Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

adidasi sala

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • adidasi sala

    as dori o parere personala despre adidasi de sala cat mai ieftini si cat mai buni,confortabili rezistenti!astept pareri!
    tb alc t05/t05 fx

  • #2
    Sunt si eu interesat de acest subiect...

    Comentariu


    • #3
      un review interesant al lui Cristi Cionoiu despre acest subiect:
      http://cristi.cionoiu.ro/2011/02/18/...tenis-de-masa/

      Comentariu


      • #4
        ati putea incerca ceva care este special facut pentru tenisul de masa si care sa ofere o amortizare a socurilor cat mai buna.
        personal, recomand gama Asics sau Kalenji .
        preturile, evident, variaza de la 80 lei ( Kalenji ) pana la 900 lei ( Asics ) .
        evident, exista si alternativele clasice, gen Adidas , Puma, Reebok , Nike etc.
        Boys, be ambitious !

        Comentariu


        • #5
          De cand am scris articolul am probat / purtat urmatorii pantofi:
          1. TSP Asics Gel Cyberspeed - foarte buna amortizarea, aderenta aproape perfecta, greutate medie. Au un bumb de cauciuc care, daca ai marimea corecta, te ajuta sa schimbi directia mai usor (degetele de la picior se agata de el). Exista si versiunea II acum.
          2. Stiga Advance de la Decathlon - usori, aderenta decenta, suport la calcai mic - m-au durut genunchii dupa cateva ore de joc. De altfel, s-a rupt si o ureche care tine siretul dupa aproximativ doua saptamani.
          3. Butterfly Radial Win - pret bun (sunt la oferta!), usori, aderenta foarte buna, amortizare buna. Trebuie purtati o vreme cand sunt noi pentru a scapa de eventualele bataturi.
          4. Joola X-Step - pret bun, usori, aderenta buna, amortizare buna, mi-au fost (culmea!) putin largi dupa prima purtare. Imi fugea piciorul inauntru.
          Se pare ca producatorii au calapoade diferite, probabil in ideea de a acoperi toate posibilitatile.
          Ultima editare de grasomega; 18.feb.2013, 17:07.
          Blog de tenis de masă

          Comentariu


          • #6
            Domnule Cristi, avand in vedere ca ati testat destule marci de pantofi specifi tenisului de masa ne puteti spune care ar fi TOP 3 perechi in preferintele dvs. ?

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de grasomega Vezi post
              De cand am scris articolul am probat / purtat urmatorii pantofi:
              1. TSP Asics Gel Cyberspeed - foarte buna amortizarea, aderenta aproape perfecta, greutate medie. Au un bumb de cauciuc care, daca ai marimea corecta, te ajuta sa schimbi directia mai usor (degetele de la picior se agata de el).
              2. Stiga Advance de la Decathlon - usori, aderenta decenta, suport la calcai mic - m-au durut genunchii dupa cateva ore de joc. De altfel, s-a rupt si o ureche care tine siretul dupa aproximativ doua saptamani.
              3. Butterfly Radial Win - pret bun (sunt la oferta!), usori, aderenta foarte buna, amortizare buna. Trebuie purtati o vreme cand sunt noi pentru a scapa de eventualele bataturi.
              4. Joola X-Step - pret bun, usori, aderenta buna, amortizare buna, mi-au fost (culmea!) putin largi dupa prima purtare. Imi fugea piciorul inauntru.
              Se pare ca producatorii au calapoade diferite, probabil in ideea de a acoperi toate posibilitatile.
              Intradevar, TSP ASICS GEL Cyberspeed mi s-au parut cei mai buni, din toate punctele de vedere, insa si pretul este unul prohibitiv (480 lei acum la ValiGTI)! Dar, raman cei mai buni "sosoni" ce i-am avut... (i-am purtat pana am tocit talpa, pe interior..., asta fiind si motivul pentru care i-am inlocuit)...
              Si daca tot postati, va rog sa mentionati si de unde ii putem cumpara... !

              Comentariu


              • #8
                Ok, am pus si link-uri
                Blog de tenis de masă

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de julian09 Vezi post
                  Domnule Cristi, avand in vedere ca ati testat destule marci de pantofi specifi tenisului de masa ne puteti spune care ar fi TOP 3 perechi in preferintele dvs. ?
                  Acum imi plac Butterfly Radial Win, dar si pentru ca au un pret bun.
                  Am uitat sa mentionez ca au niste branturi care trebuie schimbate in prima clipa. Am reusit sa-mi desprind o unghie purtandu-i cu branturile originale care au ceva material alunecos si iti aluneca piciorul spre varf. Dupa ce am schimbat brantul, problema a disparut.
                  Asics Gel Cyberspeed sunt super, dar sunt ceva mai grei.
                  Nu am probat urmatoarele modele care mi-au atras atentia: Joola Rally, Mizuno Wave Drive 5 sau 6, Butterfly Energy Force orice serie si parca si la Tibhar am vazut ceva interesant.
                  Blog de tenis de masă

                  Comentariu


                  • #10
                    Am uitat sa mentionez ca am pus branturile de la Stiga Advance la Radial Win. Nu recomand branturile din gel, ca se desprinde panza de pe ele si iarna tin frig. Luati branturi subtiri, usoare, daca au si o bucatica de gel la calcai e si mai bine.
                    Blog de tenis de masă

                    Comentariu


                    • #11
                      Am cumparat recent de la Deichmann o pereche de Adidas de sala la 159 de lei, modelul clasic cu talpa galbena , eu zic ca la banii astia nu prea gasesti ceva mai bun! Am avut norocul sa iau ultima pereche, care culmea, era si numarul meu!
                      Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                      Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                      Comentariu


                      • #12
                        Am avut 2 perechi de Bty Energy Force III si pot sa spun ca se comporta imecabil dar si pretul e cam, cam...acum, pt ca mi s-a cam tocit talpa la ei arunc o privire la Energy Force VIII...
                        Blade: Viscaria, FL
                        fh: T05, 2,1 mm, black
                        bh: T05, 2,1 mm, red

                        Comentariu


                        • #13
                          Yasaka Ma Linhttp://www.vivasportshop.ro/product-...-lin--832.html
                          Din clasa incaltarilor usoare, pentru salile cu linoleum.
                          Usoare, durabile si comode, la un pret rezonabil.
                          Pentru salile cu ciment pe jos, port branturi Asics cu gel si gata compromisul.
                          TsE

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de Emil Tudor Vezi post
                            Yasaka Ma Linhttp://www.vivasportshop.ro/product-...-lin--832.html
                            Din clasa incaltarilor usoare, pentru salile cu linoleum.
                            Usoare, durabile si comode, la un pret rezonabil.
                            Pentru salile cu ciment pe jos, port branturi Asics cu gel si gata compromisul.
                            cat de durabili sunt adidasi yasaka ma lin d-le EMIL?
                            tb alc t05/t05 fx

                            Comentariu


                            • #15
                              Pai, ii am de ceva vreme. Am pus comentariu pe 1 iulie 2012, dar tin minte ca i-am luat de pasti. Deci 9 luni in regim de 5-8 ore pe saptamana. Acum vad ca talpile s-au rotunjit pe marginile de la degetul mare. Probabil ca ma vor tine pana la paste, cred eu.
                              TsE

                              Comentariu


                              • #16
                                a probat cineva noua serie de adidasi yasaca a force?
                                - - - Actualizat - - -
                                yasaka a-force
                                tb alc t05/t05 fx

                                Comentariu


                                • #17
                                  Am o pereche de incaltari de tt Donic la care mi s-au dus branturile. De care branturi recomandati? La ce pret si de unde ati cumparat?
                                  Ultima editare de Johnny Erasure; 16.dec.2013, 15:52.
                                  Blade: Mizutani ZLC
                                  FH Nittaku Fastarc G1
                                  BH Xiom Sigma II Euro

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Mi-am luat eu de curand (circa 2 saptamani) Yasaka A-force si sunt foarte multumit de ei . Sunt usori , comozi , au aderenta buna au aerisire in talpa si arata si bine (parerea mea ! ) . Despre rezistenta lor inca nu ma pot pronunta pentru ca ii am de putin timp dar cred ca sunt ok , sunt lipiti si cusuti in partea din fata . Am dat 200 lei pe ei si i-am luat de la Viva sport din București . Eu sunt foarte multumit de ei pana acum !
                                    Blade: XIOM Feel ZX3
                                    Bh: XIOM OMEGA VII ASIA
                                    Fh: XIOM OMEGA VII ASIA

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de luci_rac Vezi post
                                      Mi-am luat eu de curand (circa 2 saptamani) Yasaka A-force si sunt foarte multumit de ei . Sunt usori , comozi , au aderenta buna au aerisire in talpa si arata si bine (parerea mea ! ) . Despre rezistenta lor inca nu ma pot pronunta pentru ca ii am de putin timp dar cred ca sunt ok , sunt lipiti si cusuti in partea din fata . Am dat 200 lei pe ei si i-am luat de la Viva sport din București . Eu sunt foarte multumit de ei pana acum !
                                      Multumesc Luci. Eu intrebam de branturi.
                                      Blade: Mizutani ZLC
                                      FH Nittaku Fastarc G1
                                      BH Xiom Sigma II Euro

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        eu am raspuns pentru nduviscaria un post mai sus de tine !
                                        Blade: XIOM Feel ZX3
                                        Bh: XIOM OMEGA VII ASIA
                                        Fh: XIOM OMEGA VII ASIA

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Postat în original de luci_rac Vezi post
                                          eu am raspuns pentru nduviscaria un post mai sus de tine !
                                          Scuze, cred ca am orbit si mi-a crescut nasul de nu am vazut mai sus cu un post.
                                          Blade: Mizutani ZLC
                                          FH Nittaku Fastarc G1
                                          BH Xiom Sigma II Euro

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Postat în original de luci_rac Vezi post
                                            Mi-am luat eu de curand (circa 2 saptamani) Yasaka A-force si sunt foarte multumit de ei . Sunt usori , comozi , au aderenta buna au aerisire in talpa si arata si bine (parerea mea ! ) . Despre rezistenta lor inca nu ma pot pronunta pentru ca ii am de putin timp dar cred ca sunt ok , sunt lipiti si cusuti in partea din fata . Am dat 200 lei pe ei si i-am luat de la Viva sport din București . Eu sunt foarte multumit de ei pana acum !
                                            postul este deschis de ceva timp!mi-am luat joola rally m-au tinut destul de mult,usori aderenta buna ,singurul dezavantaj ester talpa pe suprafete cu linoleum de exemplu am simtit-o putin dura,dar mi-am cumparat branturi cu gel de la deichman su acum sunt ok!vreau sa imi cumpar o alta pereche caci acestia sunt destul de uzati!a incercat cineva tibhar contact light 2?
                                            tb alc t05/t05 fx

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Postat în original de Johnny Erasure Vezi post
                                              Am o pereche de incaltari de tt Donic la care mi s-au dus branturile. De care branturi recomandati? La ce pret si de unde ati cumparat?
                                              Aceeasi problema am avut-o si eu cu JOOLA TOUCH ...branturi originale foarte proaste care s-au distrus repede .
                                              Am cumparat branturi cu gel de la Deichman 44 ron destul de proasta alegerea asta din cauza structurii tip fagure a talpii (partea interioara) .. intra gelul in golurile din talpa si nu simteam nici o diferenta fata de originale.
                                              Cumparat alte branturi de la Lidl (am vazut in revista cu oferte 14-15 ron cred)..astea sunt http://www.lidl.de/de/Zubehoer-Pfleg...Indoor-Premium ..si ma declar multumit de alegerea facuta.
                                              BLADE :VISCARIA(FL) fluture negru , FH : Victas v 01 Limber , BH : Tibhar Evolution FX-P
                                              "Atentie : Dacă aprinzi proiectoarele de ceață noaptea (afară nefiind ceață) mașina ta primește automat 25 CP in plus !"

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Multumesc mschumy. Astazi mi-am cumparat si eu o pereche de branturi soft gel de la Deichmann cu 29 lei perechea. I-am probat si par a fi OK. Singura problema este ca se tot deplaseaza de la locul lor. Buna ideea cu branturile de la Lidl. Am sa le probez si pe acelea.
                                                Blade: Mizutani ZLC
                                                FH Nittaku Fastarc G1
                                                BH Xiom Sigma II Euro

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  si eu recomand adidasii asics. aderenta foarte buna, foarte rezistenti.(puteti sa va orientati si catre modelele facute pentru volei)
                                                  blade: xiom strato
                                                  fh: omega IV asia
                                                  bh: vega asia

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X