Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Liga Amatur 2013-Seria I Moldova (Nord-Est)

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    In principiu vor participa 4 echipe care se vor putea califica doar la open si 4 la ambele.Saptaman ce urmeaza definitivam lista echipelor participante .Vom face o sedinta tehnica cu capitanii echipelor pt a pune la punct detaliile
    of all the things i lost i miss my mind the most

    Comentariu


    • #27
      Pentru turneul de echipe de la Fălticeni avem la dispozitie o sala "Nastase" cu tribune,identica cu cea de la Humor,pentru zilele de sambata 20.07 si duminica 21.07. In functie de cate echipe vor participa si ce sistem de desfasurare va fi ales vom vedea daca sala va fi necesara si a doua zi.Concursul va incepe sambata dimineata la ora 10.00(sau mai devreme,daca doriti).Taxa de participare va fi de 50 de lei de echipa(indiferent cati jucatori are echipa),din acestia 30 lei vor merge la Amatur,20lei vor fi folositi pt cheltuielile cu logistica(transportul meselor),curatenia samd. Va exista un bufet cu ceva gustari,apa,cafea,asigurate de organizatori(in cadrul aceleasi taxe).Nu cred ca vom avea nevoie de mai mult de 6-8 mese.
      of all the things i lost i miss my mind the most

      Comentariu


      • #28
        Mesel sunt pregatite deja in sala mare.Banuiesc ca maine sau vineri se poate face si un eventual antrenament pt cei care stau mai aproape,voi vorbi cu adminul salii.
        of all the things i lost i miss my mind the most

        Comentariu


        • #29
          eu cred ca e bine sa jucam numa sambata,
          daca nu e timp de tur si retur, atunci sa jucam doar un tur, fiecare cu fiecare, ca si anul trecut.
          (parerea mea).
          Blade: SCHLAGER CARBON OF+
          FH: Tenergy 05 FX
          BH: Tenergy 05 FX

          Comentariu


          • #30
            Asa vom face.Se reduc cheltuielile si timpul pierdut,unii poate au alte planuri pentru duminica.Deja cele 8 mese sunt pe pozitie
            of all the things i lost i miss my mind the most

            Comentariu


            • #31
              S-au incheiat si calificarile acestea.Am facut doua turnee separate,unul cu 4 echipe de valoare Open si altul cu doua de Amatori combinat simultan cu un turneu individual(voi intra alta data in detalii).Multe meciuri stranse,incheiate cu rezultatul de 5-4
              Mass media a fost prezenta si a realizat interviuri cu unii participanti la concurs,s-au facut filmulete,poze.Dl primar Coman Catalin ne-a onorat cu prezenta si a facut fotografii cu participantii
              Clasamentul la Open,simultan cu componenta echipelor
              .1Cleopatra Barlad-Bularda I,David D,Litovcenko G
              2.Straja-Ursulean Fl,Ursulean V,Rosca N
              3.C.S.Somuz Fălticeni-Carpovici B,Cozma C,Purdila D,MosNEAGU m
              4.Cetatea Sv-Constantinovici C,Orza C,Nemtoi G,Morosanu V,Balauca C

              Rezultate Open;
              Barlad-Straja 5-3
              Barlad- Fălticeni 5-4
              Barlad-Suceava 5-3
              Straja -Fălticeni 5-4
              Straja-Suceava 5-4
              Fălticeni-Suceava 5-3

              La Amatori cele doua echipe ,respectand ordinea din clasament,au fost:
              Fălticeni 2(Bujoreanu N,Rusu R,Alexiu A,Aldea I)
              Rădăuți(Avram G,Hurjui Dorel jr,Popescu Mihai Sorin,Vlaisan V)

              Suma de 180 lei va fi varsata in contul Amatur probabil miercuri 23.07 intrucat lipsesc din localitate doua zile

              Sper ca totul a fost OK
              of all the things i lost i miss my mind the most

              Comentariu


              • #32
                Ca organizare a fost totul ok....insa la modul serios eu astept sa jucam returul....s-a jucat doar tur...
                Asa parca era ....tur-retur..... Daca e doar tur in regulament....pe care nu l-am citit, atunci felicitari echipei Cleopatra.
                Daca nu, eu astept propunerile pt.retur.
                TB SPIRIT
                TGY 05
                TGY 05 FX

                Comentariu


                • #33
                  Nimic??? Nu ma lamureste nimeni?? Stabilim un retur pt open la Suceava?? Astept propuneri. Multumesc
                  TB SPIRIT
                  TGY 05
                  TGY 05 FX

                  Comentariu


                  • #34
                    Am fost plecat din localitate si nu am accesat forumul, voi face un scurt review asupra desfasurarii competitiei in zona noastra cu ceva intarziere. Inscrierile echipelor au avut(conform regulamentului pe 2013 publicat intr-un topic alaturat) ca data limita02.04.2013,prima etapa urmand a se desfasura pe 08.04.2013.Aceste date nu erau batute in cuie,putandu-se ajunge la o intelegere intre capitanii echipelor inscrise.Intrucat echipa de la Comănești(inscrisa la acea data,retrasa ulterior) si cea de la Straja au avut unele obiectii asupra acelei date,s-a stabilit data de 07.06. Echipa din Suceava nu a avut nici o obiectie intrucat la acea data nu era inscrisa.Intrucat salile din Fălticeni au intrat in RK,am rugat ca oricine doreste sa organizeze pe 08.06 sa isi prezinte optiunea in acest topic(se poate vedea in pagina 2).Nu am avut nici o reactie de la nimeni.A aparut ca posibilitate organizarea in 20.07.Am contactat telefonic jucatori din mai toate centrele,cati au venit s-a vazut.Nu e nici o problema ca echipa din Suceava-Botoșani s-a inscris de abia la data de 12.07,2013(asta apropos de respectarea 100% a regulamentului),singura chestie e ca s-a intrat intr-o oarecare criza de timp.Eu nu am nimic impotriva sa se organizeze si returul,la Suceava sau Rădăuți sau unde o fi,la Fălticeni nu avem momentan posibilitatea.Ai telefoanul lui Vasile Ursulean,telefoanele celor din Fălticeni,ti-l dau si pe a lui Iulian Bularda daca doresti pt a stabili o data de comun acord
                    of all the things i lost i miss my mind the most

                    Comentariu


                    • #35
                      ok am inteles....eu am solicitat prin sala sa jucam si returul tot atunci,ar fi fost timp nu m-a bagat nimeni in seama..... Ramane sa stabilim returul atunci . O va sun sa vedem, cu noi cei din zona e simplu...e mai greu cu Cleopatra din Barlad. Multumesc,nu mai am intrebari
                      TB SPIRIT
                      TGY 05
                      TGY 05 FX

                      Comentariu

                      Who has read this thread:
                      Procesare...
                      X