Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Banned rubbers

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Asteptam sa ajunga la Rares Gorila si sa ne impartaseasca impresiile.
    Blade: Butterfly Schlager Carbon off+
    FH: Butterfly Tenergy 19, 2.1
    BH: Dr. Neubauer Superblock Extreme, OX

    Comentariu


    • #27
      tycutz, de ce nu iti iei si tu o iarba daca ai impresia ca is asa de imbatabile si atat de usor de jucat cu ele? Faceti-va fratilor si voi imba si mai lasati comentariile spirituale.

      Atata frustrare in pseudo topspinarii astia...
      Blade: Butterfly Schlager Carbon off+
      FH: Butterfly Tenergy 19, 2.1
      BH: Dr. Neubauer Superblock Extreme, OX

      Comentariu


      • #28
        Nu aveam ce face si imi parea rau ca nu pot sa particip la concurs sambata si am zis sa le mai amplific si io un pic amaracuinea ierbarilor provocata de ittf.
        Nu mai poate domnule omu sa faca o gluma.........

        Si apoi un vad care e problema voastra a ierbarilor cine va impiedica sa jucati in amatour cu super block cand sunt altii care incalca regulamentul la fel de grav si nu are nimeni nici o treaba. Se stiu ei nu trebuie date nume........
        Primorac Carbon
        FH Dignics 09C
        BH JOOLA MAXX

        Comentariu


        • #29
          Eu as propune sa se mai joace anul asta in Amatour cu superblock, nu de alta, dar sa nu se lase impresia ca iese la pensie in plina glorie.
          TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

          Comentariu


          • #30
            Parerea mea e ca se vor folosi totusi mult si bine de acum incolo , ca daca stau bine si ma gindesc nici cei profesionisti nu prea au renuntat la vechile obiceiuri cu lipitul de ex. care se practica cu solutia veche chiar daca cea noua pe baza de apa a aparut de ceva vreme .Poate ca in concursuri mari, oficiale , intrenationale , acolo sa se respecte treaba asta , unde chiar le sint verificate paletele .
            Asa ca la noi amatorii nu cred sa fie probleme cu fețele .
            Acum depinde de fiecare cum intelege situatia si cit de mult il ajutau fețele , sa renunte la ele sau sa joace in continuare cu ele .
            Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
            Fete de palete tenis de masa
            TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

            Comentariu


            • #31
              Nu sunt de acord.Regulamentul trebuie respectat si la profesionisti si la amatori.Eu unul,pe 30 iunie pun Superblock-ul in cutie si il tin amintire.

              ...iar cat priveste speedglue,nu am nimic cu cei ce il vor folosi in continuare.Nu putem fi absurzi.Multi folosesc lipici ieftin fabricat cu toluen,asa ca nu putem sa avem pretentii sa dea 30 Ron pe 25gr de lipici pe baza de apa.

              Imi doresc ca dupa 1 iulie sa se reduca discutiile continue cu privire la atacanti si jucatorii ce folosesc long pimples.

              Numai bine!

              Comentariu


              • #32
                Fair enough.

                Comentariu


                • #33
                  E o diferenta intre fete si solutia de lipit.

                  ITTF a interzis tot ce insemana frictionless pimples .... aici incluzand si iarba dar si cateva sandwich-uri .... pentru ca s-a considerat (de discutat cat de adevarat sau nu este) ca acest tip de fete ofera un avantaj celor care-l folosesc.

                  La solutie insa nu este aproape nici o diferenta la joc intre cele vechi si combinatia booster + solutie de baza de apa .... decat una mare la pret.

                  Pe mine insa nu m-ar deranja daca lumea o sa joace in continuare cu SuperBlock sau echivalent ..... s-ar putea ajunge un pic ca nea Pietris .... cu 2 palete, pe una SuperBlock si pe una altceva ... iar daca adversarul contesta SuperBlockul ..... o iei pe cealalta
                  Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                  FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                  BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                  Comentariu


                  • #34
                    A testat careva Gorilla?
                    Blade: Butterfly Schlager Carbon off+
                    FH: Butterfly Tenergy 19, 2.1
                    BH: Dr. Neubauer Superblock Extreme, OX

                    Comentariu


                    • #35
                      Ieri m-a sunat Carsten Neubauer,care dupa o luna de asteptari si convorbiri telefonice mi-a zis ca nu se poate face tranzactia de pe card Poate asta e semn ca Gorilla nu va fi la asteptarile noastre

                      ps.Pentru cei interesati insa,am sa fac un scurt review imediat ce-i vine comanda lui nea Nicu Pietris.

                      Comentariu


                      • #36
                        Am gasit cateva review-uri bune despre Gorilla. Toti sunt nemultumiti.
                        Blade: Butterfly Schlager Carbon off+
                        FH: Butterfly Tenergy 19, 2.1
                        BH: Dr. Neubauer Superblock Extreme, OX

                        Comentariu


                        • #37
                          Ce este cu linistea asta oameni buni?
                          Blade: Butterfly Schlager Carbon off+
                          FH: Butterfly Tenergy 19, 2.1
                          BH: Dr. Neubauer Superblock Extreme, OX

                          Comentariu


                          • #38
                            "Scump, doamna, scump...."

                            Dupa ce preturi au, fețele astea noi puteau fi mai bune.

                            Toata lumea bombane pe forumuri ... nimic nu mai e ce-a fost ...

                            Mai asteptam inca o luna. Poate apare ceva.

                            Comentariu


                            • #39
                              Pana in momentul de fata cea mai buna alternativa(dupa forumurile germane) ramane Insiderul de la TTMaster.
                              Eu l-am comandat acum cateva zile,am primit si confirmarea.Sper insa sa nu patesc la fel ca si cu Gorilla si sa ajunga in timp scurt.
                              Pentru cei care vor sa-l comande le recomand sa mai astepte putin sa il testez si eu ca sa nu aruncam cu banii pe fereastra daca nu e bun.

                              Comentariu


                              • #40
                                Abia astept sa recomanzi ceva valabil.
                                Blade: Butterfly Schlager Carbon off+
                                FH: Butterfly Tenergy 19, 2.1
                                BH: Dr. Neubauer Superblock Extreme, OX

                                Comentariu


                                • #41
                                  Bravo kimbao, i-ai pus la vot pe "australieni"

                                  Chiar asa, sa se pronunte odata, sa aflam si noi ce sa cumparam...

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Apoi au aia la bani...Daca m-as apuca sa cumpar toate fețele pe care le testeaza ei, as ajunge la sapa de lemn. Asa ca astept.

                                    Vad ca are recomandari bune Insider-ul. Si vad ca cineva a recomandat Boomerang Classic pe lemn defensiv.

                                    In tzara noastra mare si lata nu sunt aparatori care sa recomande ceva si pentru sufletele noastre?
                                    Blade: Butterfly Schlager Carbon off+
                                    FH: Butterfly Tenergy 19, 2.1
                                    BH: Dr. Neubauer Superblock Extreme, OX

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Defenderii pro vor merge de obicei pe varianta Feint Long 2 (sau pe "rudele" TSP Curl P1-R, respectiv Octopus) si nu vor ceda tentatiei frictionless (sau mai nou semi-frictionless).

                                      Dealtfel, in Europa foarte putini antrenori mai accepta sa pregateasca defenderi. Totul merge pe atac, care e considerat drept cea mai buna aparare ...

                                      Amatorii defenderi (vreo 15-25 cati suntem in Amatour) cauta fiecare ce i se potriveste
                                      Pentru noi, schimburile de informatii/impresii la turnee/pe forum sunt EXTREM de importante.

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        S-a facut cumva un sondaj printre forumisti cati sunt aparatori?
                                        Xi En Ting-X828
                                        Pryde 30
                                        Calibra LT Sound

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Buna intrebare.
                                          Dupa cum merge treaba poate o sa scot si eu 'feint long doiul' din cutie si o sa ma reapuc de facut aparare, macar la jumatate din meciurile din grupe.
                                          TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Azi am incercat Insider-ul pentru prima data.
                                            Ideea e ca ne asteapta vremuri grele.Superblockul nu are cum sa fi inlocuit,asta e clar.Toata descriera e in comparatie cu Superblovk
                                            Fata a fost incercata pe un lemn foarte lentr Neubauer Barricade,si un Donic Slice de 1,2 pe VH.
                                            In primul rand este mai rapid decat superblockul desi ar fi trebuit sa compenseze cu lemnul foarte lent.La prima vedere fata este rugoasa insa in timpul jocului se comporta ca o fata lisa.
                                            Blocul contra topspinului merge destul de bine pentru prima oara insa Spinreversalul lipseste cu desavarsire,in comparatie cu Gorilla,care desi este putin mai rapida are Spinreversal mai mare.
                                            Ce apreciez e faptul ca se poate ataca cu usurinta,insa e buna si la aparare departe de masa.
                                            Controlul este mare insa fata e foarte vulnerabila.
                                            Ar mai fi multe lucruri de spus dar probabil restul sunt pareri subiective formate dupa doar 2 ore de joc.

                                            Comentariu


                                            • #47

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                aaa .... scuze.... nu m am putut abtine.......

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  well.....

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    este insider OX ?
                                                    Butterfly Gergely Alpha
                                                    Xiom Sigma Pro max
                                                    Xiom Sigma Pro max

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X