoaste ca nu are valoare de open de ce nu il credeti......probabil participarea la 99% dintre turneele realizate l-a adus in clasamentul "verde"....vasile, ultima solutie e sa iesi pe ultimul loc la galati si asa ti se va implini dorinta.....
                                          TB SPIRIT
                                          TGY 05
                                          TGY 05 FX

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Pai atunci si eu pot participa la amatori, deci daca nu se face exceptie pentru mine nu vad de ce s-ar face exceptie pentru Ursuleanu. Daca de exemplu la Cupa Romaniei participa doar Grupa Open ia ghici cine se va invita automat la turneu ca fiind din grupa respectiva?!?!?
                                            Voi introduce o prevedere conform careia un jucator care a ales de bunavoie grupa amatori sa nu mai aibe drept de participare la turneele pentru Open (Cupa Romaniei, Turneul Final) chiar daca este in grupa Open ce ziceti?

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Filo, nu cred ca toti amatorii mai rasariti sunt si buni de open, cum nici toti sunt atrasi de mirajul cupelor de la amatori, ci mai degraba de farmecul unor meciuri frumoase, disputate, intre amatorii care au cunostinte mai temeinice din acest sport iubit!
                                              Cred ca daca la un turneu de amatori un jucator castiga locul 4, acel jucator nu inseamna ca e prea bun pentru tagma amatoriceasca... el poate f. bine ca la urmatorul turneu de amatori sa nu intre nici in primii 8, depinde de forma lui si a celorlalti... cred ca trebuie sa gasim o forma sa nu ii aruncam automat in "groapa cu lei" (open) pe cei care prind un turneu/loc bun la amatori la un singur concurs!... sau pur si simplu sa ii lasam sa opteze... noi grosul amatorilor, care nu ajungem pe locurile fruntase, nu o sa protestam daca un amator pur nu face pasul spre open, daca el nu doreste...
                                              Xiom -Mitzutani - Xiom

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                open

                                                da filo, punctul tau de vedere este bun si tre sa iti dau dreptate....vasile,deci galati.....ultimul loc
                                                TB SPIRIT
                                                TGY 05
                                                TGY 05 FX

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  ...
                                                  Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                                  FH: Tenergy 05 FX
                                                  BH: Tenergy 05 FX

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X